Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 07:27:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 56   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 295785 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #360 Dátum: 2010. November 10. - 22:02:22 »

Sziasztok,
nekem is volt egy koccom pár hete (lásd fotó), de szerencsére nekem se nyíltak a légzsákok...pedig volt benyomódás rendesen
Sajnálom.  Oszlop?
Naplózva
Gábor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #361 Dátum: 2010. November 10. - 23:40:04 »

Igen, egy beton oszlop ugrott elém. Kis ívben jobbra szerettem volna kanyarodni, de hála a "remek" gyári gumiknak, nem sikerült. (4 év / 65.000 km volt bennük). Mindig is utáltam őket a vizes úton nyújtott teljesítményük miatt. Ennyit az első tulajos,  törésmentes autóról....
Naplózva

Lacetti 1,6  -  2007
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #362 Dátum: 2010. November 11. - 08:36:58 »

Igen, egy beton oszlop ugrott elém. Kis ívben jobbra szerettem volna kanyarodni, de hála a "remek" gyári gumiknak, nem sikerült. (4 év / 65.000 km volt bennük). Mindig is utáltam őket a vizes úton nyújtott teljesítményük miatt. Ennyit az első tulajos,  törésmentes autóról....
Hány Km/h-val kell menni,hogy így összetörjön?Ráadásul jobbra kis ívben xar gumikkal?
Nagyon sajnálom szegényt.(de azért magadat is hibáztatod egy picit,nem csak az oszlopot meg a gumikat?! He)
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #363 Dátum: 2010. November 11. - 09:25:42 »

Igen, egy beton oszlop ugrott elém. Kis ívben jobbra szerettem volna kanyarodni, de hála a "remek" gyári gumiknak, nem sikerült. (4 év / 65.000 km volt bennük). Mindig is utáltam őket a vizes úton nyújtott teljesítményük miatt. Ennyit az első tulajos,  törésmentes autóról....
Hány Km/h-val kell menni,hogy így összetörjön?Ráadásul jobbra kis ívben xar gumikkal?
Nagyon sajnálom szegényt.(de azért magadat is hibáztatod egy picit,nem csak az oszlopot meg a gumikat?! He)
Huuh mennyivel kanyarodsz te kis ívben, a balrakanyarodást már meg se merem kérdezni. 
Ez azért rendesen összetört.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #364 Dátum: 2010. November 11. - 10:11:24 »

Sziasztok,
nekem is volt egy koccom pár hete (lásd fotó), de szerencsére nekem se nyíltak a légzsákok...pedig volt benyomódás rendesen
Tüskésrétin történt?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Gábor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #365 Dátum: 2010. November 11. - 17:09:51 »

Tudom, nehéz elhinni de egy kb 3-4 m széles egyirányú utca volt, abba nem lehet nagy sebességgel bevágódni - kb 30 km/h -val történt az ütközés. Miután ezt másoknak is elmondtam, jött a szöveg, "na, az ócska papír daewoo".... lehet, hogy van benne valami?!
Pont középen kapta el a beton oszlop éles sarka persze, hogy jött be a kocsiba mint kés a vajba.
A gumi meg már új korában is xar volt....

KOMIS : az Elcoteqtől mögött jöttem a Bőrgyár felé,  ott vannak jobbra a kis utcák. ( pl . ahol a Pálfi autóvillamossági is van). Szerinted azokba mennyivel lehet befordulni?
Naplózva

Lacetti 1,6  -  2007
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #366 Dátum: 2010. November 11. - 17:21:51 »

Tudom, nehéz elhinni de egy kb 3-4 m széles egyirányú utca volt, abba nem lehet nagy sebességgel bevágódni - kb 30 km/h -val történt az ütközés. Miután ezt másoknak is elmondtam, jött a szöveg, "na, az ócska papír daewoo".... lehet, hogy van benne valami?!
Pont középen kapta el a beton oszlop éles sarka persze, hogy jött be a kocsiba mint kés a vajba.
A gumi meg már új korában is xar volt....

KOMIS : az Elcoteqtől mögött jöttem a Bőrgyár felé,  ott vannak jobbra a kis utcák. ( pl . ahol a Pálfi autóvillamossági is van). Szerinted azokba mennyivel lehet befordulni?
Miután ezt másoknak is elmondtam, jött a szöveg, "na, az ócska papír daewoo".... lehet, hogy van benne valami?!

Na nehogy félreértés essék nem kívánom nekik, de ha elütik őket szerintem megértik, hogy miért van ez.
Az hogy kőkeményre csinálnak egy kocsit az nem jó a vezetőnek se mert esetleges ütközéskor nem a kasztni nyeli el az erőhatásokat, hanem tovább megy és az utasok érzik meg, és persze nem jó annak se akit elütnek mert nem mindegy hogy a kasztni tompítja a becsapódást vagy lepattan róla összetörve minden csontját.

De akármennyivel is mentél ténnyleg csúnyán nézett ki.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #367 Dátum: 2010. November 11. - 17:28:38 »

Tudom, nehéz elhinni de egy kb 3-4 m széles egyirányú utca volt, abba nem lehet nagy sebességgel bevágódni - kb 30 km/h -val történt az ütközés. Miután ezt másoknak is elmondtam, jött a szöveg, "na, az ócska papír daewoo".... lehet, hogy van benne valami?!
Pont középen kapta el a beton oszlop éles sarka persze, hogy jött be a kocsiba mint kés a vajba.
A gumi meg már új korában is xar volt....

KOMIS : az Elcoteqtől mögött jöttem a Bőrgyár felé,  ott vannak jobbra a kis utcák. ( pl . ahol a Pálfi autóvillamossági is van). Szerinted azokba mennyivel lehet befordulni?
Oda csak egyszer keveredtem be, amikor Pécsre költöztünk. Akkor megfogadtam, hogy kerülöm a környéket...
Azok az utcákból/ba én max 2be gurulva mernék befordulni.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kakaos
Kábelbarát
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Hozzászólás #368 Dátum: 2010. November 12. - 08:48:16 »

Gidy autóját rendesen lekoccolta a nyuszi, még sem nyíltak ki a légzsákok, szerencsére. Kacsint
Ez most nem cikizés volt. Vigyorog
Az nagyon lent volt biztos nem érzékelte jól.  Mosolyog
Csak megsajnálta szegény Gidyt a kocsija...gondolta:elege lehet a gazdinak a sok sárgából, meg a törő alkatrészek, hűtők, stb...nehogy már a lufikat is kinyissam, mert műszerfal és kormánycserét csak nem szeretne!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
A légzsák érzékelő egyszerre méri a benyomódást és a negatív G-t, azért nem nyílik nyúlra.
                                                                                                                                                                                                                     Hol van az érzékelő csatlakozót hol nézzem érintkezés hiba,vagy tulfesz       magától megjavul és menyiért   
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #369 Dátum: 2010. November 12. - 10:19:46 »

Gidy autóját rendesen lekoccolta a nyuszi, még sem nyíltak ki a légzsákok, szerencsére. Kacsint
Ez most nem cikizés volt. Vigyorog
Az nagyon lent volt biztos nem érzékelte jól.  Mosolyog
Csak megsajnálta szegény Gidyt a kocsija...gondolta:elege lehet a gazdinak a sok sárgából, meg a törő alkatrészek, hűtők, stb...nehogy már a lufikat is kinyissam, mert műszerfal és kormánycserét csak nem szeretne!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
A légzsák érzékelő egyszerre méri a benyomódást és a negatív G-t, azért nem nyílik nyúlra.
                                                                                                                                                                                                                     Hol van az érzékelő csatlakozót hol nézzem érintkezés hiba,vagy tulfesz       magától megjavul és menyiért   
Hát ezt most nem egészen raktam össze. Kakós, te reggelire szeszeltél?Mosolyog
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #370 Dátum: 2010. November 13. - 08:27:48 »

Gidy autóját rendesen lekoccolta a nyuszi, még sem nyíltak ki a légzsákok, szerencsére. Kacsint
Ez most nem cikizés volt. Vigyorog
Az nagyon lent volt biztos nem érzékelte jól.  Mosolyog
Csak megsajnálta szegény Gidyt a kocsija...gondolta:elege lehet a gazdinak a sok sárgából, meg a törő alkatrészek, hűtők, stb...nehogy már a lufikat is kinyissam, mert műszerfal és kormánycserét csak nem szeretne!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
A légzsák érzékelő egyszerre méri a benyomódást és a negatív G-t, azért nem nyílik nyúlra.
                                                                                                                                                                                                                     Hol van az érzékelő csatlakozót hol nézzem érintkezés hiba,vagy tulfesz       magától megjavul és menyiért   
Hát ezt most nem egészen raktam össze. Kakós, te reggelire szeszeltél?Mosolyog
Vigyorog az tuti,hogy nem kakaó volt reggelire.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
karcsu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


karcsu


« Hozzászólás #371 Dátum: 2010. November 15. - 19:53:58 »

sziasztok!

cserélt már valaki első lengéscsillapítót lacetti-be ha igen legyen szíves felhívni köszönöm
TEL:06 20 910 90 81
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #372 Dátum: 2010. November 16. - 19:37:42 »

sziasztok!

cserélt már valaki első lengéscsillapítót lacetti-be ha igen legyen szíves felhívni köszönöm
TEL:06 20 910 90 81
Remélem tudtam segíteni  Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #373 Dátum: 2010. December 13. - 09:09:05 »

Sziasztok. A problémám a következő:
Kb 1-2 hónapja úthibáknál, kátyuknál, egyenletlen úton az autó nyekkenik, vagy valami ilyesmi.
A szerő megnézte a futóművet meg miegymást, és rendben találta. Nálatok nem volt ilyen?
A másik probléma:
Kb 4-5 hónapja az autó úgyszintén egyenletlen úton, belülről hallani hogy zörög, vagy ilyesmi, a hibát nem találom, csak elég zavaró, meg ha állok lámpánál be is rezonál a hang...nem találjuk mi lehet a gond.
Pedig mikor megvettük 4 évesen olyan halk, zajtalan volt.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #374 Dátum: 2010. December 13. - 09:20:26 »

Sziasztok. A problémám a következő:
Kb 1-2 hónapja úthibáknál, kátyuknál, egyenletlen úton az autó nyekkenik, vagy valami ilyesmi.
A szerő megnézte a futóművet meg miegymást, és rendben találta. Nálatok nem volt ilyen?
A másik probléma:
Kb 4-5 hónapja az autó úgyszintén egyenletlen úton, belülről hallani hogy zörög, vagy ilyesmi, a hibát nem találom, csak elég zavaró, meg ha állok lámpánál be is rezonál a hang...nem találjuk mi lehet a gond.
Pedig mikor megvettük 4 évesen olyan halk, zajtalan volt.
Az első dolog, lehet a szilenteknek ilyen hangja elöl a futóműben, ilyenkor a hidegben megkeményedhetnek.
A másodikra nekem is volt ilyen gondom, nekem a fiatalság által hátul elejtett müanyag űdítős flakon szorult a jobb első ülés alá, az csinált ilyen hangokat ahogy mozgott, majd meg örültem mire rájöttem a hang forrására.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 56   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!