Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 21:36:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 56   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 295632 alkalommal)
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #195 Dátum: 2010. Február 06. - 10:08:53 »

Igaz hogy fekszereles kozben figyeltem fel ra , de azt hiszem ide tartozik mert a teleszkoppal kapcsolatos. Ugyanis amig az auto eleje  felvolt emelve es ott bibelodok a fekekkel egyszer csk arra lettem figyelmes hogy a teleszkop fent a rogzitesi pontnal elmozdithato (vagyis a teleszkop****a kotyog a rogzitesi jukban, en meg ilyennel nem talalkoztam az elozo 2 automnal ezert feltunt nagyon, hogy mi lehet az oka, vagy igy kell ennek lennie? He He He
Van aki azt mondja, hogy ez a jelenség normális, van aki szerint nem.
A torony szilent nincs már "gyári" állapotban. Az enyém (jobb 1) már lett cserélve, de viszonylag hamar újra előjött a dolog. Megint ott.
Nem nagyon kell foglalkozni vele. Kicsit kopogósabb lesz tőle a futómű (kiteket kormánynál vagy fekvő rendőrön hallhatod pl.), de állítólag gondot nem okoz. Bár ez nyilván csak egy bizonyos fokú lógásig igaz.
Nálam nem csinált gondot, még a gumi sem kopott félre tőle, tehát nem befolyásolja érdemleges mértékben a futómű geometriát.
Reg jartam erre kulombozo elfoglaltsagok miatt, de koszi az infot, en is gondoltam hogy nagy gond nem lehet benne ha mindketto egyforman azt mutatja.
Naplózva

pino30
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #196 Dátum: 2010. Február 24. - 20:04:33 »

Sziasztok!

Van egy 1.6 sw-m 2005-ös és a következő a gondom vele:
Az autóban 130 ezer van.
A hátsó futómű felöl  (kb 60 km/h-s sebesség felett kezdi) morgó búgó hang hallattszik.
Elsőként gumiszerelő lévén azonnal a gumikra gondoltam hogy talán kagylósak lettek (kombiknál tipikus ha nincs sűrűn elölről hátra cserélgetve) de feltettem a nyáriakat és azzal is csinálta.
Következő ötlet a kerékagycsapágy volt viszont a kerekek egy cseppet sem lógnak és a féknyerget is levettem róla hogy azt is kiszűrjem de igazából nem érezni hogy rágna a csapágy mindkét oldalon tök egyforma alighallható kattogó hang jön ha kézzel forgatom a kereket.(talán az ABS jeladója kattoghat)
Ha valakinek volt hasonló és tud valami tippet azt megköszönném,márt csak azért is mert a csapágy 52 400 ft mert az aggyal együtt van.
Mindenesetre holnap felrakok két mankókereket hátra azt kipróbálom annak tuti nincs akkora gördülési ellenállása mint egy normál guminak ezálltal hangja sem.

Előre is köszi a helpekt, infókat, stb!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #197 Dátum: 2010. Február 24. - 20:22:42 »

Szerintem ha nem a gumi, akkor a csapágy csinálja. Másra nem tudok gondolni.
Esetleg még a kéziféknek a betétei érnek hozzá a fékdobhoz.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #198 Dátum: 2010. Február 24. - 20:45:17 »

Sziasztok!

Van egy 1.6 sw-m 2005-ös és a következő a gondom vele:
Az autóban 130 ezer van.
A hátsó futómű felöl  (kb 60 km/h-s sebesség felett kezdi) morgó búgó hang hallattszik.
Elsőként gumiszerelő lévén azonnal a gumikra gondoltam hogy talán kagylósak lettek (kombiknál tipikus ha nincs sűrűn elölről hátra cserélgetve) de feltettem a nyáriakat és azzal is csinálta.
Következő ötlet a kerékagycsapágy volt viszont a kerekek egy cseppet sem lógnak és a féknyerget is levettem róla hogy azt is kiszűrjem de igazából nem érezni hogy rágna a csapágy mindkét oldalon tök egyforma alighallható kattogó hang jön ha kézzel forgatom a kereket.(talán az ABS jeladója kattoghat)
Ha valakinek volt hasonló és tud valami tippet azt megköszönném,márt csak azért is mert a csapágy 52 400 ft mert az aggyal együtt van.
Mindenesetre holnap felrakok két mankókereket hátra azt kipróbálom annak tuti nincs akkora gördülési ellenállása mint egy normál guminak ezálltal hangja sem.

Előre is köszi a helpekt, infókat, stb!
Én most estem át első kerékagy csapágy cserén, ezért friss az "élmény".
A kerekek ezekkel a csapágyakkal nem fognak lógni (ez más autóknál is így van. Ezek már nem a Lada korszakba tartoznak. Azokkal szemben itt egy házba épített, nagyon széles csapágyakról van szó).
A menet közbeni morgást nem fogod "kézzel" kiváltani.
Én: valami morog
Szerelő:gumi
É:gumi csere. még mindíg morog
Sz:csapágy.Lebont(mint te), nem hallja.
É:más nem lehet, csere
Sz:cserél
Hang: megszűnik

Szóval csapágy lesz az. A hátsó az igen kellemetlen ügy. Úgy tudom, hogy az elsővel ellentétben nem lehet csak csapágyat cserélni. Csak kompletten a lengőkart. Az ok: a csapágyba bele van préselve az ABS jeladója.
és így már sokkal drágább dolog.
De erről majd beszámolsz.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #199 Dátum: 2010. Február 25. - 08:53:57 »

Sziasztok!

Van egy 1.6 sw-m 2005-ös és a következő a gondom vele:
Az autóban 130 ezer van.
A hátsó futómű felöl  (kb 60 km/h-s sebesség felett kezdi) morgó búgó hang hallattszik.
Elsőként gumiszerelő lévén azonnal a gumikra gondoltam hogy talán kagylósak lettek (kombiknál tipikus ha nincs sűrűn elölről hátra cserélgetve) de feltettem a nyáriakat és azzal is csinálta.
Következő ötlet a kerékagycsapágy volt viszont a kerekek egy cseppet sem lógnak és a féknyerget is levettem róla hogy azt is kiszűrjem de igazából nem érezni hogy rágna a csapágy mindkét oldalon tök egyforma alighallható kattogó hang jön ha kézzel forgatom a kereket.(talán az ABS jeladója kattoghat)
Ha valakinek volt hasonló és tud valami tippet azt megköszönném,márt csak azért is mert a csapágy 52 400 ft mert az aggyal együtt van.
Mindenesetre holnap felrakok két mankókereket hátra azt kipróbálom annak tuti nincs akkora gördülési ellenállása mint egy normál guminak ezálltal hangja sem.

Előre is köszi a helpekt, infókat, stb!
Én most estem át első kerékagy csapágy cserén, ezért friss az "élmény".
A kerekek ezekkel a csapágyakkal nem fognak lógni (ez más autóknál is így van. Ezek már nem a Lada korszakba tartoznak. Azokkal szemben itt egy házba épített, nagyon széles csapágyakról van szó).
A menet közbeni morgást nem fogod "kézzel" kiváltani.
Én: valami morog
Szerelő:gumi
É:gumi csere. még mindíg morog
Sz:csapágy.Lebont(mint te), nem hallja.
É:más nem lehet, csere
Sz:cserél
Hang: megszűnik

Szóval csapágy lesz az. A hátsó az igen kellemetlen ügy. Úgy tudom, hogy az elsővel ellentétben nem lehet csak csapágyat cserélni. Csak kompletten a lengőkart. Az ok: a csapágyba bele van préselve az ABS jeladója.
és így már sokkal drágább dolog.
De erről majd beszámolsz.

Nekem is volt hasonló tapasztalatom ha felemeled nem fog lógni meg hangja se lesz a kezdeti időben csak terhelésnél menet közben fog szólni, úgyhogy csapágy gyanús a dolog.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
pino30
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #200 Dátum: 2010. Február 25. - 12:27:02 »

Szal ma megvolt a mankokerekes próba persze morgás is volt bőven. Várható volt csak titkon bíztam benne hogy megúszom a csapágy cserét.Hát nem . Hawer megkérdezhetem hogy neked hogy s mint ment a csere (maszek vagy Chevis szerviz) mennyibe fájt a mutatvány ? Esetleg tipp az alkatrész beszerzéséhez hátha valahol olcsóbb mint pl az unix azt tudom hogy 52 000. Kösz az infókat.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #201 Dátum: 2010. Február 25. - 12:37:24 »

Szal ma megvolt a mankokerekes próba persze morgás is volt bőven. Várható volt csak titkon bíztam benne hogy megúszom a csapágy cserét.Hát nem . Hawer megkérdezhetem hogy neked hogy s mint ment a csere (maszek vagy Chevis szerviz) mennyibe fájt a mutatvány ? Esetleg tipp az alkatrész beszerzéséhez hátha valahol olcsóbb mint pl az unix azt tudom hogy 52 000. Kösz az infókat.
Ha a profilodban megadtad volna a településed, akkor talán könnyebb volna mindig segíteni. Ha pesti, vagy környékbeli vagy, akkor tudok jó helyet, sok klubtagunk jár már oda, akiknek lejárt a garija. Ha érdekel a dolog, írj privit! No meg nézz utána, hogy miket írtak már a szervizről. (Horváth Autóklinika Kft).
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
pino30
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #202 Dátum: 2010. Február 25. - 12:37:50 »

Ja még vmi. Ezek után hogy fogom kideríteni hogy melyik fele sz..r?  He Mert azt én is tudom hogy párban illik cserélni de hát most nekem jelenleg nincs több mint 100 ezrem az illemre. Zavart
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #203 Dátum: 2010. Február 25. - 12:40:57 »

Ja még vmi. Ezek után hogy fogom kideríteni hogy melyik fele sz..r?  He Mert azt én is tudom hogy párban illik cserélni de hát most nekem jelenleg nincs több mint 100 ezrem az illemre. Zavart
Privit írtam, hívj, talán segíthetek.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #204 Dátum: 2010. Február 25. - 15:02:30 »

Ja még vmi. Ezek után hogy fogom kideríteni hogy melyik fele sz..r?  He Mert azt én is tudom hogy párban illik cserélni de hát most nekem jelenleg nincs több mint 100 ezrem az illemre. Zavart
Esetleg egy üres parkolóban kezdj el balra erőteljesen körözni,majd jobbra.Ha a balkanyarnál erősebb a búgás,akkor a jobb csapágy a xar(az kap nagyobb terhelést).Ha a jobbkanyarnál erősebb a búgás,akkor meg a bal csapágy a xar.(Tipp)
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #205 Dátum: 2010. Február 25. - 16:09:56 »

Ja még vmi. Ezek után hogy fogom kideríteni hogy melyik fele sz..r?  He Mert azt én is tudom hogy párban illik cserélni de hát most nekem jelenleg nincs több mint 100 ezrem az illemre. Zavart
Esetleg egy üres parkolóban kezdj el balra erőteljesen körözni,majd jobbra.Ha a balkanyarnál erősebb a búgás,akkor a jobb csapágy a xar(az kap nagyobb terhelést).Ha a jobbkanyarnál erősebb a búgás,akkor meg a bal csapágy a xar.(Tipp)
Ez így van. Bár ez inkább az első kerekeknél segít, de itt is bejöhet.
És nem kell őket párban cserélni. Csak a hibásat.
Naplózva
pino30
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #206 Dátum: 2010. Február 25. - 17:28:02 »

Köszi mindenkinek a tippet, segítséget.
A jobbos csapágy a xar.
Ha lesz korpa jöhet a csere .
Ezt leszámítva cool a verda,az egész család lacettis (muternak 5a-s,bratyómnak sedán,nekem az imádott sw)

Mégegyszer köszi  mindenkinek!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #207 Dátum: 2010. Február 25. - 17:29:33 »

Köszi mindenkinek a tippet, segítséget.
A jobbos csapágy a xar.
Ha lesz korpa jöhet a csere .
Ezt leszámítva cool a verda,az egész család lacettis (muternak 5a-s,bratyómnak sedán,nekem az imádott sw)

Mégegyszer köszi  mindenkinek!
korpát tudok adni a fejemről, ha kell  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
pino30
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #208 Dátum: 2010. Február 25. - 17:40:25 »

Köszi WERES ha a te korpádért bárki ad cserébe csapágyat akkor küldheted Kacsint Vigyorog
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #209 Dátum: 2010. Február 25. - 17:46:17 »

Köszi WERES ha a te korpádért bárki ad cserébe csapágyat akkor küldheted Kacsint Vigyorog

én meg tudok adni bontott csapágyat Vigyorog
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 56   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!