Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 03:19:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310610 alkalommal)
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #285 Dátum: 2008. Február 26. - 16:32:46 »

[Én már végigpróbáltam szerintem a kínálati paletta minden tagját és nem vettem észre lényeges különbséget.Nem tudsz két egyforma mérési körülményt produkálni, úgyhogy messze menő következtetéseket nem érdemes levonni néhány adatból.Szerintem egy 2000-3000 km. -es etapok átlagfogyijából lehetne következtetni.
Sokáig prémium benzinnel próbálkoztam (olcsóbban jutottam hozzá) és semmilyen változást nem észleltem.Sem a fogyasztásban sem a teljesítményben nem lehetett érzékelhető különbséget felmutatni.Állítólag az occcsó benzinek adalék nélküliek és ezért olcsóbbak.Hát én az adalékolást is nehezen hiszem el a mai világban.Egy biztos a felhasználó soha nem fog jól járni.

Én sajna tapasztaltam különbséget, bár vszínű az a kút-üzemeltetők rovására volt írható...
Épp azért mertem csak most írni, amit írtam, mert kellően hosszú út (~ 1600 km!) alapján merem - még mindig félve -azt mondani, hogy az ósan-benzinnel jobb fogyasztásom van, mint az agyonreklámozott prémiummal...
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #286 Dátum: 2008. Február 26. - 18:01:39 »

[Én már végigpróbáltam szerintem a kínálati paletta minden tagját és nem vettem észre lényeges különbséget.Nem tudsz két egyforma mérési körülményt produkálni, úgyhogy messze menő következtetéseket nem érdemes levonni néhány adatból.Szerintem egy 2000-3000 km. -es etapok átlagfogyijából lehetne következtetni.
Sokáig prémium benzinnel próbálkoztam (olcsóbban jutottam hozzá) és semmilyen változást nem észleltem.Sem a fogyasztásban sem a teljesítményben nem lehetett érzékelhető különbséget felmutatni.Állítólag az occcsó benzinek adalék nélküliek és ezért olcsóbbak.Hát én az adalékolást is nehezen hiszem el a mai világban.Egy biztos a felhasználó soha nem fog jól járni.

Én sajna tapasztaltam különbséget, bár vszínű az a kút-üzemeltetők rovására volt írható...
Épp azért mertem csak most írni, amit írtam, mert kellően hosszú út (~ 1600 km!) alapján merem - még mindig félve -azt mondani, hogy az ósan-benzinnel jobb fogyasztásom van, mint az agyonreklámozott prémiummal...
Szerintem nincs új a nap alatt és majdnem mindenki egy forrásból (MOL) szerzi be az anyagot.Így olyan eget verő különbség nem nagyon lehet.Arra azért kíváncsi lennék, hogy a híres adalékokat ki hol és mikor keveri hozzá a benzinhez.A jószándékot ugyan feltételeznünk kell, de amíg éhbérért dolgoztatott kutasok és egyéb alkalmazottak lesznek én nem gondolom, hogy soha nem leszünk megkárosítva.Én a külföldi beszerzésű anyagnál sem vettem észre javulást, de ezt talán írhatjuk az én dilettantizmusom rovására.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #287 Dátum: 2008. Február 26. - 18:07:16 »

Sziasztok!
Csak most merem megosztani veletek a következő élményhömpölyt, eddig magam sem akartam hinni a szememnek...
A történet röviden a következő: Egy jó hónappal ezelőtt elbénáztam az esedékes tankolást, és egyéb lehetőség híján a helyi madarasteszkó kútjánál voltam kénytelen tankolni. Miután a szokásoshoz képest hosszabb út állt előttem, fenntartásaim ellenére telenyomtam. 1st surprise: A gépezet határozottan jól viselte a merényletet, ment, mint eddig, sőt! Szemre nehezebben fogyott a benya, no mondom, ennek fele sem tréfa, úgyhogy – kizárólag a kontroll miatt – visszatértem ugyanahhoz a kúthoz. Ismét telenyomtam, 2nd surprise: Tényleg nem zabált annyit, mint eleddig. Miután még mindig nem hittem, hogy ilyen velem is megeshet, így újabb 500valahány km után ismét ugyanehhez a kúthoz vissza, ismét tele, fogyi megint kevesebb, mint az előbbi volt. Makacs vagyok, így hát ezután sem adtam fel, és amikor eljött az ideje, ismét ehhez a kúthoz kanyarodtam. 3rd surprise: 8,8 literes átlagfogyi, ami a használati körülményeimet is figyelembe véve az SW-k között szerintem igen-igen kedvező.

Az  elözö autómmal 3éven keresztül csak óchant meg gazdaságost tankoltam, soha nem volt vele bajom és a fogyasztás sem volt több mint előtte.
A  Lacettibe meg nem mertem rakni. A sok fórum olvasás hatására. Vigyorog
Naplózva


LPG
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #288 Dátum: 2008. Február 26. - 18:12:45 »

Sziasztok!
Csak most merem megosztani veletek a következő élményhömpölyt, eddig magam sem akartam hinni a szememnek...
A történet röviden a következő: Egy jó hónappal ezelőtt elbénáztam az esedékes tankolást, és egyéb lehetőség híján a helyi madarasteszkó kútjánál voltam kénytelen tankolni. Miután a szokásoshoz képest hosszabb út állt előttem, fenntartásaim ellenére telenyomtam. 1st surprise: A gépezet határozottan jól viselte a merényletet, ment, mint eddig, sőt! Szemre nehezebben fogyott a benya, no mondom, ennek fele sem tréfa, úgyhogy – kizárólag a kontroll miatt – visszatértem ugyanahhoz a kúthoz. Ismét telenyomtam, 2nd surprise: Tényleg nem zabált annyit, mint eleddig. Miután még mindig nem hittem, hogy ilyen velem is megeshet, így újabb 500valahány km után ismét ugyanehhez a kúthoz vissza, ismét tele, fogyi megint kevesebb, mint az előbbi volt. Makacs vagyok, így hát ezután sem adtam fel, és amikor eljött az ideje, ismét ehhez a kúthoz kanyarodtam. 3rd surprise: 8,8 literes átlagfogyi, ami a használati körülményeimet is figyelembe véve az SW-k között szerintem igen-igen kedvező.
Én is hallottam olyan rémhíreket, hogy valaki tecsós gázolajat kannába töltött aztán a hideg garázsban bele fagyott a kannába.Ezek szerintem abba a kategóriába tartoznak, hogy beszéltem már olyannal aki látott már olyat aki hallott már ilyet.

Az  elözö autómmal 3éven keresztül csak óchant meg gazdaságost tankoltam, soha nem volt vele bajom és a fogyasztás sem volt több mint előtte.
A  Lacettibe meg nem mertem rakni. A sok fórum olvasás hatására. Vigyorog
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #289 Dátum: 2008. Február 26. - 20:00:28 »

Sziasztok!
Csak most merem megosztani veletek a következő élményhömpölyt, eddig magam sem akartam hinni a szememnek...
A történet röviden a következő: Egy jó hónappal ezelőtt elbénáztam az esedékes tankolást, és egyéb lehetőség híján a helyi madarasteszkó kútjánál voltam kénytelen tankolni. Miután a szokásoshoz képest hosszabb út állt előttem, fenntartásaim ellenére telenyomtam. 1st surprise: A gépezet határozottan jól viselte a merényletet, ment, mint eddig, sőt! Szemre nehezebben fogyott a benya, no mondom, ennek fele sem tréfa, úgyhogy – kizárólag a kontroll miatt – visszatértem ugyanahhoz a kúthoz. Ismét telenyomtam, 2nd surprise: Tényleg nem zabált annyit, mint eleddig. Miután még mindig nem hittem, hogy ilyen velem is megeshet, így újabb 500valahány km után ismét ugyanehhez a kúthoz vissza, ismét tele, fogyi megint kevesebb, mint az előbbi volt. Makacs vagyok, így hát ezután sem adtam fel, és amikor eljött az ideje, ismét ehhez a kúthoz kanyarodtam. 3rd surprise: 8,8 literes átlagfogyi, ami a használati körülményeimet is figyelembe véve az SW-k között szerintem igen-igen kedvező.

Lehet, hogy ezzel most részlegesen megsértettem a fórum-szabályzatunk 2.4. pontját (konkrétan: …Tilos más felhasználók izgatása…  Vigyorog Vigyorog Vigyorog), de azért érdekelne, hogy van-e köztünk más bátor (botor) ember, aki hasonlókat élt át a sokak (köztük én is) által szidott ócsóbenzines kutaknál? Csak mert lehet, hogy át kell értékelnem az aeddigi - rossz tapasztalatokon alapuló - véleményemet... Kacsint

Mi lesz így velem, ha még a K&N betétszűrőt is beleapplikálom a gépbe... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Pár bütykölés és megéred, hogy termeli a benzint, nem fogyasztja!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #290 Dátum: 2008. Február 26. - 20:46:04 »

Sziasztok!
... szidott ócsóbenzines kutaknál? Csak mert lehet, hogy át kell értékelnem az aeddigi - rossz tapasztalatokon alapuló - véleményemet... Kacsint

Nos vidéki ocsóbenzines kutak jelenleg a legdrágábbak lettek! A TECSO most már nagy TECSO mert Pécstől Bajáig ők az egyik legdrágábbak.. Vagy elfogyott a gazdaságos készlet vagy már nem kell etetni a jónépet,mert eszik az magától
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #291 Dátum: 2008. Február 26. - 21:46:08 »

Sziasztok!
... szidott ócsóbenzines kutaknál? Csak mert lehet, hogy át kell értékelnem az aeddigi - rossz tapasztalatokon alapuló - véleményemet... Kacsint

Nos vidéki ocsóbenzines kutak jelenleg a legdrágábbak lettek! A TECSO most már nagy TECSO mert Pécstől Bajáig ők az egyik legdrágábbak.. Vagy elfogyott a gazdaságos készlet vagy már nem kell etetni a jónépet,mert eszik az magától
Legtöbben már ha ott vannak akkor tankolnak, hiszen belénkverték, hogy olcsóak.
Aztán, hogy tényleg így van-e azt már kevesen ellenőrzik.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #292 Dátum: 2008. Február 27. - 08:52:07 »

Sziasztok!
... szidott ócsóbenzines kutaknál? Csak mert lehet, hogy át kell értékelnem az aeddigi - rossz tapasztalatokon alapuló - véleményemet... Kacsint

Nos vidéki ocsóbenzines kutak jelenleg a legdrágábbak lettek! A TECSO most már nagy TECSO mert Pécstől Bajáig ők az egyik legdrágábbak.. Vagy elfogyott a gazdaságos készlet vagy már nem kell etetni a jónépet,mert eszik az magától
Legtöbben már ha ott vannak akkor tankolnak, hiszen belénkverték, hogy olcsóak.
Aztán, hogy tényleg így van-e azt már kevesen ellenőrzik.
Javasolnám a www.holtankoljak.hu böngészését.
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
rebelpeak
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 128


« Hozzászólás #293 Dátum: 2008. Február 27. - 21:31:56 »

istenkém, egyszer már lehetne ebből a nedüből is kiárusítás, mondjuk 70% engedménnyel...
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #294 Dátum: 2008. Február 27. - 21:37:24 »

istenkém, egyszer már lehetne ebből a nedüből is kiárusítás, mondjuk 70% engedménnyel...
A 70% stimmelni fog csak felfelé
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #295 Dátum: 2008. Március 01. - 12:04:23 »

Legújabb fogyasztási eredményem: 54liter 670km-re. Ez 8 liter. A táv fele hoszabb utakból van, de rengeteg településen keresztül (40-50km/h), a települések között 80-90km/h.
A másik fele 2-3km-es városi utak hideg motorral.
Naplózva
Zombi1338
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Hozzászólás #296 Dátum: 2008. Március 01. - 19:39:19 »

Sziasztok kérek egy kis infót. 3 hete vettünk egy 5 ajtós 1.4-es lacetit. Eddig kb 800 km mentünk vele nagyjáből vegyesen.
Kissé megdöbbentem mikor 290 km után fél tank elfogyott kb 30 liter ha minden igaz. Lehet hogy a tank alakja ilyen, vagy valamilyen beállítás nem jó, vagy esetleg valami más lehet az oka? Kérem ha valaki tud rá magyarázatot válaszoljon.

Előre is köszönöm.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #297 Dátum: 2008. Március 01. - 19:56:52 »

Sziasztok kérek egy kis infót. 3 hete vettünk egy 5 ajtós 1.4-es lacetit. Eddig kb 800 km mentünk vele nagyjáből vegyesen.
Kissé megdöbbentem mikor 290 km után fél tank elfogyott kb 30 liter ha minden igaz. Lehet hogy a tank alakja ilyen, vagy valamilyen beállítás nem jó, vagy esetleg valami más lehet az oka? Kérem ha valaki tud rá magyarázatot válaszoljon.

Előre is köszönöm.

Ennyit csal az óra. Nálam a fél tank az  kb. 230km-nél szokót lenni.
A fogyasztás meg ott van alul. Átlagban 8,7 liter.
Naplózva


LPG
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #298 Dátum: 2008. Március 01. - 19:58:21 »

Sziasztok kérek egy kis infót. 3 hete vettünk egy 5 ajtós 1.4-es lacetit. Eddig kb 800 km mentünk vele nagyjáből vegyesen.
Kissé megdöbbentem mikor 290 km után fél tank elfogyott kb 30 liter ha minden igaz. Lehet hogy a tank alakja ilyen, vagy valamilyen beállítás nem jó, vagy esetleg valami más lehet az oka? Kérem ha valaki tud rá magyarázatot válaszoljon.

Előre is köszönöm.

Miért az jó! Nekem félig volt a tank, és csak 14 litert tudtam beletankolni! Igaz, tönkre ment az üzemanyag jeladóm, vagy micsoda. Csütörtökön cserélik. De azelőtt én is kb. ennyit mentem egy fél tankkal.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #299 Dátum: 2008. Március 01. - 19:59:14 »

Van egy jó, és egy rossz hírem: A rossz az, hogy nem túl takarékosak az autóink, ne számíts gépkönyv szerinti fogyasztásra. A jó hír pedig az, hogy a szintjelző nem lineáris, lassan indul, eléggé felgyorsul, majd újból lassabban süllyed, sőt már az utolsó vonalnál még van kb. 15 liternyi nafta, és, ha majd ég a benzintank- lámpa, akkor 7-8 liter van még a tankban. Amúgy üdvözlünk a klubban! Tarts velünk a továbbiakban is!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!