Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 23:33:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310227 alkalommal)
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #225 Dátum: 2008. Január 23. - 09:56:45 »

Sziasztok!

Még bejáratós a gépem 2000 km körül járok vele. 10 literrel kezdtük vegyes üzemmódban, most 7,8 l körül tartok szintén vegyesben. Szerintetek ez még javulhat, vagy itt stabilizálódik a fogyasztás?
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #226 Dátum: 2008. Január 23. - 09:58:54 »

Sziasztok!

Még bejáratós a gépem 2000 km körül járok vele. 10 literrel kezdtük vegyes üzemmódban, most 7,8 l körül tartok szintén vegyesben. Szerintetek ez még javulhat, vagy itt stabilizálódik a fogyasztás?
Szia.
Nekem 10e után csökkent a fogyim észrevehetően, de ez függ a használattól jelentősen.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #227 Dátum: 2008. Január 23. - 10:04:11 »

Szerinted a sport levegőszűrővel csökken valamennyit?
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #228 Dátum: 2008. Január 23. - 10:45:24 »

Szerinted a sport levegőszűrővel csökken valamennyit?

Szia! Nem fog csökkenni a fogyi sportlégszürővel sem. Csak böszmenagy szívóhangja lesz.(direktszürő) Ha sport betétet választod akkor nem lesz nagy hangja, de mosogathatod 5000-enként. A vezetési stílustól nagyon függ a fogyi. Ha sportosan is megáll 8-ban akkor megnyugodhatsz.
Most én dieseles vagyok de eddig csak benzines autóim voltak.
Naplózva

Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #229 Dátum: 2008. Január 23. - 11:44:57 »

Szerinted a sport levegőszűrővel csökken valamennyit?

Szia! Nem fog csökkenni a fogyi sportlégszürővel sem. Csak böszmenagy szívóhangja lesz.(direktszürő) Ha sport betétet választod akkor nem lesz nagy hangja, de mosogathatod 5000-enként. A vezetési stílustól nagyon függ a fogyi. Ha sportosan is megáll 8-ban akkor megnyugodhatsz.
Most én dieseles vagyok de eddig csak benzines autóim voltak.

10 000-ként. Legalább is a KN szűrőt így javasolják (1 000 000 mérföld garanciát vállal rá a gyártó: nem egy gagyi minőség!). Ha minden jól megy, hamarosan kedvezménnyel tudunk ezekből vásárolni (betétet és direktet is). Érdemes várni a beszerzéssel. Előbb-utóbb tapasztalat is lesz a fogyasztás/menettulajdonságok terén.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #230 Dátum: 2008. Január 23. - 14:36:10 »

Szerinted a sport levegőszűrővel csökken valamennyit?
Szerintem kétoldalú dolog:
1 ha ugyanúgy nyomod neki, jobban megy, nem eszik többet.
2 ha kevésbé nyomod, úgy megy mint elötte, kevesebbet eszik.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #231 Dátum: 2008. Január 23. - 17:06:35 »

Fer962! Ha így lement a fogyid, örülj neki és ne légy telhetetlen! Ha ez állandóan csökkenne, a végén kutas lehetnél. Amúgy üdv itt a fórumban! 7,8 már jó!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #232 Dátum: 2008. Január 24. - 08:24:40 »

No lassan kategorizálhatom a fogyasztást. Még mágikus számok is kerültek bele, valamiért vonzódok a 90-ekhez. Vigyorog
Három fő kategória alakul ki, a benzinmennyiség minden esetben (lámpától lámpáig) 52 liter:
 
Jó minőségű benzin (ÖMV), többségben vidék, autópálya: 690 km = 7,54/100km
Normál használat (vegyesen város és vidék) és hőmérséklet, MOL-os szutyok:590 km = 8,81/100km
Téli használat, gyakorlatilag állandó hideg motorral és MOL-os szutyokkal:490km = 10,61/100km

Nem szeretem a telet!!!!! Hmmmm

Tavasszal kilátogatok az első osztrák ÖMV kútig, azután meglátjuk! Gyakran nem mehetek, mert 100 km innen.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #233 Dátum: 2008. Január 24. - 08:30:56 »

Hát igen a jó minőségű benzin az jó. Én is észrevettem a volt benzines autómnál, ha kicsit drágább de jó benzint tankoltam akkor kevesebbet evett. Vagy ha úgy tetszik, több kilóméterre volt elég ugyanannyi lé. Még a gázolajossal még nem próbáltam ilyent. De biztos hogy abba is van valami különbség.
Naplózva

ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #234 Dátum: 2008. Január 24. - 08:36:17 »

Hát igen a jó minőségű benzin az jó. Én is észrevettem a volt benzines autómnál, ha kicsit drágább de jó benzint tankoltam akkor kevesebbet evett. Vagy ha úgy tetszik, több kilóméterre volt elég ugyanannyi lé. Még a gázolajossal még nem próbáltam ilyent. De biztos hogy abba is van valami különbség.
Úgy hallottam, az Alpesi Diesel nagyon tuti a kocsikba. Legalább is ismerős Lagunája nagyon kedveli, kevesebbet eszik, csendesebben jár. Egy próbát megér!?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #235 Dátum: 2008. Január 24. - 08:38:19 »

Én úgy gondolom ezt a dolgot, hogy valahol középen van az igazság.
Mondják, akik gyakran tankolnak 99 és hasonló oktánszámút, hogy érezhetően jobban megy az autó.
Nos. A kopogásérzékelő, ami az előgyújtást szabályozza, csak lefelé, gyengébb minőség felé tud állítani. 95 felett nem működik, tehát alapesetnek veszi, hogy azt mindig megkapja, vagy annál rosszabbat. Egyik kollégám németben 91-est tankolt. Jobban ment az autója, mint itthon a 95-össel.
Nos ha egy másodpercet elmélkedünk a dolgon, akkor a kövezkezőket vonhatjuk le konzekvenciaként: Amit 95-ösként adnak, az nem 95-ös, hanem valami alacsonyabb oktánszámú szutyok! Amit 99-esként adnak, az éri el feltételezhetően a 95-ös oktánszámot. Magyarul a 95-ös benzin árát úgy kapjuk meg, ha a prémiumbenzinét nézzük.
Vagy nagyon messze járnék az igazságtól? Várom Ladlac véleményét! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #236 Dátum: 2008. Január 24. - 08:45:41 »

Én úgy gondolom ezt a dolgot, hogy valahol középen van az igazság.
Mondják, akik gyakran tankolnak 99 és hasonló oktánszámút, hogy érezhetően jobban megy az autó.
Nos. A kopogásérzékelő, ami az előgyújtást szabályozza, csak lefelé, gyengébb minőség felé tud állítani. 95 felett nem működik, tehát alapesetnek veszi, hogy azt mindig megkapja, vagy annál rosszabbat. Egyik kollégám németben 91-est tankolt. Jobban ment az autója, mint itthon a 95-össel.
Nos ha egy másodpercet elmélkedünk a dolgon, akkor a kövezkezőket vonhatjuk le konzekvenciaként: Amit 95-ösként adnak, az nem 95-ös, hanem valami alacsonyabb oktánszámú szutyok! Amit 99-esként adnak, az éri el feltételezhetően a 95-ös oktánszámot. Magyarul a 95-ös benzin árát úgy kapjuk meg, ha a prémiumbenzinét nézzük.
Vagy nagyon messze járnék az igazságtól? Várom Ladlac véleményét! Vigyorog
Úgy tudom, a prémium benzinek azért drágábbak, mert bitang sokba kerül a kén nélküli üzemanyaggyártás. Egyébként a 99-es benyának megvan az oktánszáma, viszont a többiek csak közelítik a ráirtakat. Mivel megmérni nemtudjuk, ezért bármit rá lehet fogni... /sajnos/  Nyugatabbra az annyi, amennyi rá van írva...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #237 Dátum: 2008. Január 24. - 08:52:52 »

Hát igen a jó minőségű benzin az jó. Én is észrevettem a volt benzines autómnál, ha kicsit drágább de jó benzint tankoltam akkor kevesebbet evett. Vagy ha úgy tetszik, több kilóméterre volt elég ugyanannyi lé. Még a gázolajossal még nem próbáltam ilyent. De biztos hogy abba is van valami különbség.
Úgy hallottam, az Alpesi Diesel nagyon tuti a kocsikba. Legalább is ismerős Lagunája nagyon kedveli, kevesebbet eszik, csendesebben jár. Egy próbát megér!?

Köszi Ladlac! Ki fogom próbálni. Én Shell-t szoktam tankolni, de nem kötöm az ebet a karóhoz, a kutyát nem szabad megkötni  Vigyorog
Naplózva

athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #238 Dátum: 2008. Január 24. - 09:08:50 »

Na engem is szívbaj kerülget. OMV Carrera 95-el 10,4! 
Naplózva
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #239 Dátum: 2008. Január 24. - 09:27:36 »

Most mértem le multheti fogyit:
1 hét 2 különböző Shell kút Átlag 7.3 /100
Pontos kilómeter ezalatt: 782

Lassan elérem a 40000 -et az órába és csak 16 hónapos  a kocsi Mosolyog Szegény annyit megy... De lehet emiatt nincs bajom jóformán semmi. Kopp kopp.

Aszondják a nagyokosok, egy autónak az a jó ha sokat megy. Biztos Mosolyog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!