Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 08:35:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 309694 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2520 Dátum: 2012. Március 13. - 09:41:32 »

Volt szerencsém megjárni a Győr Miskolc távot. Odafelé kényelmes 110-es tempóval 4 óra alatt 6,5literes fogyasztást értem el. Visszafelé sietni kellett 2,5 óra alatt sikerült visszaérni és hát a fogyi tizen...hmmm
Ki sem merem számolni mennyivel mehettél. Vigyorog
én 1 teli tankot elautópályáztam a múlt héten és 11 literes fogyi jött ki per száz km (óra szerint 145-150, gps szerint 130-135)
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #2521 Dátum: 2012. Március 13. - 09:58:35 »

Én ezekben a kemény hidegekben is 9,5-ös fogyit produkáltam helyben mászkálással. Maszkolás nélkül mindig 10,5 körül evett ilyen hidegben előző teleken.  Kacsint
Ez a maszkolás érdekelne, hiszen nagyon sokat járok én is rövid távokon, helyben. El takarod a hűtőt, egészen vagy csak részben He
És meg mindig aktuális nálunk, mert meg később lesz csak mikor felmelegedik az idő. Most jelenleg is havazik
Az alsó rácsokba (8 db rés van a rácsban) nikecellből vágtam beleillő darabokat. Strapás, de egyszer megéri kifarigcsálni az íveket és hogy pont passzoljon, megszoruljon, de ne essen ki. Kacsint Igaz nekem csak 6 db lyuk lett letakarva, mert középen az alsó kettőben vadriasztó van, így ez a "biztonsági szellőző", hogy azért valamennyi hűtést kapjon. Praktikus, mert ha hoszabb útra mentem, vagy melegebb nap volt, üzemmeleg motornál csak benyúltam a két szabadon maradt rácson és belülről a másik mögé átnyúlva kipattintottam, bedobtam a csomitartóba, másnap reggeli indulás előtt pedig visszatettem. A lámpák közötti felső két darabból álló (embléma alatti és feletti) rácsra szövetbetétes gumiból vágtam megfelelő méretű takarót. A felső résbe passzolót felülről lehet gyorskötözővel rögzíteni, az alsó viszont már kicsit trükkösebb, azt a rajztáblákhoz használt jancsiszeggel rögzítettem, vagyis kívülről csak a feje látszik, majd felülről benyúlva egy hosszú csavarhúzóval széthajtottam a lábait. Nekem bejött, kevesebbet evett az autó, mert hiába termosztát, azért csak hideg levegő verődik a motorra a rácsokon keresztül. Nem véletlenül kezdte el megint a Ford a lezárható hűtőrácsot, régi autókon is volt. Amúgy ez a módszer jobb, mint közvetlen a hűtő elé pakolni kartont, mert ha felmelegszik a rendszer, ott nem tud a ventilátor levegőt átszívni a hűtőn, így viszont marad a hűtő előtt hely, van honnan szívnia. Azért a hőfokmutatót figyelni kell, nehogy hengerfejes legyen a gép, és a fűtéssel is lehet játszani, ha pár km-rel tovább tart az út, mint a motor felmelegedése (csak akkor adtam rá a fűtést, ha meleg lett a víz). Képet sajnos nem tudok már csinálni, mert kiszedtem.   
Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatót. Lehet hogy csak jövőtélre de meg csinálom, mert sokat segíthet A telén olyan  eset is volt néhányszor hogy munkából hazajövet otthon a kapu előtt kapcsolt be a gáz. Kacsint
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2522 Dátum: 2012. Március 28. - 11:53:13 »

meglepett a lacsi. ma tankoltam egy balatoni kirándulás után, ahol volt autópálya, országút és egy kis város. 36 liter nedűvel elment 455 km-t, azaz kereken 8 litert evett keverék üzemanyaggal. a múltkor több benzinnel evett 10-11 litert csak autópályán  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2523 Dátum: 2012. Március 28. - 12:18:09 »

meglepett a lacsi. ma tankoltam egy balatoni kirándulás után, ahol volt autópálya, országút és egy kis város. 36 liter nedűvel elment 455 km-t, azaz kereken 8 litert evett keverék üzemanyaggal. a múltkor több benzinnel evett 10-11 litert csak autópályán  Kacsint
Nyilván lehiggadtál, és normálisan vezettél, nem úgy, mint eddig. Jó hatással van Rád a szép kis menyasszonyod, aki jó felé terelget. Köszönjük Norci! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2524 Dátum: 2012. Március 28. - 15:33:15 »

meglepett a lacsi. ma tankoltam egy balatoni kirándulás után, ahol volt autópálya, országút és egy kis város. 36 liter nedűvel elment 455 km-t, azaz kereken 8 litert evett keverék üzemanyaggal. a múltkor több benzinnel evett 10-11 litert csak autópályán  Kacsint
Nyilván lehiggadtál, és normálisan vezettél, nem úgy, mint eddig. Jó hatással van Rád a szép kis menyasszonyod, aki jó felé terelget. Köszönjük Norci! Kacsint Vigyorog
van benne valami, mert a múltkori taliról is hazafelé Hawer úgy nyomta neki, hogy lemaradtam, mint a borravaló Vigyorog túl türelmes és nyugdíjas lettem....XD
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #2525 Dátum: 2012. Március 28. - 16:26:53 »

meglepett a lacsi. ma tankoltam egy balatoni kirándulás után, ahol volt autópálya, országút és egy kis város. 36 liter nedűvel elment 455 km-t, azaz kereken 8 litert evett keverék üzemanyaggal. a múltkor több benzinnel evett 10-11 litert csak autópályán  Kacsint
Nyilván lehiggadtál, és normálisan vezettél, nem úgy, mint eddig. Jó hatással van Rád a szép kis menyasszonyod, aki jó felé terelget. Köszönjük Norci! Kacsint Vigyorog
van benne valami, mert a múltkori taliról is hazafelé Hawer úgy nyomta neki, hogy lemaradtam, mint a borravaló Vigyorog túl türelmes és nyugdíjas lettem....XD
A turelmes eleglesz, a nyudijjal meg raersz Kacsint
Naplózva

NorciW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #2526 Dátum: 2012. Március 28. - 20:05:51 »

meglepett a lacsi. ma tankoltam egy balatoni kirándulás után, ahol volt autópálya, országút és egy kis város. 36 liter nedűvel elment 455 km-t, azaz kereken 8 litert evett keverék üzemanyaggal. a múltkor több benzinnel evett 10-11 litert csak autópályán  Kacsint
Nyilván lehiggadtál, és normálisan vezettél, nem úgy, mint eddig. Jó hatással van Rád a szép kis menyasszonyod, aki jó felé terelget. Köszönjük Norci! Kacsint Vigyorog

Köszi Gidy Kacsint Lehet az én jó hatásom is, de szerintem egyszerüen a Lacsi is imádja Szepezdet Mosolyog))

Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2527 Dátum: 2012. Március 29. - 11:58:59 »

meglepett a lacsi. ma tankoltam egy balatoni kirándulás után, ahol volt autópálya, országút és egy kis város. 36 liter nedűvel elment 455 km-t, azaz kereken 8 litert evett keverék üzemanyaggal. a múltkor több benzinnel evett 10-11 litert csak autópályán  Kacsint
Öregszel pajti. Vigyorog Majd jönnek a gyerekek és kalapot is veszel magadnak. Vigyorog
Naplózva


LPG
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #2528 Dátum: 2012. április 23. - 21:43:24 »

Sziasztok.

Sokat nem vagyok itt de most nemrég elkezdtem rögzíteni a fogyasztásom és érdekes konklúziót vontam le. Közel 1 literrel fogyasztok kevesebbet mint előtte.
Mérési adatok:

2012.03.14
47,41 liter - 625,3 km - 7,58 liter átlagfogyasztás (MOBIL PETROL)

2012.03.21
48,18 liter - 638,3 km - 7,55 liter átlagfogyasztás (SHELL)

2012.03.30
46,26 liter - 631,7 km - 7,31 liter átlagfogyasztás (MOBIL PETROL)

2012-04.10
49,24 liter - 624,6 km - 7,88 liter átlagfogyasztás (SHELL)

2012.04.20
49,50 liter - 672,5 km - 7,30 liter átlagfogyasztás (SHELL)


Átlag 7,52 liter / 100 km.
A kocsiban van 167000 km már.

Ami változott:
- 10000 km -ént olajcsere fixen
- ugyanekkor a K&N szűrű tisztítása is
- abszolute odafigyelek vezetés közben nem agresszíven megyek (van azért kivétel  Kacsint )

Vegyes városról beszélünk átlag napi 100 km körül. Ebből 30 km autópálya 100-as korláttal többi város dugó és lámpával. Szerintem egész jó, nekem mindenesetre szimpatikus.

Előtte a fogyasztásom 8,3 - 9,5 kötött mozgott folyamatosan.

Egyelőre ennyi, hátha valakit érdekel Mosolyog

BéZé
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 23. - 21:45:04 írta BeZe1974 » Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2529 Dátum: 2012. április 30. - 21:18:47 »

6,3 felfele kerekítve. Mosolyog Ez már tetszik! Ebben kb. 20% volt a város, a többi országút (100 km/h környékén) és még klíma nélkül.
Mostmár egyértelmű, hogy a téli és nyári fogyasztásom közt bő 1 liter a különbség.
Ja és hab a tortán, hogy 290Ft/l áron tankoltam 59l-t Ukrajnában a legdrágább kúton.
Elnézést, ha a fenti adatokkal valakinek megzavartam a nyugalmát!  Kacsint
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2530 Dátum: 2012. április 30. - 21:22:17 »

6,3 felfele kerekítve. Mosolyog Ez már tetszik! Ebben kb. 20% volt a város, a többi országút (100 km/h környékén) és még klíma nélkül.
Mostmár egyértelmű, hogy a téli és nyári fogyasztásom közt bő 1 liter a különbség.
Ja és hab a tortán, hogy 290Ft/l áron tankoltam 59l-t Ukrajnában a legdrágább kúton.
Elnézést, ha a fenti adatokkal valakinek megzavartam a nyugalmát!  Kacsint
Semmi gond, én kb tavaly ilyenkortól eddig a legdrágábban 234.- ért tankoltam. Kacsint Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #2531 Dátum: 2012. Május 01. - 08:41:59 »

Gárdony-Salgótarján oda-vissza 390km autópálya nélkül,kereken 29L lpgvel beérte (7,5L/100KM).
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2532 Dátum: 2012. Május 01. - 08:49:15 »

Gárdony-Salgótarján oda-vissza 390km autópálya nélkül,kereken 29L lpgvel beérte (7,5L/100KM).
Ha esetleg kevesled, csak egy szavadba kerül és segítek rajta! Vigyorog
Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2533 Dátum: 2012. Május 01. - 22:28:02 »

6,3 felfele kerekítve. Mosolyog Ez már tetszik! Ebben kb. 20% volt a város, a többi országút (100 km/h környékén) és még klíma nélkül.
Mostmár egyértelmű, hogy a téli és nyári fogyasztásom közt bő 1 liter a különbség.
Ja és hab a tortán, hogy 290Ft/l áron tankoltam 59l-t Ukrajnában a legdrágább kúton.
Elnézést, ha a fenti adatokkal valakinek megzavartam a nyugalmát!  Kacsint
Semmi gond, én kb tavaly ilyenkortól eddig a legdrágábban 234.- ért tankoltam. Kacsint Vigyorog
Ez "gáz", ott a pont!  Vigyorog
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #2534 Dátum: 2012. Május 03. - 14:06:06 »

Gárdony-Salgótarján oda-vissza 390km autópálya nélkül,kereken 29L lpgvel beérte (7,5L/100KM).
Huuuuu ha az tul szep, mar irigykedek is Kacsint
Naplózva

Oldalak: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!