Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 08:49:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 166 167 [168] 169 170 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 309732 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2505 Dátum: 2012. Február 20. - 22:01:48 »

Én ezekben a kemény hidegekben is 9,5-ös fogyit produkáltam helyben mászkálással. Maszkolás nélkül mindig 10,5 körül evett ilyen hidegben előző teleken.  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #2506 Dátum: 2012. Február 21. - 13:28:32 »

Az első adatok az off techikával:

Pest oda vissza: 30l/300km=10l/100km
Városban ca. 13l/100km
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2507 Dátum: 2012. Február 21. - 15:00:36 »

Nálam is szokásos útvonalon használva 507,2 km után 40,93 litert tudtam tankolni. Ebből kb 200km volt kétszer oda-vissza Pest.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2508 Dátum: 2012. Március 06. - 18:16:47 »

Még egy tankolás: 674.1 km-t tettem meg 47.41 liter benzinnel. Ebből 274 km volt Esztergom-Siófok-Esztergom kizárólag főúton, illetve kb 100 km Esztergom-Gidy-Esztergom. A többi extrém rövid táv helyben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2509 Dátum: 2012. Március 06. - 18:38:12 »

Még egy tankolás: 674.1 km-t tettem meg 47.41 liter benzinnel. Ebből 274 km volt Esztergom-Siófok-Esztergom kizárólag főúton, illetve kb 100 km Esztergom-Gidy-Esztergom. A többi extrém rövid táv helyben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Mi vagy te, matektanár? Vigyorog Ne adj már házifeladatott nekünk, számold ki rendesen a fogyasztást. 
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 06. - 18:40:08 írta Jani » Naplózva


LPG
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2510 Dátum: 2012. Március 06. - 18:39:31 »

Még egy tankolás: 674.1 km-t tettem meg 47.41 liter benzinnel. Ebből 274 km volt Esztergom-Siófok-Esztergom kizárólag főúton, illetve kb 100 km Esztergom-Gidy-Esztergom. A többi extrém rövid táv helyben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Mi vagy te, matektanár? Vigyorog Ne adj már házifeladatott nekünk, számold ki rendesen a fogyasztást. 
Nem megy a számolás Jani?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

7,03  Vigyorog
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2511 Dátum: 2012. Március 06. - 18:41:25 »

Még egy tankolás: 674.1 km-t tettem meg 47.41 liter benzinnel. Ebből 274 km volt Esztergom-Siófok-Esztergom kizárólag főúton, illetve kb 100 km Esztergom-Gidy-Esztergom. A többi extrém rövid táv helyben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Mi vagy te, matektanár? Vigyorog Ne adj már házifeladatott nekünk, számold ki rendesen a fogyasztást. 
Nem megy a számolás Jani?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

7,03  Vigyorog
De megy, csak Gidynek akartam segíteni. Vigyorog Kacsint

Én meg írjam így?  Mentem 343,5km-t 6149 Ft-ból Vigyorog
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2512 Dátum: 2012. Március 06. - 19:18:10 »

Még egy tankolás: 674.1 km-t tettem meg 47.41 liter benzinnel. Ebből 274 km volt Esztergom-Siófok-Esztergom kizárólag főúton, illetve kb 100 km Esztergom-Gidy-Esztergom. A többi extrém rövid táv helyben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Mi vagy te, matektanár? Vigyorog Ne adj már házifeladatott nekünk, számold ki rendesen a fogyasztást. 
Nem megy a számolás Jani?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

7,03  Vigyorog
De megy, csak Gidynek akartam segíteni. Vigyorog Kacsint

Én meg írjam így?  Mentem 343,5km-t 6149 Ft-ból Vigyorog
Ha már így szeretnéd, nálam ez 10.362 Ft-ra jön ki (mármint 343,5 km költsége). Egyébként most ahol tankolok, 244.9 Ft a gáz literenkénti ára.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2513 Dátum: 2012. Március 06. - 22:35:47 »

Diablo! A fogyasztás definiciója : l/100km. A számtanóra ideje lejárt. Ha nem tudod kiszámolni, ne írj ide többet. Ha pedig hergelni akarod a többieket a jó fogyiddal, akkor meg add meg rendesen a fogyasztási számot a megfelelő mértékegységgel. Nem baj, ha leírod a megtett utakat bontva km-ként, az sem gond, hogy megadod, hogy hány litert tankoltál, még a forintot is leírhatod, de számold ki végül az átlag fogyasztásod, és jól add meg, ne terheld a többieket, elég csak egyszer számolni neked, ne kelljen mindenkinek újra, és újra matekozni. Világos? Vagy csak szándékosan engem akarsz feldühíteni? Akkor meg rosszul fogsz járni..., ha érted mire gondolok...Jani meg jó fej, helyettem is rád szólt, bezzeg Yeti...
Ja, és azt tedd hozzá mindig, hogy általában egyedül mész, üres csomagtartóval, és kalapos nagypapa sebességgel, ami azért lényeges szempont. Mi meg általában többen utazunk, nehéz csomagokkal, és néha rálépünk a gázpedálra is. Ez van.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 06. - 22:38:22 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2514 Dátum: 2012. Március 06. - 23:20:16 »

Diablo! A fogyasztás definiciója : l/100km. A számtanóra ideje lejárt. Ha nem tudod kiszámolni, ne írj ide többet. Ha pedig hergelni akarod a többieket a jó fogyiddal, akkor meg add meg rendesen a fogyasztási számot a megfelelő mértékegységgel. Nem baj, ha leírod a megtett utakat bontva km-ként, az sem gond, hogy megadod, hogy hány litert tankoltál, még a forintot is leírhatod, de számold ki végül az átlag fogyasztásod, és jól add meg, ne terheld a többieket, elég csak egyszer számolni neked, ne kelljen mindenkinek újra, és újra matekozni. Világos? Vagy csak szándékosan engem akarsz feldühíteni? Akkor meg rosszul fogsz járni..., ha érted mire gondolok...Jani meg jó fej, helyettem is rád szólt, bezzeg Yeti...
Ja, és azt tedd hozzá mindig, hogy általában egyedül mész, üres csomagtartóval, és kalapos nagypapa sebességgel, ami azért lényeges szempont. Mi meg általában többen utazunk, nehéz csomagokkal, és néha rálépünk a gázpedálra is. Ez van.
Csak most vettem észre, hogy azt Yeti írta. Ezek direkt ugyan olyan autót vettek Vigyorog és még a profilképük is majdnem egyforma.
Naplózva


LPG
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2515 Dátum: 2012. Március 11. - 21:55:21 »

Még egy tankolás: 674.1 km-t tettem meg 47.41 liter benzinnel. Ebből 274 km volt Esztergom-Siófok-Esztergom kizárólag főúton, illetve kb 100 km Esztergom-Gidy-Esztergom. A többi extrém rövid táv helyben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Mi vagy te, matektanár? Vigyorog Ne adj már házifeladatott nekünk, számold ki rendesen a fogyasztást. 
Nem megy a számolás Jani?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

7,03  Vigyorog
De megy, csak Gidynek akartam segíteni. Vigyorog Kacsint

Én meg írjam így?  Mentem 343,5km-t 6149 Ft-ból Vigyorog
Az OFF-al csak egy kicsivel vok fölötte,de még nem voltam képes hosszútávon finomkodni vele. Mosolyog (Nem arra született!!!)
Naplózva

06 70/22 11 222
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #2516 Dátum: 2012. Március 11. - 22:08:05 »

Én ezekben a kemény hidegekben is 9,5-ös fogyit produkáltam helyben mászkálással. Maszkolás nélkül mindig 10,5 körül evett ilyen hidegben előző teleken.  Kacsint
Ez a maszkolás érdekelne, hiszen nagyon sokat járok én is rövid távokon, helyben. El takarod a hűtőt, egészen vagy csak részben He
És meg mindig aktuális nálunk, mert meg később lesz csak mikor felmelegedik az idő. Most jelenleg is havazik
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2517 Dátum: 2012. Március 12. - 19:05:02 »

Én ezekben a kemény hidegekben is 9,5-ös fogyit produkáltam helyben mászkálással. Maszkolás nélkül mindig 10,5 körül evett ilyen hidegben előző teleken.  Kacsint
Ez a maszkolás érdekelne, hiszen nagyon sokat járok én is rövid távokon, helyben. El takarod a hűtőt, egészen vagy csak részben He
És meg mindig aktuális nálunk, mert meg később lesz csak mikor felmelegedik az idő. Most jelenleg is havazik
Az alsó rácsokba (8 db rés van a rácsban) nikecellből vágtam beleillő darabokat. Strapás, de egyszer megéri kifarigcsálni az íveket és hogy pont passzoljon, megszoruljon, de ne essen ki. Kacsint Igaz nekem csak 6 db lyuk lett letakarva, mert középen az alsó kettőben vadriasztó van, így ez a "biztonsági szellőző", hogy azért valamennyi hűtést kapjon. Praktikus, mert ha hoszabb útra mentem, vagy melegebb nap volt, üzemmeleg motornál csak benyúltam a két szabadon maradt rácson és belülről a másik mögé átnyúlva kipattintottam, bedobtam a csomitartóba, másnap reggeli indulás előtt pedig visszatettem. A lámpák közötti felső két darabból álló (embléma alatti és feletti) rácsra szövetbetétes gumiból vágtam megfelelő méretű takarót. A felső résbe passzolót felülről lehet gyorskötözővel rögzíteni, az alsó viszont már kicsit trükkösebb, azt a rajztáblákhoz használt jancsiszeggel rögzítettem, vagyis kívülről csak a feje látszik, majd felülről benyúlva egy hosszú csavarhúzóval széthajtottam a lábait. Nekem bejött, kevesebbet evett az autó, mert hiába termosztát, azért csak hideg levegő verődik a motorra a rácsokon keresztül. Nem véletlenül kezdte el megint a Ford a lezárható hűtőrácsot, régi autókon is volt. Amúgy ez a módszer jobb, mint közvetlen a hűtő elé pakolni kartont, mert ha felmelegszik a rendszer, ott nem tud a ventilátor levegőt átszívni a hűtőn, így viszont marad a hűtő előtt hely, van honnan szívnia. Azért a hőfokmutatót figyelni kell, nehogy hengerfejes legyen a gép, és a fűtéssel is lehet játszani, ha pár km-rel tovább tart az út, mint a motor felmelegedése (csak akkor adtam rá a fűtést, ha meleg lett a víz). Képet sajnos nem tudok már csinálni, mert kiszedtem.   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #2518 Dátum: 2012. Március 12. - 20:36:49 »

Volt szerencsém megjárni a Győr Miskolc távot. Odafelé kényelmes 110-es tempóval 4 óra alatt 6,5literes fogyasztást értem el. Visszafelé sietni kellett 2,5 óra alatt sikerült visszaérni és hát a fogyi tizen...hmmm
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2519 Dátum: 2012. Március 12. - 20:41:40 »

Volt szerencsém megjárni a Győr Miskolc távot. Odafelé kényelmes 110-es tempóval 4 óra alatt 6,5literes fogyasztást értem el. Visszafelé sietni kellett 2,5 óra alatt sikerült visszaérni és hát a fogyi tizen...hmmm
Ki sem merem számolni mennyivel mehettél. Vigyorog
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 166 167 [168] 169 170 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!