Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 23:32:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310222 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #180 Dátum: 2008. Január 13. - 15:00:42 »

wazeeeee....ez szégyen rám nézve, hogy más tesz fel keszthelyi honlapot! lanyhul figyelmem?  Vigyorog
Amúgy az egyik ponthoz:

6. Reklamáljunk odafent!
Amennyiben helyben nem sikerült rendezni a vitát, a vásárlók könyvébe történő beíráson túl jelezzük sérelmünket az olajtársaság központjának! Az arculatukra kényes nagy multiktól elvárhatjuk, hogy segítsenek tisztázni az ügyet, ami nekik is érdekük.


csak annyit, hogy tisztelt ÖMV (kiírom, mert nagyon berágtam rájuk) központnak akárhány levelet írtam, annyit nem írtak rá, hogy köszönjük. A létező összes E-mailcímre próbálkoztam. Na ennyire fontos nekik az ügyfél. Csak duma!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #181 Dátum: 2008. Január 13. - 15:04:38 »

Friss fogyi: Tisztán városban 702km sikerült mennem + még 1órát járattam állóhelyben mikor a jeget kellett leolvasztani a Lacsiról. A kúton 55 liternél csattant le a pisztoly ami 7,8-as fogyinak felel meg,de itt nem álltam meg és szép lassan el kezdtem csorgatni a benyát és így a korábbi feltételezésem beigazolódott (arra gondoltam, hogy a gép képes 70 liter benzint is elnyelni) ugyanis amikor megjelent a benzin a betöltőnyílásnál a tankolt mennyiség 68!!!!!! liter lett.A fogyi így 9,6 liter ami a gyári adatba még így is belefér.
A tankolt mennyiségről (68l) és nem a mért (esetleg hamis) térfogatról volt szó, én elhiszem 60 l-es tank esetén is, csak akkor valahova időközben ki kellett "párolognia" annak a 8 liternek.
A tankom sosem volt tele üzemanyaggal -csak motorcsónakomban indulok így- mert nem szívesen cipelek feleslegesen terhelő tömegeket még a tankban sem.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #182 Dátum: 2008. Január 13. - 15:20:09 »

Friss fogyi: Tisztán városban 702km sikerült mennem + még 1órát járattam állóhelyben mikor a jeget kellett leolvasztani a Lacsiról. A kúton 55 liternél csattant le a pisztoly ami 7,8-as fogyinak felel meg,de itt nem álltam meg és szép lassan el kezdtem csorgatni a benyát és így a korábbi feltételezésem beigazolódott (arra gondoltam, hogy a gép képes 70 liter benzint is elnyelni) ugyanis amikor megjelent a benzin a betöltőnyílásnál a tankolt mennyiség 68!!!!!! liter lett.A fogyi így 9,6 liter ami a gyári adatba még így is belefér.
A tankolt mennyiségről (68l) és nem a mért (esetleg hamis) térfogatról volt szó, én elhiszem 60 l-es tank esetén is, csak akkor valahova időközben ki kellett "párolognia" annak a 8 liternek.
A tankom sosem volt tele üzemanyaggal -csak motorcsónakomban indulok így- mert nem szívesen cipelek feleslegesen terhelő tömegeket még a tankban sem.
Én gyakran tankolok tele, mert egyrészt sokszor ez a "fejadag" egy hónapra, nem fér bele több zsozsó, ha nem megyek valahova. Másrészt inkább húzom csutkán a pisztolyt és minél több naftát engedek bele tele torokból, mert a pisztoly az apró húzásokra, csöppölésekre gyakran nem enged annyi benzint, amennyit a számláló gurul. Csöppöléssel elképzelhető, hogy számláló szerint több is belefér, mint 60 liter.
Nekem eddig soha nem sikerült látványosan többet tankolnom. (Na meg sosem sikerült szuperalacsony fogyasztást sem produkálnom! Én egy ilyen átlagember átlaglacsival vagyok!) Általában sárga lámpa környékén (+-10-30 km) megyek tankolni és 51-53 liter körül megy bele. Egyszer teszteltem nagy bátran, mert nem volt tartalék benya nálam kannában, de bőven sárga lámpával indultam neki Zeg-nek, ami úgy 45 km. + még ott át a város túlsó felére a forgalomban az ÖMV kúthoz. Így sárga lámpától bőven lett 60 km. A kútnál ezek után belement 56 liter. Azért megkönnyebbültem amikor odaértem, hogy nem kellett az utolsó métereken tolnom, mert sosem lehet tudni, hogy valójában mennyi is van benne még. Most már tudom, hogy sárga lámpa után ennyit tuti elmegy! De 100 km-en belül ajánlatos tankolni! Vigyorog 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #183 Dátum: 2008. Január 13. - 15:29:12 »

wazeeeee....ez szégyen rám nézve, hogy más tesz fel keszthelyi honlapot! lanyhul figyelmem?  Vigyorog
Amúgy az egyik ponthoz:

6. Reklamáljunk odafent!
Amennyiben helyben nem sikerült rendezni a vitát, a vásárlók könyvébe történő beíráson túl jelezzük sérelmünket az olajtársaság központjának! Az arculatukra kényes nagy multiktól elvárhatjuk, hogy segítsenek tisztázni az ügyet, ami nekik is érdekük.


csak annyit, hogy tisztelt ÖMV (kiírom, mert nagyon berágtam rájuk) központnak akárhány levelet írtam, annyit nem írtak rá, hogy köszönjük. A létező összes E-mailcímre próbálkoztam. Na ennyire fontos nekik az ügyfél. Csak duma!

A hozzászólásodnak, úgy mint az előzménynek helytálló minden pontja! Így nem a Te szégyened!

Egyébként én könnyen feltettem, mert jött a téma, és tudatosan Zalára kerestem! Ez nem azt jelenti, hogy teljes a lista!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 13. - 15:33:29 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #184 Dátum: 2008. Január 13. - 15:37:40 »

Ezek után fegyveres kisérettel mehetünk csak tankolmi, hogy ne essenek kisértésbe, hogy meglopjanak a kútaknál? Én sem keresek sokat, mégsem járok lopni sehová. Ez egy kéz- kezet mos rabló, csaló, tolvaj játék a mi rovásunkra. Mondtam már, hogy idáig süllyedt le ennek a valaha klassz országnak az erkölcsi tartása. Persze az is igaz, hogy fejtől bűzlik a hal, és teszem azt hozzá: az ország! A BKV-n bliccelőket sok- sok ezresre büntetik, ha elkapják, Princz Gábor is példás büntetést kapott, kb. egyhavi jövedelmének megfelelő összeget vertek rá a sokszortiz milliárdért. Akkor most miben is reménykedjünk? Reménykedjünk?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #185 Dátum: 2008. Január 13. - 15:49:52 »

Friss fogyi: Tisztán városban 702km sikerült mennem + még 1órát járattam állóhelyben mikor a jeget kellett leolvasztani a Lacsiról. A kúton 55 liternél csattant le a pisztoly ami 7,8-as fogyinak felel meg,de itt nem álltam meg és szép lassan el kezdtem csorgatni a benyát és így a korábbi feltételezésem beigazolódott (arra gondoltam, hogy a gép képes 70 liter benzint is elnyelni) ugyanis amikor megjelent a benzin a betöltőnyílásnál a tankolt mennyiség 68!!!!!! liter lett.A fogyi így 9,6 liter ami a gyári adatba még így is belefér.
A tankolt mennyiségről (68l) és nem a mért (esetleg hamis) térfogatról volt szó, én elhiszem 60 l-es tank esetén is, csak akkor valahova időközben ki kellett "párolognia" annak a 8 liternek.
A tankom sosem volt tele üzemanyaggal -csak motorcsónakomban indulok így- mert nem szívesen cipelek feleslegesen terhelő tömegeket még a tankban sem.
Én gyakran tankolok tele, mert egyrészt sokszor ez a "fejadag" egy hónapra, nem fér bele több zsozsó, ha nem megyek valahova. Másrészt inkább húzom csutkán a pisztolyt és minél több naftát engedek bele tele torokból, mert a pisztoly az apró húzásokra, csöppölésekre gyakran nem enged annyi benzint, amennyit a számláló gurul. Csöppöléssel elképzelhető, hogy számláló szerint több is belefér, mint 60 liter.
Nekem eddig soha nem sikerült látványosan többet tankolnom. (Na meg sosem sikerült szuperalacsony fogyasztást sem produkálnom! Én egy ilyen átlagember átlaglacsival vagyok!) Általában sárga lámpa környékén (+-10-30 km) megyek tankolni és 51-53 liter körül megy bele. Egyszer teszteltem nagy bátran, mert nem volt tartalék benya nálam kannában, de bőven sárga lámpával indultam neki Zeg-nek, ami úgy 45 km. + még ott át a város túlsó felére a forgalomban az ÖMV kúthoz. Így sárga lámpától bőven lett 60 km. A kútnál ezek után belement 56 liter. Azért megkönnyebbültem amikor odaértem, hogy nem kellett az utolsó métereken tolnom, mert sosem lehet tudni, hogy valójában mennyi is van benne még. Most már tudom, hogy sárga lámpa után ennyit tuti elmegy! De 100 km-en belül ajánlatos tankolni! Vigyorog 

Vácról hazafelé az M7-en már én is cidriztem, mert már bőven Balatonszentgyörgy előtt világított a vészjelző!
Nem tudom pontosan hol, mert nem tudtam beazonosítani a helyszínt. Mikor utoljára arra jártam, még terve sem volt autópályának! Utána még kb. 50 Km na, akkor tankoltam az 57 lityót!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #186 Dátum: 2008. Január 13. - 15:54:18 »

Ezek után fegyveres kisérettel mehetünk csak tankolmi, hogy ne essenek kisértésbe, hogy meglopjanak a kútaknál? Én sem keresek sokat, mégsem járok lopni sehová. Ez egy kéz- kezet mos rabló, csaló, tolvaj játék a mi rovásunkra. Mondtam már, hogy idáig süllyedt le ennek a valaha klassz országnak az erkölcsi tartása. Persze az is igaz, hogy fejtől bűzlik a hal, és teszem azt hozzá: az ország! A BKV-n bliccelőket sok- sok ezresre büntetik, ha elkapják, Princz Gábor is példás büntetést kapott, kb. egyhavi jövedelmének megfelelő összeget vertek rá a sokszortiz milliárdért. Akkor most miben is reménykedjünk? Reménykedjünk?

Gidy Apó!
2008-ban ezeken már ne húzzuk fel magunkat! Megszoktatták velünk, nem?
Ne bízz semmiben lesz még rosszabb! Sajnálom, hogy ezt kell mondani, de így van!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #187 Dátum: 2008. Január 13. - 16:56:27 »

Ladlac a megtért.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
12 évvel késöbb már bizony megtértem.  Vigyorog
Én akkor is csak kútoszlop kezelő voltam. 
A Bérlők, na ott megy a nagy kasza...  Zavart
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #188 Dátum: 2008. Január 14. - 19:36:17 »

Kövezzetek meg,(húú mi ez a koppanás a hátam mögött ) de általában kétkedő szoktam lenni és én most mégis elhiszem,hogy ez a mennyiség belekerülhet az autóba, ugyanis amikor nem csorgatom tele a tankot akkor olyan 560-590km-t sikerűl mennem városban most pedig mint említettem több mint 700-at sikerült úgy, hogy még fűtésre is használtam :Tehát a benyának valahol ott kell lennie!
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #189 Dátum: 2008. Január 14. - 20:18:09 »

Kövezzetek meg,(húú mi ez a koppanás a hátam mögött ) de általában kétkedő szoktam lenni és én most mégis elhiszem,hogy ez a mennyiség belekerülhet az autóba, ugyanis amikor nem csorgatom tele a tankot akkor olyan 560-590km-t sikerűl mennem városban most pedig mint említettem több mint 700-at sikerült úgy, hogy még fűtésre is használtam :Tehát a benyának valahol ott kell lennie!
A fűtés szerintem nem emeli a fogyasztást, csak a termosztátod dolgozik kevesebbet, mert ugye a fűtéssel is hűtöd a vizet, nem csak a hűtő.
A szivatózás, na attól többet kajál. Volt nekem is hogy lekattanás után még tettem bele 1500 Ft-ért anyagot, de 55 liternél sosem többet.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #190 Dátum: 2008. Január 14. - 20:28:45 »

A fűtést úgy értettem, hogy kb 1 órát járattam állóhelyben mikor vastagon volt rajta a jég és le kellett olvasztani.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #191 Dátum: 2008. Január 14. - 20:30:55 »

A fűtést úgy értettem, hogy kb 1 órát járattam állóhelyben mikor vastagon volt rajta a jég és le kellett olvasztani.
Ja, melegítés, olvasztás! OK! Na az betesz a fogyasztásnak valóvában...  Vigyorog vagy 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #192 Dátum: 2008. Január 14. - 20:35:09 »

Valóban nem könnyű a + mennyiséget beletölteni mert a pisztoly lecsattan, de finoman játszva amíg a cső szájánál megjelenik igenis lenyeli.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #193 Dátum: 2008. Január 14. - 20:37:43 »

...lekattanás után még tettem bele 1500 Ft-ért anyagot, de 55 liternél sosem többet.

A legutóbbi pár tankolásnál nekem is mindig nagyjából 55l lett, szintén lekattanás után rátöltve.
Valamint szerintem kezdi meghozni a hatását a ÖMV Carrera. Jelnleg ca. 30 liternél tartok és mentem 398 km-t! Mosolyog
Naplózva
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #194 Dátum: 2008. Január 17. - 15:43:43 »

Elnézést! Innen ki vagyok tiltva. A gázolaj drágább mint a benzin. Vigyorog
Naplózva

Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!