Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 06:31:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 309624 alkalommal)
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2205 Dátum: 2011. Március 05. - 16:12:43 »

Nem bosszantásképpen, csak a tájékoztatás miatt  : a legutóbbi 1300 km átlagfogyasztása 6,9l/100km lett. Ennek legalább 1/3-a rövid távú -be sem melegedős- téli kínozás volt, a többi országút 100 körüli tempóval átlagosan fél terheléssel. Ez tisztán ukrán gázolajjal ment. Az idén már egyáltalán nem volt benne magyar cucc, de nem tapasztaltam változást sem a teljesítményben, sem a fogyasztásban. A költségben annál inkább: tegnap a kint viszonylag drága Lukoilnál tankoltam és így áremelkedés után 217Ft-ba került egy liter.
Még egyszer elnézést az adatokért.  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 05. - 16:17:45 írta Levi75 » Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2206 Dátum: 2011. Március 05. - 19:40:40 »

Nem bosszantásképpen, csak a tájékoztatás miatt  : a legutóbbi 1300 km átlagfogyasztása 6,9l/100km lett. Ennek legalább 1/3-a rövid távú -be sem melegedős- téli kínozás volt, a többi országút 100 körüli tempóval átlagosan fél terheléssel. Ez tisztán ukrán gázolajjal ment. Az idén már egyáltalán nem volt benne magyar cucc, de nem tapasztaltam változást sem a teljesítményben, sem a fogyasztásban. A költségben annál inkább: tegnap a kint viszonylag drága Lukoilnál tankoltam és így áremelkedés után 217Ft-ba került egy liter.
Még egyszer elnézést az adatokért.  Kacsint
Reméljük a porlasztócsúcsaidnak sem lesz baja, meg az adagolódnak sem. Tényleg őszintén reméljük.

Amúgy az tényleg nem rossz fogyi. Részecskeszűrő nem kajabál a rövid utak miatt?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2207 Dátum: 2011. Március 06. - 21:39:27 »

Nem bosszantásképpen, csak a tájékoztatás miatt  : a legutóbbi 1300 km átlagfogyasztása 6,9l/100km lett. Ennek legalább 1/3-a rövid távú -be sem melegedős- téli kínozás volt, a többi országút 100 körüli tempóval átlagosan fél terheléssel. Ez tisztán ukrán gázolajjal ment. Az idén már egyáltalán nem volt benne magyar cucc, de nem tapasztaltam változást sem a teljesítményben, sem a fogyasztásban. A költségben annál inkább: tegnap a kint viszonylag drága Lukoilnál tankoltam és így áremelkedés után 217Ft-ba került egy liter.
Még egyszer elnézést az adatokért.  Kacsint
Reméljük a porlasztócsúcsaidnak sem lesz baja, meg az adagolódnak sem. Tényleg őszintén reméljük.

Amúgy az tényleg nem rossz fogyi. Részecskeszűrő nem kajabál a rövid utak miatt?
Én is remélem, hogy nem bántja a technikát, de abból indulok ki, hogy ott ugyanolyan kocsik mászkálnak mint itt, sőt még olyanabbak is! Továbbá csak márkásabb kutakon (Lukoil, Shell, Okko) tankolok vállava, hogy így nem fér bele a cucc 210-be, csak 217-be/l.  Kacsint Ráadásul az itthoni kutakról legalább annyi rosszat hallok, mint a kintiekről, úgyhor remélhetőleg nincs miért aggódnom. Akkor inkább aggódtam, amikor még sokszor kannából ment a tanoklás, ezért (meg az emelkedő árak miatt) váltottam a tisztább kinti kutakra.
A részecskeszűrőm többször kapcsol szívató üzemmódba, vagyis párszor kaptam már rajta nagytakarításon (még jelzőlámpa nélkül) akkor, amikor éppen megérkezhetnékem volt.  Régebben ilyenkor nem foglalkoztam vele mondván, hogy nehogy már ő mondja meg, hogy mikor és mennyit menjek, de amikor 5000 km után feléledt az olajcsere lámpa, kénytelem voltam meghunyázkodni. Azóta szerepcsere van és nekem kell kinyalnom a kocsim s...ggét (de akkor miért nekem kell érte fizetnem?  He) amikor úgy kívánja. Az új stílusban már 10e km-t mentem és még nem panaszkodik az olaj miatt, remélem így is marad a rendes intervallumig. Az a legbosszantóbb, amikor egy hosszabb út után a másnapi rövid távon jut eszébe a kiégetés. Undorító egy találmány az biztos -de a többi márkánál is csak a probléma van vele. 
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2208 Dátum: 2011. Március 06. - 22:12:03 »

Nem bosszantásképpen, csak a tájékoztatás miatt  : a legutóbbi 1300 km átlagfogyasztása 6,9l/100km lett. Ennek legalább 1/3-a rövid távú -be sem melegedős- téli kínozás volt, a többi országút 100 körüli tempóval átlagosan fél terheléssel. Ez tisztán ukrán gázolajjal ment. Az idén már egyáltalán nem volt benne magyar cucc, de nem tapasztaltam változást sem a teljesítményben, sem a fogyasztásban. A költségben annál inkább: tegnap a kint viszonylag drága Lukoilnál tankoltam és így áremelkedés után 217Ft-ba került egy liter.
Még egyszer elnézést az adatokért.  Kacsint
Reméljük a porlasztócsúcsaidnak sem lesz baja, meg az adagolódnak sem. Tényleg őszintén reméljük.

Amúgy az tényleg nem rossz fogyi. Részecskeszűrő nem kajabál a rövid utak miatt?
Én is remélem, hogy nem bántja a technikát, de abból indulok ki, hogy ott ugyanolyan kocsik mászkálnak mint itt, sőt még olyanabbak is! Továbbá csak márkásabb kutakon (Lukoil, Shell, Okko) tankolok vállava, hogy így nem fér bele a cucc 210-be, csak 217-be/l.  Kacsint Ráadásul az itthoni kutakról legalább annyi rosszat hallok, mint a kintiekről, úgyhor remélhetőleg nincs miért aggódnom. Akkor inkább aggódtam, amikor még sokszor kannából ment a tanoklás, ezért (meg az emelkedő árak miatt) váltottam a tisztább kinti kutakra.
A részecskeszűrőm többször kapcsol szívató üzemmódba, vagyis párszor kaptam már rajta nagytakarításon (még jelzőlámpa nélkül) akkor, amikor éppen megérkezhetnékem volt.  Régebben ilyenkor nem foglalkoztam vele mondván, hogy nehogy már ő mondja meg, hogy mikor és mennyit menjek, de amikor 5000 km után feléledt az olajcsere lámpa, kénytelem voltam meghunyázkodni. Azóta szerepcsere van és nekem kell kinyalnom a kocsim s...ggét (de akkor miért nekem kell érte fizetnem?  He) amikor úgy kívánja. Az új stílusban már 10e km-t mentem és még nem panaszkodik az olaj miatt, remélem így is marad a rendes intervallumig. Az a legbosszantóbb, amikor egy hosszabb út után a másnapi rövid távon jut eszébe a kiégetés. Undorító egy találmány az biztos -de a többi márkánál is csak a probléma van vele. 
Én itt ukránokkal dolgozom együtt. Arrafelé azért nem nagyon vannak dízel autók. Nem az áruk miatt, hanem mert elég hamar tönkremennek a rossz minőségű üzemanyag miatt. Ezt ők mondják, amikor kérdezem, hogy miért benzintemető Mercit vesznek, miért nem dízelt.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2209 Dátum: 2011. Március 06. - 22:34:49 »


Én is remélem, hogy nem bántja a technikát, de abból indulok ki, hogy ott ugyanolyan kocsik mászkálnak mint itt, sőt még olyanabbak is! Továbbá csak márkásabb kutakon (Lukoil, Shell, Okko) tankolok vállava, hogy így nem fér bele a cucc 210-be, csak 217-be/l.  Kacsint Ráadásul az itthoni kutakról legalább annyi rosszat hallok, mint a kintiekről, úgyhor remélhetőleg nincs miért aggódnom. Akkor inkább aggódtam, amikor még sokszor kannából ment a tanoklás, ezért (meg az emelkedő árak miatt) váltottam a tisztább kinti kutakra.
A részecskeszűrőm többször kapcsol szívató üzemmódba, vagyis párszor kaptam már rajta nagytakarításon (még jelzőlámpa nélkül) akkor, amikor éppen megérkezhetnékem volt.  Régebben ilyenkor nem foglalkoztam vele mondván, hogy nehogy már ő mondja meg, hogy mikor és mennyit menjek, de amikor 5000 km után feléledt az olajcsere lámpa, kénytelem voltam meghunyázkodni. Azóta szerepcsere van és nekem kell kinyalnom a kocsim s...ggét (de akkor miért nekem kell érte fizetnem?  He) amikor úgy kívánja. Az új stílusban már 10e km-t mentem és még nem panaszkodik az olaj miatt, remélem így is marad a rendes intervallumig. Az a legbosszantóbb, amikor egy hosszabb út után a másnapi rövid távon jut eszébe a kiégetés. Undorító egy találmány az biztos -de a többi márkánál is csak a probléma van vele. 
Én itt ukránokkal dolgozom együtt. Arrafelé azért nem nagyon vannak dízel autók. Nem az áruk miatt, hanem mert elég hamar tönkremennek a rossz minőségű üzemanyag miatt. Ezt ők mondják, amikor kérdezem, hogy miért benzintemető Mercit vesznek, miért nem dízelt.
Hát, ez nem jó hír.  Remélem, ez a nevesebb kutakra nem vonatkozik. Van ugyan kb. 15 éves tapasztalatom az ukrán gázolajokkal, de az régi örvénykamrás technika (VW és Merci) volt, így nem lehet összehasonlítani. Sokat agyaltam és kérdezősködtem a dolog miatt, de nyilván nem lehet itt sem tutira menni (mint ahogy a magyar üzemanyagoknál sem) csak reménykedni, meg odafigyelni, hogy minél tisztább legyen a "forrás". Őszintén szólva én is be vagyok kicsit tojva a bizonytalanság miatt, de ha a mostani árkülönbséggel számolok, akkor 50e km alatt félmilliót megtakarítok. Remélem a megtakarítás nem javításra fog menni...  Mosolyog
Naplózva
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #2210 Dátum: 2011. Március 07. - 23:05:14 »

Nem akarlak elkeseríteni Levi, de a határ közeli kutak nem jó hírben állnak. Sok a pancsolás a kutakon. A benzin még elmegyde a gázolaj már nem. Igen ott is vannak nagy értékű autók, de ha ismered a határt isemred a rendszám alapján a kocsik származását is. Azok beljebbről valóak lesznek, a modernebbekről beszélek. Beljebb Ungvár, Munkács  már jobb a helyzet. Ha garis a vas, meg pláne nem tennék bele ukrán gázolajat, a szervízesek nem hülyék. Legyen szerencséd, és ne okozzon semmi gondot a kinti nafta. Nyh-n is van tuti **** kút, Lujza utca olcsó, de kerüld el messzire.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2211 Dátum: 2011. Március 10. - 07:10:29 »

Valami nem faca az autóval ujabban.Az eddigi 9l fogyi 12-13l ugrott.Az okát pedig nem tudom.Sokat állt a gép és amikor még letettem jó volt,de most katasztrófa a fogyi.
Naplózva

06 70/22 11 222
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2212 Dátum: 2011. Március 10. - 09:59:54 »

Valami nem faca az autóval ujabban.Az eddigi 9l fogyi 12-13l ugrott.Az okát pedig nem tudom.Sokat állt a gép és amikor még letettem jó volt,de most katasztrófa a fogyi.
Csatlakozom, velem, illetve inkább az autómmal is ez van, megugrott a fogyasztása, igaz, mostanában csak rövid városi autózás volt vele. A hétvégén jön hosszabb út, ha nem áll be tisztességes fogyira, akkor meg kell keresni az okát, hogy mi mászott el, mi romlott el esetleg. De menni megy rendesen, semmi gyanús jel nincs. Igaz, nemcsak én megyek vele mostanában, sőt...
Krisz! Ha megtalálod a jelenség okozóját, tedd közzé, hogy tanuljunk belőle. Különösen én.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2213 Dátum: 2011. Március 10. - 10:27:29 »

Valami nem faca az autóval ujabban.Az eddigi 9l fogyi 12-13l ugrott.Az okát pedig nem tudom.Sokat állt a gép és amikor még letettem jó volt,de most katasztrófa a fogyi.
Csatlakozom, velem, illetve inkább az autómmal is ez van, megugrott a fogyasztása, igaz, mostanában csak rövid városi autózás volt vele. A hétvégén jön hosszabb út, ha nem áll be tisztességes fogyira, akkor meg kell keresni az okát, hogy mi mászott el, mi romlott el esetleg. De menni megy rendesen, semmi gyanús jel nincs. Igaz, nemcsak én megyek vele mostanában, sőt...
Krisz! Ha megtalálod a jelenség okozóját, tedd közzé, hogy tanuljunk belőle. Különösen én.
Én sem vettem észre semmit.Indul szépen és megy is mint előtte.Átnézem mi lehet,mert ez nem jó nekem.
Naplózva

06 70/22 11 222
Arpi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Hozzászólás #2214 Dátum: 2011. Március 10. - 19:59:53 »

Jo estet."orom"olvasgatni a panaszokat a fogyasztasra.Ha az enyem 13-at enne... A multkori autopalyaporgetes kuomben jot tett az autonak,elojottek az elveszett lovak es a fogyasztas is leeset lenyegesen.Most kb 15-17 liter.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #2215 Dátum: 2011. Március 10. - 21:06:58 »

Jo estet."orom"olvasgatni a panaszokat a fogyasztasra.Ha az enyem 13-at enne... A multkori autopalyaporgetes kuomben jot tett az autonak,elojottek az elveszett lovak es a fogyasztas is leeset lenyegesen.Most kb 15-17 liter.
Még egy-két tempós menet és beáll a fogyasztásod.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2216 Dátum: 2011. Március 10. - 21:12:09 »

Jo estet."orom"olvasgatni a panaszokat a fogyasztasra.Ha az enyem 13-at enne... A multkori autopalyaporgetes kuomben jot tett az autonak,elojottek az elveszett lovak es a fogyasztas is leeset lenyegesen.Most kb 15-17 liter.
Még egy-két tempós menet és beáll a fogyasztásod.
Az ottani benzinárakkal mi se panaszkodnánk. Kacsint Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Arpi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Hozzászólás #2217 Dátum: 2011. Március 10. - 21:13:16 »

A hetvegen tervben van a dolog.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2218 Dátum: 2011. Március 10. - 21:48:26 »

Árpi,nem lehet,hogy a te autódban egy benzines ZILnek a motorja van és azért eszik ennyit? Vigyorog Vigyorog
Amúgy az előző autód(ha volt)milyen volt és mennyit evett?
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2219 Dátum: 2011. Március 10. - 21:54:08 »

Jo estet."orom"olvasgatni a panaszokat a fogyasztasra.Ha az enyem 13-at enne... A multkori autopalyaporgetes kuomben jot tett az autonak,elojottek az elveszett lovak es a fogyasztas is leeset lenyegesen.Most kb 15-17 liter.
Ő én e85-el bioetenollal járok amiből többet eszik de jobban megy. Csak most valahogy sokallom a fogyit.
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!