Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 10:37:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 309795 alkalommal)
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2115 Dátum: 2010. December 13. - 20:48:46 »

9,22.
Sok egy helyben állós,  kocsimelegítéses... De 15-20km-en keresztül villogó, nem folyamatosan világító szegénységjelző után idegen kúton tankolásra 62,5 liter ment bele a 60 literes tankba! Viszont most 130km-ig meg sem mozdult az üzemanyagszint-jelző mutatója.
És nem kérdezted meg a kutast hogy ez mi módon lehetséges He
Nyugi, lehetséges! A tank 60 literes, de van még kiegyenlítő rész, és cső is, ami felfog jó pár litert. Erről már volt szó régebben. Ezért nem jelzett csökkenést a mutató 130 km megtételéig. Igaz, amúgy sem lineáris a szintjelző.
Én csak saccográfnak hívom.

Nekem 180-200km után mozdul csak meg a mutató,de én mindig szinültig nyomom.Az az látom az uzemanyagot a tank beöntőben,sőt tul is folyik olykor. Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
zsoltirex
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



WWW
« Hozzászólás #2116 Dátum: 2010. December 13. - 21:08:58 »

Tisztán E85-el jár valaki?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2117 Dátum: 2010. December 13. - 21:11:41 »

Tisztán E85-el jár valaki?
Szerintem senki. De van ennek topikja. Kacsint http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=218.0

szerk: gatsy-ről megfeletkeztem Zavart
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 14. - 07:05:11 írta Jani » Naplózva


LPG
zsoltirex
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



WWW
« Hozzászólás #2118 Dátum: 2010. December 13. - 21:14:25 »

köszi, átnézem.
Naplózva
balzoltan79
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #2119 Dátum: 2010. December 21. - 23:11:01 »

Üdv. Chevy tulajok!

Most találtam rá az oldalra, egy részét elolvastam már a fórumnak.
2,5 hónapos SW tulaj vagyok, 2005. júliusi az autó. Bővült a család, kellett a tér...
Egyelőre kevés használat, (kb. 1500 km) 90%-ban város, jellemzően max. 5-8 km-es etapok, óvatos gázzal.
Kicsit magasnak találom a fogyasztást, vétel után 57l-es teli tank 492km-t tudott, második alkalommal ugyanez. 11,6 l:(
Utána kisebb mennyiségeket tankoltam (15l-nél alig ment 0 fölé), de 11,5 l fogyasztás alá még nem tudtam menni. Üzemanyag szintjelző iszonyat gyorsan megy lefelé, volt hogy 100 km-nél már 3/4 alatt volt, 200-nál 1/2-nél. Jó ez így, ennél a használatnál vagy valami beállítás is lehet a probléma, esetleg más ?

Köszönöm a segítséget!

Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #2120 Dátum: 2010. December 21. - 23:30:50 »

Üdv. Chevy tulajok!

Most találtam rá az oldalra, egy részét elolvastam már a fórumnak.
2,5 hónapos SW tulaj vagyok, 2005. júliusi az autó. Bővült a család, kellett a tér...
Egyelőre kevés használat, (kb. 1500 km) 90%-ban város, jellemzően max. 5-8 km-es etapok, óvatos gázzal.
Kicsit magasnak találom a fogyasztást, vétel után 57l-es teli tank 492km-t tudott, második alkalommal ugyanez. 11,6 l:(
Utána kisebb mennyiségeket tankoltam (15l-nél alig ment 0 fölé), de 11,5 l fogyasztás alá még nem tudtam menni. Üzemanyag szintjelző iszonyat gyorsan megy lefelé, volt hogy 100 km-nél már 3/4 alatt volt, 200-nál 1/2-nél. Jó ez így, ennél a használatnál vagy valami beállítás is lehet a probléma, esetleg más ?

Köszönöm a segítséget!


A motor méretét, típusát ugyan nem írtad, de valszeg 1,6 benzin lehet. A leírt körülmények között szerintem nagy javulásra ne számíts. Mire bemelegszik, megállsz. Próbáld ki hosszú távon, vidéki, kis forgalmú úton, ráérős 80-90-el, és lemegy 7 alá is.  Kacsint
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2121 Dátum: 2010. December 22. - 06:46:37 »

Üdv. Chevy tulajok!

Most találtam rá az oldalra, egy részét elolvastam már a fórumnak.
2,5 hónapos SW tulaj vagyok, 2005. júliusi az autó. Bővült a család, kellett a tér...
Egyelőre kevés használat, (kb. 1500 km) 90%-ban város, jellemzően max. 5-8 km-es etapok, óvatos gázzal.
Kicsit magasnak találom a fogyasztást, vétel után 57l-es teli tank 492km-t tudott, második alkalommal ugyanez. 11,6 l:(
Utána kisebb mennyiségeket tankoltam (15l-nél alig ment 0 fölé), de 11,5 l fogyasztás alá még nem tudtam menni. Üzemanyag szintjelző iszonyat gyorsan megy lefelé, volt hogy 100 km-nél már 3/4 alatt volt, 200-nál 1/2-nél. Jó ez így, ennél a használatnál vagy valami beállítás is lehet a probléma, esetleg más ?

Köszönöm a segítséget!


Szia!
Én ugyan ilyen távokat szoktam menni, de 10fölé még nem ment a fogyasztás. Nem tudom nálad mit jelent az óvatos gáz.
Én váltásnál 2500-3000-ig kihuzatom és folyamatos haladásnál 1800-2000 fordulaton tartom (városban).
A szintjelző nálam is így működik. Negyednél tudok 30 litert tankolni. Kacsint
Naplózva


LPG
zsoltirex
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



WWW
« Hozzászólás #2122 Dátum: 2010. December 22. - 08:32:14 »

Nekem 1.6-os van a feleségem vezeti reggel ovi járat és helyben jövés menés. Hétvégén nagyobb utak.
Nyáron 7.5-8l./100 km. Most 8.5 körül. Szerintem a 8-10 literes fogyasztás az elfogatható ennél a motornál és felépítménynél.
Naplózva
balzoltan79
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #2123 Dátum: 2010. December 22. - 13:04:34 »


A motor méretét, típusát ugyan nem írtad, de valszeg 1,6 benzin lehet. A leírt körülmények között szerintem nagy javulásra ne számíts. Mire bemelegszik, megállsz. Próbáld ki hosszú távon, vidéki, kis forgalmú úton, ráérős 80-90-el, és lemegy 7 alá is.  Kacsint
[/quote]

Bocsi ez tényleg kimaradt, 1.6 16v motor.
Kicsit jobb időben lesz majd próba!
Köszi!
Naplózva
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #2124 Dátum: 2010. December 22. - 23:32:22 »

Dízel HB-vel, vegyes menet kivéve autópálya, sebesség határok betartva, 57,48 literrel 923 km menet. 
Naplózva
zsoltirex
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



WWW
« Hozzászólás #2125 Dátum: 2010. December 23. - 00:09:41 »

Kell is, hogy keveset fogyasszon a diesel. Amit az üzemanyagon spóroltok majd nálunk hagyjátok amikor a turbót vagy a befecskendező rendszert kell javítani.  Kacsint Nem véletlen, hogy az enyém benzines.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2126 Dátum: 2010. December 23. - 12:49:31 »

Kell is, hogy keveset fogyasszon a diesel. Amit az üzemanyagon spóroltok majd nálunk hagyjátok amikor a turbót vagy a befecskendező rendszert kell javítani.  Kacsint Nem véletlen, hogy az enyém benzines.
Ejnye- bejnye Zsoltirex! Ezt nem így kellett volna írnod, mert elijeszted a dizeles klubtagokat az élettől is.  Kacsint Valahogy így kellett volna:
Dizelesek figyelem! Ha Isten ne adja problémátok lenne a turbóval, vagy a befecskendező rendszerrel, én szívesen segítek, mert ezzel foglalkozom, pórul járt klubtagoknak meg még kedvezményt is adok a költségekből. Szerintem. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
zsoltirex
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



WWW
« Hozzászólás #2127 Dátum: 2010. December 23. - 19:07:09 »

Akinek nem inge ne vegye magára, ott volt a smile is. Sajnos ez nálam szakmai ártalom. Az igazság az, hogy amit az üzemanyagon megspórolnak a gázolajat égetők az nem haszon, hanem a karbantartásra és a költséges javításokra van. Ezért sosem felejtek el oda koppintani, ha valaki a fogyasztással kérkedik.
Persze klubtársi jóindulatra mindenki számíthat.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2128 Dátum: 2010. December 23. - 21:22:29 »

Akinek nem inge ne vegye magára, ott volt a smile is. Sajnos ez nálam szakmai ártalom. Az igazság az, hogy amit az üzemanyagon megspórolnak a gázolajat égetők az nem haszon, hanem a karbantartásra és a költséges javításokra van. Ezért sosem felejtek el oda koppintani, ha valaki a fogyasztással kérkedik.
Persze klubtársi jóindulatra mindenki számíthat.
Csak a pontosság kedvéért: nem smile volt, hanem kacsintós, ami nem mindegy. Más, nem vettem magamra, mivel nekem is benzines a gépem. Mi szakmai ártalom? Az, hogy cinkosan kacsintasz a dizelesek problémájára, vagy, hogy riogatod őket, esetleg nem bírod, ha a dizelesek jobb fogyasztásról számolnak be, vagy az, hogy ezt nem viseled beszólás nélkül? Mert ez sem volt egyértelmű. Kacsint Vigyorog utóbbi a smile!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #2129 Dátum: 2010. December 23. - 22:45:41 »

Akinek nem inge ne vegye magára, ott volt a smile is. Sajnos ez nálam szakmai ártalom. Az igazság az, hogy amit az üzemanyagon megspórolnak a gázolajat égetők az nem haszon, hanem a karbantartásra és a költséges javításokra van. Ezért sosem felejtek el oda koppintani, ha valaki a fogyasztással kérkedik.
Persze klubtársi jóindulatra mindenki számíthat.
Azért erre ne vegyél mérget. Én rengeteget megyek és van 3 diesel autóm, de még nem jelentkeztek ilyen jellegű gondok. Valószínűleg valamivel drágább a javítása a dieselnek, de hála a mai űrtechnikának már mindkettő egy vagyon. Viszont, ha hosszútávra gondolsz akkor az 1.6  D Golfomban a Föld-Hold távolság megvan 44 szer és még mindig megy! (fogyi:4.5 l/100 km.!)
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Oldalak: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!