Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 22:21:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310141 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1950 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 19:59:03 »

Engedjétek meg hogy én is beszámoljak, első 8l alatti fogyimról, 7.2/100km, 60-100 km/h közötti tempó,  autóúton, Horvátország-Bosznia, klímával. Pályán persze,  8.4 volt de keveset volt a mutató 130 alatt és jobban meg volt pakolva.
Mindenkinek az autója Horvátországban fogyaszt jól?Gondolom ott is jobb minőségű a benya. He
Horvátoknál én OMV Carrera95-öt tankoltam (nem volt sima), átszámítva bankkártyás fizetéssel 310 forintra jött ki. Viszont azzal sem lett jobb a fogyim, mint az itthon tankolt MOL benzinnel.
Igaz, nincs még itthoni autóutas vagy tisztán pályás adatom, de azt hiszem a 120 km  feletti sebesség, viszi 8 fölé, a város meg az egekbe a fogyit úgy általában. A klíma lehet kevesebbet számít.
Annak azért örülök hogy lehet 8 alattit is elérni!
Tényleg neked a 310 hogy jött ki? mindenhol ahol én láttam, 8.3? 8.4 kuna voltés mostanában 40-41 ft a kuna. Így mindenképp 320 felett kellett lenni, vagy az ÖMV ott olcsóbb mint a többi kút
Amint láttad bőven 8 liter alatt volt a fogyasztásunk a két Lacsival Mosolyog És tényleg sokat száít, hogy 110 fölé nem mentünk, ekkor kb 3000-et pörög a motor. A benzin 8.32 volt, viszont bankkártyás fizetésnél deviza középárfolyamot számolnak, nekem akkor 37,1 forintért számolták a kunat.
Kösz, így már világos
Éppen ezért érdemes bankkártyát használni külföldön is. Persze azért vittünk kp-t is.
Naplózva
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1951 Dátum: 2010. Augusztus 28. - 09:00:28 »

Sziasztok!

Szeretném beírni a nyári átlagokat.
Elég sokat mentünk (nagyon jól viselkedett a Lacsi, lekopogom...)
A nagy átlag 8.3-8.5 volt. Viszont kétszer sikerült 8 alá is menni: egyszer 7.6, egyszer pedig 7.8-al. Mindkétszer túlnyomórészt autópályán és országúton, kicsit városban, sokat légkondival. Nagyon örültünk :-)). Az adalékanyagot használjuk azóta is, sokkal "tisztább" a motor hangja, és sokkal jobban megy mint előtte (plus20).

Mindjárt megyünk vizsgázni, meglátjuk mit mondanak a szervízben... és reménykedünk.

Üdv,
Kathy
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1952 Dátum: 2010. Augusztus 28. - 09:15:13 »

Sziasztok!

Szeretném beírni a nyári átlagokat.
Elég sokat mentünk (nagyon jól viselkedett a Lacsi, lekopogom...)
A nagy átlag 8.3-8.5 volt. Viszont kétszer sikerült 8 alá is menni: egyszer 7.6, egyszer pedig 7.8-al. Mindkétszer túlnyomórészt autópályán és országúton, kicsit városban, sokat légkondival. Nagyon örültünk :-)). Az adalékanyagot használjuk azóta is, sokkal "tisztább" a motor hangja, és sokkal jobban megy mint előtte (plus20).

Mindjárt megyünk vizsgázni, meglátjuk mit mondanak a szervízben... és reménykedünk.

Üdv,
Kathy
Ez így oké, rendben van. A vizsga meg tutira jó lesz, ne aggódj! De azért majd jelezd, hogy együtt örüljünk!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1953 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 21:15:10 »

50 liter, 630 km (Gidy kedvéért nem írom ide a számoltat, úgyis kíváncsi lesz és kiszámolja... Vigyorog Vigyorog), pesti dugó, onnan haza, aztán zömében itt helyben, sok légkondival.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
andrew85
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Hozzászólás #1954 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 12:28:46 »

Azt hiszem megvan a benzinzabálás oka...

Jó az a vízhőfok?
Kicsit magasabban szokott lenni...
2005 decemberi a gép 1.4
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 30. - 12:34:24 írta andrew85 » Naplózva

Lacetti HB 1.4 Elite
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1955 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 12:53:14 »

Azt hiszem megvan a benzinzabálás oka...

Jó az a vízhőfok?
Kicsit magasabban szokott lenni...
2005 decemberi a gép 1.4
Nyugi, az összes Lacettinél ott áll meg a vízhőmérő, ez már többször ki lett tárgyalva. Csak egy indikátor műszer ez, nem patika műszer, mint ahogy pláne nem az üzemanyag szintjelzője sem. Nem lineáris, nehezen kezd jelezni teli tanknál, utána hirtelen esik, majd a vége felé megáll, és kiderül, hogy még van benne vagy 15 lityi, és ha majd világít a tank- sárga lámpa, akkor is van még cirka 6 liter benne.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1956 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 14:27:29 »

Azt hiszem megvan a benzinzabálás oka...

Jó az a vízhőfok?
Kicsit magasabban szokott lenni...
2005 decemberi a gép 1.4
Nyugi, az összes Lacettinél ott áll meg a vízhőmérő, ez már többször ki lett tárgyalva. Csak egy indikátor műszer ez, nem patika műszer, mint ahogy pláne nem az üzemanyag szintjelzője sem. Nem lineáris, nehezen kezd jelezni teli tanknál, utána hirtelen esik, majd a vége felé megáll, és kiderül, hogy még van benne vagy 15 lityi, és ha majd világít a tank- sárga lámpa, akkor is van még cirka 6 liter benne.
Azért ezt cáfolnám, a többségnek (?) fél előtt egy hajszálnyival áll meg a vízhőfokmutató, nekem is. Igaz nemrég gondom is akadt vele, mert nem akart addig elmenni, meg néha ingadozott vagy egyszerűen lesett a mutató szinte 0-ra. Aztán kicserélték a jeladót gariban, azóta teljesen jó (kopp-kopp-kopp)
Naplózva
andrew85
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Hozzászólás #1957 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 16:00:08 »

Azt hiszem megvan a benzinzabálás oka...

Jó az a vízhőfok?
Kicsit magasabban szokott lenni...
2005 decemberi a gép 1.4
Nyugi, az összes Lacettinél ott áll meg a vízhőmérő, ez már többször ki lett tárgyalva. Csak egy indikátor műszer ez, nem patika műszer, mint ahogy pláne nem az üzemanyag szintjelzője sem. Nem lineáris, nehezen kezd jelezni teli tanknál, utána hirtelen esik, majd a vége felé megáll, és kiderül, hogy még van benne vagy 15 lityi, és ha majd világít a tank- sárga lámpa, akkor is van még cirka 6 liter benne.
Azért ezt cáfolnám, a többségnek (?) fél előtt egy hajszálnyival áll meg a vízhőfokmutató, nekem is. Igaz nemrég gondom is akadt vele, mert nem akart addig elmenni, meg néha ingadozott vagy egyszerűen lesett a mutató szinte 0-ra. Aztán kicserélték a jeladót gariban, azóta teljesen jó (kopp-kopp-kopp)
igen, ez is egyszer csinálta az ingadozós dolgot (azaz 1x észre vettem, de már régebben volt)
azóta nem volt hirtelen horror fogyasztás, de most...
Majd egy szaki megmondja, hogy minek van baja, de az nem a márkeszervíz lesz...
Naplózva

Lacetti HB 1.4 Elite
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1958 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 21:20:29 »

Nyah, ma tankoltam. 8,62 l/ 100 km. Ez mind Pilisvörösvár - Budapest illetve Budapest ide- oda viszonylatokon, 2 -4 fővel, mindig légkondival.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1959 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 06:46:05 »

Csaba autózása az Alföldre pályán, országúton telt házzal, meg némi pestike, plusz sárga lámpa: 8,7 l/100 km, hogy érthető legyek...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1960 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 10:13:54 »

Valami nem gromek, érzem én:

A szokásos útvonalak, légkondival: 10,3 l / 100 km!  Csak próbaképpen tankoltam, éreztem, hogy valami nem jó.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1961 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 19:05:25 »

8,25    vidéki sietős, előzgetős utak (sacc egy 120km volt laza tempóban) + kb negyede helyi.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1962 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 16:46:23 »

Valami nem gromek, érzem én:

A szokásos útvonalak, légkondival: 10,3 l / 100 km!  Csak próbaképpen tankoltam, éreztem, hogy valami nem jó.

Nekem is efféle adatokat produkál mostanában. / lehet, hogy tégla a jobb cipőben?? /
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1963 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 11:13:01 »

Valami nem gromek, érzem én:

A szokásos útvonalak, légkondival: 10,3 l / 100 km!  Csak próbaképpen tankoltam, éreztem, hogy valami nem jó.

Nekem is efféle adatokat produkál mostanában. / lehet, hogy tégla a jobb cipőben?? /
Most akkor sírni fogtok, mert nekem 75% várossal, E85tel ennyi. Mosolyog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1964 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 19:29:14 »

Valami nem gromek, érzem én:

A szokásos útvonalak, légkondival: 10,3 l / 100 km!  Csak próbaképpen tankoltam, éreztem, hogy valami nem jó.

Nekem is efféle adatokat produkál mostanában. / lehet, hogy tégla a jobb cipőben?? /
Most akkor sírni fogtok, mert nekem 75% várossal, E85tel ennyi. Mosolyog
Nekem meg a 170Ft-os gázzal eszik ennyit Vigyorog
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!