Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 08:20:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 311921 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1395 Dátum: 2010. Február 26. - 21:31:01 »

Halihó!
Érdekelne a véleményetek. Mióta megvettem a Lacsit a fogyim egyszerűen nem megy 11 alá. Kötelező dolgok kicserélve, stb.
Igaz szinte csak városban járok vele hetente kb 30km-t. Lehet hogy azért eszik ennyit a kicsika mert még nem melegszik fel rendesen a motor? Néha elindulás után egy ideig elölről surlódó hangot hallok, nem lehet hogy fog a fékem? Menet közben nem érzem hogy fogna?
A hideg motor többet eszik, ez biztos. Ha a fék fog, akkor melegszik is. Ezt Te is leellenőrizheted. A tárcsafék egy minimálisat mindig "fog", de az, ha csak a szerkezetből adódik, az nem okoz ilyen gondot. Ez egy minimális súrlódás csak, kézzel szinte nem is érezhető, ha fel van emelve a kocsi. A rövid távú autózás sohasem gazdaságos, mert nem éri el az üzemi hőfokot a motor. Cápa Feri is ezt igazolhatja. No meg ez a használat kedvez az elkormolódáshoz is, ami szintén ártalmas. Hajtsd meg inkább!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ngyzslt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #1396 Dátum: 2010. Február 26. - 21:35:05 »

Halihó!
Érdekelne a véleményetek. Mióta megvettem a Lacsit a fogyim egyszerűen nem megy 11 alá. Kötelező dolgok kicserélve, stb.
Igaz szinte csak városban járok vele hetente kb 30km-t. Lehet hogy azért eszik ennyit a kicsike mert még nem melegszik fel rendesen a motor? Néha elindulás után egy ideig elölről súrlódó hangot hallok, nem lehet hogy fog a fékem? Menet közben nem érzem hogy fogna?
Hali a heti 30km-t hideg motorral teszed meg, sajna a fogyid már már reálisnak mondható.
Milyen rendszeresen mész vele (napi vagy heti szinten) gyűröd bele ezt az iszonyat távot? Vigyorog
A súrlódó hang lehet akár a fék,ha bele bele fékezel elmúlik vagy nem?
Ezt a hatalmas távot szombat és vasárnap /azaz két teljes nap alatt/ tudom belegyűrni a kicsikébe. Hétközben van cégesem meg az üzletet vezetem. Ha bele bele taposok a fékbe akkor elmúlik a surlódó hang.
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1397 Dátum: 2010. Február 26. - 21:47:58 »

Ebben a párás/esős időben 1-2 nap állás alatt berozsdásodik a féktárcsa, azt hallod. Néhány fékezés után lecsiszolja a betét, csak hát nálad ezt ismét 5 nap állás követi és apakezdőőődik. Mosolyog
Naplózva

Pittike
ngyzslt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #1398 Dátum: 2010. Február 26. - 21:50:44 »

Ebben a párás/esős időben 1-2 nap állás alatt berozsdásodik a féktárcsa, azt hallod. Néhány fékezés után lecsiszolja a betét, csak hát nálad ezt ismét 5 nap állás követi és apakezdőőődik. Mosolyog
Pontosan így van ahogy írtad!
2 nap anyus/anyós azután garázsba beáll és 5 nap pihi /azaz céges elő és hajtás/  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én is ezen a rozsda dolgon gondolkodtam.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1399 Dátum: 2010. Február 26. - 21:51:37 »

Kedves Diablo, nem fogod elhinni, de eszembe jutott, hogy benézzünk Hozzád! Aztán visszafele már nyafizott a csemete, úgyhogy nem kezdtem el nyomozni az elérhetőséged után Mosolyog
Elhiszem Kacsint
De ha esetleg legközelebb is jöttök errefele, nyugodtan keressetek meg. A telefonszámom mostmár tudod.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1400 Dátum: 2010. Február 27. - 07:42:04 »

Ebben a párás/esős időben 1-2 nap állás alatt berozsdásodik a féktárcsa, azt hallod. Néhány fékezés után lecsiszolja a betét, csak hát nálad ezt ismét 5 nap állás követi és apakezdőőődik. Mosolyog
Pontosan így van ahogy írtad!
2 nap anyus/anyós azután garázsba beáll és 5 nap pihi /azaz céges elő és hajtás/  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én is ezen a rozsda dolgon gondolkodtam.
Ez a súrlódás a pára miatti rozsda miatt van,ahogy Pittike is írja.Én napi 2X1,5km-t használom a legtöbbször a gépet,max a hétvégén megyek kicsivel többet,de a fogyim nem megy sose 9 fölé.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #1401 Dátum: 2010. Március 01. - 12:06:26 »

Ismét itt ausztriában tankoltam,hiszen olcsóbb is és itt dolgozom!nem tudom itt mik az adalékok de autópályan 6,de városban is nagyon maximum 7 liter megy el százon!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1402 Dátum: 2010. Március 01. - 13:21:01 »

Ismét itt ausztriában tankoltam,hiszen olcsóbb is és itt dolgozom!nem tudom itt mik az adalékok de autópályan 6,de városban is nagyon maximum 7 liter megy el százon!
Mert Ausztriában jobban keresnek az emberek, ezért olcsóbb ott a benzin, és, ha már olcsóbb, akkor jobb minőségű is, mert így igazságos, mert merjünk kicsik lenni!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1403 Dátum: 2010. Március 01. - 13:51:41 »

Ismét itt ausztriában tankoltam,hiszen olcsóbb is és itt dolgozom!nem tudom itt mik az adalékok de autópályan 6,de városban is nagyon maximum 7 liter megy el százon!
Mert Ausztriában jobban keresnek az emberek, ezért olcsóbb ott a benzin, és, ha már olcsóbb, akkor jobb minőségű is, mert így igazságos, mert merjünk kicsik lenni!
Gidy,felhúzod magad aztán megint mehetsz welnessre hogy lenyugodj. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1404 Dátum: 2010. Március 01. - 13:58:24 »

Ismét itt ausztriában tankoltam,hiszen olcsóbb is és itt dolgozom!nem tudom itt mik az adalékok de autópályan 6,de városban is nagyon maximum 7 liter megy el százon!
Mert Ausztriában jobban keresnek az emberek, ezért olcsóbb ott a benzin, és, ha már olcsóbb, akkor jobb minőségű is, mert így igazságos, mert merjünk kicsik lenni!
Gidy,felhúzod magad aztán megint mehetsz welnessre hogy lenyugodj. Vigyorog
Wellness után, meg sántikálhat megint egy hétig. Kacsint
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1405 Dátum: 2010. Március 01. - 15:44:51 »

Ismét itt ausztriában tankoltam,hiszen olcsóbb is és itt dolgozom!nem tudom itt mik az adalékok de autópályan 6,de városban is nagyon maximum 7 liter megy el százon!
Mert Ausztriában jobban keresnek az emberek, ezért olcsóbb ott a benzin, és, ha már olcsóbb, akkor jobb minőségű is, mert így igazságos, mert merjünk kicsik lenni!
Gidy,felhúzod magad aztán megint mehetsz welnessre hogy lenyugodj. Vigyorog
Wellness után, meg sántikálhat megint egy hétig. Kacsint
Ma viszonylag jól voltam, legalább eddig, de tegnap újra fájdogált. Lehet, hogy ki kell hagynom a VB-t? Annyit cikiztek a wellness miatt, hogy elhatároztam, hogy a legközelebb betársítok valakit magunkhoz, hogy más is szóba jöjjön, ne csak én. Ki jönne szívesen? Ez nem meghívás volt, csak kedvezményes buliban tudok esetleg segíteni! Engem állandóan hívnak, és jó ajánlatnál elgyengülök. Mert megérdemlem! Főleg Ilus, ha őszinte akarok lenni! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1406 Dátum: 2010. Március 01. - 15:52:49 »

Ismét itt ausztriában tankoltam,hiszen olcsóbb is és itt dolgozom!nem tudom itt mik az adalékok de autópályan 6,de városban is nagyon maximum 7 liter megy el százon!
Mert Ausztriában jobban keresnek az emberek, ezért olcsóbb ott a benzin, és, ha már olcsóbb, akkor jobb minőségű is, mert így igazságos, mert merjünk kicsik lenni!
Gidy,felhúzod magad aztán megint mehetsz welnessre hogy lenyugodj. Vigyorog
Wellness után, meg sántikálhat megint egy hétig. Kacsint
Ma viszonylag jól voltam, legalább eddig, de tegnap újra fájdogált. Lehet, hogy ki kell hagynom a VB-t? Annyit cikiztek a wellness miatt, hogy elhatároztam, hogy a legközelebb betársítok valakit magunkhoz, hogy más is szóba jöjjön, ne csak én. Ki jönne szívesen? Ez nem meghívás volt, csak kedvezményes buliban tudok esetleg segíteni! Engem állandóan hívnak, és jó ajánlatnál elgyengülök. Mert megérdemlem! Főleg Ilus, ha őszinte akarok lenni! Vigyorog
Éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééén!
Mert megérdemlem. Mert jár nekem (is).  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
De ráfaragol, mert jön a pereputty is.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1407 Dátum: 2010. Március 01. - 15:55:24 »

Ismét itt ausztriában tankoltam,hiszen olcsóbb is és itt dolgozom!nem tudom itt mik az adalékok de autópályan 6,de városban is nagyon maximum 7 liter megy el százon!
Mert Ausztriában jobban keresnek az emberek, ezért olcsóbb ott a benzin, és, ha már olcsóbb, akkor jobb minőségű is, mert így igazságos, mert merjünk kicsik lenni!
Gidy,felhúzod magad aztán megint mehetsz welnessre hogy lenyugodj. Vigyorog
Wellness után, meg sántikálhat megint egy hétig. Kacsint
Ma viszonylag jól voltam, legalább eddig, de tegnap újra fájdogált. Lehet, hogy ki kell hagynom a VB-t? Annyit cikiztek a wellness miatt, hogy elhatároztam, hogy a legközelebb betársítok valakit magunkhoz, hogy más is szóba jöjjön, ne csak én. Ki jönne szívesen? Ez nem meghívás volt, csak kedvezményes buliban tudok esetleg segíteni! Engem állandóan hívnak, és jó ajánlatnál elgyengülök. Mert megérdemlem! Főleg Ilus, ha őszinte akarok lenni! Vigyorog
Éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééén!
Mert megérdemlem. Mert jár nekem (is).  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
De ráfaragol, mert jön a pereputty is.  Vigyorog
Cap! Megoldjuk! De tényleg, ha komolyan gondolod! Majd megbeszéljük, ha majd végre itthon leszel! Tudom off, de ez is fogyasztás- anyagialg! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1408 Dátum: 2010. Március 01. - 20:50:42 »

Sean, ez elég hihetetlenül hangzik... A suzukink evett ennyit anno. Jaj de szép is lenne. Nem lehetne megtudni valahonnan, hogy mi az extra az osztrák naftában?!
Ez azért már eléggé tetemes különbség.
Naplózva
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1409 Dátum: 2010. Március 01. - 20:54:16 »

Off - Mi is jövünk, Gidy!! Jól esne már egy ilyesmi!
Vagy csinálhatnánk Várgesztesen egy talit egyszer, ott meg talán én tudnék valami engedményt kérni. Baromi jó lehet (bár még nem próbáltam), vannak olyan házak (8 főre), amikben pici úszómedence, szauna és jakuzzi van... és mellé a központban kis vizi-vidámpark, stb. - On
Fogyasztás szempontjából is jó, mert közel van Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!