Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 10:20:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 312005 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1365 Dátum: 2010. Február 01. - 13:54:09 »

Úgy látszik láma vagyok, de mi az a sárga STP-kábeles dolog? És mennyi? És hol lehet kapni?
Bocs, de harsányan felröhögtem.


Sárga STP: egy adalék, amit egy tele tank benyához szoktunk önten és utána kicsit meghajtani a gépet. Szeleptisztító adalék, segíteni szokott p300 kód esetén.

A kábel meg OBD- hibakód kiolvasására. Tavaly újítottuk, Stocz főnöknél van, előzetes egyeztetés esetén kiolvassa / törli a checklámpás hibát. Némi anyagi vonzata van.

Na jó Vigyorog Beégtem rendesen. Én nem használok szeleptisztító meg motortisztító dolgokat az LPG miatt, az nem kormol és nincs lerakódás sem. Kösz a felvilágosítást Mosolyog
Én kérek elnézést, honnan tudhattad volna.
Soha nem jársz benzinnel? Még Stocz is használja időnként az STP-t.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #1366 Dátum: 2010. Február 01. - 22:17:25 »

Benzinnel ritkán (de azt tudni kell az említett Lacetti családi autó és nem csak én vezetem), de benzin szinte soha. Elején a rendszer azzal indít és ha minden stimmel akkor automatikusan átkapcsol gázra. Na én ezt elégnek tartom, nagy ritkán megyek vagy 6-10 km-t benzinnel, na de csak az indításokkal szépen eszi, így érje be annyival... Úgy 3 hete lett telenyomva benáyval, és most úgy 40%-a már hiányzik, pedig hát... Na mindegy, ne is beszéljünk róla, mert csak felhúz... A gépnek ez az egy hibája, hogy rosszabb, mint melák a hupikék törpikékből. Nem a váltó meg futómű, amiket a tesztben írnak... Haver 2.0 Calibrája városban (sportos vezetés mellett) eszik 8 litert.... Ilyenkor ég a pofám (csak a fogyasztás miatt).
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #1367 Dátum: 2010. Február 01. - 22:20:52 »

Amúgy - mivel ez családi és nem csak saját verda, így - év végén tervezem egy Sedan megvételét kizárólag saját használatra, viszont az ár miatt valószínűleg utolsó szériás Nubira lesz, 2005-ös, majd fél millával kevsebb, mint a fél évvel idősebb arany csokornyakkendős változat. CDX, azaz Platinum érdekel abból is, de még Daewoo-ként eddig csak 1.8-as van fent használtautón. Ennek a fogyasztásáról mit tudtok? Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, de érdemben senki nem írt az 1.8-asokról. Kicsit félek tőle.
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1368 Dátum: 2010. Február 01. - 22:32:30 »

Amúgy - mivel ez családi és nem csak saját verda, így - év végén tervezem egy Sedan megvételét kizárólag saját használatra, viszont az ár miatt valószínűleg utolsó szériás Nubira lesz, 2005-ös, majd fél millával kevsebb, mint a fél évvel idősebb arany csokornyakkendős változat. CDX, azaz Platinum érdekel abból is, de még Daewoo-ként eddig csak 1.8-as van fent használtautón. Ennek a fogyasztásáról mit tudtok? Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, de érdemben senki nem írt az 1.8-asokról. Kicsit félek tőle.
Majd meg kell kérdezni a CDX cartársat, de szerintem nem lehet nagy eltérés.

Szvsz fogyasztás bizony láb-, benyaminőség- és használatfüggő. Én az első két tankolás óta stabilan 8,2- 8,3 literrel járok Pest és környéke használatban. Légkondi és világítás állandóan megy. De volt már 6,7- es fogyim is külföldi út során --->jobb minőségű benzin.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1369 Dátum: 2010. Február 02. - 09:52:01 »

Amúgy - mivel ez családi és nem csak saját verda, így - év végén tervezem egy Sedan megvételét kizárólag saját használatra, viszont az ár miatt valószínűleg utolsó szériás Nubira lesz, 2005-ös, majd fél millával kevsebb, mint a fél évvel idősebb arany csokornyakkendős változat. CDX, azaz Platinum érdekel abból is, de még Daewoo-ként eddig csak 1.8-as van fent használtautón. Ennek a fogyasztásáról mit tudtok? Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, de érdemben senki nem írt az 1.8-asokról. Kicsit félek tőle.
az enyém pl 2004 év végi gyártású és 2005 márciusban lett forgalomba helyezve. Viszont még daewooként indult és chevyként érkezett, ugyanis hiába mindene chevy, az oldalán ott maradt az SX felirat.  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1370 Dátum: 2010. Február 05. - 16:29:33 »

Idei két fogyim 8,77 és 8,73l/100km. Mindkétszer 95carrera + 10 liter E85.
Naplózva


LPG
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1371 Dátum: 2010. Február 05. - 18:47:19 »

Most 9 lityis fogyit okoztam.Sok egyhelyben járatás ( fűtés ) végett (is). Én MOL-teszek bele mindig. Klubos kút.
Naplózva
bareszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Hozzászólás #1372 Dátum: 2010. Február 05. - 19:41:05 »

Észrevenni hogy tartósan hideg idő van...a legutóbbi 2 fogyasztásom 7,6/100 és 7,4/100...remélem hamarosan jó idő lesz.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1373 Dátum: 2010. Február 05. - 19:54:12 »

Észrevenni hogy tartósan hideg idő van...a legutóbbi 2 fogyasztásom 7,6/100 és 7,4/100...remélem hamarosan jó idő lesz.
Szeretnék én is ilyen xar időt,amikor ennyit enne a gép. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1374 Dátum: 2010. Február 06. - 08:59:32 »

Amúgy - mivel ez családi és nem csak saját verda, így - év végén tervezem egy Sedan megvételét kizárólag saját használatra, viszont az ár miatt valószínűleg utolsó szériás Nubira lesz, 2005-ös, majd fél millával kevsebb, mint a fél évvel idősebb arany csokornyakkendős változat. CDX, azaz Platinum érdekel abból is, de még Daewoo-ként eddig csak 1.8-as van fent használtautón. Ennek a fogyasztásáról mit tudtok? Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, de érdemben senki nem írt az 1.8-asokról. Kicsit félek tőle.
az enyém pl 2004 év végi gyártású és 2005 márciusban lett forgalomba helyezve. Viszont még daewooként indult és chevyként érkezett, ugyanis hiába mindene chevy, az oldalán ott maradt az SX felirat.  Vigyorog

Nem Daewooként indult hanem nem biztos ,hogy ide akarták szállítani!
KLA-s alvázszám Daewoo
KL1 alvázsszám Chevrolet
Naplózva

70/4334431
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1375 Dátum: 2010. Február 07. - 11:28:04 »

Amúgy - mivel ez családi és nem csak saját verda, így - év végén tervezem egy Sedan megvételét kizárólag saját használatra, viszont az ár miatt valószínűleg utolsó szériás Nubira lesz, 2005-ös, majd fél millával kevsebb, mint a fél évvel idősebb arany csokornyakkendős változat. CDX, azaz Platinum érdekel abból is, de még Daewoo-ként eddig csak 1.8-as van fent használtautón. Ennek a fogyasztásáról mit tudtok? Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, de érdemben senki nem írt az 1.8-asokról. Kicsit félek tőle.
az enyém pl 2004 év végi gyártású és 2005 márciusban lett forgalomba helyezve. Viszont még daewooként indult és chevyként érkezett, ugyanis hiába mindene chevy, az oldalán ott maradt az SX felirat.  Vigyorog

Nem Daewooként indult hanem nem biztos ,hogy ide akarták szállítani!
KLA-s alvázszám Daewoo
KL1 alvázsszám Chevrolet
azok ezek szerint lehet, hogy nyugat-európai autóm van?  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
m6112
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


1.6 platinum


« Hozzászólás #1376 Dátum: 2010. Február 07. - 15:46:43 »

Sziasztok!
Az 1.6-os platinum autócskám, bár 15.000 km-t futott, azért a téli időszakban szereti a benyát, s így 8.5-9.2 l/100 km fogyasztást ért el. Bár az hozzá kell tennem, hogy sokat megyek hegyi utakon, valamint városban -/ leáll- elindul, és ismét /.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1377 Dátum: 2010. Február 07. - 16:16:43 »

Sziasztok!
Az 1.6-os platinum autócskám, bár 15.000 km-t futott, azért a téli időszakban szereti a benyát, s így 8.5-9.2 l/100 km fogyasztást ért el. Bár az hozzá kell tennem, hogy sokat megyek hegyi utakon, valamint városban -/ leáll- elindul, és ismét /.

Tél rövid táv nem melegszik be nem is sok!
Naplózva

70/4334431
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1378 Dátum: 2010. Február 07. - 17:35:41 »

Amúgy - mivel ez családi és nem csak saját verda, így - év végén tervezem egy Sedan megvételét kizárólag saját használatra, viszont az ár miatt valószínűleg utolsó szériás Nubira lesz, 2005-ös, majd fél millával kevsebb, mint a fél évvel idősebb arany csokornyakkendős változat. CDX, azaz Platinum érdekel abból is, de még Daewoo-ként eddig csak 1.8-as van fent használtautón. Ennek a fogyasztásáról mit tudtok? Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, de érdemben senki nem írt az 1.8-asokról. Kicsit félek tőle.
A fogyasztás az 1.8 motornál úgy mint a többi motor esetében vezetési stílus függvénye. Ha a megengedett sebességhatárokat betartom,
város: tavasztól- őszig 9 l., télen 10-11 l.,tehát akkor ha a motor még üzem melegre sem tud felmelegedni.
Lakott területen kívül,ill.hosszabb utakon  max. 90km/h 7-8 l., de hangsúlyozom nem túlhúzatva a felváltásoknál,és motorfék használattal.
Autópálya 130km/h 8-9 l., lendületből vezetve, tehát semmi emberkedés.
DE, ha nem szeretsz a kapaszkodósáv jobb szélén közlekedni, ezzel a géppel megoldható persze a hasonló kategóriák ellenében.
Pályán is tudsz meglepetést okozni, nem maradsz alul a VW Borákkal szemben sem, 210-et nem tudják, de az 1,7-es Opelek sem.
Gyorsulása 5.-ben sem rossz, de 50km/h-val is lehet vele közlekedni városban.
Összegezve, nem bántam meg hogy ezt a típust vettem, 84600 km mentem vele, de még csak a típushibák jöttek elő.
Nagy, kényelmes, megbízható, és érdemtelenül olcsón meg lehet venni használtan. Az enyém 2005.02.12.-én lett forgalomba helyezve.

Naplózva
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1379 Dátum: 2010. Február 09. - 15:51:48 »

Sziasztok,

Most vettünk először benzint, mióta megvásárláskor teletöltöttük a jószágot (2006.os 1.6 Elite sedan). Végülis viszonylag kellemesen csalódtam, 9.7-re jött ki a fogyasztás. Féltem, hogy jóval több lesz az itteni adatokat nézegetve...

Tél van, sok rövidtávot megyünk, szegény bemelegszik éppen, mire megérkezünk a városon belül.
Kíváncsi leszek, mi lesz az országúti fogyi. Régi kis 1.0 suzukinkhoz képest legalább másfélszer akkora és másfélszer olyan jó autó (vagy kétszer), de eszik is másfélszer annyit... Ezek szerint azért tartja az arányokat Mosolyog)).

Üdv,
Kathy
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!