Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 03:25:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310628 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #120 Dátum: 2007. December 06. - 19:13:12 »

...és, hogy ez egy igazi autó, nem autócska! Valamit, valamiért. Nem véletlenül lett Lacettink! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #121 Dátum: 2007. December 10. - 09:10:27 »

Akárki akármit mond...még ha hülyének is néztek...akkor is elmondom, legfeljebb kiröhögtök!  Vigyorog
Ma megint ÖMV került bele. Az utóbbi időben emlegettem, hogy ebből egy literrel kevesebbet eszik, na meg mintha dinamikusabb lenne. Sokadszori ÖMV-MOL csiki-csuki után is azt állítom, hogy ugyanazt a dinamikát ÖMV-s benzinnel sokkal kisebb gázpedál-lenyomással tudja produkálni a  kocsi! (Innen is eredhet, hogy kevesebbet fogyaszt ugyanolyan menetkörülmények között!) Egyenletes haladásnál mondjuk negyedikben 80 körül ÖMV-s benzinnel alig van kb. fél centit lenyomva a pedál!!! Lehet, hogy teljesen becsavarodtam, vagy ennyire belebuzultam a gépbe, de tényleg hihetetlen a különbség!
Most lehet röhögni, nézzétek el nekem ezt a kis beütést!  Vigyorog
Üdv!
No elfogyott ez a tank is..Borzalmas eredmény született, nem is akarom elhinni. Az egy dolog, hogy valszeg ez a kút nem jobb minőségű ÖMV-s benyát árul. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy szinte kizárólag 3 km-eket mentem ebben a hideg időben vele, munkába be, onnan haza. A vízhőfok-mutató ez alatt éppencsak megmozdul, tehát állandóan megy a dúsító.
A végeredmény: 52 liter 560 km!  9,3
Végülis ilyen körülményke között az 1,2-es corsám is evett ennyit...hmmm....na ezen még rágódok, lehet nincs nagy vész!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #122 Dátum: 2007. December 10. - 13:37:42 »

Akárki akármit mond...még ha hülyének is néztek...akkor is elmondom, legfeljebb kiröhögtök!  Vigyorog
Ma megint ÖMV került bele. Az utóbbi időben emlegettem, hogy ebből egy literrel kevesebbet eszik, na meg mintha dinamikusabb lenne. Sokadszori ÖMV-MOL csiki-csuki után is azt állítom, hogy ugyanazt a dinamikát ÖMV-s benzinnel sokkal kisebb gázpedál-lenyomással tudja produkálni a  kocsi! (Innen is eredhet, hogy kevesebbet fogyaszt ugyanolyan menetkörülmények között!) Egyenletes haladásnál mondjuk negyedikben 80 körül ÖMV-s benzinnel alig van kb. fél centit lenyomva a pedál!!! Lehet, hogy teljesen becsavarodtam, vagy ennyire belebuzultam a gépbe, de tényleg hihetetlen a különbség!
Most lehet röhögni, nézzétek el nekem ezt a kis beütést!  Vigyorog
Üdv!
No elfogyott ez a tank is..Borzalmas eredmény született, nem is akarom elhinni. Az egy dolog, hogy valszeg ez a kút nem jobb minőségű ÖMV-s benyát árul. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy szinte kizárólag 3 km-eket mentem ebben a hideg időben vele, munkába be, onnan haza. A vízhőfok-mutató ez alatt éppencsak megmozdul, tehát állandóan megy a dúsító.
A végeredmény: 52 liter 560 km!  9,3
Végülis ilyen körülményke között az 1,2-es corsám is evett ennyit...hmmm....na ezen még rágódok, lehet nincs nagy vész!
Szerintem ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket... A rövid utak horribilis átlagfogyasztásokat eredményezhetnek (tapasztalat: olyan fogyasztási különbségeim adódtak egy-egy tankolás között a 18 hónap használat alatt, hogy azt egyszerűen nem lehet a különböző benzinekre/kutakra fogni: 7,9 - 10,5 között bármi..., ezzel szoros összefüggésben hol vigyorgok, hol sírok...)
Kb. 6-6500 km-enként szoktam egy nagyobb összevetést is csinálni, eszerint viszont meglehetősen egyforma fogyasztások jönnek ki: 8,9 - 9,2
Ennyi km alatt kiegyenlítődnek a menetkörülmények különbözőségei.
Úgyhogy szvsz nyugi...
Naplózva
foglati
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #123 Dátum: 2007. December 12. - 23:02:04 »

Sziasztok!Egy hete jöttem ki olaszba,és gondoltam megnézem mennyit eszik az 1.4-es lacsim.Hogy meg voltam lepödve mikor csak 6,5 l tudtam rátankolni.Nem is akartam elhinni!Pedig ugyanugy szoktam vezetni,mint eddig,szeretem nyomni neki,ahol lehetett 120 km/H-val mentem.Gondoltam mégegyszer megnézem,és második tankolásra is csak 7 litert tudtam beletenni.Pedig névtelen kutakon tankoltam,és remélem ez így is marad.Mondjuk a pályán 140-150 környékén már megitta a maga 8,5-9 literjét.Most van benne 44000km,és remélem beáll erre a szintre a fogyasztás,mert még korábban egyszer nézte és akkor bizony 9lityit tudtam rátankolni,ezért örültem meg a 7 liternek.
Naplózva

foglati(madár)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #124 Dátum: 2007. December 13. - 05:21:40 »

A hideg, és a majdnem csak város az én drágámnak is meghozta az étvágyát!
Az előző tank 7.3 után most 9.75! Persze nem mintha csodálkoznék, csak kicsit megrázó volt 57 litert tankolni!
Azt hittem kiakadt a számláló! Na, majd a Váci út visszahozza! Igaz, a benzint nem, csak az átlagot.
Nem baj, egészségére, nem sajnálom tőle, inkább én eszem kevesebbet!
"Mert megérdemli"!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #125 Dátum: 2007. December 13. - 09:00:31 »

Sziasztok!Egy hete jöttem ki olaszba,és gondoltam megnézem mennyit eszik az 1.4-es lacsim.Hogy meg voltam lepödve mikor csak 6,5 l tudtam rátankolni.Nem is akartam elhinni!Pedig ugyanugy szoktam vezetni,mint eddig,szeretem nyomni neki,ahol lehetett 120 km/H-val mentem.Gondoltam mégegyszer megnézem,és második tankolásra is csak 7 litert tudtam beletenni.Pedig névtelen kutakon tankoltam,és remélem ez így is marad.Mondjuk a pályán 140-150 környékén már megitta a maga 8,5-9 literjét.Most van benne 44000km,és remélem beáll erre a szintre a fogyasztás,mert még korábban egyszer nézte és akkor bizony 9lityit tudtam rátankolni,ezért örültem meg a 7 liternek.

(((Nos ilyenkor nehéz! Amikor kérdezni szeretnék a topiktárstól, de fenti hozzászólás szülte 5letem, nem ide passzol... Ha oda írom, ahol passzol, akkor meg a topiktárs hogy talál rá?? És ez a megjegyzés&kérdés egy harmadikba passzolna..)))

Szia!
Milyen gumik vannak a Lacsidon?? Az olasz pályán a gumihang mennyire erősen szűrődik be az utastérbe? ill. egyenesfutása milyen?

Üdv
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #126 Dátum: 2007. December 13. - 09:17:31 »

Sziasztok!Egy hete jöttem ki olaszba,és gondoltam megnézem mennyit eszik az 1.4-es lacsim.Hogy meg voltam lepödve mikor csak 6,5 l tudtam rátankolni.Nem is akartam elhinni!Pedig ugyanugy szoktam vezetni,mint eddig,szeretem nyomni neki,ahol lehetett 120 km/H-val mentem.Gondoltam mégegyszer megnézem,és második tankolásra is csak 7 litert tudtam beletenni.Pedig névtelen kutakon tankoltam,és remélem ez így is marad.Mondjuk a pályán 140-150 környékén már megitta a maga 8,5-9 literjét.Most van benne 44000km,és remélem beáll erre a szintre a fogyasztás,mert még korábban egyszer nézte és akkor bizony 9lityit tudtam rátankolni,ezért örültem meg a 7 liternek.

(((Nos ilyenkor nehéz! Amikor kérdezni szeretnék a topiktárstól, de fenti hozzászólás szülte 5letem, nem ide passzol... Ha oda írom, ahol passzol, akkor meg a topiktárs hogy talál rá?? És ez a megjegyzés&kérdés egy harmadikba passzolna..)))

Szia!
Milyen gumik vannak a Lacsidon?? Az olasz pályán a gumihang mennyire erősen szűrődik be az utastérbe? ill. egyenesfutása milyen?

Üdv

Ilyenre frappáns megoldás a privát üzenet! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #127 Dátum: 2007. December 13. - 12:50:03 »

Sziasztok!Egy hete jöttem ki olaszba,és gondoltam megnézem mennyit eszik az 1.4-es lacsim.Hogy meg voltam lepödve mikor csak 6,5 l tudtam rátankolni.Nem is akartam elhinni!Pedig ugyanugy szoktam vezetni,mint eddig,szeretem nyomni neki,ahol lehetett 120 km/H-val mentem.Gondoltam mégegyszer megnézem,és második tankolásra is csak 7 litert tudtam beletenni.Pedig névtelen kutakon tankoltam,és remélem ez így is marad.Mondjuk a pályán 140-150 környékén már megitta a maga 8,5-9 literjét.Most van benne 44000km,és remélem beáll erre a szintre a fogyasztás,mert még korábban egyszer nézte és akkor bizony 9lityit tudtam rátankolni,ezért örültem meg a 7 liternek.

(((Nos ilyenkor nehéz! Amikor kérdezni szeretnék a topiktárstól, de fenti hozzászólás szülte 5letem, nem ide passzol... Ha oda írom, ahol passzol, akkor meg a topiktárs hogy talál rá?? És ez a megjegyzés&kérdés egy harmadikba passzolna..)))

Szia!
Milyen gumik vannak a Lacsidon?? Az olasz pályán a gumihang mennyire erősen szűrődik be az utastérbe? ill. egyenesfutása milyen?

Üdv

Ilyenre frappáns megoldás a privát üzenet! Vigyorog
EEEEEEEgen Kacsint De szeretném a tudatlanságomat a T.tagság láthatására bocsátani, mert mindig kapok másoktól is tökös észrevételt. Oszt majd 200 privi kicsit sokkk lenne a kezecskémnek. A lacsit meg ki vinné haza?? Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #128 Dátum: 2007. December 13. - 13:09:09 »

Ja ez meg kimaradt! MOL benya 505km 42L vegyes, kiméletlen használat, több alkalommal reggeli 10perces járatás (ennyi a jégtelenítési szintidőm Vigyorog) 8,3 átlag. A lehetőségekhez mérten meg vagyok elégedve vele. Mosolyog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #129 Dátum: 2007. December 13. - 20:18:12 »

Most olvastam az A2 újságban az olcsó benzinek összehasonlítását egy un. pancsertesztben. Egy mopeddel végeztek kísérleteket és az eredmény a következő: Nem mutatható ki igazi különbség a benzinek között, ugyanakkor azt is megjegyezték,hogy a motorra gyakorolt tartóssági és kiméletességi hatásokat nem lehet kiszámítani.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #130 Dátum: 2007. December 13. - 20:20:37 »

Most olvastam az A2 újságban az olcsó benzinek összehasonlítását egy un. pancsertesztben. Egy mopeddel végeztek kísérleteket és az eredmény a következő: Nem mutatható ki igazi különbség a benzinek között, ugyanakkor azt is megjegyezték,hogy a motorra gyakorolt tartóssági és kiméletességi hatásokat nem lehet kiszámítani.
Üdv a 100-asok közt... Vigyorog
A motorra ható tartóssági romlásról már hallottam rémtörténeteket.
Tecsó, ocean, j.t, mind ua.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #131 Dátum: 2007. December 14. - 07:43:49 »

Most olvastam az A2 újságban az olcsó benzinek összehasonlítását egy un. pancsertesztben. Egy mopeddel végeztek kísérleteket és az eredmény a következő: Nem mutatható ki igazi különbség a benzinek között, ugyanakkor azt is megjegyezték,hogy a motorra gyakorolt tartóssági és kiméletességi hatásokat nem lehet kiszámítani.
Üdv a 100-asok közt... Vigyorog
A motorra ható tartóssági romlásról már hallottam rémtörténeteket.
Tecsó, ocean, j.t, mind ua.
Például? Én szeretem áhent!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #132 Dátum: 2007. December 14. - 08:18:15 »

Most olvastam az A2 újságban az olcsó benzinek összehasonlítását egy un. pancsertesztben. Egy mopeddel végeztek kísérleteket és az eredmény a következő: Nem mutatható ki igazi különbség a benzinek között, ugyanakkor azt is megjegyezték,hogy a motorra gyakorolt tartóssági és kiméletességi hatásokat nem lehet kiszámítani.
Üdv a 100-asok közt... Vigyorog
A motorra ható tartóssági romlásról már hallottam rémtörténeteket.
Tecsó, ocean, j.t, mind ua.
Például? Én szeretem áhent!
PL: 10 éves Fiat Punto 50 eKm-el, rángat. El szervízbe, ott közlik injektort kell cserélni, olcsó benya szétszadizta valami fúvókát benne. Ár: 110 eFt. Cserélni csak kompletten lehet. Injektor kiszerel, elvisz ultrahangos tisztítóba, ott közlik 50-50% , jó lesz-nem lesz jó, és 20 eFt. A beavatkozás sikeres lett, de mindenhol egyből kérdezik: J_T benzin? Ők teszik ki a kuncsaftok 70%-át.
Ennyit erről...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #133 Dátum: 2007. December 16. - 17:32:08 »

Most olvastam az A2 újságban az olcsó benzinek összehasonlítását egy un. pancsertesztben. Egy mopeddel végeztek kísérleteket és az eredmény a következő: Nem mutatható ki igazi különbség a benzinek között, ugyanakkor azt is megjegyezték,hogy a motorra gyakorolt tartóssági és kiméletességi hatásokat nem lehet kiszámítani.
Üdv a 100-asok közt... Vigyorog
A motorra ható tartóssági romlásról már hallottam rémtörténeteket.
Tecsó, ocean, j.t, mind ua.
Köszi
Naplózva
cybergregg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Hozzászólás #134 Dátum: 2007. December 16. - 22:46:16 »

Szevasztok!

Nálam (1.8 Automata) ebben az időben 14-15l. Szigorúan Budapest város és szigorúan rövid utak.
Pedig úgy megyek, mint öregapám. Ettől Kicsit szomorkás a hangulatom máma...Hallottatok már az FFI üzemanyag csökkentő kapszuláról?
http://www.formaunofuel.myffi.biz/ireland/
Szerintetek szabad ilyet használni, vagy nagyobb kárt teszek az autóban villámgyorsan?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!