Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 20:24:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 312324 alkalommal)
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1200 Dátum: 2009. Október 27. - 19:15:52 »

Nem vagyok már gyorsan járó és lámpánál elsőnek induló, de szeretem, ha van tartalék erő az autóban. Elég erős, megfelelően gyorsul és nem kell minden kis emelkedőn visszakapcsolni. Ez nekem elég. Persze, jobban örülnék egy nyomatékos dieselnek, de az árkülönbözet nem jönne be, belátható időn belül.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1201 Dátum: 2009. Október 27. - 19:22:51 »

Nekem megint 8,4 lett a városi. Persze én "öregurasan" vezetek.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1202 Dátum: 2009. Október 27. - 19:32:26 »

Nekem megint 8,4 lett a városi. Persze én "öregurasan" vezetek.
..., és tedd hozzá, hogy a városi az nem budapesti! Meg azt is, hogy még csak egyszer volt felnyitva a csomagtartód, akkor sem azért, hogy cuccot rakj bele, csak, hogy benézz, és megnyúzd. Meg azt sem, hogy mindig egyedül utazol még (?) benne egy darabig. A többi igaz, öregurasan vezetsz, az jó. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1203 Dátum: 2009. Október 27. - 19:33:11 »

Nem vagyok már gyorsan járó és lámpánál elsőnek induló, de szeretem, ha van tartalék erő az autóban. Elég erős, megfelelően gyorsul és nem kell minden kis emelkedőn visszakapcsolni. Ez nekem elég. Persze, jobban örülnék egy nyomatékos dieselnek, de az árkülönbözet nem jönne be, belátható időn belül.

Hát bevallom irigyellek. Kiváncsi vagyok, hogy mekkora tényleges különbség van egy 1.4-es és egy 1.8-as HB között. Mert oké, papíron le vannak írva a dolgok, de az csak vezetés közben derül ki.
Mindenestre azt furcsállom, hogy a fogyasztásod gyakorlatilag megegyezik/ett az általam mértekkel.
Én sem vezetek állat módjára, de dinamikusabban tán, mint az átlag.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1204 Dátum: 2009. Október 27. - 19:43:31 »

Az erősebb motornál kevesebbszer kell visszakapcsolni, több benne a tartalék, ez indokolja, hogy nem fogyaszt többet a kisebbnél, gyengébbnél. Persze nem igaz a dolog olyankor, amikor összehasonlítanak, egy 1,4-est mondjuk egy 3000-es V6-ossal. Nekem volt 1200-es, 1300-as, és két 1500-ös Ladám. Nagyjából hasonló utakra jártam, és egyre több cuccal, és gyerekkel. Az utolsó evett a legkevesebbet. Ehhez az is nagyban hozzátartozik, hogy az ember családfőként lehiggad, és okosabban vezet, és persze jóval rutinosabban is, deffenzíven, kockázat mentesen. Ifjú koromban gyorsabb voltam, mint most, és kisebb forgalom mellett mégsem értem előbb oda, akárhová is mentem, mint most. Ezt azt hiszem mindenki előbb- utóbb elmondhatja magáról, ha túléli a fiatalsággal járó bolondságokat.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1205 Dátum: 2009. Október 27. - 19:57:18 »

Itt most arra célzol, hogy lámpától lámpáig padlógázzal közlekedek és őrült módjára előzgetek? Vigyorog Értem én... Vigyorog
Amúgy nem. Ha tehetem motorfékkel fékezek, nem használom a féket, 3 ezernél elváltok, próbálok egyenletesen vezetni.
Persze néha én is meghuzatom és vannak olyan napok amikor jól esik érezni az autót, (fű de költői voltam) de nem vagyok az autóm ellensége, nekem ez a Lacsi több, mint egy autó, így vigyázok rá, mint a szemem fényére.
Ami nem csak azt jelenti, hogy mosom, porszívózom, stb... hanem azt is, hogy nem vezetem felelőtlenül és töröm ripityára.  Mosolyog
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1206 Dátum: 2009. Október 27. - 19:59:59 »

Nekem megint 8,4 lett a városi. Persze én "öregurasan" vezetek.
..., és tedd hozzá, hogy a városi az nem budapesti! Meg azt is, hogy még csak egyszer volt felnyitva a csomagtartód, akkor sem azért, hogy cuccot rakj bele, csak, hogy benézz, és megnyúzd. Meg azt sem, hogy mindig egyedül utazol még (?) benne egy darabig. A többi igaz, öregurasan vezetsz, az jó. Kacsint Vigyorog
Hát azért ebben volt araszolás rendesen, mivel csak 2 hete adták át a második főutunkat, így volt, amikor 30 perc alatt tettem meg 3km-t (most ugyez a táv 3 perc Mosolyog. Ráadásul csak rövid táv, munkahely, barátok stb. (munkahely 1,5 km, de max 4-5km egyszerre). A többi igaz, egyedül és a csomitartó is többnyire üres.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1207 Dátum: 2009. Október 27. - 20:02:52 »

Az erősebb motornál kevesebbszer kell visszakapcsolni, több benne a tartalék, ez indokolja, hogy nem fogyaszt többet a kisebbnél, gyengébbnél. Persze nem igaz a dolog olyankor, amikor összehasonlítanak, egy 1,4-est mondjuk egy 3000-es V6-ossal. Nekem volt 1200-es, 1300-as, és két 1500-ös Ladám. Nagyjából hasonló utakra jártam, és egyre több cuccal, és gyerekkel. Az utolsó evett a legkevesebbet. Ehhez az is nagyban hozzátartozik, hogy az ember családfőként lehiggad, és okosabban vezet, és persze jóval rutinosabban is, deffenzíven, kockázat mentesen. Ifjú koromban gyorsabb voltam, mint most, és kisebb forgalom mellett mégsem értem előbb oda, akárhová is mentem, mint most. Ezt azt hiszem mindenki előbb- utóbb elmondhatja magáról, ha túléli a fiatalsággal járó bolondságokat.
Az egyik TopGear-ben volt, kipróbálták a saját pályájukon, hogy a Prius vagy egy M3-as bömös fogyaszt kevesebbet, ha a Priussal olyan gyorsan mennek, ahogy csak tudnak, a bömössel meg (csak a tempót tartva) követik. Hát a Prius többet fogyasztott Vigyorog
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1208 Dátum: 2009. Október 27. - 20:07:41 »

Nekem az Alfa 146-osom anno (1,6 120LE 1270Kg) lényegesen jobb dinamikával kevesebbet fogyasztott mint a Lacsi  1,4-el.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1209 Dátum: 2009. Október 27. - 20:13:04 »

Itt most arra célzol, hogy lámpától lámpáig padlógázzal közlekedek és őrült módjára előzgetek? Vigyorog Értem én... Vigyorog
Amúgy nem. Ha tehetem motorfékkel fékezek, nem használom a féket, 3 ezernél elváltok, próbálok egyenletesen vezetni.
Persze néha én is meghuzatom és vannak olyan napok amikor jól esik érezni az autót, (fű de költői voltam) de nem vagyok az autóm ellensége, nekem ez a Lacsi több, mint egy autó, így vigyázok rá, mint a szemem fényére.
Ami nem csak azt jelenti, hogy mosom, porszívózom, stb... hanem azt is, hogy nem vezetem felelőtlenül és töröm ripityára.  Mosolyog
Dani! Nem céloztam Rád, általánosságban beszéltem, amit nyilván Te is meg tudsz erősíteni, ha nyitott szemmel jársz. Nem akarok soha senkit bántani, így Téged sem. Remélem most már tudod mit, és miért írtam, és igazat adsz. Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1210 Dátum: 2009. Október 27. - 20:19:21 »

Én éreztem, hogy csak viccelsz és nem rám célzol, de ezekszerint te még nem érezted, hogy én is csak viccből írtam neked Mosolyog
Egyszer (először) pórbál(ok) itt az ember vicces és pimasz lenni, máris komolyan veszik... Vigyorog
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1211 Dátum: 2009. Október 27. - 21:54:02 »

Jó poén volt! Vigyorog Nem tudom ki szórakozott az autómmal bagolyon, de kiderítem. 
Ma elmentem tankolni, mivel szerdától drágább és kíváncsi is voltam a fogyasztásra.
472,4km-re tankoltam 30,14l-t. Ez egész pontosan 6,38l/100km!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ugyan annál a kútnál és ugyan úgy második katt.ig töltve.
Csináltam képet is, mert biztos nem hiszitek el a teli tankot. Kacsint
A kezét törném el annak, aki így elcseszné a fogyasztásomat Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Legközelebb felejtsd Te nyitva az autódat, amikor a környéken vagyok. Vigyorog
Biztos voltam benne, hogy te voltál!
Már csak azt lenne jó tudni, kinek a tankjából szívtad le az a 10litert, amit nekem beleöntöttél? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Kannában volt és csak 8  liter. Vigyorog
Költséges poén, de megérte.  Vigyorog
Már írni akartam, hogy mikor tankolsz. Kacsint
Eddig nem voltam talin. Ezek után meg nem is fogok!! Micsoda aljas dolgok történnek szegény tagtársakkal  Vigyorog Vigyorog Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1212 Dátum: 2009. Október 28. - 08:06:12 »

Jó poén volt! Vigyorog Nem tudom ki szórakozott az autómmal bagolyon, de kiderítem. 
Ma elmentem tankolni, mivel szerdától drágább és kíváncsi is voltam a fogyasztásra.
472,4km-re tankoltam 30,14l-t. Ez egész pontosan 6,38l/100km!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ugyan annál a kútnál és ugyan úgy második katt.ig töltve.
Csináltam képet is, mert biztos nem hiszitek el a teli tankot. Kacsint
A kezét törném el annak, aki így elcseszné a fogyasztásomat Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Legközelebb felejtsd Te nyitva az autódat, amikor a környéken vagyok. Vigyorog
Biztos voltam benne, hogy te voltál!
Már csak azt lenne jó tudni, kinek a tankjából szívtad le az a 10litert, amit nekem beleöntöttél? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Kannában volt és csak 8  liter. Vigyorog
Költséges poén, de megérte.  Vigyorog
Már írni akartam, hogy mikor tankolsz. Kacsint
Eddig nem voltam talin. Ezek után meg nem is fogok!! Micsoda aljas dolgok történnek szegény tagtársakkal  Vigyorog Vigyorog Kacsint
Nem történt semmi! Csak vicc volt!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1213 Dátum: 2009. Október 28. - 08:18:13 »

Jó poén volt! Vigyorog Nem tudom ki szórakozott az autómmal bagolyon, de kiderítem. 
Ma elmentem tankolni, mivel szerdától drágább és kíváncsi is voltam a fogyasztásra.
472,4km-re tankoltam 30,14l-t. Ez egész pontosan 6,38l/100km!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ugyan annál a kútnál és ugyan úgy második katt.ig töltve.
Csináltam képet is, mert biztos nem hiszitek el a teli tankot. Kacsint
A kezét törném el annak, aki így elcseszné a fogyasztásomat Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Legközelebb felejtsd Te nyitva az autódat, amikor a környéken vagyok. Vigyorog
Biztos voltam benne, hogy te voltál!
Már csak azt lenne jó tudni, kinek a tankjából szívtad le az a 10litert, amit nekem beleöntöttél? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Kannában volt és csak 8  liter. Vigyorog
Költséges poén, de megérte.  Vigyorog
Már írni akartam, hogy mikor tankolsz. Kacsint
Eddig nem voltam talin. Ezek után meg nem is fogok!! Micsoda aljas dolgok történnek szegény tagtársakkal  Vigyorog Vigyorog Kacsint
Nem történt semmi! Csak vicc volt!
Ha sokat viccelsz, át kell kérned magad egy arab tanker hajóra  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1214 Dátum: 2009. Október 28. - 18:30:11 »

1.8-as HB?
Jesszusom, az egy komplett erőmű...
Mi a tapasztalatod, meg vagy elégedve a teljesítményével?
amúgy az én 1.4-esem is bőven evett ennyit a motor-optimalizálásig.
2000 16w is van csak sajna nálunk nem forgalmazták. http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_suzuki_reno-3198421
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!