Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 03:30:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310654 alkalommal)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #90 Dátum: 2007. November 26. - 18:49:24 »

Szombaton volt szerencsém végighasítani nagyrabecsült M1-es autópályánkon.
130 Km/h-s sebességgel, -mert ugye a határig 6 db kamera lesi minden mozdulatunkat, haladtam oda - vissza és a fogyim egy kis várossal elég jó. 500 Km-nél mutatott 1/4 tankot a mutató. Most 620Km-nél még nem ég a "kis sárga benzinkutam".
Szerintem ez olyan 8 körüli fogyasztás, ami nem rossz ilyen sebességgel és 1.6 mocival.

Tudja valaki, hogy a SEDAN-ban is van-e led a "kút" alatt? Mert nekem úgy tűnik, hogy csak festve van! Múlt héten a mutatóm feküdt, vártam a villogást de nem jött. Nem mertem tankolás nélkül indulni, megitattam és volt még bent 13 liter. A KM-re nem akartam hagyatkozni, mert az előző tankolás után nagyobb igénybevételnek lett kitéve!
 He He He
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #91 Dátum: 2007. November 26. - 19:24:48 »

Szombaton volt szerencsém végighasítani nagyrabecsült M1-es autópályánkon.
130 Km/h-s sebességgel, -mert ugye a határig 6 db kamera lesi minden mozdulatunkat, haladtam oda - vissza és a fogyim egy kis várossal elég jó. 500 Km-nél mutatott 1/4 tankot a mutató. Most 620Km-nél még nem ég a "kis sárga benzinkutam".
Szerintem ez olyan 8 körüli fogyasztás, ami nem rossz ilyen sebességgel és 1.6 mocival.

Tudja valaki, hogy a SEDAN-ban is van-e led a "kút" alatt? Mert nekem úgy tűnik, hogy csak festve van! Múlt héten a mutatóm feküdt, vártam a villogást de nem jött. Nem mertem tankolás nélkül indulni, megitattam és volt még bent 13 liter. A KM-re nem akartam hagyatkozni, mert az előző tankolás után nagyobb igénybevételnek lett kitéve!
 He He He
Szerintem mindegyikben van... 8 Liternél gyullad ki.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #92 Dátum: 2007. November 27. - 20:52:12 »

Szombaton volt szerencsém végighasítani nagyrabecsült M1-es autópályánkon.
130 Km/h-s sebességgel, -mert ugye a határig 6 db kamera lesi minden mozdulatunkat, haladtam oda - vissza és a fogyim egy kis várossal elég jó. 500 Km-nél mutatott 1/4 tankot a mutató. Most 620Km-nél még nem ég a "kis sárga benzinkutam".
Szerintem ez olyan 8 körüli fogyasztás, ami nem rossz ilyen sebességgel és 1.6 mocival.

Tudja valaki, hogy a SEDAN-ban is van-e led a "kút" alatt? Mert nekem úgy tűnik, hogy csak festve van! Múlt héten a mutatóm feküdt, vártam a villogást de nem jött. Nem mertem tankolás nélkül indulni, megitattam és volt még bent 13 liter. A KM-re nem akartam hagyatkozni, mert az előző tankolás után nagyobb igénybevételnek lett kitéve!
 He He He
Szerintem mindegyikben van... 8 Liternél gyullad ki.
Tudtommal a műszerezettség mindegyikben ugyanaz.
Naplózva
Szávics Iván Péter
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #93 Dátum: 2007. November 27. - 22:28:23 »

Az én tapasztalataim tragikusak! Az autó átvételekor azt mondták, hogy az első 1500-2000 km nem lesz szép látvány fogyasztáskor. De már 4000-nél járok és még mindig az. Habár pontos méréseim nincsenek (teletank 100km, teletank), de a múlt héten Szeged-Budapest oda-vissza ebből kb 30 km város, pont 10.000 Ft-ért tankoltam OMV carrera 95-öst, literenként 293.9Ft-ért. Saját számításom és a megtett km. alapján 9.8 volt a fogyasztás, a motor 1.4-es. Azt hozzá kell tennem, hogy 4-en ültünk az autóban és 120-130 között siklottunk.
Szerintetek ez normális?
Ki fogom próbálni, úgy ahogy fentebb olvastam egy tapasztaltabb kollegától, ezt a teletank és utána 100km majd újra tanak. Remélem kellemesen fogok csalódni, mert ez igy kicsit vad.
Majd beszámolok. Mosolyog
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #94 Dátum: 2007. November 28. - 00:30:34 »

Szombaton volt szerencsém végighasítani nagyrabecsült M1-es autópályánkon.
130 Km/h-s sebességgel, -mert ugye a határig 6 db kamera lesi minden mozdulatunkat, haladtam oda - vissza és a fogyim egy kis várossal elég jó. 500 Km-nél mutatott 1/4 tankot a mutató. Most 620Km-nél még nem ég a "kis sárga benzinkutam".
Szerintem ez olyan 8 körüli fogyasztás, ami nem rossz ilyen sebességgel és 1.6 mocival.

Tudja valaki, hogy a SEDAN-ban is van-e led a "kút" alatt? Mert nekem úgy tűnik, hogy csak festve van! Múlt héten a mutatóm feküdt, vártam a villogást de nem jött. Nem mertem tankolás nélkül indulni, megitattam és volt még bent 13 liter. A KM-re nem akartam hagyatkozni, mert az előző tankolás után nagyobb igénybevételnek lett kitéve!
 He He He

Tutira van, a héten is jelentkezett már nálam!:) Csak jöjjön meg a fizu, el tüntetem mint a szél!!!
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #95 Dátum: 2007. November 29. - 17:17:54 »

Szerintem mindegyikben van... 8 Liternél gyullad ki.
Tudtommal a műszerezettség mindegyikben ugyanaz.
Tutira van, a héten is jelentkezett már nálam!:) Csak jöjjön meg a fizu, el tüntetem mint a szél!!!

Köszi!
Decemberben úgy is kénytelen leszek megvárni!  A Karácsonyi kiadások súlyosan káros hatással vannak az üzemanyagszintre!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2007. November 29. - 19:56:46 »

Az én tapasztalataim tragikusak! Az autó átvételekor azt mondták, hogy az első 1500-2000 km nem lesz szép látvány fogyasztáskor. De már 4000-nél járok és még mindig az. Habár pontos méréseim nincsenek (teletank 100km, teletank), de a múlt héten Szeged-Budapest oda-vissza ebből kb 30 km város, pont 10.000 Ft-ért tankoltam OMV carrera 95-öst, literenként 293.9Ft-ért. Saját számításom és a megtett km. alapján 9.8 volt a fogyasztás, a motor 1.4-es. Azt hozzá kell tennem, hogy 4-en ültünk az autóban és 120-130 között siklottunk.
Szerintetek ez normális?
Ki fogom próbálni, úgy ahogy fentebb olvastam egy tapasztaltabb kollegától, ezt a teletank és utána 100km majd újra tanak. Remélem kellemesen fogok csalódni, mert ez igy kicsit vad.
Majd beszámolok. Mosolyog
Hali.
Nekem ilyen körülmények között a fogyim 8. Plafonig csomaggal, nyáron klímával 8.6. Igaz, nekem 1.6-os SW. Viszont a városim tragikus...
Próbáld meg 110-el és szerintem -1, 1.5 L csökken majd.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #97 Dátum: 2007. November 29. - 21:47:54 »

Megnyugtatásul...céges új caddy-nk, amiben 2,0 PDTDI van a maga 140 pacijával, 2500 km-nél jár és 9 literes az étvágya. Lehet, hogy mégsem álhír az atók szoftveres programozása, amely az első párezer km alatt nyomja be a naftát? Nekem a cetti 10-12000-nél ált be 8 körülre, előtte nagy átlagban bő 9 volt.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #98 Dátum: 2007. November 30. - 04:51:42 »

Megnyugtatásul...céges új caddy-nk, amiben 2,0 PDTDI van a maga 140 pacijával, 2500 km-nél jár és 9 literes az étvágya. Lehet, hogy mégsem álhír az atók szoftveres programozása, amely az első párezer km alatt nyomja be a naftát? Nekem a cetti 10-12000-nél ált be 8 körülre, előtte nagy átlagban bő 9 volt.

Akkor én nem is panaszkodhatom! Első 500 Km 7.9 kímélve, Következő 700 Km 7.3 nagyobb lábbal taposva! Ezért is voltam betojva a benzinszintjejző miatt, mert azt hittem bevágta a tizet!
Milyen szép is lenne, még úgy 5 alkakalommal meglepne, hogy minden tankolástól-tankolásig 6 decivel kevesebbet enne! Na jó, felébredtem! Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #99 Dátum: 2007. December 03. - 11:57:17 »

A kollégákkal vesézgettük, de itt is érdeklődnék. Mi a jobb a fogyasztás szempontjából?
Lejtőn gurítani üresben a kocsit vagy valamelyik fokozatban motorfékkel haladni?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #100 Dátum: 2007. December 03. - 12:01:55 »

A kollégákkal vesézgettük, de itt is érdeklődnék. Mi a jobb a fogyasztás szempontjából?
Lejtőn gurítani üresben a kocsit vagy valamelyik fokozatban motorfékkel haladni?
Csak úgy logikusan...?
Természetesen a motorfék. Ezzel ugyanis egy bizonyos fordulatszámig (szerintem olyan 1100rpm...) NEM ADAGOL BENZINT az injektor, ergo nem is fogyaszt semmit.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #101 Dátum: 2007. December 03. - 12:03:33 »

A kollégákkal vesézgettük, de itt is érdeklődnék. Mi a jobb a fogyasztás szempontjából?
Lejtőn gurítani üresben a kocsit vagy valamelyik fokozatban motorfékkel haladni?
Csak úgy logikusan...?
Természetesen a motorfék. Ezzel ugyanis egy bizonyos fordulatszámig (szerintem olyan 1100rpm...) NEM ADAGOL BENZINT az injektor, ergo nem is fogyaszt semmit.
Eddig oké. ÉS üresben..?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #102 Dátum: 2007. December 03. - 12:14:05 »

Üresben alapjáratit fogyaszt, esetleg többet is bekapcsolt villanycuccoknál, és főleg: NEM BIZTONSÁGOS!!! Szétégetheted így a féket, és amennyíben hirtelen gyorsítani kell valamiért, késel, mert kuplung ki, sebesség be, kuplung vissza, esetleg rántás, szóval nem szabad! A fékszervó is gyengébb ilyenkor, nem kicsit, nagyon! Remélem meggyőztelek!?! Komolyabb lejtőn pedig felér egy öngyilkossággal! Üdv: LadiGidy /öreg autós, és szakoktató/
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #103 Dátum: 2007. December 03. - 12:27:03 »

Üresben alapjáratit fogyaszt, esetleg többet is bekapcsolt villanycuccoknál, és főleg: NEM BIZTONSÁGOS!!! Szétégetheted így a féket, és amennyíben hirtelen gyorsítani kell valamiért, késel, mert kuplung ki, sebesség be, kuplung vissza, esetleg rántás, szóval nem szabad! A fékszervó is gyengébb ilyenkor, nem kicsit, nagyon! Remélem meggyőztelek!?! Komolyabb lejtőn pedig felér egy öngyilkossággal! Üdv: LadiGidy /öreg autós, és szakoktató/
Tökéletesen! Kacsint A biztosági része nem volt kérdéses számomra.
Pécsen van 1-1,2km lassú lejtő (2+2sáv) ahol a lejtő tetején lévő sebesség (üresben guruláskor) azonos a lejtő alján lévővel -szigorúan 50Km/h Vigyorog-, tehát igen kellemes adottságú. Mivel majd minden nap használom, ezért a sok kicsi sokra megy gondolatát igyekszem hasznosítani  Vigyorog Vigyorog

Köszi a válaszokat
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #104 Dátum: 2007. December 03. - 12:38:16 »

Üresben alapjáratit fogyaszt, esetleg többet is bekapcsolt villanycuccoknál, és főleg: NEM BIZTONSÁGOS!!! Szétégetheted így a féket, és amennyíben hirtelen gyorsítani kell valamiért, késel, mert kuplung ki, sebesség be, kuplung vissza, esetleg rántás, szóval nem szabad! A fékszervó is gyengébb ilyenkor, nem kicsit, nagyon! Remélem meggyőztelek!?! Komolyabb lejtőn pedig felér egy öngyilkossággal! Üdv: LadiGidy /öreg autós, és szakoktató/
Tökéletesen! Kacsint A biztosági része nem volt kérdéses számomra.
Pécsen van 1-1,2km lassú lejtő (2+2sáv) ahol a lejtő tetején lévő sebesség (üresben guruláskor) azonos a lejtő alján lévővel -szigorúan 50Km/h Vigyorog-, tehát igen kellemes adottságú. Mivel majd minden nap használom, ezért a sok kicsi sokra megy gondolatát igyekszem hasznosítani  Vigyorog Vigyorog

Köszi a válaszokat

Komlói út?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!