Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 05:22:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 312613 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1020 Dátum: 2009. Május 18. - 12:32:38 »

Ma sikerült egy érdekeset tankolni.MOL kút.728.6Km-re tankoltam 49.12 litert.A pisztoly megállt,nem hittem el hogy telement.Úgy ötven felüli litert vártam.Még egy picit fecskendeztem,de már bugyogott ki,úgyhogy elhittem:csurig van.Ez nagyon meglepő fogyasztás,mert így ~6.7 literes fogyasztás jön ki.Örülök is,de nem hiszem,hogy tényleg telement,mert a mutató nem akar a végébe kúszni.Szerintem kicsit ferdén állt a kocsi és nem töltötte ki minden szegletét a tanknak a folyadék.A megszokott tanker helyemen ha teli tankolok kb. 2-3 napig abszolút a legvégén van a mutató.Ott viszont péntek óta rossz gép...
Nektek mi a véredényetek erről?
Nem megy ki a fejemből,amit 95LE mesélt a Bagolyírtási talin,hogy egyszer sikrült több,mint 60 lityit beletenni a 60 literes tankba...
Olvass vissza! Én már tankoltam 70 liternél is többet! A 60 literes tankon felül van egy kb 10 literes tágulási tartálya, + a csőbe is fér majd egy liter. Kacsint
Persze ezt csak egyenes állásban lehet, mert ha dől a kocsi , akkor ahogy mondod, nem tölti ki valamelyik felső sarkát a tanknak.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1021 Dátum: 2009. Május 18. - 13:49:02 »

Hétvégi fogyasztásom klímával , 5 személlyel , 90-110 tempóval 34 liter 450 Km-re. Ez olyan 7.5 körül.  Vigyorog
Egész yooo  /szerintem/.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1022 Dátum: 2009. Május 18. - 20:34:16 »

Az én hétvégi fogyasztásom még nem tudom, de 580km után még fél felett van a mutató (bár tudom hogy nem lineáris, de azért rossz már nem lehet) Kacsint
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1023 Dátum: 2009. Május 19. - 05:44:16 »

Az én hétvégi fogyasztásom még nem tudom, de 580km után még fél felett van a mutató (bár tudom hogy nem lineáris, de azért rossz már nem lehet) Kacsint
Fél felett? He Nálam 580nál már a pirosban jár a mutató.
Naplózva


LPG
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1024 Dátum: 2009. Május 19. - 06:19:57 »

Az enyém már képes optikailag termelni a benzint, egyszer megpróbálom a móka kedvéért videóra is venni. A trükk a következő: olyan helyen kell parkolni ahol az autó jobb oldala magasabban áll a bal oldalnál. Ha megfelelő ideig így parkolsz és utána útra kelsz azt fogod tapasztalni, hogy amint fogynak a km-ek (és persze az autó már sík úton közlekedik) a tartalékból szépen felkúszik az üa. óra a negyedig.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1025 Dátum: 2009. Május 19. - 15:25:44 »

Nos, mint ígértem jöhet az erdélyi fogyi- napló.
Első nap: Bp.- Kolozsvár (490 km, 8,5-tel), autópálya, majd két órás zárás, kerülő út, ráfázás)
Kolozsvár- Ludas (itt aludtunk), második nap: Ludas- Torda- Torockó- Tordai hasadék- Torda- Ludas. (alvás)
Ludas- Szováta (298 km, 7,1-gyel). Torockónál, és a hasadéknál az út gyakorlatilag nehéz terep, sokszor lépésben.
Szováta, Bucsin tető- Gyergyószentmiklós- Gyilkos tó- Békás szoros- Gyergyó- Csíksomlyó- Csíkszereda- Segesvár- Ludas (alvás) (362 km, 7,4- gyel)
Ludas- Torda- Gyulafehérvár- Déva- magyar határ (biztonsági tankolás, 19 l, a maradék lejből)- Gyula- Kunszentmárton- Lakitelek- Szank- Budapest (673 km, 7,7-tel, beleértve a 19 litert is!). Összesen: 1823 km, 7,75-tel! Ez volt négy felnőttel, tele nehéz csomagokkal, légkondival általában, útlezárással, néha terepnek számító utakkal, vegyesen. A sok hegyi utat, és szívást beszámolva, elfogadhatónak érzem. Péntek kora reggeltől, hétfő késő estig tartott az ámokfutásom.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1026 Dátum: 2009. Május 19. - 17:39:53 »

Az én hétvégi fogyasztásom még nem tudom, de 580km után még fél felett van a mutató (bár tudom hogy nem lineáris, de azért rossz már nem lehet) Kacsint
Fél felett? He Nálam 580nál már a pirosban jár a mutató.
Ez egy szegedi túra volt a hétvégi RedBull Street Parade rendezvényre, végig autópályán és M0-on kevés országúttal, egyenletes tempóval, semmi dugó nem volt és város sem. A kép akkor készült amikor megérkeztem vasárnap este. Tegnap még mentem 30km-t a városban, ma még 20-at, így pont félnél áll a mutató.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #1027 Dátum: 2009. Május 19. - 21:30:13 »

Az én hétvégi fogyasztásom még nem tudom, de 580km után még fél felett van a mutató (bár tudom hogy nem lineáris, de azért rossz már nem lehet) Kacsint
Fél felett? He Nálam 580nál már a pirosban jár a mutató.
Ez egy szegedi túra volt a hétvégi RedBull Street Parade rendezvényre, végig autópályán és M0-on kevés országúttal, egyenletes tempóval, semmi dugó nem volt és város sem. A kép akkor készült amikor megérkeztem vasárnap este. Tegnap még mentem 30km-t a városban, ma még 20-at, így pont félnél áll a mutató.

egyszer én is tettem fel ilyen képeket nagy szidást kaptam érte. Nem értem miért!!!Ha jól emlékszem nekem 758 km.-nél mutatott negyedet.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1028 Dátum: 2009. Május 20. - 07:24:18 »

MNT innen ki van tiltva. 
Többieknek meg elromlott a mérőműszere...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1029 Dátum: 2009. Május 20. - 07:46:42 »

MNT innen ki van tiltva. 
Többieknek meg elromlott a mérőműszere...  Kacsint
Tök mindegy mit mutat a műszer.Eszik 8-8.5 litert oszt annyi. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1030 Dátum: 2009. Május 20. - 17:42:41 »

Diablonak mondtam személyesen is. Két dolog lehetséges: vagy rossz a műszer, felakadt, vagy az utolsó tankolásnál nem nullázta le a km-eket. Így persze könnyű. Ezt úgy lehet bizonyítani, hogy a lakásától 100 km-re beletöltünk annyi benzint összesen, amire hivatkozik fogyi ügyben, oszt hadd menjen, ha hazaér, tényleg jó a fogyi, ha nem, hát akkor tolja hazáig. Így gondolom fair a dolog! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1031 Dátum: 2009. Május 20. - 17:56:43 »

Mértem én 7.1-et meg 9.9-et is egyszer, de ezek nem jelentenek semmit. Lehet kevesebbet tankoltam és ezért jött ki kisebb fogyasztás, máskor pedig csurig raktam és azért lett több. Én eddig 23.777km-re 1.987litert tankoltam. Ez 8,36 l/100km. 80%-ban város 5-10 kilométeres távokkal és többnyire klímával, ez nem olyan rossz szerintem. Mosolyog
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1032 Dátum: 2009. Május 20. - 18:53:05 »

Diablonak mondtam személyesen is. Két dolog lehetséges: vagy rossz a műszer, felakadt, vagy az utolsó tankolásnál nem nullázta le a km-eket. Így persze könnyű. Ezt úgy lehet bizonyítani, hogy a lakásától 100 km-re beletöltünk annyi benzint összesen, amire hivatkozik fogyi ügyben, oszt hadd menjen, ha hazaér, tényleg jó a fogyi, ha nem, hát akkor tolja hazáig. Így gondolom fair a dolog! Kacsint Vigyorog
Mentem én már 910km-t 56 literrel is. Ez tavaly volt Horvátországból hazafele jövet. Szerintem a hangsúly az egyenletes sebességen van, minél kevesebbet kell gyorsítanod és lassítanod, annál kedvezőbb lesz a fogyi. Akkor is az volt a jó, hogy nem volt dugó, egyenletesen lehetett haladni csak a határon álltam meg útlevélelenőrzésre és persze amint átjöttem tankoltam is, mert a lámpa már folyamatosan égett. A másik nagyon fontos dolog, hogy mikor tankolsz. Én úgy vettem észre, hogy hidegebb időben több megy a tankba, mint forróságban (gondolom a tágulás miatt). Szinte kivétel nélkül este tankolok, 8 után, mindig ugyanazon kút ugyanazon fejéről az első kattig. Most is így történt, és le is nulláztam a kilométerszámlálót, mint mindig. Ja és persze picit nagyobb a nyomás a gumikban is.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1033 Dátum: 2009. Május 21. - 21:18:43 »

Nos, mint ígértem jöhet az erdélyi fogyi- napló.
Első nap: Bp.- Kolozsvár (490 km, 8,5-tel), autópálya, majd két órás zárás, kerülő út, ráfázás)
Kolozsvár- Ludas (itt aludtunk), második nap: Ludas- Torda- Torockó- Tordai hasadék- Torda- Ludas. (alvás)
Ludas- Szováta (298 km, 7,1-gyel). Torockónál, és a hasadéknál az út gyakorlatilag nehéz terep, sokszor lépésben.
Szováta, Bucsin tető- Gyergyószentmiklós- Gyilkos tó- Békás szoros- Gyergyó- Csíksomlyó- Csíkszereda- Segesvár- Ludas (alvás) (362 km, 7,4- gyel)
Ludas- Torda- Gyulafehérvár- Déva- magyar határ (biztonsági tankolás, 19 l, a maradék lejből)- Gyula- Kunszentmárton- Lakitelek- Szank- Budapest (673 km, 7,7-tel, beleértve a 19 litert is!). Összesen: 1823 km, 7,75-tel! Ez volt négy felnőttel, tele nehéz csomagokkal, légkondival általában, útlezárással, néha terepnek számító utakkal, vegyesen. A sok hegyi utat, és szívást beszámolva, elfogadhatónak érzem. Péntek kora reggeltől, hétfő késő estig tartott az ámokfutásom.
Ez nagyon szép!Mármint a fogyi,de az út is!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1034 Dátum: 2009. Május 26. - 12:42:22 »

A tempó a lényeg! Lengyelbe jövet - menet 6,7 volt az átlag. Egyenletes sebesség, 2600 km...

Meg a láb is számít, asszony nem tudja 9 alat taposni, nekem 8 körül van a város.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!