Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 19:34:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 312301 alkalommal)
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #870 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 19:39:00 »

sziasztok!
hát igen ez a 110-es tempo amit cápa feri írt ez még talán belefér a jó fogyasztásba nálam ,3ezres fordulat alá ami a jó fogyasztást ígéri.én úgy vettem észre ha nem mész 3 ezer fölé nincs gond a fogyasztással, nézzétek meg én is horváthban voltam az etanolnál írtam mértem mindent benzinest etanolost is.
Bár ha azt vesszük hogy mindenki össze-vissza tankol 60 és 70 liter meg egy katt vagy több kattig hát ember legyen a talpán aki kiszámolja pontossan a fogyit.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #871 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 20:02:27 »

sziasztok!
hát igen ez a 110-es tempo amit cápa feri írt ez még talán belefér a jó fogyasztásba nálam ,3ezres fordulat alá ami a jó fogyasztást ígéri.én úgy vettem észre ha nem mész 3 ezer fölé nincs gond a fogyasztással, nézzétek meg én is horváthban voltam az etanolnál írtam mértem mindent benzinest etanolost is.
Bár ha azt vesszük hogy mindenki össze-vissza tankol 60 és 70 liter meg egy katt vagy több kattig hát ember legyen a talpán aki kiszámolja pontossan a fogyit.
A 110-hez képest a tavalyi 130-140-es tempó 4-6 dcl többletfogyit jelentett. (Tavalyi számítások szerint ugyanennyi csomaggal, boxszal, súllyal, szintén légkondival a fogyi 7,5-7,7 lett.) Szerintem ez nem egetverő.

Azért ezt a telecsurgatást még ha lesz hosszú utam, megcsinálom majd! Nagy élmény volt látni, hogy 400 km után még majd 3/4 ig mutatja a szintjelző! Még akkor is, ha tudtam, hogy az első 200 km-en éppencsak megmozdult, először a csőből fogyasztotta ki a + -t.
Az út előtt azt nézegettem, hogy Omis előtt hol van megbízható benzinkút, hogy ott is legyen benzinem. Álmomban nem gondoltam volna, hogy hazulról odáig letekerem a 660 km-t, aztán még marad a sárga lámpáig annyi benne, hogy az ottani bevásárlásos tingli-tanglit is kibírta volna egész héten. (Azért a biztonság kedvéért mielőtt felmentünk Makarska fölé a nagy hegyre megtankoltam, nem vártam meg, hogy kivillanjon. De jó is volt, mert abban a 100 km-ben ha nem evett meg 15 litert, akkor egyet sem!!! Egyesben alig ment fel a gép és olyan szerpentin volt, hogy némelyikben vissza kellett engedni, mert egy ívben nem fordult el! Ja és persze egy sáv!)
Ha nincs ez a 100 km-es hegyi túra, akkor két tank benzinnel (kétszer csurigról a sárga lámpáig 62 liter) letudtam volna az 1650 km-es nyaralást...megpakolva.  Vigyorog
 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 08. - 20:04:20 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #872 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 21:59:50 »

Most olvastam az egyik fórumon, hogy az SX4 megpakolva horvát túrán 8 litert evett átlagban. Ugye, hogy nem is rossz a lacsi fogyija távban? Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #873 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 12:22:22 »

Az utolsó 850 km-es mért fogyasztása a kocsinak: 8,06 l/100km volt, nekem pedig 4 kg ! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #874 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 13:07:13 »

Az utolsó 850 km-es mért fogyasztása a kocsinak: 8,06 l/100km volt, nekem pedig 4 kg ! Kacsint Vigyorog
Én meg már lassan 11 (!!!)-nél járok.. Ez a sárgalámpás rángatódzás nem tesz jót a pénztárcámnak... De végre megjöttek a szükséges alkatrészek, hétfőn megy a kicsike az intenzív osztályra, 3-napos szívműtétre... Ha azután sem csökken, kitagadom a családból...
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #875 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 13:26:25 »

Én most mértem a héten, Nekem 8.6 L/100 Km-re jött ki városban ilyen időben. Ebbe viszont nem volt araszolós dugó.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
lacettibb
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


sw 2.0 dízel Platinum


WWW
« Hozzászólás #876 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 07:58:10 »

Dízel lacettim a hétvégén mérve 800km megtétele alatt, 30% városi közlekedéssel 6,3 l/100km átlagot fogyasztott. Normális, inkább öreguras vezetéssel, autópályán 130km/h tartása tempomattal. A népitéletben olvastam, hogy valakinek nagyobb, 180 km/h sebességnél is ugyanannyit fogyaszt a dízel lacettije, mint 130-nál. Én ezt nem hiszem, de nem is akarom kipróbálni.
Naplózva

Ne dobd a használt zoknid kifordítva a szennyestartóba!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #877 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 17:59:01 »

Dízel lacettim a hétvégén mérve 800km megtétele alatt, 30% városi közlekedéssel 6,3 l/100km átlagot fogyasztott. Normális, inkább öreguras vezetéssel, autópályán 130km/h tartása tempomattal. A népitéletben olvastam, hogy valakinek nagyobb, 180 km/h sebességnél is ugyanannyit fogyaszt a dízel lacettije, mint 130-nál. Én ezt nem hiszem, de nem is akarom kipróbálni.
Jól teszed, ha nem hiszed. 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #878 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 19:40:51 »

Hali!

900km 50 lityi gázolaj 5.55l/100  ebből 400km város a többi vidék.


Bocs Kacsint Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #879 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 21:34:13 »

1,5 dci-től azért ez nem csoda!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #880 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 08:05:24 »

Teljesen vegyes használat (pálya-közút-város) legjobb esetben 7,4 legrosszabb esetben 7,8 átlagot számoltam. Még nem tankoltam rá így csak sacc/kb, de total beállt a fogyim. Hónapok óta semmi kilengés vegyes használat esetén.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #881 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 12:42:59 »

Teljesen vegyes használat (pálya-közút-város) legjobb esetben 7,4 legrosszabb esetben 7,8 átlagot számoltam. Még nem tankoltam rá így csak sacc/kb, de total beállt a fogyim. Hónapok óta semmi kilengés vegyes használat esetén.
 
Ha én lennék a "Beszólós" Jani, akkor azt mondanám, hogy: megtanultál takarékosan vezetni. Kacsint Vigyorog De persze ez a megjegyzés távol álljon tőlem! Kacsint Természetesen jól bejárattad a kocsit, és ez a jutalmad. Vigyorog Lassan én is eljutok ide, alakul a fogyim nekem is... Kacsint (De nincs harag?)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani63
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


a család kedvence


« Hozzászólás #882 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 13:07:31 »

Hali!

900km 50 lityi gázolaj 5.55l/100  ebből 400km város a többi vidék.


Bocs Kacsint Vigyorog

Hello!
Milyen vasad van,hogy csak ennyi?HeHe
Naplózva

Hello
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #883 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 14:24:57 »

Teljesen vegyes használat (pálya-közút-város) legjobb esetben 7,4 legrosszabb esetben 7,8 átlagot számoltam. Még nem tankoltam rá így csak sacc/kb, de total beállt a fogyim. Hónapok óta semmi kilengés vegyes használat esetén.
 
Ha én lennék a "Beszólós" Jani, akkor azt mondanám, hogy: megtanultál takarékosan vezetni. Kacsint Vigyorog De persze ez a megjegyzés távol álljon tőlem! Kacsint Természetesen jól bejárattad a kocsit, és ez a jutalmad. Vigyorog Lassan én is eljutok ide, alakul a fogyim nekem is... Kacsint (De nincs harag?)
Harag? Itt a fórumon? Mi az??  Puszi
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #884 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 15:16:11 »

Hali!

900km 50 lityi gázolaj 5.55l/100  ebből 400km város a többi vidék.


Bocs Kacsint Vigyorog

Hello!
Milyen vasad van,hogy csak ennyi?HeHe
rönó
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!