Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 17:38:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 312222 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #840 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 22:01:08 »

A tegnapi tankolásom egy kicsit levágta a biztosítékot!
Előre is kérek mindenkit vegyék fontolóra, lehetséges-e a történet!
(Illetve a történet az valós, csak a körülményekkel szemben támadt némi kételyem)!
Történt, hogy ledvillanás után autóztam 40 Km-t. Ha azt számláljuk, hogy kb. 8 lityónál kiabál, a lehető legextrémebb fogyasztás mellett is kellett maradnia 4-5 liternek!
Ennek ellenére én csont nélkül belevágtam  61.5 litert!!!
Ugye képtelenség, hogy a 60 literes tankba beletuszkoljunk min. 65-öt?
Sokat lehet hallani a kutasok leleményességéről, de ha ez most beigazolódik, nagyot fogok csalódni!!!
Reklámot egyelőre nem akarok, Cápa kedvenc kútjáról van szó(akik valamit be akartak kebelezni hazánkban)!!!

Ez valóban több, mint gyanús! Lámpavillanás volt, vagy már teljes erősséggel folyamatosan világított? Én mindig (ha tehetem) akkor tankolok, ha már folyamatosan kezd világítani, de soha nem sikerült 52 liternél többet beletuszkolni olyankor. Csak amikor közlekedem vele még. (Pl amikor pont arra a  kútra mentem, csak akkor már sárgával is közlekedtem itthon vagy 20 km-t, utána Zeg...na akkor belement 58,6 liter!  Vigyorog)
Ami azt a kutat illeti, a legutóbbi tankolásom nem volt sikeres, annyit evett, mint MOL-ból. Lehet, lecsatlakoztak a minőségi kiszolgálásról? Hmmmm...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #841 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 04:10:08 »

Ez valóban több, mint gyanús! Lámpavillanás volt, vagy már teljes erősséggel folyamatosan világított? Én mindig (ha tehetem) akkor tankolok, ha már folyamatosan kezd világítani, de soha nem sikerült 52 liternél többet beletuszkolni olyankor. Csak amikor közlekedem vele még. (Pl amikor pont arra a  kútra mentem, csak akkor már sárgával is közlekedtem itthon vagy 20 km-t, utána Zeg...na akkor belement 58,6 liter!  Vigyorog)
Ami azt a kutat illeti, a legutóbbi tankolásom nem volt sikeres, annyit evett, mint MOL-ból. Lehet, lecsatlakoztak a minőségi kiszolgálásról? Hmmmm...

Még nem világított folyamatosan, így akár több is lehet a szórás az említettnél. 1-2 literrel nem is foglalkoztam volna, de ez min. 5 liter. 58.5-nél még nekem sem sikerült többet beletennem.
Továbbá már én sem érzem azt a különbséget a másikhoz képest, amit Te is tapasztaltál.
Visszatérek az ESSO-ra.
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #842 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 07:09:16 »

A tegnapi tankolásom egy kicsit levágta a biztosítékot!
Előre is kérek mindenkit vegyék fontolóra, lehetséges-e a történet!
(Illetve a történet az valós, csak a körülményekkel szemben támadt némi kételyem)!
Történt, hogy ledvillanás után autóztam 40 Km-t. Ha azt számláljuk, hogy kb. 8 lityónál kiabál, a lehető legextrémebb fogyasztás mellett is kellett maradnia 4-5 liternek!
Ennek ellenére én csont nélkül belevágtam  61.5 litert!!!
Ugye képtelenség, hogy a 60 literes tankba beletuszkoljunk min. 65-öt?
Sokat lehet hallani a kutasok leleményességéről, de ha ez most beigazolódik, nagyot fogok csalódni!!!
Reklámot egyelőre nem akarok, Cápa kedvenc kútjáról van szó(akik valamit be akartak kebelezni hazánkban)!!!

Ez nem a kutasok leleményessége, hanem a benzinkút bérlőjének az órajátéka. Ugyanis a mellette lévő kútoszlopon nem biztos hogy ennyit mutatott volna az óra. Szélsőket néha jobban pörgőre állíttatják a hitelesítő emberrel. 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #843 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 08:34:31 »


Ez nem a kutasok leleményessége, hanem a benzinkút bérlőjének az órajátéka. Ugyanis a mellette lévő kútoszlopon nem biztos hogy ennyit mutatott volna az óra. Szélsőket néha jobban pörgőre állíttatják a hitelesítő emberrel. 
A hitelesítővel? Ó de kedves dolog. Akkor esélyed sincs bebizonyítani a csalást, ha ugyanaz a hitelesítő megy ki ellenőrizni?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #844 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 17:24:47 »

Nyugalom.Nem vitatom,hogy lehetnek huncutságok a kutaknál,de azért gondoljunk bele,hogy 1 pillanat alatt ott van a lebukás veszélye ha mondjuk nem a hitelesítő hanem a pénzügyőrség megy ellenőrizni.Másrészt már én is írtam korábban,hogy igenis lehet bele tankolni többet is akár 71-72 liter is belefér.Valóban 52-53 liternél le szokott csattani a pisztoly,de utána lassan csorgatva még 15-17 lityit bele lehet csorgatni amíg színig lesz.A pisztoly érzékenysége és a benzin habzása befolyásolja a csurgatás sebességét és idejét.Vagy esetleg az is ha nem vízszintes a talaj(gondoljunk az Ukrán benzin túristákra akik még 1 bakra is felálltak csak,hogy több férjen)
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #845 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 19:55:45 »

Ez nem a kutasok leleményessége, hanem a benzinkút bérlőjének az órajátéka. Ugyanis a mellette lévő kútoszlopon nem biztos hogy ennyit mutatott volna az óra. Szélsőket néha jobban pörgőre állíttatják a hitelesítő emberrel. 

Persze nem az alkalmazottakra gondoltam, hanem az üzemeltetőre!

Miért vagányabbak a szélsőn? Történetesen ott tankoltam!

A hitelesítővel? Ó de kedves dolog. Akkor esélyed sincs bebizonyítani a csalást, ha ugyanaz a hitelesítő megy ki ellenőrizni?

Bizonyítani így sincs, úgy sincs esélyed! Lecsurgatod előttük az utolsó centig?


Nyugalom.Nem vitatom,hogy lehetnek huncutságok a kutaknál,de azért gondoljunk bele,hogy 1 pillanat alatt ott van a lebukás veszélye ha mondjuk nem a hitelesítő hanem a pénzügyőrség megy ellenőrizni.Másrészt már én is írtam korábban,hogy igenis lehet bele tankolni többet is akár 71-72 liter is belefér.Valóban 52-53 liternél le szokott csattani a pisztoly,de utána lassan csorgatva még 15-17 lityit bele lehet csorgatni amíg színig lesz.A pisztoly érzékenysége és a benzin habzása befolyásolja a csurgatás sebességét és idejét.Vagy esetleg az is ha nem vízszintes a talaj(gondoljunk az Ukrán benzin túristákra akik még 1 bakra is felálltak csak,hogy több férjen)

Nem riadnak ezek vissza semmitől! Mennyit aratnak, míg jön a lebukásveszély? Egyébként is,túl nagy üzlet egy kút, hogy kozkáztassanak, hogy ne legyen megkenve valaki! Elhiszed, hogy van egyetlenegy is, amelyiknek nincs vaj a fején?
A következő: Mint írtam, nem csurgattam, direkt kihangsúlyoztam hogy csont nélkül!!!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #846 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 20:56:57 »

Nyugalom.Nem vitatom,hogy lehetnek huncutságok a kutaknál,de azért gondoljunk bele,hogy 1 pillanat alatt ott van a lebukás veszélye ha mondjuk nem a hitelesítő hanem a pénzügyőrség megy ellenőrizni.Másrészt már én is írtam korábban,hogy igenis lehet bele tankolni többet is akár 71-72 liter is belefér.Valóban 52-53 liternél le szokott csattani a pisztoly,de utána lassan csorgatva még 15-17 lityit bele lehet csorgatni amíg színig lesz.A pisztoly érzékenysége és a benzin habzása befolyásolja a csurgatás sebességét és idejét.Vagy esetleg az is ha nem vízszintes a talaj(gondoljunk az Ukrán benzin túristákra akik még 1 bakra is felálltak csak,hogy több férjen)
Azért vigyázz azzal a csurgatással! Szerintem olyankor azért megy bele sokkal több, mert a benya nem nagyon csurog, csak a számláló pörög szorgalmasan! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #847 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 15:40:53 »

Nyugalom.Nem vitatom,hogy lehetnek huncutságok a kutaknál,de azért gondoljunk bele,hogy 1 pillanat alatt ott van a lebukás veszélye ha mondjuk nem a hitelesítő hanem a pénzügyőrség megy ellenőrizni.Másrészt már én is írtam korábban,hogy igenis lehet bele tankolni többet is akár 71-72 liter is belefér.Valóban 52-53 liternél le szokott csattani a pisztoly,de utána lassan csorgatva még 15-17 lityit bele lehet csorgatni amíg színig lesz.A pisztoly érzékenysége és a benzin habzása befolyásolja a csurgatás sebességét és idejét.Vagy esetleg az is ha nem vízszintes a talaj(gondoljunk az Ukrán benzin túristákra akik még 1 bakra is felálltak csak,hogy több férjen)
Azért vigyázz azzal a csurgatással! Szerintem olyankor azért megy bele sokkal több, mert a benya nem nagyon csurog, csak a számláló pörög szorgalmasan! Vigyorog
Én még nem csalódtam mert a fogyasztás visszaigazolt.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #848 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 18:19:56 »

A hétvégén volt alkalmam összehasonlítani a gps-t a km órával.Az autópályán az óra szerint 130,az a gps szerint 124.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #849 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 20:00:25 »

Na tankolni kellett, 598km csak városban rövid távon 50,33 literrel, klíma 22 fokra állítva, így mindig megy. 8,41l/100km szerintem elég jó.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #850 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 20:13:37 »

Szabim első 476 km-nél a fogyi: 7,35 l/100km lett, négy felnőttel, szükség szerinti klímázással, dugig rakott csomagtartóval, ebből kb 160 km pálya, a többi fő, és mellék országút. Balaton felvidék. A végső elszámolás majd az újabb tankolás után történik majd meg. Szerintem ez már jó. Jól megkergettem néhányszor, és örült neki láthatóan. Ja és sportszűrővel már. Kacsint Vigyorog Ez már tetszett, nem bírtam a régi a datokat már, de most helyreállt a lelki egyensúlyom. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #851 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 20:18:45 »

Szabim első 476 km-nél a fogyi: 7,35 l/100km lett, négy felnőttel, szükség szerinti klímázással, dugig rakott csomagtartóval, ebből kb 160 km pálya, a többi fő, és mellék országút. Balaton felvidék. A végső elszámolás majd az újabb tankolás után történik majd meg. Szerintem ez már jó. Jól megkergettem néhányszor, és örült neki láthatóan. Ja és sportszűrővel már. Kacsint Vigyorog Ez már tetszett, nem bírtam a régi a datokat már, de most helyreállt a lelki egyensúlyom. Kacsint Vigyorog
Naugye, nem csak nekem van jó fogyim Vigyorog
Naplózva
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #852 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 07:16:01 »

A tegnapi tankolásom egy kicsit levágta a biztosítékot!
Előre is kérek mindenkit vegyék fontolóra, lehetséges-e a történet!
(Illetve a történet az valós, csak a körülményekkel szemben támadt némi kételyem)!
Történt, hogy ledvillanás után autóztam 40 Km-t. Ha azt számláljuk, hogy kb. 8 lityónál kiabál, a lehető legextrémebb fogyasztás mellett is kellett maradnia 4-5 liternek!
Ennek ellenére én csont nélkül belevágtam  61.5 litert!!!
Ugye képtelenség, hogy a 60 literes tankba beletuszkoljunk min. 65-öt?
Sokat lehet hallani a kutasok leleményességéről, de ha ez most beigazolódik, nagyot fogok csalódni!!!
Reklámot egyelőre nem akarok, Cápa kedvenc kútjáról van szó(akik valamit be akartak kebelezni hazánkban)!!!


Ez valóban több, mint gyanús! Lámpavillanás volt, vagy már teljes erősséggel folyamatosan világított? Én mindig (ha tehetem) akkor tankolok, ha már folyamatosan kezd világítani, de soha nem sikerült 52 liternél többet beletuszkolni olyankor. Csak amikor közlekedem vele még. (Pl amikor pont arra a  kútra mentem, csak akkor már sárgával is közlekedtem itthon vagy 20 km-t, utána Zeg...na akkor belement 58,6 liter!  Vigyorog)
Ami azt a kutat illeti, a legutóbbi tankolásom nem volt sikeres, annyit evett, mint MOL-ból. Lehet, lecsatlakoztak a minőségi kiszolgálásról? Hmmmm...
"Én mindig (ha tehetem) akkor tankolok, ha már folyamatosan kezd világítani..." és kedvenc kútállásomon 2. katt 50,8 liter. Igaz bonus pontokat nem adnak.
20 literes kannába is tankolok, a névleges téfogat nakig megtelik.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #853 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 07:22:27 »

Mértem egy kis fogyasztást.
34 Litert tankoltam 440 Km-re.  Vigyorog
Ez 7.7 L/100Km. Autópályán, 120-130-cal haladva szerintem nem rossz. Bárcsak városban lenne ennyi... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #854 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 12:11:18 »

Mértem egy kis fogyasztást.
34 Litert tankoltam 440 Km-re.  Vigyorog
Ez 7.7 L/100Km. Autópályán, 120-130-cal haladva szerintem nem rossz. Bárcsak városban lenne ennyi... 
 
Ezért mondom, hogy nem a városban kell autókázni, pláne nem Mocsokfalván. Ott van a szuper jól bevált BKV, menjetek azzal!  Kacsint Na, de komolyan, sajnos a városi használati fogyi manapság horror, hacsak nem kora hajnalban, vagy késő este furikázik az ember.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!