Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 13:29:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 312086 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #795 Dátum: 2008. Július 10. - 19:34:38 »

Hölgyekurak!
Korszakalkotó ötletem támadt:
A veszprémi tali közös indulása kapcsán itt a remek alkalom annak a leellenőrzésére, hogy mennyire térnek el az egyes ótók által óra szerint mért távolságok (Egyre inkább azt gondolom, hogy az ennyire eltérő fogyasztási adatok az elvileg ugyanolyan gépeken attól is adódhatnak, hogy egyeseknek sokkal többet mutat ugyanolyan távolságra...)
A Lurdynál megjelenők lenullázzák mondjuk a TRIP B-t, Veszprémben meg összehasonlítjuk, kinek mennyit is mért az órája távolságilag. Ha a sebességnél adódnak 10-15%-nyi eltérések, miért ne lehetne a távolságmérésnél is... 5-6 autóval már lehet némi információra szert tenni...

Úgy szeretném, ha bebizonyosodna, hogy az enyém kevesebbet már ugyanarra a távolságra (ergo számításilag többet fogyaszt...), mint mondjuk Jani cartársé (akié így számításilag kevesebbet fogyaszt)
Hogy én milyen egy dög vagyok...Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Benne vagyok a tesztelésben, kiegészíthetnénk fogyasztás méréssel is. Mindenki teletankoljak az út előtt és útán is a járgányt.
Az én órám csal, mert nekem /60as gumi van az autón. Kacsint

Holnap fogok tankolni (az utolsó Ferrari ért) Mosolyog kb. 400km csak város klímával. Szerintem simán lesz 9liter.
Ma Én is tamkoltam, de csak a 3.-ik Ferrariért. Nem is lett tle, mert csak 10 alatt akartam fizetni. Viszont telit jelez a mutatóm. Az is valami. 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #796 Dátum: 2008. Július 11. - 13:24:09 »

Esztergom Novigrad oda vissza: 1384 km szinte csak autópálya vagy autóút (110-140KM/h) 7,125 liter/100km.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #797 Dátum: 2008. Július 11. - 14:40:22 »

Holnap fogok tankolni (az utolsó Ferrari ért) Mosolyog kb. 400km csak város klímával. Szerintem simán lesz 9liter.
Majdnem eltaláltam, 8,98Liter csak város szinte mindig klímával.
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #798 Dátum: 2008. Július 11. - 17:09:08 »

Holnap fogok tankolni (az utolsó Ferrari ért) Mosolyog kb. 400km csak város klímával. Szerintem simán lesz 9liter.
Majdnem eltaláltam, 8,98Liter csak város szinte mindig klímával.
A legutolsó fogyim nekem is 9L ,csak város klímával. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #799 Dátum: 2008. Július 13. - 20:30:12 »

Várjuk a 7vége tapasztalatait.
Aki szombaton Peströl ment, Azoknak nem kell ide írni, mert sajnos nincs semmi jót írni, rosszat meg minek? 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #800 Dátum: 2008. Július 17. - 21:53:34 »

Hazaértem a Balcsiról. Letenye-Esztergom-Veszprém-Csopak-Révfülöp-Balatonfüred útvonalon mentem 536km-t és a füredi Shell kúton telitankoltam a kocsit 33,31 liter benzinnel= 6,22 liter/100km.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #801 Dátum: 2008. Július 18. - 07:07:05 »

Szabadjon egy icuri-picuri megjegyzést tennem azok felé, akik még nem kaparószelepesek és fogyira játszanak. Alacsony fordulat, óvatos gáz...eddig OK! De a kímélő használatnak hamar bekövetkező szelepcsere lehet a vége, ha az a sok elégetlen benya korom formájában lerakódik! Azért erre figyeljetek fiúk! (ja és már hölgyem is!  Kacsint Vigyorog)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 18. - 07:09:53 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #802 Dátum: 2008. Július 18. - 07:29:22 »

Szabim egy hete alatt pihenésképpen kb 1000km tettem meg A kocsi nagyon fürge lett... 611kmre 49L tankoltam (túltöltve a maxon)
ez 7,8-8,0 L átlag. Azt hiszem a kocsi és a lábam összecsiszolódott egy konstans fogyasztásba.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #803 Dátum: 2008. Július 18. - 07:35:12 »

Szabadjon egy icuri-picuri megjegyzést tennem azok felé, akik még nem kaparószelepesek és fogyira játszanak. Alacsony fordulat, óvatos gáz...eddig OK! De a kímélő használatnak hamar bekövetkező szelepcsere lehet a vége, ha az a sok elégetlen benya korom formájában lerakódik! Azért erre figyeljetek fiúk! (ja és már hölgyem is!  Kacsint Vigyorog)
Te nem kímélted mégis szelepcserés lett. Kacsint
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #804 Dátum: 2008. Július 18. - 07:50:59 »

Szabadjon egy icuri-picuri megjegyzést tennem azok felé, akik még nem kaparószelepesek és fogyira játszanak. Alacsony fordulat, óvatos gáz...eddig OK! De a kímélő használatnak hamar bekövetkező szelepcsere lehet a vége, ha az a sok elégetlen benya korom formájában lerakódik! Azért erre figyeljetek fiúk! (ja és már hölgyem is!  Kacsint Vigyorog)
Te nem kímélted mégis szelepcserés lett. Kacsint
Az első jópár ezer finomkodással, bejáratással telt...aztán méregettem én is fogyit. Úgy 10-12000 körül figyeltem a szelepcseréket és kezdtem hajtani. 16000 lett a szelepcsere. Annyi hasznom lett, hogy most nagyon fürge...talán a jó bejáratásnak és a kaparószelepeknek köszönhetően!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #805 Dátum: 2008. Július 18. - 11:15:17 »

Szabadjon egy icuri-picuri megjegyzést tennem azok felé, akik még nem kaparószelepesek és fogyira játszanak. Alacsony fordulat, óvatos gáz...eddig OK! De a kímélő használatnak hamar bekövetkező szelepcsere lehet a vége, ha az a sok elégetlen benya korom formájában lerakódik! Azért erre figyeljetek fiúk! (ja és már hölgyem is!  Kacsint Vigyorog)
Nekem most van benne 5500km, így épp túl vagyok a bejáratáson (szerintem). Igaz, a stílusom nem túl sportos, nem öreguras, inkább előrelátónak mondanám. Ha pl 300m múlva az út amin megyek beletorkollik egy másikba, én már nem nyomom neki hanem visszaváltogatok. Egyébként mindig a megengedett maximummal megyek (így pl tegnap 5 trafipaxot úsztam meg), 3000-3500 környékén váltok és ügyelek arra hogy ne nagyon menjen 2000 alá a fordulat. Ebben az 536km-ben volt bőven 140-es tempó is autópályán és volt pár 5000-es fordulat is.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #806 Dátum: 2008. Július 18. - 11:54:26 »

Szabadjon egy icuri-picuri megjegyzést tennem azok felé, akik még nem kaparószelepesek és fogyira játszanak. Alacsony fordulat, óvatos gáz...eddig OK! De a kímélő használatnak hamar bekövetkező szelepcsere lehet a vége, ha az a sok elégetlen benya korom formájában lerakódik! Azért erre figyeljetek fiúk! (ja és már hölgyem is!  Kacsint Vigyorog)
Nekem most van benne 5500km, így épp túl vagyok a bejáratáson (szerintem). Igaz, a stílusom nem túl sportos, nem öreguras, inkább előrelátónak mondanám. Ha pl 300m múlva az út amin megyek beletorkollik egy másikba, én már nem nyomom neki hanem visszaváltogatok. Egyébként mindig a megengedett maximummal megyek (így pl tegnap 5 trafipaxot úsztam meg), 3000-3500 környékén váltok és ügyelek arra hogy ne nagyon menjen 2000 alá a fordulat. Ebben az 536km-ben volt bőven 140-es tempó is autópályán és volt pár 5000-es fordulat is.
Nem kifejezetten Rád gondoltam, hanem általánosságban az alacsony fordulatos spór-os vezetés hátulütőjére.  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #807 Dátum: 2008. Július 19. - 10:11:44 »

http://belsoseg.blog.hu/2008/07/19/ujabb_csodaszer_a_bodon

forrás:www.totalcar.hu


Remélem jó témába írtam, ha nem, rakjátok át a helyére.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #808 Dátum: 2008. Július 19. - 14:29:43 »

Kapaszkodjatok meg! Megjártuk Veszprémet, Csopakot, hazajöttünk, fiam lement Szankra, majd Kiskunmajsán megtankolt, és: 7,17 l/100km! Ez szuper jó, figyelembe véve a szombati autópályás "parkolásunkat" 2, és fél órán át a 33 km-t, majd Pestről le az M5-ösre egy óra, míg kiért a pályára. Szeretem a Lacettit! Pedig aggódtam milyen lesz majd a fogyink, de még így is szuper lett! Helyreállt a lelki egyensúlyom, örvendjetek velem együtt! Vigyorog A többi talis adatai is érdekelnének ezek után, ha kérhetem. Kacsint Pláne Kripicé, az ővé meg a nagy utazása alattira is kiváncsi leszek, de nagyon! Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 19. - 14:31:50 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #809 Dátum: 2008. Július 19. - 14:36:53 »

Kapaszkodjatok meg! Megjártuk Veszprémet, Csopakot, hazajöttünk, fiam lement Szankra, majd Kiskunmajsán megtankolt, és: 7,17 l/100km! Ez szuper jó, figyelembe véve a szombati autópályás "parkolásunkat" 2, és fél órán át a 33 km-t, majd Pestről le az M5-ösre egy óra, míg kiért a pályára. Szeretem a Lacettit! Pedig aggódtam milyen lesz majd a fogyink, de még így is szuper lett! Helyreállt a lelki egyensúlyom, örvendjetek velem együtt! Vigyorog A többi talis adatai is érdekelnének ezek után, ha kérhetem. Kacsint Pláne Kripicé, az ővé meg a nagy utazása alattira is kiváncsi leszek, de nagyon! Kacsint
Hát kérném akkor az én adataim: Paloznak-Csopak -Paloznak kb 4 km. robógóval, merthogy másról ugye nem írhatok 1,7 dl. kb.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Oldalak: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!