Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 13:31:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 312091 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #780 Dátum: 2008. Július 08. - 07:22:54 »

Budapest-Székelyudvarhely 717 km (benne némi Királyhágó, Hargita és néhány egyéb kisebb-nagyobb bucka)
sportos vezetéssel, légkondival, lehetőleg motorfékkel, nem nagyon megpakolva

Shell 95-tel 7,1
ÖMV Carrera 95-tel 5,95
Ja és még én vagyok kitiltva erről a topikról.Azonnali elégtételt követelek!
Ilyen adatok után, szeretném hallani a diesel-es fogyasztásokat is. Mostmár Nekem mindegy jeligére...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #781 Dátum: 2008. Július 08. - 09:54:42 »

Ötösben 4000 körül van 110-es tempónál.

Megőrjítetek ezekkel a fordulatszámokkal! Nekem más váltó lenne benne? Nekem ötödikben 140-nél pörög 4000-et!!!!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #782 Dátum: 2008. Július 08. - 12:05:27 »

 )
Ötösben 4000 körül van 110-es tempónál.

Megőrjítetek ezekkel a fordulatszámokkal! Nekem más váltó lenne benne? Nekem ötödikben 140-nél pörög 4000-et!!!!

Ezt én sem értem! 1.Nagyon jól fogyaszt az az autó! 2. Ötben 110km/h- 4000 rpm ?  He Biztos Lacsi? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

De mondjuk a hegyi szakaszok, tapasztalatom szerint tehetnek jót a fogyinak. A sok motorfékezés alatt nem fogyaszt szinte semmit sem, a távot mégis megteszed! A kisteher amivel most járok, átlag 10,5 körül fogyaszt 90-es tempó mellett autópályán. Szlovákiában a Tátrát járva meg 8,9 lett a fogyi! ( kevéske túlsúllyal Kacsint )

Hmm...De hogy egy 1.4-es Lacsi 6 literből megjárjon 100 km-t...Hogy csinálja? És az enyém miért nem? :

                         
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #783 Dátum: 2008. Július 08. - 13:11:49 »

Pécs-Fonyód-Keszthely-Pécs meg némi miegymás 42L 573km-re, ha jól számoltam 7,3 átlag.
Te sem csörögtél rám, hogy erre jársz...hmm
Ad hoc jellegű volt a Fonyód-Keszthely, de tutira vettem hogy kiszúrod! Vigyorog Ha hosszabb tartózkodás lesz Keszthelyen (aug első felében várható), akkor igérem, hogy előzetes bejelentéssel élek... Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #784 Dátum: 2008. Július 08. - 15:08:49 »

Pécs-Fonyód-Keszthely-Pécs meg némi miegymás 42L 573km-re, ha jól számoltam 7,3 átlag.
Te sem csörögtél rám, hogy erre jársz...hmm
Ad hoc jellegű volt a Fonyód-Keszthely, de tutira vettem hogy kiszúrod! Vigyorog Ha hosszabb tartózkodás lesz Keszthelyen (aug első felében várható), akkor igérem, hogy előzetes bejelentéssel élek... Vigyorog
Nagy vendégfogadásra ne számíts, nem is azért mondtam, de ha akad egy fél óra-óra szabadidőm, szívesen összefutok egy megbeszélt helyen bárkivel, aki erre jár! Ha valaki átutazóban van, úgy is jó, ha van 5 percem nekem is.  Vigyorog Arról nem is beszélve, hogy mi is szoktunk Pécsre menni, mert rokonok is vannak, no meg a kedvenc városom! Néha le szoktunk menni csak úgy 2-3 napra. Ja...majd elfeledtem, hogy ideillő is legyen a téma:olyankor nem eszik a cettim 10 litert, mint így városban, megelégszik 8-cal is!
Épp most számoltam ki, hogy az előző 60 literrel mentem 630 km-t városi klímás használatban. Valszeg a lábammal van baj!  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 08. - 15:12:48 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Imperial WTCC
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23

WTCC Street


« Hozzászólás #785 Dátum: 2008. Július 08. - 17:00:19 »

(Mint jeleztem, az utolsó adat csak becslés, mert 717 km után még kb. harmadtank van a kocsiban a mérő szerint. A lámpa 52-54 liter fogyáskor gyullad fel nálam.)


Ne becsülgesd a fogyasztást, hanem tankolj tele és úgy számold ki! Kacsint
Ha én a mutatóval számolnám akkor simán 15 literek jönnének ki.
100kmnél 3/4nél van a mutató, 200nál már 1/2 tankot jelez, 400nál meg 1/4. Kacsint

Eddig is minden alkalommal tele tankoltam. Pusztán az eddigi tankolások alapján becsültem az utolsó fogyást. De azért még a következő tankolásig a most meglévő szűk negyedtankkal (remélem) elfurikázom még vagy 250 km-t.  Mosolyog
A mutató nálam nagyjából egyenletesen szokott mászni. Kivétel talán az első 200 km, amikor el se mozdul a teletankról. (Lehet, hogy tényleg nem fogyasztok az elején? Hurrá, megvan a titok nyitja! Mosolyog )
Naplózva

meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #786 Dátum: 2008. Július 08. - 17:40:28 »

(Mint jeleztem, az utolsó adat csak becslés, mert 717 km után még kb. harmadtank van a kocsiban a mérő szerint. A lámpa 52-54 liter fogyáskor gyullad fel nálam.)


Ne becsülgesd a fogyasztást, hanem tankolj tele és úgy számold ki! Kacsint
Ha én a mutatóval számolnám akkor simán 15 literek jönnének ki.
100kmnél 3/4nél van a mutató, 200nál már 1/2 tankot jelez, 400nál meg 1/4. Kacsint

Eddig is minden alkalommal tele tankoltam. Pusztán az eddigi tankolások alapján becsültem az utolsó fogyást. De azért még a következő tankolásig a most meglévő szűk negyedtankkal (remélem) elfurikázom még vagy 250 km-t.  Mosolyog
A mutató nálam nagyjából egyenletesen szokott mászni. Kivétel talán az első 200 km, amikor el se mozdul a teletankról. (Lehet, hogy tényleg nem fogyasztok az elején? Hurrá, megvan a titok nyitja! Mosolyog )
Asszem rájöttem hogy csinálod.Minden 100 km után tolod 20 km-t ,ez 20% megtakarítás. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #787 Dátum: 2008. Július 08. - 18:36:31 »

Jajjj! Ide nem írok Vigyorog Vigyorog
Naplózva

mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #788 Dátum: 2008. Július 08. - 19:17:28 »

Jajjj! Ide nem írok Vigyorog Vigyorog
már nyugodtan írhatunk állítólag, hiszen lealáznak egyes benzinesek.Neked mennyi?Nekem nem túl jó, legalább is nem vagyok megelégedve vele!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #789 Dátum: 2008. Július 08. - 19:42:48 »

Na csitt! Ti ketten erősen moderált hozzászólást tehettek ebben a topicban!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #790 Dátum: 2008. Július 08. - 19:50:13 »

Nekem ötödikben 140-nél pörög 4000-et!!!!

Nekem az 1.6 is pont így van. Ma ki is próbáltam autópályán.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #791 Dátum: 2008. Július 10. - 14:49:03 »

Hölgyekurak!
Korszakalkotó ötletem támadt:
A veszprémi tali közös indulása kapcsán itt a remek alkalom annak a leellenőrzésére, hogy mennyire térnek el az egyes ótók által óra szerint mért távolságok (Egyre inkább azt gondolom, hogy az ennyire eltérő fogyasztási adatok az elvileg ugyanolyan gépeken attól is adódhatnak, hogy egyeseknek sokkal többet mutat ugyanolyan távolságra...)
A Lurdynál megjelenők lenullázzák mondjuk a TRIP B-t, Veszprémben meg összehasonlítjuk, kinek mennyit is mért az órája távolságilag. Ha a sebességnél adódnak 10-15%-nyi eltérések, miért ne lehetne a távolságmérésnél is... 5-6 autóval már lehet némi információra szert tenni...

Úgy szeretném, ha bebizonyosodna, hogy az enyém kevesebbet már ugyanarra a távolságra (ergo számításilag többet fogyaszt...), mint mondjuk Jani cartársé (akié így számításilag kevesebbet fogyaszt)
Hogy én milyen egy dög vagyok...Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #792 Dátum: 2008. Július 10. - 14:56:11 »

Hölgyekurak!
Korszakalkotó ötletem támadt:
A veszprémi tali közös indulása kapcsán itt a remek alkalom annak a leellenőrzésére, hogy mennyire térnek el az egyes ótók által óra szerint mért távolságok (Egyre inkább azt gondolom, hogy az ennyire eltérő fogyasztási adatok az elvileg ugyanolyan gépeken attól is adódhatnak, hogy egyeseknek sokkal többet mutat ugyanolyan távolságra...)
A Lurdynál megjelenők lenullázzák mondjuk a TRIP B-t, Veszprémben meg összehasonlítjuk, kinek mennyit is mért az órája távolságilag. Ha a sebességnél adódnak 10-15%-nyi eltérések, miért ne lehetne a távolságmérésnél is... 5-6 autóval már lehet némi információra szert tenni...

Úgy szeretném, ha bebizonyosodna, hogy az enyém kevesebbet már ugyanarra a távolságra (ergo számításilag többet fogyaszt...), mint mondjuk Jani cartársé (akié így számításilag kevesebbet fogyaszt)
Hogy én milyen egy dög vagyok...Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Benne vagyok a tesztelésben, kiegészíthetnénk fogyasztás méréssel is. Mindenki teletankoljak az út előtt és útán is a járgányt.
Az én órám csal, mert nekem /60as gumi van az autón. Kacsint

Holnap fogok tankolni (az utolsó Ferrari ért) Mosolyog kb. 400km csak város klímával. Szerintem simán lesz 9liter.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 10. - 15:23:07 írta Jani » Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #793 Dátum: 2008. Július 10. - 15:19:30 »

Hölgyekurak!
Korszakalkotó ötletem támadt:
A veszprémi tali közös indulása kapcsán itt a remek alkalom annak a leellenőrzésére, hogy mennyire térnek el az egyes ótók által óra szerint mért távolságok (Egyre inkább azt gondolom, hogy az ennyire eltérő fogyasztási adatok az elvileg ugyanolyan gépeken attól is adódhatnak, hogy egyeseknek sokkal többet mutat ugyanolyan távolságra...)
A Lurdynál megjelenők lenullázzák mondjuk a TRIP B-t, Veszprémben meg összehasonlítjuk, kinek mennyit is mért az órája távolságilag. Ha a sebességnél adódnak 10-15%-nyi eltérések, miért ne lehetne a távolságmérésnél is... 5-6 autóval már lehet némi információra szert tenni...

Úgy szeretném, ha bebizonyosodna, hogy az enyém kevesebbet már ugyanarra a távolságra (ergo számításilag többet fogyaszt...), mint mondjuk Jani cartársé (akié így számításilag kevesebbet fogyaszt)
Hogy én milyen egy dög vagyok...Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ez nagyon jó ötlet. A sebesség különbségét is lemérhetnénk, mert tavaly, mikor 3 autóval mentünk Ausztriába, nekem 150-et is mutatott, míg a másik két off autóban max 130-at.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #794 Dátum: 2008. Július 10. - 15:45:37 »

Csatlakozom az ötlet díjazásához, km óra, és fogyi kontrollt tartunk. Mindenki (főleg Lurdysok!) tankoljon tele, lehetőleg nem messze a talihelytől, nullázzon, majd a Lurdynál a másikat nullázza le Kripic egységesen ( Kacsint), és hazaérkeztével beszámolunk az eredményekről. Amúgy Kripic csak akkor vagy dög, ha az én fogyim sok lesz a többiekékkel szemben, ha jó lesz, akkor felmentelek a dögség alól! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!