Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 23:27:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 311652 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #615 Dátum: 2008. Május 06. - 18:33:49 »

No akkor ide írom, mert senem sufni/alkatrész, de nem is fogyasztási dolog...de itt tárgyaltátok.

Milyen kémiai folyamat alapján lesz jobb az üzemanyag?Azért én ezt kétkedve fogadnám!!!Gondoljátok egy gigantovállalat (pl.Shell, OMV stb.) nem rakná bele az üzemanyagba ilyen áron?Neki fillérekbe kerülne nagy tételben és drágábban adhatná mint hiperbenzint.Nem hinném, hogy kihagyná ha valóban működne.Nekem ugyanaz a véleményem (hangsúlyozom nem ismerem és nincs tapasztalatom), mint a különböző motorolaj adalékokról:ártani nem használ.Szerintem

Hasonló véleményen vagyok. Soha semmit nem tettem az olajba, benzinbe is csak egyszer:denaturált szeszt, mert azt hittem, hogy vizes lett. Illetve szelepcsere előtt kétszer sárga STP-t, mert azt hittem, hogy attól megúszom.
Nem úsztam meg, de ez nem azt jelenti, hogy nem ér semmit az STP. De szerintem nem is használ annyit, amennyibe kerül.
Erősen hajlik a fő alkotóeleme a sima alkoholba....ami nem káros, de patikában lényegesen olcsóbb!
Minden adalékanyaggal szkeptikus vagyok.
Amiben még egy kicsit hiszek, az az, hogy talán érdemes lenne 98-ast tankolni. Ennek oka is a forgalmazó számlájára írandó, mert ha a 95-ös valóban 95-ös lenne, akkor erre sem lenne szükség, mivel 95 oktánszám fölé a kopogásérzékelő nem tud állítani, csak lefelé! Hogy mégis miért megy esetleg jobban 98-assal és miért eszeik esetleg abból kevesebbet? Mert kb az hozza a 95-öt. 
 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 06. - 18:35:46 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #616 Dátum: 2008. Május 06. - 18:54:53 »

Amiben még egy kicsit hiszek, az az, hogy talán érdemes lenne 98-ast tankolni. Ennek oka is a forgalmazó számlájára írandó, mert ha a 95-ös valóban 95-ös lenne, akkor erre sem lenne szükség, mivel 95 oktánszám fölé a kopogásérzékelő nem tud állítani, csak lefelé! Hogy mégis miért megy esetleg jobban 98-assal és miért eszeik esetleg abból kevesebbet? Mert kb az hozza a 95-öt. 
 
Én ezért tankolok 98-at itthon, de csak itthon. Mondjuk sokat nem járok külföldre a 'bajnokkal'. Van benne valami.
A tablettának meg nagyobb a hatóanyagtartalma és kb fele annyira jön ki, mint a folyadékok.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #617 Dátum: 2008. Május 06. - 19:01:30 »

Szia Feri!
    Hiszünk neked. Leírtam, amit tapasztaltam. Más az autó a tabival. Tudod, hogy több irányból belepiszkáltam a motorba már előtte, a csúcs benzinekkel sem volt érezhető + változás. És most mégis van el kell ismerjem.
Változás az is, hogy tisztítószer nélkül le tudtam törölni a krómról a halvány lerakódást, amit korábban fekete színű volt és csak krómtisztító távolított el. Lehet van másik oldala: az egyes gyertya típusok élettartamát csökkenti a leírás szerint a tab hatása, de nem érdekel, ha a végeredményt nézem. Minden mértékű teljesítmény növelésre vevő vagyok, amit el tudok érni. 1 tab erejéig próbáld ki és várjuk a szakvéleményt!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #618 Dátum: 2008. Május 06. - 19:16:39 »

Szia Feri!
    Hiszünk neked. Leírtam, amit tapasztaltam. Más az autó a tabival. Tudod, hogy több irányból belepiszkáltam a motorba már előtte, a csúcs benzinekkel sem volt érezhető + változás. És most mégis van el kell ismerjem.
Változás az is, hogy tisztítószer nélkül le tudtam törölni a krómról a halvány lerakódást, amit korábban fekete színű volt és csak krómtisztító távolított el. Lehet van másik oldala: az egyes gyertya típusok élettartamát csökkenti a leírás szerint a tab hatása, de nem érdekel, ha a végeredményt nézem. Minden mértékű teljesítmény növelésre vevő vagyok, amit el tudok érni. 1 tab erejéig próbáld ki és várjuk a szakvéleményt!
Na pont erre utaltam volna. Sok lehetőség van, csak nem mindegy, milyen áron! Büntetlenül nem lehet hosszú távon + energiát nyerni! Ez olyan, mint a N2O. Ha olyan motorban használja az ember, amiben nem túlméretezett alkatrészek vannak, hamar kikönyököl valami!
Érdekelne engem is, milyen kémiai folyamatok játszódnak le akkor, amikor a tabletta feloldódik a benzinben! Van lerakódás? Teljesen feloldódik, vagy van salakanyag?
Megvárnálak benneteket, amíg letekertek 50-70000 km-t a tablettával. Ha addig sem kell soron kívül üzemanyagszűrőt, benzinpumpát, injektort, egyéb dolgokat cserélni, sőt a tankban sem lesz több mocsok, mint egy normál benzinesben, akkor kipróbálom. Addig szurkolok nektek! És úgyis csak 8-10000-et megyek egy évben, ennyiért nem kockáztatok!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #619 Dátum: 2008. Május 06. - 19:30:53 »

Hát én tavaly próbáltam a tablettát az egyik barátom apjától kaptam 3 szemet .Én mondjuk legfőképp kisvárosi forgalomban használom a kocsit és nem igazán tapasztaltam semmit...
A kollégám apja használt közel fél évig a Zafirájába (ő szinte csak hosszútávon jár-kel) és Ő sem tapasztalt semmi fogyi csökkenést... Zavart
De ha Nektek bevállik akkor szurkolok!! Vigyorog Vigyorog


Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #620 Dátum: 2008. Május 06. - 19:55:01 »

Kaposújlak utáni fogyim. Esztergom-Kaposújlak-Esztergom távon (kb 490km) plusz itthon városi rövid távok (kb 60km)=7.92liter/100km. Én picit jobbat vártam a hosszú táv miatt, de valószínű az autópályás 130-nál is benyakal minimum 7 litert, így viszont nem is annyira rossz. Mosolyog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #621 Dátum: 2008. Május 06. - 20:10:57 »

Jajj!  400km, ebből 200 pálya, 140 országút, 60 Bp, 5 személlyel, megrakva a kombi szinültig, így 9,48lityi, de még mindig nem tetszik!
Hát ez bizony nagyon is jajaj!
Sőtt jajaj jujjuj.De én már be is fogtam!
Khmmm.....holnaptól a gázolaj 15 Ft-tal, nyár végére kb 40 Ft-tal lesz drágább, mint a 95-ös!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #622 Dátum: 2008. Május 06. - 20:50:41 »

Tudja valaki, hogy ez az új neo veo meo leo...mennyivel drágább, mint a sima 95-ös? Mondjuk a carrera nem volt más, mint a 95-ös. Legalábbis nem vettem észre semmi változást.
Mire rászánnám magam, hogy megprószálom a 98-ast, addigra kivonták a forgalomból. Vigyorog..(cápa nem lassú, csak a lajhár hozzá képest egy kapkodó idegbolond!)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #623 Dátum: 2008. Május 06. - 21:02:30 »

Kaposújlak utáni fogyim. Esztergom-Kaposújlak-Esztergom távon (kb 490km) plusz itthon városi rövid távok (kb 60km)=7.92liter/100km. Én picit jobbat vártam a hosszú táv miatt, de valószínű az autópályás 130-nál is benyakal minimum 7 litert, így viszont nem is annyira rossz. Mosolyog
Hát ez fogyi igencsak sokkal több, mint az a nemrég irígyelt 174 km városi rövidekre tankolt 11,66 lityi.
Most akkor van titok, vagy nincs titok, amiről fellebben a fátyol Veszprémben Vigyorog Vigyorog Vigyorog He
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #624 Dátum: 2008. Május 06. - 21:08:48 »

Jajj!  400km, ebből 200 pálya, 140 országút, 60 Bp, 5 személlyel, megrakva a kombi szinültig, így 9,48lityi, de még mindig nem tetszik!
Jól tudom, hogy ezt tablettával ette meg?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #625 Dátum: 2008. Május 06. - 21:14:56 »

WERES és R*R, nektek mennyi a fogyasztása az autótoknak?
Naplózva


LPG
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #626 Dátum: 2008. Május 06. - 21:56:27 »

Tudom, hogy nem szabad nekem, de mégis hozzászólok.Most mértem az elmúlt 1000 km. fogyasztását és 7,2 jött ki. Azt hiszem nem ez az érték az amiért ki vagyok tiltva innen.Kiszámolva mennyivel drágább az olaj, hát nem vagyok elragadtatva.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #627 Dátum: 2008. Május 06. - 22:17:17 »

Nyárra 50 forintot is drágulhat a benzin! http://www.vezess.hu/hirek/nyarra_50_forintot_is_dragulhat/14063/
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #628 Dátum: 2008. Május 07. - 08:00:33 »

WERES és R*R, nektek mennyi a fogyasztása az autótoknak?
Én a szombati kirándulás reggelén tankoltam, azóta 600 km-t mentem és még nem világít a benzinkutam, pedig néha mentem 6500-as fordulaton. Lehet, hogy országúton 5 litert evett meg???
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #629 Dátum: 2008. Május 07. - 08:06:13 »

Én a szombati kirándulás reggelén tankoltam, azóta 600 km-t mentem és még nem világít a benzinkutam, pedig néha mentem 6500-as fordulaton. Lehet, hogy országúton 5 litert evett meg???
Lesz az 8 liter is. De majd meglátjuk. Kacsint
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!