Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 02:35:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 309497 alkalommal)
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #2460 Dátum: 2011. November 28. - 22:12:23 »

Én még októberben (!) tankoltam Németországból hazafele.

Utána 79 km hazafelé a 10-es úton. Azóta csak Évi vezetett, csak be Pestre a kórházba, illetve egyszer átmentünk Budaörsre. Magyarul városi forgalomban főleg. 7,8 liter / 100 km. Nem rossz, jót tett a német pályázás. Viszont 26 nap alatt fogyott el egy tank benzin.

Olaj egy éve, 52.600 km-nél volt cserélve. Most járok 62.120  km-nél, amiben benne van a 3500 km-es német túra. Azaz idén talán elérem a 10.000 km futást. A német túra nélkül viszont még 8000 km sem lenne.
Jó neked,hogy 26 napig elég egy tank.Az elözö hónapban a szabadságom alatt 7-szer tankoltam tele az autót.Ami nem kevés.Ma példàul 700km-et autóztam,elég is volt.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2461 Dátum: 2011. November 28. - 22:55:16 »

Én még októberben (!) tankoltam Németországból hazafele.

Utána 79 km hazafelé a 10-es úton. Azóta csak Évi vezetett, csak be Pestre a kórházba, illetve egyszer átmentünk Budaörsre. Magyarul városi forgalomban főleg. 7,8 liter / 100 km. Nem rossz, jót tett a német pályázás. Viszont 26 nap alatt fogyott el egy tank benzin.

Olaj egy éve, 52.600 km-nél volt cserélve. Most járok 62.120  km-nél, amiben benne van a 3500 km-es német túra. Azaz idén talán elérem a 10.000 km futást. A német túra nélkül viszont még 8000 km sem lenne.
Jó neked,hogy 26 napig elég egy tank.Az elözö hónapban a szabadságom alatt 7-szer tankoltam tele az autót.Ami nem kevés.Ma példàul 700km-et autóztam,elég is volt.
Bizony, jó nekem,hogy csak a ház és a kórház között kell szállítani.  De majd, ha megint vezethetek. Vigyorog

Amúgy egyrészt jó a fogyim, másrészt nem is megyünk sokat vele.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #2462 Dátum: 2011. November 29. - 23:16:25 »

Én az figyeltem meg ezekben a hideg időkben, hogy kifejezetten jót tesz az autónak, ha elindulás előtt egy kicsit járatom a motort. Sokkal nyugodtabb lesz a járása és nem akar bakkecskézni a szivató miatt. Bár a szakirodalmak nem javasolják a melegítő járatást. mégis beválik. A motor is hamarabb bemelegszik és mintha a fogyinak is jót tenne. Ha jól emlékszem a Főni is írt erről korábban.
Naplózva
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #2463 Dátum: 2011. November 30. - 17:52:38 »

Én az figyeltem meg ezekben a hideg időkben, hogy kifejezetten jót tesz az autónak, ha elindulás előtt egy kicsit járatom a motort. Sokkal nyugodtabb lesz a járása és nem akar bakkecskézni a szivató miatt. Bár a szakirodalmak nem javasolják a melegítő járatást. mégis beválik. A motor is hamarabb bemelegszik és mintha a fogyinak is jót tenne. Ha jól emlékszem a Főni is írt erről korábban.
Nekem mindig bevált a kicsi járatás utáni indulás,dieselnél és benzinesnél is.Itt nálunk a hideg az tényleg hideg.Én maradok ennél a megoldásnál.Egy német kollégámnak Off Focus ST-je van 2,5 literes 5 hengeres turbós benzines motor van benne,bepöccinti és már száguldozik vele.De meddig?Majd meglátjuk. Kacsint
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2464 Dátum: 2011. November 30. - 18:37:32 »

Én az figyeltem meg ezekben a hideg időkben, hogy kifejezetten jót tesz az autónak, ha elindulás előtt egy kicsit járatom a motort. Sokkal nyugodtabb lesz a járása és nem akar bakkecskézni a szivató miatt. Bár a szakirodalmak nem javasolják a melegítő járatást. mégis beválik. A motor is hamarabb bemelegszik és mintha a fogyinak is jót tenne. Ha jól emlékszem a Főni is írt erről korábban.
Nekem mindig bevált a kicsi járatás utáni indulás,dieselnél és benzinesnél is.Itt nálunk a hideg az tényleg hideg.Én maradok ennél a megoldásnál.Egy német kollégámnak Off Focus ST-je van 2,5 literes 5 hengeres turbós benzines motor van benne,bepöccinti és már száguldozik vele.De meddig?Majd meglátjuk. Kacsint
Nálam a beindítás és az elindulás között mindig eltelik minimum egy perc, annál tovább viszont nem nagyon szoktam járatni.

A topik címénél maradvaa legutóbbi fogyim 7.628 liter lett 100 kilométerre. Pontosan 49 litert tankoltam 642.3 kilométer után. Ennek nagy része azért hosszabb táv volt, kb. 250 kilométer viszont csak helyben.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 30. - 18:40:15 írta diablo77 » Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #2465 Dátum: 2011. December 04. - 12:51:48 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2466 Dátum: 2011. December 04. - 13:22:25 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
El nem tudom képzelni, ki lehet az az esztergomi klubtárs!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2467 Dátum: 2011. December 04. - 13:32:20 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
azért autópályán nem kéne 100 alatt haladni sztem  nem túl biztonságos a sebességkülönbségek miatt
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2468 Dátum: 2011. December 04. - 13:36:43 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
azért autópályán nem kéne 100 alatt haladni sztem  nem túl biztonságos a sebességkülönbségek miatt
És az milyen, amikor 10 percig előzi majd a kamiont?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2469 Dátum: 2011. December 04. - 13:38:11 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
azért autópályán nem kéne 100 alatt haladni sztem  nem túl biztonságos a sebességkülönbségek miatt
És az milyen, amikor 10 percig előzi majd a kamiont?
Ráadásul ha csak 80-nal megy olcsóbb is a főút mint a pálya. Kacsint (még egy darabig)
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #2470 Dátum: 2011. December 04. - 18:12:24 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
azért autópályán nem kéne 100 alatt haladni sztem  nem túl biztonságos a sebességkülönbségek miatt
És az milyen, amikor 10 percig előzi majd a kamiont?
Ráadásul ha csak 80-nal megy olcsóbb is a főút mint a pálya. Kacsint (még egy darabig)
Fehérvár mellet ingyenes az M7 ráadásul arra a legrövidebb az út,a kamionok engem előznek de segítem őket mindig.A kamionok is csak 85el mehetnek úgy hogy nagy sebesség különbség nincsen,ráadásul a külsőbe ritkán jár a"Weres"  Vigyorog
Bocsi Weres nem tudtam kihagyni Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2471 Dátum: 2011. December 04. - 21:23:49 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
Ilyen jól fogyaszt a targoncagázzal? Vigyorog
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2472 Dátum: 2011. December 04. - 22:09:27 »

Az utóbbi időben egy Esztergomi klubtárs közlekedési stílusát próbálom lemásolni Vigyorog így nem megyek 80km/h-nál gyorsabban még az autópályán se pedig minden nap használom a kocsit,így 25-én tankoltam gázt útóljára és most várom hogy mikor kell újra tankolnom.
El nem tudom képzelni, ki lehet az az esztergomi klubtárs!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na ki az, ki az? Ismerem én is? Vigyorog
Egyébként hétvégén az M3-ason kicsit meghajtottam a gépet, hazafele siettünk, így 130 alatt nem mentem, inkább fölötte. Ez meg is látszik a benzinszinten, tankolás a héten lesz, akkor kiderül a fogyim.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2473 Dátum: 2011. December 05. - 12:14:40 »

Fehérvár mellet ingyenes az M7 ráadásul arra a legrövidebb az út,a kamionok engem előznek de segítem őket mindig.A kamionok is csak 85el mehetnek úgy hogy nagy sebesség különbség nincsen,ráadásul a külsőbe ritkán jár a"Weres"  Vigyorog
Bocsi Weres nem tudtam kihagyni Kacsint
én nem a kamionokra gondoltam, de te tudod...csak addig is lelassítod a forgalmat, amíg téged előz a kamion...amúgy meg a belső sávban csak előzni szokom....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2474 Dátum: 2011. December 05. - 17:13:34 »

Az utolsó tankolásomnak még nincs mért adata, de a kalkuláció alapján 7,2átlag várható.
Keményebb gumik, nyugisabb vezetés és kevés város. Ez talán a legjobb fogyasztás (amit észrevettem).  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!