Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 00:34:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 161 162 [163] 164 165 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 309463 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2430 Dátum: 2011. Október 16. - 21:46:38 »

Nah... Kagylós savefuelakáregyliterreliskevesebbetfogyasztakocsi üzemanyaggal a tapasztalatom:
10km után menet közben fulladt a kocsi. Ezt többször is eljátszotta. Szervizesemnek mesélem és mondom hogy mit tankoltam, reakció: röhög és közli, hogy az ő szomszédjának a kocsija el sem indult vele Mosolyog Amúgy meg osztrákiából hozott etanollal kevert valami izé. És nem hogy csökkenni fog a fogyim, hanem nőni, és teljesítmény csökkenést is okoz. Mondom, azt már tapasztaltam.
Na akkor íme a fogyasztás:
Megtett távolság vegyes használatban: 494,2 km (és már tankolni kell)
Végtelenített kicsi lyukba öntött fuel: 48,870 l (  )
Végeredmény: 9,89 l/100km

Nem hogy csökkent, hanem bő 2 literrel többet is evett. No komment!
Ilyenkor be lehet perelni őket?! Megtévesztő reklám. Fogyasztóvédelem, bírság, stb.
Amerikába biztos...
Magyarországon?  Vigyorog Nem hiszem hogy megérné ezzel foglalkozni. Amúgy eddig megvoltam azzal a kúttal elégedve, mindig oda jártam, soha semmi gondom nem volt velük. Eddig.
Aztán ma inkább barátnőméknél tankoltam, Kőszegen az OMV-nál 5Ft-al olcsóbban Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #2431 Dátum: 2011. Október 17. - 19:32:09 »

Nah... Kagylós savefuelakáregyliterreliskevesebbetfogyasztakocsi üzemanyaggal a tapasztalatom:
10km után menet közben fulladt a kocsi. Ezt többször is eljátszotta. Szervizesemnek mesélem és mondom hogy mit tankoltam, reakció: röhög és közli, hogy az ő szomszédjának a kocsija el sem indult vele Mosolyog Amúgy meg osztrákiából hozott etanollal kevert valami izé. És nem hogy csökkenni fog a fogyim, hanem nőni, és teljesítmény csökkenést is okoz. Mondom, azt már tapasztaltam.
Na akkor íme a fogyasztás:
Megtett távolság vegyes használatban: 494,2 km (és már tankolni kell)
Végtelenített kicsi lyukba öntött fuel: 48,870 l (  )
Végeredmény: 9,89 l/100km

Nem hogy csökkent, hanem bő 2 literrel többet is evett. No komment!
Ilyenkor be lehet perelni őket?! Megtévesztő reklám. Fogyasztóvédelem, bírság, stb.
Amerikába biztos...
Magyarországon?  Vigyorog Nem hiszem hogy megérné ezzel foglalkozni. Amúgy eddig megvoltam azzal a kúttal elégedve, mindig oda jártam, soha semmi gondom nem volt velük. Eddig.
Aztán ma inkább barátnőméknél tankoltam, Kőszegen az OMV-nál 5Ft-al olcsóbban Mosolyog
Én is kagylóshoz járok (vagy még lukolajos), legutóbbi három tankom - 2xÓzd, 1xMiskolc Szentpéteri kapu: 45-54l/alkalom - ott volt, de semmit nem vettem észre változásként. Ugyanúgy megy, mint előtte nincs gondom vele.
Igaz, a fogyiban a csökkenést nem vettem észre, de 600 körüli km futásnál nem lep meg, hogy nem lehet kimutatni 1 azaz egy liter fogyicsökkenést a változó körülmények miatt. Nincs 2 deci per 100km... Marketing, oszt jóvan...
Az első ilyen benya tankolása után pár tíz kilométer futást követően megláttam az első sárga lámpát, mióta - majd 2 és fél éve - nálam van a kocsi, de az azt követő reggeli indításkor már nem jelentkezett... és azóta sem... (kop-kop-kop)
Szóval nálam ok a cucc...
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2432 Dátum: 2011. Október 17. - 19:37:21 »

Nah... Kagylós savefuelakáregyliterreliskevesebbetfogyasztakocsi üzemanyaggal a tapasztalatom:
10km után menet közben fulladt a kocsi. Ezt többször is eljátszotta. Szervizesemnek mesélem és mondom hogy mit tankoltam, reakció: röhög és közli, hogy az ő szomszédjának a kocsija el sem indult vele Mosolyog Amúgy meg osztrákiából hozott etanollal kevert valami izé. És nem hogy csökkenni fog a fogyim, hanem nőni, és teljesítmény csökkenést is okoz. Mondom, azt már tapasztaltam.
Na akkor íme a fogyasztás:
Megtett távolság vegyes használatban: 494,2 km (és már tankolni kell)
Végtelenített kicsi lyukba öntött fuel: 48,870 l (  )
Végeredmény: 9,89 l/100km

Nem hogy csökkent, hanem bő 2 literrel többet is evett. No komment!
Ilyenkor be lehet perelni őket?! Megtévesztő reklám. Fogyasztóvédelem, bírság, stb.
Amerikába biztos...
Magyarországon?  Vigyorog Nem hiszem hogy megérné ezzel foglalkozni. Amúgy eddig megvoltam azzal a kúttal elégedve, mindig oda jártam, soha semmi gondom nem volt velük. Eddig.
Aztán ma inkább barátnőméknél tankoltam, Kőszegen az OMV-nál 5Ft-al olcsóbban Mosolyog
Én is kagylóshoz járok (vagy még lukolajos), legutóbbi három tankom - 2xÓzd, 1xMiskolc Szentpéteri kapu: 45-54l/alkalom - ott volt, de semmit nem vettem észre változásként. Ugyanúgy megy, mint előtte nincs gondom vele.
Igaz, a fogyiban a csökkenést nem vettem észre, de 600 körüli km futásnál nem lep meg, hogy nem lehet kimutatni 1 azaz egy liter fogyicsökkenést a változó körülmények miatt. Nincs 2 deci per 100km... Marketing, oszt jóvan...
Az első ilyen benya tankolása után pár tíz kilométer futást követően megláttam az első sárga lámpát, mióta - majd 2 és fél éve - nálam van a kocsi, de az azt követő reggeli indításkor már nem jelentkezett... és azóta sem... (kop-kop-kop)
Szóval nálam ok a cucc...
Lehet hogy ott maradt a régi fuel, és hozzá adták a marketing dumát Mosolyog A jó nép meg beveszi...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #2433 Dátum: 2011. Október 17. - 19:42:49 »

Lehet hogy ott maradt a régi fuel, és hozzá adták a marketing dumát Mosolyog A jó nép meg beveszi...
Ha egy kút lenne, akkor ebben nem is nagyon kételkednék, de két külön városról és másfél hónapról van szó...
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2434 Dátum: 2011. Október 29. - 14:56:36 »

Ma kétszer is tankoltam. Vigyorog

70-30% város-országút 9,66l
100% országút 8,12l
Naplózva


LPG
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2435 Dátum: 2011. Október 30. - 15:38:14 »

Számolta már valaki, hogy a benzin és gázoljaár függvényében mennyire éri meg a D-s autó?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2436 Dátum: 2011. Október 30. - 15:39:14 »

Ma kétszer is tankoltam. Vigyorog

70-30% város-országút 9,66l
100% országút 8,12l
és ezt mennyi km után? 10, 50, 250?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2437 Dátum: 2011. Október 30. - 18:39:49 »

Ma kétszer is tankoltam. Vigyorog

70-30% város-országút 9,66l
100% országút 8,12l
és ezt mennyi km után? 10, 50, 250?
226 és 272

Bővebben itt.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 30. - 18:41:40 írta Jani » Naplózva


LPG
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2438 Dátum: 2011. Október 30. - 18:57:17 »

Számolta már valaki, hogy a benzin és gázoljaár függvényében mennyire éri meg a D-s autó?
Igen.De melyik diesel autó mert az sem mindegy.Az 1.9 TDI város 5 lityi/100km vidék 4,5l/100KM és városban nem tudom 5.-be rakni szinte.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 30. - 19:00:37 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2439 Dátum: 2011. Október 30. - 19:01:02 »

Számolta már valaki, hogy a benzin és gázoljaár függvényében mennyire éri meg a D-s autó?
Üzemanyagköltségben most még kevesebb a Dizel. Januártól már nem hinném.
Hosszútávon viszont szerintem nem jársz jobban. Ez csak az én elméletem. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 30. - 19:02:43 írta Jani » Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2440 Dátum: 2011. Október 31. - 14:46:12 »

Németországi utam gyors számvetése:

Magyar benzinnel: 6.85 l / 100 km, két fő, légkondi, Pozsonytól pályán, maximum megengedett sebességgel, németeknél csak akkor 140 alatt, ha ki volt írva.

Német E10 benzinnel katasztrófális: 8,5 l / 100 km pályán, 9, 7 liter városi, helyközi tinglitangliban. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2441 Dátum: 2011. Október 31. - 17:32:07 »

Számolta már valaki, hogy a benzin és gázoljaár függvényében mennyire éri meg a D-s autó?
Üzemanyagköltségben most még kevesebb a Dizel. Januártól már nem hinném.
Hosszútávon viszont szerintem nem jársz jobban. Ez csak az én elméletem. Vigyorog
Holnaptól 16 forinttal viszik feljebb a gázolajat a rohadékok!Úgyhogy bőven drágább lesz a gázolaj
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2442 Dátum: 2011. Október 31. - 20:27:33 »

Számolta már valaki, hogy a benzin és gázoljaár függvényében mennyire éri meg a D-s autó?
Üzemanyagköltségben most még kevesebb a Dizel. Januártól már nem hinném.
Hosszútávon viszont szerintem nem jársz jobban. Ez csak az én elméletem. Vigyorog
Holnaptól 16 forinttal viszik feljebb a gázolajat a rohadékok!Úgyhogy bőven drágább lesz a gázolaj
Még mindig azt szajkózzák a híradóban, hogy így is jobban megéri majd a dízel, mert kevesebbet fogyaszt belőle....Mondjuk egy riportenek, vagy hírszerkesztőnek lehet, mert nem neki kell finanszírozni a céges autók szervízszámláit... Kacsint Néha kicsit gondolkodhatnának, mielőtt országgá kürtölnek valamit! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2443 Dátum: 2011. Október 31. - 20:31:12 »

Számolta már valaki, hogy a benzin és gázoljaár függvényében mennyire éri meg a D-s autó?
Üzemanyagköltségben most még kevesebb a Dizel. Januártól már nem hinném.
Hosszútávon viszont szerintem nem jársz jobban. Ez csak az én elméletem. Vigyorog
Holnaptól 16 forinttal viszik feljebb a gázolajat a rohadékok!Úgyhogy bőven drágább lesz a gázolaj
Még mindig azt szajkózzák a híradóban, hogy így is jobban megéri majd a dízel, mert kevesebbet fogyaszt belőle....Mondjuk egy riportenek, vagy hírszerkesztőnek lehet, mert nem neki kell finanszírozni a céges autók szervízszámláit... Kacsint Néha kicsit gondolkodhatnának, mielőtt országgá kürtölnek valamit! 
Ha jövőre nem nyúlnak bele nagyon a gáz árába, csak a gázos autóval lehet majd spórolni szerintem.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
CABkero
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #2444 Dátum: 2011. Október 31. - 21:02:09 »

Én inkább olvasó vagyok tag, mint író...kivéve most. A kocsim fogyasztása szép lassan 10 l fölé kúszott, ami nem nyugtat meg. Az igaz, hogy az egész tankot a városi döcögésben fogyasztottam el. Hideg motor, 8 km,.... meló ... hideg motor 8 km ....

Kíváncsi lennék a véleményetekre.

Laci
Naplózva
Oldalak: 1 ... 161 162 [163] 164 165 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!