Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 21:36:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310126 alkalommal)
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #165 Dátum: 2008. Január 10. - 19:33:41 »

Jelen pillanatban a benzin az olcsóbb.Tegyük fel a benzines 8-at eszik, a diesel 6-ot, ez 100 km-re kb 500 Huf. A két kocsi között meg van másfélmillió Huf. Ha 500 forintjával akarsz spórolni másfélmillát, egy darabig eltart. Éves szinten kell legalább 100ezret menni, hogy megérje. Különben mindegy.
Naplózva

95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #166 Dátum: 2008. Január 12. - 19:20:17 »

Friss fogyi: Tisztán városban 702km sikerült mennem + még 1órát járattam állóhelyben mikor a jeget kellett leolvasztani a Lacsiról. A kúton 55 liternél csattant le a pisztoly ami 7,8-as fogyinak felel meg,de itt nem álltam meg és szép lassan el kezdtem csorgatni a benyát és így a korábbi feltételezésem beigazolódott (arra gondoltam, hogy a gép képes 70 liter benzint is elnyelni) ugyanis amikor megjelent a benzin a betöltőnyílásnál a tankolt mennyiség 68!!!!!! liter lett.A fogyi így 9,6 liter ami a gyári adatba még így is belefér.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #167 Dátum: 2008. Január 13. - 08:37:57 »

Friss fogyi: Tisztán városban 702km sikerült mennem + még 1órát járattam állóhelyben mikor a jeget kellett leolvasztani a Lacsiról. A kúton 55 liternél csattant le a pisztoly ami 7,8-as fogyinak felel meg,de itt nem álltam meg és szép lassan el kezdtem csorgatni a benyát és így a korábbi feltételezésem beigazolódott (arra gondoltam, hogy a gép képes 70 liter benzint is elnyelni) ugyanis amikor megjelent a benzin a betöltőnyílásnál a tankolt mennyiség 68!!!!!! liter lett.A fogyi így 9,6 liter ami a gyári adatba még így is belefér.

68 Liter? Hidegben hajlamosak többet mérni a kútak!  A napokban egy ismerősöm is így járt!
 
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #168 Dátum: 2008. Január 13. - 09:00:25 »

"68 Liter? Hidegben hajlamosak többet mérni a kútak!  A napokban egy ismerősöm is így járt!"
A 68 liter az hidegben is meg melegben is 68 liter...
68 l üzemanyagnak viszont alacsonyabb hőmérsékleten nagyobb a tömege ugyanazon mérési körülmények melett.
(Ezért kánikulában is gazdaságosabb hajnalban, a napi középhőmérséklet alatt tankolni).
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #169 Dátum: 2008. Január 13. - 09:46:53 »

"68 Liter? Hidegben hajlamosak többet mérni a kútak!  A napokban egy ismerősöm is így járt!"
A 68 liter az hidegben is meg melegben is 68 liter...
68 l üzemanyagnak viszont alacsonyabb hőmérsékleten nagyobb a tömege ugyanazon mérési körülmények melett.
(Ezért kánikulában is gazdaságosabb hajnalban, a napi középhőmérséklet alatt tankolni).

Persze, hogy 68 liter hidegben is, melegben is 68 liter! De sem hidegben, sem melegben nem megy bele 68 liter!
Nem tömegről, hanem térfogatról, űrtartalomról volt szó!
Lefagyott kút - hideg benzin kölcsönhatásának eredménye lehet, hogy fefejik az embert!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #170 Dátum: 2008. Január 13. - 10:00:38 »

Srácok.
Nem számít a hideg, sem a meleg!!!
A kútoszlop órája van CSALÁSRA állítva.
Váltsatok benzinkutat, mert átvernek nagyon csúnyán.
Éhes a kút bérlője, sokat akar keresni.
Max 3%-ot csalha az óra plusszba vagy minuszba.
Ez sokkal több ennél.
Egyszer apámnak is tankoltak a 35 literes Swift tankba 41 litert.
Ő ki volt okosítva, kiverte a balhét, mindjárt kevesebbet kellett fizetnie. Legközelebb mondjátok, hogy bejelentitek a központban /Pl. OEMWé/ hogy valami nincs rendben a számlálóval. Ezt a bérlők nem szeretik, mindjárt lesz megoldás a problémádra.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #171 Dátum: 2008. Január 13. - 10:05:58 »

Srácok volna 1 kérésem. Bennem is felmerült a kérdés, hogy csalhat a kút, de az viszonylag még frissen is volt hitelesítve erre külön rákérdeztem. Nyáron én sem csorgatnám a betöltő nyílásig mert a hőtágulás után biztosan kifolyna az anyag,de próbáljátok ki. Valószínüleg pont a hőtágulás miatt vannak légrések kialakítva ami miatt sikerül ennyit beletankolni. Egyébként a mutató még jobban belefekszik a teli jelzésbe.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #172 Dátum: 2008. Január 13. - 11:19:04 »

Srácok volna 1 kérésem. Bennem is felmerült a kérdés, hogy csalhat a kút, de az viszonylag még frissen is volt hitelesítve erre külön rákérdeztem. Nyáron én sem csorgatnám a betöltő nyílásig mert a hőtágulás után biztosan kifolyna az anyag,de próbáljátok ki. Valószínüleg pont a hőtágulás miatt vannak légrések kialakítva ami miatt sikerül ennyit beletankolni. Egyébként a mutató még jobban belefekszik a teli jelzésbe.
Ekkora hőingás nincs. A hitelesítés van megbundázva, mert csak hivatalos mérésügyi matricával üzemelhet a benzinkút.
A hőtágról meg annyit, hogy 35000 Liter fér egy tankerautóba. 1 fok melegedés kb 40 liternyi tágulást jelent.
De 60 liternél ez nem lehet 8 liter, pláne ha volt is még benne valamennyi, hacsak nem kötélen érkeztél meg.
Kutas voltam, nem tudsz meggyözni a tisztességes benzinkút politikáról.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #173 Dátum: 2008. Január 13. - 11:36:01 »

Ladlac a megtért.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #174 Dátum: 2008. Január 13. - 11:46:17 »

..., és ezért abbahagyta! Beépített emberünk volt, hogy segítsen abban, hogy ne fejjenek meg minden tankoláskor pofátlanul! 60 literes tankba semmilyen körülmények között sem mehet bele 68 liter ténylegesen! Lehet, hogy nem is fogyasztanak olyan sokat a Lacettik? Csak egyre éhesebbek a kutasok? Elgondolkodtató, hogy már mennyíre szemérmetlenűl lopnak a kontonkra már- már mindenütt!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #175 Dátum: 2008. Január 13. - 11:56:56 »

Srácok volna 1 kérésem. Bennem is felmerült a kérdés, hogy csalhat a kút, de az viszonylag még frissen is volt hitelesítve erre külön rákérdeztem. Nyáron én sem csorgatnám a betöltő nyílásig mert a hőtágulás után biztosan kifolyna az anyag,de próbáljátok ki. Valószínüleg pont a hőtágulás miatt vannak légrések kialakítva ami miatt sikerül ennyit beletankolni. Egyébként a mutató még jobban belefekszik a teli jelzésbe.
Ekkora hőingás nincs. A hitelesítés van megbundázva, mert csak hivatalos mérésügyi matricával üzemelhet a benzinkút.
A hőtágról meg annyit, hogy 35000 Liter fér egy tankerautóba. 1 fok melegedés kb 40 liternyi tágulást jelent.
De 60 liternél ez nem lehet 8 liter, pláne ha volt is még benne valamennyi, hacsak nem kötélen érkeztél meg.
Kutas voltam, nem tudsz meggyözni a tisztességes benzinkút politikáról.
Ez így igaz! Megkérdeztem apámat. Nem részletezném, hogy milyen helyen dolgozott, de régen mikor a bulik voltak olaj ügyben, a VPOP-val karöltve járták a kutakat. És megerősítette Ladlac válaszát! Szval piszkálva van az óra!
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #176 Dátum: 2008. Január 13. - 12:03:59 »

Ez így igaz! Megkérdeztem apámat. Nem részletezném, hogy milyen helyen dolgozott, de régen mikor a bulik voltak olaj ügyben, a VPOP-val karöltve járták a kutakat. És megerősítette Ladlac válaszát! Szval piszkálva van az óra!

Nincs valahol statisztika, hol -mennyivel verik át az embert?
Utánanézek!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #177 Dátum: 2008. Január 13. - 12:07:05 »

Szerintem tolvaja válogatja, hogy kit, mikor, mennyivel vágnak át, de a lényeg, hogy becsapjanak minden tankoláskor!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #178 Dátum: 2008. Január 13. - 12:23:05 »

 
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #179 Dátum: 2008. Január 13. - 12:46:24 »

Lehúzós cikkek, átverés elleni tanácsok:
http://www.autostitkok.hu/autos_cikkek_levehetik.html
http://www.vezess.hu/magazin/atveresek_benzinkuton/12239/
http://www.automotor.hu/index.php?apps=cikk&cikk=2741
http://www.keszthelystart.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2127&mode=thread&order=0&thold=0&POSTNUKESID=b04b35ec0b0439b1dd3c363ac9a6d5dc
http://homar.blog.hu/2007/12/19/budaorsi_agip_kut_foreva
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!