Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 04:29:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 311808 alkalommal)
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1425 Dátum: 2010. Március 04. - 13:32:57 »

Azért ez elég durva.
Ha meg ilyen rossz a magyar nafta, akkor miért csodálkozunk, hogy nem bírják a szelepek?! Én se bírnám, ha csak alkoholmentes sört lehetne inni Kacsint
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1426 Dátum: 2010. Március 04. - 13:42:40 »

Azért ez elég durva.
Ha meg ilyen rossz a magyar nafta, akkor miért csodálkozunk, hogy nem bírják a szelepek?! Én se bírnám, ha csak alkoholmentes sört lehetne inni Kacsint
Itass a kocsiddal is alkoholt! Mosolyog
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1427 Dátum: 2010. Március 04. - 21:26:34 »

Bréking nyúz!

Ma lehetőségem nyílt megtapasztalni egy újabb átverést a pénztárcánk és a jó fogyasztás ellen. Előre leszögezem, nem az összegen akadtam fel, csak a módszer volt számomra újdonság és az az elgondolkodtató, hogy valszeg nagyüzemben nyomják.

Tehát:

Ma délután betértem egy benzinkútra, ahol egyébként viszonylag sűrűn megfordulok. Konkrétan nem akarom itt megnevezni a kutat, de annyit elárulok, hogy a magyarnak tűnő, egyébként orosz tulajdonban lévő olajtársaság egyik kisebb egységéről van szó.

Asszony offos Alfájába töltöttem egy kis benyát, konkrétan 2951 Ft értékben. A pisztolytól nem láttam rendesen a kijelzőt, csak azt, hogy 295-tel kezdődik. Amikor visszatettem a pisztolyt, ránéztem még egyszer a kijelzőre, akkor látom: 2951. Azon gondolkodtam pont jó, a megmaradt 50-est úgyis otthagyom a pénztárban. Mire beértem a kijelzőn világít a 2990 Ft. Először arra gondoltam rossz kutat nyomott be a csaj, de mivel én voltam az egyetlen autó a kúton akkor éppen (kis kút) inkább mégsem szólaltam meg, úgyis ott hagytam volna a 3000-et.

Sétálok vissza az autóhoz. Mit mutat a kijelző? "2990" Márpedig nem vagyok hülye, sőt pont az én hülyeségem miatt (hogy direkt úgy tankolok, hogy tudjak pár Ft-ot hagyni) 100%-ig biztos vagyok a dologban.

Semmi más nem lehetett, minthogy bentről átállították. Nem a 40 Ft-on vagyok kiakadva, hanem, hogy megint egy trükk, amivel gondolom lehetőség szerint mindenkit becsapnak picit. Feltételezem aki 16647-ért tankol, annak nem 40 Ft-tal állítják át, hanem mondjuk rádobnak egy százast vagy kettőt. Úgysem fogsz emlékezni, vagy majd azt hiszed rosszul láttad/jegyezted meg. De ha belekötsz akkor sem tudsz mit tenni, elvégre hogyan bizonyítod be, hogy amikor a pisztolyt visszatetted nem ott állt a kijelző...

Vélemény???
Naplózva

Pittike
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1428 Dátum: 2010. Március 04. - 21:53:22 »

A sógorom és egy nagyon jó barátom is kúton dolgozik. Megkérdezem őket, mit szólnak a dologhoz. Én vagyok, hogy ilyen lehetséges.
Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1429 Dátum: 2010. Március 04. - 23:41:08 »

Szerencsére velem még nem fordult elő ilyen. Én mindíg írom, hogy mikor miből mennyit és mennyiért tankolok, plusz blokkot is kapok, amit mindig összehasonlítok. Többször csináltam azt pl., hogy egy nap kétszer tankolok ugyan annál a kútnál (persze nem 2x a Lacsiba, hanem amikor kell, a régi szamaránkba) direkt más pisztolyhoz állok, ugyan azt tankolom, egyforma értékben és eddig mindig ugyan annyit fizettem, ugyan annyi benzinért.

Vicces, pont tegnap tankoltam, kiszámoltam és 77 kilómétert mentem miután elkezdett világítani a "szomjúságjelző". Kicsit féltem, nehogy valami gebasz legyen, de szerencsére a környéken van 88 kút minden sarkon. Amúgy jelez még pluszba valamit a kijelző (mitudomén átvált pirosra, vagy elkezd villogni, vagy akármi, amikor már nagy a gáz?) vagy ez túl nagy elvárás és aki hülye haljon meg alapon nem is tesznek az autókba ilyen funkiót?
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1430 Dátum: 2010. Március 05. - 01:00:42 »

Én eddig egyszer, még a legelején hagytam felgyulladni a csórólámpát, csak hogy tudjam, olyankor mennyi van benne.
Azóta nem várom meg, amíg tök üres lesz. Nem jó az a motrének.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1431 Dátum: 2010. Március 05. - 06:51:14 »

Szerencsére velem még nem fordult elő ilyen. Én mindíg írom, hogy mikor miből mennyit és mennyiért tankolok, plusz blokkot is kapok, amit mindig összehasonlítok. Többször csináltam azt pl., hogy egy nap kétszer tankolok ugyan annál a kútnál (persze nem 2x a Lacsiba, hanem amikor kell, a régi szamaránkba) direkt más pisztolyhoz állok, ugyan azt tankolom, egyforma értékben és eddig mindig ugyan annyit fizettem, ugyan annyi benzinért.

Vicces, pont tegnap tankoltam, kiszámoltam és 77 kilómétert mentem miután elkezdett világítani a "szomjúságjelző". Kicsit féltem, nehogy valami gebasz legyen, de szerencsére a környéken van 88 kút minden sarkon. Amúgy jelez még pluszba valamit a kijelző (mitudomén átvált pirosra, vagy elkezd villogni, vagy akármi, amikor már nagy a gáz?) vagy ez túl nagy elvárás és aki hülye haljon meg alapon nem is tesznek az autókba ilyen funkiót?
Saját tapasztalat mikor már csak 1-2L van benne elkezd villogni,inkább csak a fényerővel játszik.
A kúttól 100m-re fogyót ki nem volt cikki Vigyorog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1432 Dátum: 2010. Március 05. - 11:14:22 »

Bréking nyúz!

Ma lehetőségem nyílt megtapasztalni egy újabb átverést a pénztárcánk és a jó fogyasztás ellen. Előre leszögezem, nem az összegen akadtam fel, csak a módszer volt számomra újdonság és az az elgondolkodtató, hogy valszeg nagyüzemben nyomják.

Tehát:

Ma délután betértem egy benzinkútra, ahol egyébként viszonylag sűrűn megfordulok. Konkrétan nem akarom itt megnevezni a kutat, de annyit elárulok, .....

Vélemény???
Dettó! MOL kút. Azóta figyelem (látványosan!). És nem történt meg, tehát manuális esemény és nem eszközhiba.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1433 Dátum: 2010. Március 05. - 19:46:58 »

Bréking nyúz!

Ma lehetőségem nyílt megtapasztalni egy újabb átverést a pénztárcánk és a jó fogyasztás ellen. Előre leszögezem, nem az összegen akadtam fel, csak a módszer volt számomra újdonság és az az elgondolkodtató, hogy valszeg nagyüzemben nyomják.

Tehát:

Ma délután betértem egy benzinkútra, ahol egyébként viszonylag sűrűn megfordulok. Konkrétan nem akarom itt megnevezni a kutat, de annyit elárulok, .....

Vélemény???
Dettó! MOL kút. Azóta figyelem (látványosan!). És nem történt meg, tehát manuális esemény és nem eszközhiba.
Hát az agyam eldobom mit ki nem találnak már, hogy meglopják az embert... 
Naplózva

Pittike
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1434 Dátum: 2010. Március 06. - 19:29:35 »

Ma véletlenül hátramentem amikor megálltunk egy boltnál, és feltűnt, hogy meleg motornál mintha gőz jönne ki a kipuffogóból. Alatta olyan pára-csöpp szerűségek keletkeztek.
Ez vajon attól van, hogy vizes a benzin??? A férjem ezt állítja. Mert akkor mindent értek... És remélem nem mástól van. Mit gondoltok?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1435 Dátum: 2010. Március 06. - 20:04:16 »

Ma véletlenül hátramentem amikor megálltunk egy boltnál, és feltűnt, hogy meleg motornál mintha gőz jönne ki a kipuffogóból. Alatta olyan pára-csöpp szerűségek keletkeztek.
Ez vajon attól van, hogy vizes a benzin??? A férjem ezt állítja. Mert akkor mindent értek... És remélem nem mástól van. Mit gondoltok?
Teljesen normális. Figyeld az előtted autózókat, azoké is gőzölög, minél hidegebb az idő, annál jobban.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1436 Dátum: 2010. Március 06. - 20:04:29 »

Ma véletlenül hátramentem amikor megálltunk egy boltnál, és feltűnt, hogy meleg motornál mintha gőz jönne ki a kipuffogóból. Alatta olyan pára-csöpp szerűségek keletkeztek.
Ez vajon attól van, hogy vizes a benzin??? A férjem ezt állítja. Mert akkor mindent értek... És remélem nem mástól van. Mit gondoltok?
Normális jelenség, ha gyakori rövid távon használod, hogy kondenzvízgyűlik össze a kipufogóban. Jól felmelegedett kipuffnál elpárolog.
Naplózva
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1437 Dátum: 2010. Március 06. - 21:45:16 »

Köszi, akkor nem izgulok Mosolyog
Csak eddig sose vettem észre, pedig húsz éve vezetek...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1438 Dátum: 2010. Március 06. - 22:01:47 »

Köszi, akkor nem izgulok Mosolyog
Csak eddig sose vettem észre, pedig húsz éve vezetek...
Csak biztosan nem ilyen jó autót! Az előzőek biztosan állandóan füstöltek és nem volt feltűnő!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1439 Dátum: 2010. Március 06. - 22:04:10 »

CápaFeri, látod ez lehet... Az tény, hogy ilyen jó autóm még sose volt, néha fura is, hogy hogy kerülünk bele Kacsint.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!