Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 08:25:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 311936 alkalommal)
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #1380 Dátum: 2010. Február 23. - 20:04:11 »

Sziasztok!
Máris szomorú lettem a (dízel) kocsi miatt, pedig még 1 hete sincs nálam. Az első 356 km-en 8,2-es fogyasztást csinált, pedig nem gyilkoltam. Most 7700 km van benne és volt a menetben 240 km autópálya 135 körüli átlaggal, a többi városi átlagos tempóval. Ezt soknak érzem, főleg más dízelek tapasztalati adatait nézve. Van, aki 7l alatti fogyasztásokat mond közületek. Hogy csináljátok és mennyi km van a kocsiban?
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1381 Dátum: 2010. Február 23. - 20:20:24 »

Sziasztok!
Máris szomorú lettem a (dízel) kocsi miatt, pedig még 1 hete sincs nálam. Az első 356 km-en 8,2-es fogyasztást csinált, pedig nem gyilkoltam. Most 7700 km van benne és volt a menetben 240 km autópálya 135 körüli átlaggal, a többi városi átlagos tempóval. Ezt soknak érzem, főleg más dízelek tapasztalati adatait nézve. Van, aki 7l alatti fogyasztásokat mond közületek. Hogy csináljátok és mennyi km van a kocsiban?
7700km még elég kevés, szóval bejáratósnak számít szerintem. A kollégám Corollája városban 6,5-7 körül fogyaszt, de az ugye csak 1,4-es dízel.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1382 Dátum: 2010. Február 23. - 21:06:17 »

Voltunk Bükfűrdőn, meg onnan egy sárvári kiránduláson. Győrig, és onnan M1-esen, a többi országút, négy felnőtt, sok csomag, Csaba vezetett, sárga nem jött, 540 km volt összesen, és a fogyi: 7,95 l/100 km volt. A pályán viszont süvítve, mert nem akarta elveszíteni a Passátot, amivel meg mi mentünk. 8 alatt mindig szeretem. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1383 Dátum: 2010. Február 23. - 21:25:51 »

Azt hiszem azok közé tartozom, akit irígyel a többség: 7,5-8 között fogyaszt általában.
A mai tankolás szerint 7,54. Ez 2x Kbarcika-Balassagyarmat odavissza + 1x Kbarcika-Miskolc + helyi.
Az előző tankolás 8,4. 1x Kb-Debrecen + 2x Kb-Miskolc + sok helyi + 2x 10-20km rövid vidéki.
Előtte 7,59. 1x Kb Bgyarmat + 2x Kb-Eger + 3x Kb-Miskolc + helyi/rövid vidék.

Nyáron klímával szintén hasonló fogyi adatok vannak.
Nálam egyértelműen kijött, hogy a sok helyi +1-1,5 litert hozzá tesz az étvágyához. Decemberben volt egy durva adatom: 9,6 liter - szinte csak helyi...
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1384 Dátum: 2010. Február 23. - 21:30:04 »

Azt hiszem azok közé tartozom, akit irígyel a többség: 7,5-8 között fogyaszt általában.
A mai tankolás szerint 7,54. Ez 2x Kbarcika-Balassagyarmat odavissza + 1x Kbarcika-Miskolc + helyi.
Az előző tankolás 8,4. 1x Kb-Debrecen + 2x Kb-Miskolc + sok helyi + 2x 10-20km rövid vidéki.
Előtte 7,59. 1x Kb Bgyarmat + 2x Kb-Eger + 3x Kb-Miskolc + helyi/rövid vidék.

Nyáron klímával szintén hasonló fogyi adatok vannak.
Nálam egyértelműen kijött, hogy a sok helyi +1-1,5 litert hozzá tesz az étvágyához. Decemberben volt egy durva adatom: 9,6 liter - szinte csak helyi...
Te meg itt járkálsz a "kertek alatt" ? Én Bátonyterenye-Nagybátonyi lakos vagyok. Mosolyog A Gyarmat-Eger, vagy a Miskolckörnyéke-Gyarmat útvonalhoz igen közel.
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1385 Dátum: 2010. Február 23. - 21:34:34 »

Azt hiszem azok közé tartozom, akit irígyel a többség: 7,5-8 között fogyaszt általában.
A mai tankolás szerint 7,54. Ez 2x Kbarcika-Balassagyarmat odavissza + 1x Kbarcika-Miskolc + helyi.
Az előző tankolás 8,4. 1x Kb-Debrecen + 2x Kb-Miskolc + sok helyi + 2x 10-20km rövid vidéki.
Előtte 7,59. 1x Kb Bgyarmat + 2x Kb-Eger + 3x Kb-Miskolc + helyi/rövid vidék.

Nyáron klímával szintén hasonló fogyi adatok vannak.
Nálam egyértelműen kijött, hogy a sok helyi +1-1,5 litert hozzá tesz az étvágyához. Decemberben volt egy durva adatom: 9,6 liter - szinte csak helyi...
Te meg itt járkálsz a "kertek alatt" ? Én Bátonyterenye-Nagybátonyi lakos vagyok. Mosolyog A Gyarmat-Eger, vagy a Miskolckörnyéke-Gyarmat útvonalhoz igen közel.
Ma is ott voltam... :-) Csütörtökön Eger.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1386 Dátum: 2010. Február 23. - 21:39:31 »

Azt hiszem azok közé tartozom, akit irígyel a többség: 7,5-8 között fogyaszt általában.
A mai tankolás szerint 7,54. Ez 2x Kbarcika-Balassagyarmat odavissza + 1x Kbarcika-Miskolc + helyi.
Az előző tankolás 8,4. 1x Kb-Debrecen + 2x Kb-Miskolc + sok helyi + 2x 10-20km rövid vidéki.
Előtte 7,59. 1x Kb Bgyarmat + 2x Kb-Eger + 3x Kb-Miskolc + helyi/rövid vidék.

Nyáron klímával szintén hasonló fogyi adatok vannak.
Nálam egyértelműen kijött, hogy a sok helyi +1-1,5 litert hozzá tesz az étvágyához. Decemberben volt egy durva adatom: 9,6 liter - szinte csak helyi...
Te meg itt járkálsz a "kertek alatt" ? Én Bátonyterenye-Nagybátonyi lakos vagyok. Mosolyog A Gyarmat-Eger, vagy a Miskolckörnyéke-Gyarmat útvonalhoz igen közel.
Ma is ott voltam... :-) Csütörtökön Eger.
Nahát! Mosolyog Egyszer összehozhatnánk egy rapid minitalit. Nagyon néha én is járok Miskolcra Barcikán át. Mosolyog Ha gondolod priviben megadom a számom.
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #1387 Dátum: 2010. Február 25. - 09:32:43 »

  Na hát ennyit jelent hogy a fék rendbe lett téve és a gyertyák ki lettek cserélve, a fogy is meglepően vissza jött 7,2 L/100 km Vigyorog
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1388 Dátum: 2010. Február 25. - 09:35:16 »

Na hát ennyit jelent hogy a fék rendbe lett téve és a gyertyák ki lettek cserélve, a fogy is meglepően vissza jött 7,2 L/100 km Vigyorog
Veled együtt örülünk! Újból szeretheted a Lacettit, és persze nyugodtan autózhatsz végre. Mi volt a fék gond, csak a gumicső? Gyertyák NGK? További csupa jót!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1389 Dátum: 2010. Február 25. - 21:25:59 »

Második tankolásunk megvolt ma, és 8.5 volt a fogyi. Talán már nincs olyan hideg?! Vagy ennyit számít, hogy egyszer elmentünk Párkányba (bár odafele Dobogókő felé kanyarogva)? A múltkori első tankoláshoz viszonyítva azért ez bíztatóbb Kacsint.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1390 Dátum: 2010. Február 25. - 21:27:00 »

Második tankolásunk megvolt ma, és 8.5 volt a fogyi. Talán már nincs olyan hideg?! Vagy ennyit számít, hogy egyszer elmentünk Párkányba (bár odafele Dobogókő felé kanyarogva)? A múltkori első tankoláshoz viszonyítva azért ez bíztatóbb Kacsint.
Ha már Párkányban voltatok, benézhettetek volna hozzám is. Esztergomban lakom.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1391 Dátum: 2010. Február 25. - 21:28:59 »

Második tankolásunk megvolt ma, és 8.5 volt a fogyi. Talán már nincs olyan hideg?! Vagy ennyit számít, hogy egyszer elmentünk Párkányba (bár odafele Dobogókő felé kanyarogva)? A múltkori első tankoláshoz viszonyítva azért ez bíztatóbb Kacsint.
Lesz még jobb is, no meg rosszabb is. Sok mindentől függ! Forgalom, terhelés, egyenetlen sebesség, benzin minőség, és persze lábtól, ami lassan, de biztosan kezdi majd érezni, hogy mit szeret a drága, a szó szoros értelmében is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1392 Dátum: 2010. Február 26. - 20:47:54 »

Kedves Diablo, nem fogod elhinni, de eszembe jutott, hogy benézzünk Hozzád! Aztán visszafele már nyafizott a csemete, úgyhogy nem kezdtem el nyomozni az elérhetőséged után Mosolyog
Naplózva
ngyzslt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #1393 Dátum: 2010. Február 26. - 20:53:21 »

Halihó!
Érdekelne a véleményetek. Mióta megvettem a Lacsit a fogyim egyszerűen nem megy 11 alá. Kötelező dolgok kicserélve, stb.
Igaz szinte csak városban járok vele hetente kb 30km-t. Lehet hogy azért eszik ennyit a kicsika mert még nem melegszik fel rendesen a motor? Néha elindulás után egy ideig elölről surlódó hangot hallok, nem lehet hogy fog a fékem? Menet közben nem érzem hogy fogna?
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1394 Dátum: 2010. Február 26. - 21:28:54 »

Halihó!
Érdekelne a véleményetek. Mióta megvettem a Lacsit a fogyim egyszerűen nem megy 11 alá. Kötelező dolgok kicserélve, stb.
Igaz szinte csak városban járok vele hetente kb 30km-t. Lehet hogy azért eszik ennyit a kicsike mert még nem melegszik fel rendesen a motor? Néha elindulás után egy ideig elölről súrlódó hangot hallok, nem lehet hogy fog a fékem? Menet közben nem érzem hogy fogna?
Hali a heti 30km-t hideg motorral teszed meg, sajna a fogyid már már reálisnak mondható.
Milyen rendszeresen mész vele (napi vagy heti szinten) gyűröd bele ezt az iszonyat távot? Vigyorog
A súrlódó hang lehet akár a fék,ha bele bele fékezel elmúlik vagy nem?
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!