Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 23:33:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 310230 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #135 Dátum: 2007. December 17. - 02:22:01 »

Az egyik kollégám árult/használt vmi hasonlót. Nem tudom, hogy pontosan ez volt-e, de az is tabletta volt.
Ő azt mondta (pontosabban írta az egyik belső újságunkban), hogy 10%-os üzemanyag megtakarítást ért el vele.

Ennél többet sajna nem tudok.
Ha kipróbálod, akkor minden persze várjuk az infókat.
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #136 Dátum: 2007. December 17. - 08:20:46 »

Szevasztok!

Nálam (1.8 Automata) ebben az időben 14-15l. Szigorúan Budapest város és szigorúan rövid utak.
Pedig úgy megyek, mint öregapám. Ettől Kicsit szomorkás a hangulatom máma...Hallottatok már az FFI üzemanyag csökkentő kapszuláról?
http://www.formaunofuel.myffi.biz/ireland/
Szerintetek szabad ilyet használni, vagy nagyobb kárt teszek az autóban villámgyorsan?


Hali
Én annak idején próbáltam ilyesmi tablettát,az eredmény: megtakarítás 0.00 liter

Sajnos csoda nincs vagy legalább is nagyon ritka.....
Naplózva
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #137 Dátum: 2007. December 17. - 09:44:29 »

Én egy SPURI nevű (Echte Hungarische) rózsszín írtó büdös üzemanyag adalékot használtam még az előző autómba.
Fogyasztás csökkenés nem volt, de érezhetően nőtt a nyomaték. A robogómba is bele tettem mert ráíták hogy minden motorhoz jó. Hát ott azért jobban lehetett érezni. Gyorsabb nem lett mert az áttétel az áttétel, ugy hogy annyi.
Naplózva

95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #138 Dátum: 2007. December 17. - 18:49:02 »

Szerintem ezek az adalékékok egy dolgot csökkenthetnek: a pénztárcák tartalmát.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #139 Dátum: 2007. December 17. - 18:57:49 »

Szerintem ezek az adalékékok egy dolgot csökkenthetnek: a pénztárcák tartalmát.
Az adalékokhoz van egy történetem:
Régen, mikor még trabantok rótták az utakat, tüsténkedő benzinkutasok ajánlgatták az égést segítő adalékot. Kis műanyag flaskából mérték és 100-200 Ft-t kértek érte, persze zsebben. Később kiderűlt sima 98-as benya volt, kárt nem tett, viszont sz_rt sem ért. Viszont drága volt!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #140 Dátum: 2007. December 17. - 21:00:12 »

Ez a rózsszín irtó büdös lötty nem olyan drága 500 literhez 1600 HUF.
A robogóba bele burogatom  tavasszal, a lacsiba nem teszek, még szeretnék vele jópár Km-t menni.
De robogó már jó lenne egy új. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Bánhegyi Ferenc
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


Chevrolet Lacetti 1,4 Star AC


« Hozzászólás #141 Dátum: 2008. Január 02. - 20:18:18 »

Boldog Újévet Mindenkinek!
Pár gondolatot én is mondanék a Lacsiról!A fogyasztását 10 ezerig én sem tudtam 7liter alá vinni,de azota
beállt 6,3-6,9 közé vegyes használatkor!Persze ez az átlag légkondi nélkűl értendö!Szerintem is mindegy milyen kútnál tankolunk,
de nem mindegy hogyan van bejáratva!
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #142 Dátum: 2008. Január 02. - 21:10:37 »

Boldog Újévet Mindenkinek!
Pár gondolatot én is mondanék a Lacsiról!A fogyasztását 10 ezerig én sem tudtam 7liter alá vinni,de azota
beállt 6,3-6,9 közé vegyes használatkor!Persze ez az átlag légkondi nélkűl értendö!Szerintem is mindegy milyen kútnál tankolunk,
de nem mindegy hogyan van bejáratva!

Megvan az új rekord!!!!
Egyébként hogy érted a "bejáratás milyenségét"He

üdv bzsazsa
Naplózva
rapman
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Hozzászólás #143 Dátum: 2008. Január 02. - 21:41:54 »

Sziasztok. Még újj vagyok itt nemrég regeltem és nemrég váltottam lacettire, de a benzinkapszulásdologra reagálnék.Nemtudom mit probáltál pontosan bzsazsa de az FFi -s kapszula használ, nem hiedelmekből nem szóbeszédekből mondom hanem mert az előző automnál használtam és több mint egy litert sporoltam vele /100km és szeretem hallani a motor hangjat Mosolyog  és nemmellékesen jobban is gyorsul tőle, negativ tulajdonsága hogy minden tankolás előtt bele kell rakni... Mosolyog szoval egyéni tapasztalatból mondom hogy használ, taxis ismerős is használja és egy jóbarátom is nekik is hatásos.Bővebb infot tudok adni ha esetleg valakit érdekel ebben otthon vagyok.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #144 Dátum: 2008. Január 03. - 15:58:18 »

Haho Rapman! Üdv a csapatban! Természetesen érdekel a tapasztalatod minket, kérlek oszd meg velünk! Ezért vagyunk klub! Minden jót Neked!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Bánhegyi Ferenc
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


Chevrolet Lacetti 1,4 Star AC


« Hozzászólás #145 Dátum: 2008. Január 03. - 16:24:09 »

Boldog Újévet Mindenkinek!
Pár gondolatot én is mondanék a Lacsiról!A fogyasztását 10 ezerig én sem tudtam 7liter alá vinni,de azota
beállt 6,3-6,9 közé vegyes használatkor!Persze ez az átlag légkondi nélkűl értendö!Szerintem is mindegy milyen kútnál tankolunk,
de nem mindegy hogyan van bejáratva!

Megvan az új rekord!!!!
Egyébként hogy érted a "bejáratás milyenségét"He

üdv bzsazsa
Nekem egy ismerős szervizvezető mondta,hogy az első 10ezerig pörgessem ki nyugodtan minden fokozatban!
Épp horvátországi nyaralásból jöttünk haza negyedmagammal végig autópályán 130-as átlaggal,légkondival!
Ithon amikor tankoltam 7.5 literes átlagot mértem!Mivel a kocsit minden nap használom,ezzel járok dolgozni,
ez napi 100-120km-t jelent könnyen tudom mérnia fogyasztását!Az én 1,4-esemmel egy tankkal 750-800km-t
tudok menni úgy,hogy nem jelez a műszer!Ami azt jelenti,hogy kb 70-100km-re való van bent még!
Egy dolog viszont nem világos elöttem,mégpedig az,hogy hány literes a tankja!Van aki 56literre esküszik,de van
aki szerint 60 vagy annál több!Tud valaki pontos adatot?He??
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #146 Dátum: 2008. Január 03. - 18:32:46 »

Boldog Újévet Mindenkinek!
Pár gondolatot én is mondanék a Lacsiról!A fogyasztását 10 ezerig én sem tudtam 7liter alá vinni,de azota
beállt 6,3-6,9 közé vegyes használatkor!Persze ez az átlag légkondi nélkűl értendö!Szerintem is mindegy milyen kútnál tankolunk,
de nem mindegy hogyan van bejáratva!

Megvan az új rekord!!!!
Egyébként hogy érted a "bejáratás milyenségét"He

üdv bzsazsa
Nekem egy ismerős szervizvezető mondta,hogy az első 10ezerig pörgessem ki nyugodtan minden fokozatban!
Épp horvátországi nyaralásból jöttünk haza negyedmagammal végig autópályán 130-as átlaggal,légkondival!
Ithon amikor tankoltam 7.5 literes átlagot mértem!Mivel a kocsit minden nap használom,ezzel járok dolgozni,
ez napi 100-120km-t jelent könnyen tudom mérnia fogyasztását!Az én 1,4-esemmel egy tankkal 750-800km-t
tudok menni úgy,hogy nem jelez a műszer!Ami azt jelenti,hogy kb 70-100km-re való van bent még!
Egy dolog viszont nem világos elöttem,mégpedig az,hogy hány literes a tankja!Van aki 56literre esküszik,de van
aki szerint 60 vagy annál több!Tud valaki pontos adatot?He??

Hali!
Elméletileg asszem 60 literes a tank.Én a legtöbb amit tankoltam 53 lityi, ez akkor volt amikor megvettem az autót mindjárt azt javasolták a kereskedésben hogy a szemben lévő esso kutat támadjam meg.
Amikor tavaly előtt voltunk nyaralni a változatosság kedvéért horvátban Vigyorog,akkor én is klímával  130-140es temponál tele kocsival kihoztam 7,3-7,5ös átlagot,de a mindennapokban városon belül csak szinte 3-5km estávokat autózva most pl. 10 liter!

üdv bzsazsa
Naplózva
Bánhegyi Ferenc
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


Chevrolet Lacetti 1,4 Star AC


« Hozzászólás #147 Dátum: 2008. Január 03. - 18:40:20 »

Boldog Újévet Mindenkinek!
Pár gondolatot én is mondanék a Lacsiról!A fogyasztását 10 ezerig én sem tudtam 7liter alá vinni,de azota
beállt 6,3-6,9 közé vegyes használatkor!Persze ez az átlag légkondi nélkűl értendö!Szerintem is mindegy milyen kútnál tankolunk,
de nem mindegy hogyan van bejáratva!

Megvan az új rekord!!!!
Egyébként hogy érted a "bejáratás milyenségét"He

üdv bzsazsa
Nekem egy ismerős szervizvezető mondta,hogy az első 10ezerig pörgessem ki nyugodtan minden fokozatban!
Épp horvátországi nyaralásból jöttünk haza negyedmagammal végig autópályán 130-as átlaggal,légkondival!
Ithon amikor tankoltam 7.5 literes átlagot mértem!Mivel a kocsit minden nap használom,ezzel járok dolgozni,
ez napi 100-120km-t jelent könnyen tudom mérnia fogyasztását!Az én 1,4-esemmel egy tankkal 750-800km-t
tudok menni úgy,hogy nem jelez a műszer!Ami azt jelenti,hogy kb 70-100km-re való van bent még!
Egy dolog viszont nem világos elöttem,mégpedig az,hogy hány literes a tankja!Van aki 56literre esküszik,de van
aki szerint 60 vagy annál több!Tud valaki pontos adatot?He??

Hali!
Elméletileg asszem 60 literes a tank.Én a legtöbb amit tankoltam 53 lityi, ez akkor volt amikor megvettem az autót mindjárt azt javasolták a kereskedésben hogy a szemben lévő esso kutat támadjam meg.
Amikor tavaly előtt voltunk nyaralni a változatosság kedvéért horvátban Vigyorog,akkor én is klímával  130-140es temponál tele kocsival kihoztam 7,3-7,5ös átlagot,de a mindennapokban városon belül csak szinte 3-5km estávokat autózva most pl. 10 liter!

üdv bzsazsa
Köszi!Igazad van,egy dolgot elfelejtettem én is!Városban közlekedni tényleg nem ajánlatos!Ha csak a várost nézem,akkor biztos nem jön ki
9-10 alatt!!De mivel én inkább hosszabb utakon használom,igy csak az átlagot irtam,de ez is csak optimális hömérsékleten és nem padlógázzal!
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #148 Dátum: 2008. Január 03. - 20:45:30 »

Megvan 60 literes a tank, egy ízben volt szerencsém 57,6 litert tankolni.
Be is voltam tojva, hogy kiszárad, mire kúthoz érek!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #149 Dátum: 2008. Január 04. - 07:56:53 »

Megvan 60 literes a tank, egy ízben volt szerencsém 57,6 litert tankolni.
Be is voltam tojva, hogy kiszárad, mire kúthoz érek!
Így viszont a pénztárcád száradt ki!!!    Nem?HeHeHe?
És még emelik 15 Ft-al. Vicc!
Bemonták, hogy tavaly karácsonykor fele annyi volt az olaj ára mint most! De nálunk mikor volt a benzin ára fele mint most? Hát nem tavaly... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!