Lacetti klub fórum
2024. Október 07. - 13:36:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Le
 
Szerző Téma: Váltó, kuplung  (Megtekintve 148150 alkalommal)
friss
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Hozzászólás #90 Dátum: 2009. Március 19. - 12:56:03 »

Olyan gondom van, hogy indulásnál (1-esben) karcos , súrlódó hangot hallok. A szervízben befújták, most már nem olyan erős a hang, inkább cincogó, pengős. Állítólag az erőátvitelnél, a szilenblokkban a gumigyűrű szárad ki. De olajozás után  miért nem szűnt meg teljesen a hang? Ez valami jellegzetessége a Lacetti Sedannak? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, köszönettel venném
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #91 Dátum: 2009. Március 19. - 18:05:03 »

Olyan gondom van, hogy indulásnál (1-esben) karcos , súrlódó hangot hallok. A szervízben befújták, most már nem olyan erős a hang, inkább cincogó, pengős. Állítólag az erőátvitelnél, a szilenblokkban a gumigyűrű szárad ki. De olajozás után  miért nem szűnt meg teljesen a hang? Ez valami jellegzetessége a Lacetti Sedannak? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, köszönettel venném

Honnan hallod a hangot és mikor?
Mert ha valahonnan hátulról és csak elindulás után, akkor az a kézifék. És az ilyen, kioldás után egy darabig enyhe surlódó hang hallatszik.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
friss
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Hozzászólás #92 Dátum: 2009. Március 23. - 14:53:00 »

Olyan gondom van, hogy indulásnál (1-esben) karcos , súrlódó hangot hallok. A szervízben befújták, most már nem olyan erős a hang, inkább cincogó, pengős. Állítólag az erőátvitelnél, a szilenblokkban a gumigyűrű szárad ki. De olajozás után  miért nem szűnt meg teljesen a hang? Ez valami jellegzetessége a Lacetti Sedannak? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, köszönettel venném

Honnan hallod a hangot és mikor?
Mert ha valahonnan hátulról és csak elindulás után, akkor az a kézifék. És az ilyen, kioldás után egy darabig enyhe surlódó hang hallatszik.
Olyan gondom van, hogy indulásnál (1-esben) karcos , súrlódó hangot hallok. A szervízben befújták, most már nem olyan erős a hang, inkább cincogó, pengős. Állítólag az erőátvitelnél, a szilenblokkban a gumigyűrű szárad ki. De olajozás után  miért nem szűnt meg teljesen a hang? Ez valami jellegzetessége a Lacetti Sedannak? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, köszönettel venném

Honnan hallod a hangot és mikor?
Mert ha valahonnan hátulról és csak elindulás után, akkor az a kézifék. És az ilyen, kioldás után egy darabig enyhe surlódó hang hallatszik.
Naplózva
friss
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Hozzászólás #93 Dátum: 2009. Március 23. - 15:02:14 »

Köszi a reagálást, csak most tudok válaszolni.  Elölről jön a cincogós, súrlódós hang egy másodpercig tart, amikor a kuplungot felengedve egyesben elindulok. A kézifék kiengedése ezt a műveletet már megelőzi. Hároméves a kocsi, egy fél éve használom, korábban Ladám volt, ott semmi ilyen áttételi köszörűs hangot indulásnál sem tapasztaltam. Ezt a jelenséget csak az érzékeli, aki vezeti, a szervizben nem hallják, amikor megmutatom.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #94 Dátum: 2009. Március 23. - 17:31:17 »

Köszi a reagálást, csak most tudok válaszolni.  Elölről jön a cincogós, súrlódós hang egy másodpercig tart, amikor a kuplungot felengedve egyesben elindulok. A kézifék kiengedése ezt a műveletet már megelőzi. Hároméves a kocsi, egy fél éve használom, korábban Ladám volt, ott semmi ilyen áttételi köszörűs hangot indulásnál sem tapasztaltam. Ezt a jelenséget csak az érzékeli, aki vezeti, a szervizben nem hallják, amikor megmutatom.
A kézifék elölről nem csinál hangot, mert a hátsó kerekekre hat. Csak az első indulásnál csinálja? Akkor lehet a vakrozsda a tárcsán, ami szépen lejön, ezért kell mosás után "vasalni" a fékeket. Ez egy ötlet volt csupán, de jó is lehetne...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
friss
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Hozzászólás #95 Dátum: 2009. Március 23. - 20:36:40 »

Sajna a jelenséget minden indulásnál tapasztalni lehet. Egyébként kösz az ötletet.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2009. Március 23. - 21:07:14 »

Sajna a jelenséget minden indulásnál tapasztalni lehet. Egyébként kösz az ötletet.
Nem lehet hogy az ABS önellenőrzését hallod?
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #97 Dátum: 2009. Március 23. - 22:43:23 »

Bocs, hogy értetlenkedem, de minden alkalommal hallod, amikor álló helyzetből elindulsz, vagy minden alkalommal, amikor beindítod a motort, majd elindulsz. Utóbbi esetben ahogy megmozdul az autó az ABS tesztel, ahogy diablo77 is írta. Olyan a hangja, mintha egy cintányérra ráütnél egy rövidet azzal a szőrös ütővel, egy rövidet "ciccen".

(Asszem ebből kiderült, hogy nem zeneszakos voltam  Zavart )
Naplózva

Pittike
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #98 Dátum: 2009. Március 23. - 23:45:11 »

Bocs, hogy értetlenkedem, de minden alkalommal hallod, amikor álló helyzetből elindulsz, vagy minden alkalommal, amikor beindítod a motort, majd elindulsz. Utóbbi esetben ahogy megmozdul az autó az ABS tesztel, ahogy diablo77 is írta. Olyan a hangja, mintha egy cintányérra ráütnél egy rövidet azzal a szőrös ütővel, egy rövidet "ciccen".

(Asszem ebből kiderült, hogy nem zeneszakos voltam  Zavart )
Szerintem Te a hidraulikus kupplung hangjára gondolsz. Akkor csinálja, amikor indítás után először indulsz el az autóval és már haladsz vagy 2-3 km/h-val nem?
Én úgy tolatok kia  garázsból, majd az udvarból minden reggel és ahogy nagyon lassú gurulásból egy kicsit meglendül az autó, vagy felengedem teljesen a kupplungot, ilyen hangot ad. Anno én sem tudtam, hogy mi ez, megkérdeztem és ezt a választ kaptam.
Az okát továbbra sem tudom, de beletörődtem, hogy ez természetes jelenség. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #99 Dátum: 2009. Március 24. - 05:26:25 »

Bocs, hogy értetlenkedem, de minden alkalommal hallod, amikor álló helyzetből elindulsz, vagy minden alkalommal, amikor beindítod a motort, majd elindulsz. Utóbbi esetben ahogy megmozdul az autó az ABS tesztel, ahogy diablo77 is írta. Olyan a hangja, mintha egy cintányérra ráütnél egy rövidet azzal a szőrös ütővel, egy rövidet "ciccen".

(Asszem ebből kiderült, hogy nem zeneszakos voltam  Zavart )
Szerintem Te a hidraulikus kupplung hangjára gondolsz. Akkor csinálja, amikor indítás után először indulsz el az autóval és már haladsz vagy 2-3 km/h-val nem?
Én úgy tolatok kia  garázsból, majd az udvarból minden reggel és ahogy nagyon lassú gurulásból egy kicsit meglendül az autó, vagy felengedem teljesen a kupplungot, ilyen hangot ad. Anno én sem tudtam, hogy mi ez, megkérdeztem és ezt a választ kaptam.
Az okát továbbra sem tudom, de beletörődtem, hogy ez természetes jelenség. Vigyorog

A nyelestengely csapágya adja hangot indítás után amikor felengeded a kuplungot hirtelen megkapja a terhelést és mivel szóró olajzás van emiatt még nincs elég olaj a csapágyban ez ad hangot addig amíg kellő olaj jut oda megszűnik a hang.
Naplózva

Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #100 Dátum: 2009. Március 24. - 09:28:19 »

Akkor most két különböző dologról beszélünk Mosolyog
Naplózva

Pittike
friss
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Hozzászólás #101 Dátum: 2009. Március 25. - 20:27:00 »

Kedves Tagtársak! Egyik magyarázat jobban tetszik, mint a másik és ami a lényeg már egy kicsit nyugodtabb is vagyok. A cintányér hasonlat az esetemben nagyon találó, de a nyelestengely is nagyon hihető, s mivel nem vagyok bíró, nem hirdetek ereményt - azon egyszerű oknál fogva, hogy nem is tudom melyik a nyerő - de a véleményetek alapján azért úgy látom nem kell túldimenzionálnom a helyzetet mivel ti is tapasztaltok hasonlót. Nem akarom lezárni a témát, ha van ötlet továbbra is szívesen veszem, de tényleg nagyon köszönöm nektek a véleményeteket.
Naplózva
friss
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Hozzászólás #102 Dátum: 2009. Március 25. - 20:40:17 »

Végül is annyit még kérdeznék mindannyiótoktól az egyértelműség kedvéért, hogy ez a ciccenős, zizzegős hang indulásnál - ami mindig a motor indítása után kuplung felengedése után az egyesben indulásnál egy pillanatra jelentkezik és utána mindjárt megszűnik - tehát ez egyértelműen nem hibája, hanem jellegzetessége a Lacettinak, tehát nincs vele javítási teendő?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #103 Dátum: 2009. Március 25. - 21:32:54 »

Végül is annyit még kérdeznék mindannyiótoktól az egyértelműség kedvéért, hogy ez a ciccenős, zizzegős hang indulásnál - ami mindig a motor indítása után kuplung felengedése után az egyesben indulásnál egy pillanatra jelentkezik és utána mindjárt megszűnik - tehát ez egyértelműen nem hibája, hanem jellegzetessége a Lacettinak, tehát nincs vele javítási teendő?
No!
Ha arra a hangra gondolsz, amiről beszéltem előbb...olyan, mintha egy feszített rugó mozdulna, megpendülne, igazodna....akkor az asszem normális. Szerintem.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #104 Dátum: 2009. Március 25. - 22:58:42 »

Ne aggódj miatta, teljesen normális a dolog! Sőt más márkák/típusok is csinálják.
Naplózva

Pittike
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!