Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 20:50:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 103   Le
 
Szerző Téma: Torpanás és EGR szelep  (Megtekintve 549499 alkalommal)
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1110 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 19:56:59 »

Tisztelt Urak!
2006-os 1,6-os SW tulajdonosaként én is találkoztam a korábbiakban leírt szinte összes rángatós, check lámpás (p300) gonddal. Most is folyamatosan rángat a gép, bár nem vészesen, de úgy, hogy szinte minden tankoláskor megy bele a sárga szeleptisztító adalék. Sajnos főleg városban használjuk, ezért a kihúzatás ritkán történik meg. Már gondolkozom egy autó cserén is, ha nem sikerül megoldani a gondot. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne:
1. - ez a gond a 2000-es dízelnél is fennáll vagy csak a benzineseket sújtja?
2. - tudtok-e nekem olyan megbízható szerelőt ajánlani, aki nem ver át egy hozzá nem értő ügyfelet és érdemben tudja kezelni a problémát?
Nem ragaszkodom szakszervizhez,  mert már nem garanciális a kocsi, és az itteni tapasztalt kollégák véleménye elég referencia nekem. Ha valaki tud választ, megoldást, nevet, címet küldeni, akkor akár itt, akár a schroter.zoltan@yahoo.com címen várom azt és persze előre is köszönöm!

Szia!

Üdv közöttünk!
1. A 2000-s szinte csak városi használatra el kell felejteni!
2. A klubnak van egy BP-i szervize Horváth Rudi által vezetett műhely.
Na ja....egy korszerű motornak az állandó város, rövid hideg szakaszok egy kín...pláne ha dízel!
Nem valószinű visszanéz mert emailt adott a kérdése megválaszolására. He
Naplózva

06 70/22 11 222
Dagadt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1111 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 07:24:40 »

Szevasztok!

Egy "friss" lacetti tulajdonos vagyok, (65 ekm, 5 év) miután kedvenc autómat egy olasz suhanc "kihúzta alólunk". ( http://www.algheronotizie.it/articoli.php?id_articolo=12768 )
Választásom az anyagi lehetőségek, ileetve a gázüzem miatt esett erre az autóra. Többszázezres pozitív LPG-használati gyakorlatom van, és ebben már eladáskor benne volt, nem kellett a beszerelési macerával vacakolni. Asszonynak tetszik a formája, és én is kezdek megbarátkozni vele.
Azt látom, nem lesz olyan "unalmas" autó, mint az előző, mert a HB-re jellemző csatlakozóbeégés már megvolt!
Növekvő aggodalommal olvasom az EGR szelepes balhét!
Kérdésem az lenne, hogy az LPG üzemű kocsiknál is előjött a rángatás? A gázból elvileg lerakódások nem keletkeznek!

Dagadt

 
Naplózva
soci
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #1112 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 11:10:24 »

Köszönöm a válaszokat. Lám azért csak vissza néztem, még ha email címet is megadtam. Egyébként budapesti szervíz kellene, vagyis a javasolt akár meg is felelhet. Ennek a szervíznek az elérhetőségét hogyan, hol találom meg?
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1113 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 11:31:55 »

Köszönöm a válaszokat. Lám azért csak vissza néztem, még ha email címet is megadtam. Egyébként budapesti szervíz kellene, vagyis a javasolt akár meg is felelhet. Ennek a szervíznek az elérhetőségét hogyan, hol találom meg?
Klikk ide: http://www.autohorvath.hu/page/index.html

Modiknak: Esetleg a főoldalra is ki lehetne tenni a linket - ha már klubszervíznek becézzük - egy kis kiegészítéssel, hogy kit/kiket és mire/kire/kikre hivatkozva célszerű keresni és hogy a jellegzetes "S" ne tévesszen meg senkit ...
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1114 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 13:59:00 »

Tisztelt Urak!
2006-os 1,6-os SW tulajdonosaként én is találkoztam a korábbiakban leírt szinte összes rángatós, check lámpás (p300) gonddal. Most is folyamatosan rángat a gép, bár nem vészesen, de úgy, hogy szinte minden tankoláskor megy bele a sárga szeleptisztító adalék. Sajnos főleg városban használjuk, ezért a kihúzatás ritkán történik meg. Már gondolkozom egy autó cserén is, ha nem sikerül megoldani a gondot. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne:
1. - ez a gond a 2000-es dízelnél is fennáll vagy csak a benzineseket sújtja?
2. - tudtok-e nekem olyan megbízható szerelőt ajánlani, aki nem ver át egy hozzá nem értő ügyfelet és érdemben tudja kezelni a problémát?
Nem ragaszkodom szakszervízhez,  mert már nem garanciális a kocsi, és az itteni tapasztalt kollégák véleménye elég referencia nekem. Ha valaki tud választ, megoldást, nevet, címet küldeni, akkor akár itt, akár a schroter.zoltan@yahoo.com címen váárom azt és persze előre is köszönöm!
A sárga STP már egy "lejárt lemez".
Azóta vannak sokkal jobb módszerek a probléma kezelésére.
Olvasd ezt el: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=68

Ha ezek nem segítenek, akkor még mindig ráérsz szerelőt keresni.
A húzatást mondjuk nem tudod elkerülni, de ennek a módja is le van írva a fenti helyen - no meg itt a fórumon.
Olvasgass!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1115 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 14:03:02 »

Köszönöm a válaszokat. Lám azért csak vissza néztem, még ha email címet is megadtam. Egyébként budapesti szervíz kellene, vagyis a javasolt akár meg is felelhet. Ennek a szervíznek az elérhetőségét hogyan, hol találom meg?
Soci! A klubos témákat, ha közérdekű, akkor a megfelelő topicban tárgyaljuk, ha pedig cím, vagy telefon kell, azt meg privátban, de azt is itt a klubnál. Az e-mailt hagyjuk a független dolgokra. Szerintem.
Azóta megtalálhattad a "klub szervizünk" címét, telefonját, térképét. Sok szerencsét hozzá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1116 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 14:06:15 »

Szevasztok!

Egy "friss" lacetti tulajdonos vagyok, (65 ekm, 5 év) miután kedvenc autómat egy olasz suhanc "kihúzta alólunk". ( http://www.algheronotizie.it/articoli.php?id_articolo=12768 )
Választásom az anyagi lehetőségek, ileetve a gázüzem miatt esett erre az autóra. Többszázezres pozitív LPG-használati gyakorlatom van, és ebben már eladáskor benne volt, nem kellett a beszerelési macerával vacakolni. Asszonynak tetszik a formája, és én is kezdek megbarátkozni vele.
Azt látom, nem lesz olyan "unalmas" autó, mint az előző, mert a HB-re jellemző csatlakozóbeégés már megvolt!
Növekvő aggodalommal olvasom az EGR szelepes balhét!
Kérdésem az lenne, hogy az LPG üzemű kocsiknál is előjött a rángatás? A gázból elvileg lerakódások nem keletkeznek!

Dagadt

 
Igen, a gázos is rángat.
Mivel ez a dolog (szerintem) vezérlő szoftver gond (legalább is részben).
Nagy részt városban üzemeltetett autónál ez rendszeresen előjövő probléma, de jelentősen csökkenteni lehet a mértékét (javaslom Neked is a fenti link átolvasását!).

Gázos autót sem szabad csak gázzal üzemeltetni, időnként benzinnel is kell használni (nem csak az indítási ciklusra gondolok!).
Erről meg a gázos topicban olvashatsz (bár miután már nem vagy kezdő gázos, ezzel gondolom tisztában vagy).

Az EGR miatt meg nem kell parázni. Egyrészt a mai autók mindegyikében megtalálod, tehát a gondot nem tudod elkerülni.
Másrészt meg le lehet zárni.
Nekem még az eredeti EGR szelep van bent. 60.000 Km környékén lett lezárva, most van 190 e. az autóban. Végig gázzal. Soha nem volt EGR-es hibakódom.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1117 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 14:18:57 »

Köszönöm a válaszokat. Lám azért csak vissza néztem, még ha email címet is megadtam. Egyébként budapesti szervíz kellene, vagyis a javasolt akár meg is felelhet. Ennek a szervíznek az elérhetőségét hogyan, hol találom meg?
Klikk ide: http://www.autohorvath.hu/page/index.html

Modiknak: Esetleg a főoldalra is ki lehetne tenni a linket - ha már klubszervíznek becézzük - egy kis kiegészítéssel, hogy kit/kiket és mire/kire/kikre hivatkozva célszerű keresni és hogy a jellegzetes "S" ne tévesszen meg senkit ...


Némi helyreigazítás:
1: modik - moderátorok. Feladatuk a fórum(ozók) rendben tartása. Egyéb feladatok (pl. a fentebb említett anyagok elhelyezése) az adminisztrátor "munkakörébe" tartozik. Kacsint
2: Azok a partnerek akik elküldik a bemutatkozó anyagukat felkerülnek a weblapra (lásd a cikkeket, jobb oldali banner sáv ahonnan egy katt. a partner oldala, és a bejelentkezés után látható "kedvezményes rendelés" menüpont). Akik nem veszik a fáradtságot, hogy egy ingyenes hirdetési lehetőséget kihasználjanak, azoknak nem kerül ki a linkje. Nekik nyilván jó így is, könyörögni meg azért nem fogok.  Kacsint Mással is el tudom tölteni az időmet. Ebben profi vagyok. Mosolyog
3: az ilyen és hasonló jellegű észrevételeket a jövőben légyszíves az erre a célra létrehozott helyre írd:http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=31.0. Ott a helye+hamarabb látom, így hamarabb tudok válaszolni rá.
A fórum struktúráját nem véletlenül alakítottuk ki a jelenlegi formájába. (pl. ha motor problémára keresed a megoldást ne kelljen az ilyen jellegű hozzászólásokon is átrágnod magad  Kacsint)
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1118 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 14:55:04 »

Köszönöm a válaszokat. Lám azért csak vissza néztem, még ha email címet is megadtam. Egyébként budapesti szervíz kellene, vagyis a javasolt akár meg is felelhet. Ennek a szervíznek az elérhetőségét hogyan, hol találom meg?
Klikk ide: http://www.autohorvath.hu/page/index.html

Modiknak: Esetleg a főoldalra is ki lehetne tenni a linket - ha már klubszervíznek becézzük - egy kis kiegészítéssel, hogy kit/kiket és mire/kire/kikre hivatkozva célszerű keresni és hogy a jellegzetes "S" ne tévesszen meg senkit ...


Némi helyreigazítás:
1: modik - moderátorok. Feladatuk a fórum(ozók) rendben tartása. Egyéb feladatok (pl. a fentebb említett anyagok elhelyezése) az adminisztrátor "munkakörébe" tartozik. Kacsint
2: Azok a partnerek akik elküldik a bemutatkozó anyagukat felkerülnek a weblapra (lásd a cikkeket, jobb oldali banner sáv ahonnan egy katt. a partner oldala, és a bejelentkezés után látható "kedvezményes rendelés" menüpont). Akik nem veszik a fáradtságot, hogy egy ingyenes hirdetési lehetőséget kihasználjanak, azoknak nem kerül ki a linkje. Nekik nyilván jó így is, könyörögni meg azért nem fogok.  Kacsint Mással is el tudom tölteni az időmet. Ebben profi vagyok. Mosolyog
3: az ilyen és hasonló jellegű észrevételeket a jövőben légyszíves az erre a célra létrehozott helyre írd:http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=31.0. Ott a helye+hamarabb látom, így hamarabb tudok válaszolni rá.
A fórum struktúráját nem véletlenül alakítottuk ki a jelenlegi formájába. (pl. ha motor problémára keresed a megoldást ne kelljen az ilyen jellegű hozzászólásokon is átrágnod magad  Kacsint)
Parancs, értettem.
Hirtelen gondolat volt hirtelen felindulásból átgondolatlanul leírva. 
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1119 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 14:57:25 »


Parancs, értettem.
Hirtelen gondolat volt hirtelen felindulásból átgondolatlanul leírva. 
Pihenj!
Szerelvényt igazíts.  Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1120 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 19:52:29 »

Szevasztok!

Egy "friss" lacetti tulajdonos vagyok, (65 ekm, 5 év) miután kedvenc autómat egy olasz suhanc "kihúzta alólunk". ( http://www.algheronotizie.it/articoli.php?id_articolo=12768 )
Választásom az anyagi lehetőségek, ileetve a gázüzem miatt esett erre az autóra. Többszázezres pozitív LPG-használati gyakorlatom van, és ebben már eladáskor benne volt, nem kellett a beszerelési macerával vacakolni. Asszonynak tetszik a formája, és én is kezdek megbarátkozni vele.
Azt látom, nem lesz olyan "unalmas" autó, mint az előző, mert a HB-re jellemző csatlakozóbeégés már megvolt!
Növekvő aggodalommal olvasom az EGR szelepes balhét!
Kérdésem az lenne, hogy az LPG üzemű kocsiknál is előjött a rángatás? A gázból elvileg lerakódások nem keletkeznek!

Dagadt

 
Üdv nálunk! Szal Te voltál az Ungherese? Személyi sérülésetek?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1121 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:08:44 »

Szevasztok!

Egy "friss" lacetti tulajdonos vagyok, (65 ekm, 5 év) miután kedvenc autómat egy olasz suhanc "kihúzta alólunk". ( http://www.algheronotizie.it/articoli.php?id_articolo=12768 )
Választásom az anyagi lehetőségek, ileetve a gázüzem miatt esett erre az autóra. Többszázezres pozitív LPG-használati gyakorlatom van, és ebben már eladáskor benne volt, nem kellett a beszerelési macerával vacakolni. Asszonynak tetszik a formája, és én is kezdek megbarátkozni vele.
Azt látom, nem lesz olyan "unalmas" autó, mint az előző, mert a HB-re jellemző csatlakozóbeégés már megvolt!
Növekvő aggodalommal olvasom az EGR szelepes balhét!
Kérdésem az lenne, hogy az LPG üzemű kocsiknál is előjött a rángatás? A gázból elvileg lerakódások nem keletkeznek!

Dagadt

 
Üdv nálunk! Szal Te voltál az Ungherese? Személyi sérülésetek?
Mivel karcsú az olaszom, mellik volt az autója? Azt gondolom, hogy nem a Smart.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
szg11mi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #1122 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 15:13:07 »

Sziasztok!

2 hetes lacetti tuladonos vagyok. Tegnap találkoztam először (és azóta folyamatosan) azzal a hibával, hogy alcsonyabb fordulatnál használva megtorpan az autó (folyamatosan). Lámpa nem világít.
Ezer dolog van leírva ebben a rovatban, biztos vannak olyan autó szerelők akik erre vannak specializálódva.
Tud valaki egy jó szerelőt Komárom Esztergom megyében? Nem feltétlenül kell szakszervíznek lennie.

Előre is köszi.
Üdv.
Gábor
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1123 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 17:48:35 »

Sziasztok!

2 hetes lacetti tuladonos vagyok. Tegnap találkoztam először (és azóta folyamatosan) azzal a hibával, hogy alcsonyabb fordulatnál használva megtorpan az autó (folyamatosan). Lámpa nem világít.
Ezer dolog van leírva ebben a rovatban, biztos vannak olyan autó szerelők akik erre vannak specializálódva.
Tud valaki egy jó szerelőt Komárom Esztergom megyében? Nem feltétlenül kell szakszervíznek lennie.

Előre is köszi.
Üdv.
Gábor
Üdv. közöttünk! Kacsint

1.4-esed van? Mennyi km van a gépben?
Naplózva

Pittike
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1124 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 18:37:02 »

Sziasztok!

2 hetes lacetti tuladonos vagyok. Tegnap találkoztam először (és azóta folyamatosan) azzal a hibával, hogy alcsonyabb fordulatnál használva megtorpan az autó (folyamatosan). Lámpa nem világít.
Ezer dolog van leírva ebben a rovatban, biztos vannak olyan autó szerelők akik erre vannak specializálódva.
Tud valaki egy jó szerelőt Komárom Esztergom megyében? Nem feltétlenül kell szakszervíznek lennie.

Előre is köszi.
Üdv.
Gábor
Üdv a fedélneten!

Nem kell ahhoz szerelő. Esztergombna, Pilisvörösváron is van cartárs. Azért elmondhatnád a vas főméreteti. Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 103   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!