Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 00:24:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 103   Le
 
Szerző Téma: Torpanás és EGR szelep  (Megtekintve 549613 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1185 Dátum: 2012. Március 22. - 21:27:47 »

Hol van erről info, hol van ez ki ő esetleg honlap?Vigyorog

Gondolom már kenivágja a lacettis hibákat Vigyorog
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=1
Innen és a Daewoo - Chevi klubból is majdnem mindenki hozzájuk jár.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #1186 Dátum: 2012. Március 23. - 13:02:08 »

Már elég rég volt, hogy lezártam az EGR szelepemet kb. 5 éve. Ennek ellenére előjött a sárga lámpa, a szervízben rögtön cserélni akarták, hogy szorul a szelep. Hát ez nem kétfilléres költség.  Na persze én nem engedtem. Egyszerü orvosolni a problémát a szelepet kb félévenként összel és tavasszal WD40-el jól kitisztítom ami egyúttal jól meg is keni. Igy nem tud megszorulni a szelep. Soha többé nem lesz probléma a szelepp működésével! Mer ne feledjük hogy, ha le is van zárva a szelep azért dolgozik, és kenés híján meg is tud szorulni.
Különben ezt ajánlani tudom a nem lezárt szelepes autókra is.!
Naplózva

Kulimász
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #1187 Dátum: 2012. Május 21. - 07:31:23 »

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. A hibajelenség a következő: alaposan átmelegedett motornál (kell legalább fél óra folyamatos üzem, hogy előjöjjön a hiba) gázadásra erősen torpan, időnként rángat a Lacettim (1,6-os 2005-ös évjárat). Ha nagy nehezen felveszi a fordulatot és utána azonos pozícióban tartom a gázpedált, nincs rángatás. Állóhelyzetben, terhelés nélkül nem jelentkezik a hiba. Checklámpa nem ég.
Öntöttem bele STP szeleptisztítót, nem lett jobb. Ma kitisztítom az EGR szelepet, de ha úgy sem javul meg, szerintetek mi a legesélyesebb hibaforrás?

Köszi,
K.
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1188 Dátum: 2012. Május 21. - 21:45:30 »

Sziasztok. egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek az mitől lehet hogy megyek a kocsival 5. ben 90-100km/h val és egy pillanatra megtorpan az autó utána megy szépen. ezt inkább a nagy melegben csinálta eddig hüvösebb idöben sosem. Egr le van zárva az autó szépen gyorsul nem rángat olyan 7.5-8l körül eszik. check lámpa nincs. köszi
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1189 Dátum: 2012. Május 22. - 10:12:28 »

Sziasztok. egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek az mitől lehet hogy megyek a kocsival 5. ben 90-100km/h val és egy pillanatra megtorpan az autó utána megy szépen. ezt inkább a nagy melegben csinálta eddig hüvösebb idöben sosem. Egr le van zárva az autó szépen gyorsul nem rángat olyan 7.5-8l körül eszik. check lámpa nincs. köszi
esetleg gyertya lehetne.....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1190 Dátum: 2012. Május 22. - 10:18:00 »

de nem jelez a check lámpa
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1191 Dátum: 2012. Május 22. - 14:23:58 »

de nem jelez a check lámpa
vidd el szervizbe ott talán értenek is hozzá,ha kifogsz olyat amúgy valószinűleg elment a korrekciós érték nullázni kellene de az csak SCAN100!
Naplózva

70/4334431
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1192 Dátum: 2012. Május 22. - 19:47:55 »

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. A hibajelenség a következő: alaposan átmelegedett motornál (kell legalább fél óra folyamatos üzem, hogy előjöjjön a hiba) gázadásra erősen torpan, időnként rángat a Lacettim (1,6-os 2005-ös évjárat). Ha nagy nehezen felveszi a fordulatot és utána azonos pozícióban tartom a gázpedált, nincs rángatás. Állóhelyzetben, terhelés nélkül nem jelentkezik a hiba. Checklámpa nem ég.
Öntöttem bele STP szeleptisztítót, nem lett jobb. Ma kitisztítom az EGR szelepet, de ha úgy sem javul meg, szerintetek mi a legesélyesebb hibaforrás?

Köszi,
K.
Lehet,hogy fojtószelepház.Nekem is ilyen hibákat produkált mikor cserélték.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1193 Dátum: 2012. Május 22. - 20:46:43 »

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. A hibajelenség a következő: alaposan átmelegedett motornál (kell legalább fél óra folyamatos üzem, hogy előjöjjön a hiba) gázadásra erősen torpan, időnként rángat a Lacettim (1,6-os 2005-ös évjárat). Ha nagy nehezen felveszi a fordulatot és utána azonos pozícióban tartom a gázpedált, nincs rángatás. Állóhelyzetben, terhelés nélkül nem jelentkezik a hiba. Checklámpa nem ég.
Öntöttem bele STP szeleptisztítót, nem lett jobb. Ma kitisztítom az EGR szelepet, de ha úgy sem javul meg, szerintetek mi a legesélyesebb hibaforrás?

Köszi,
K.
Lehet,hogy fojtószelepház.Nekem is ilyen hibákat produkált mikor cserélték.

felesleges találgatni távjavítás és diagnosztika nincs ilyen találgatásra el lehet költeni pár 100.000ft ot....
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1194 Dátum: 2012. Május 22. - 21:36:17 »

és az a korrekciós érték mit takar? mármint az nem a fojtószelep tanult értékei?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1195 Dátum: 2012. Május 23. - 05:39:55 »

és az a korrekciós érték mit takar? mármint az nem a fojtószelep tanult értékei?
 

nem értesz az autóhoz ne próbálkozz  a javítással mert a végén sokkal többe fog kerülni!
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1196 Dátum: 2012. Május 23. - 09:08:42 »

az egy dolog hogy bonyolultabb mint a régi autóm de tudtommal ezért van a fórum hogy kikérjem a tapasztaltabb emberek tanácsát és véleményét. ezért teszem fel a kérdéseket nem azért mert nincs jobb dolgom!
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1197 Dátum: 2012. Május 23. - 09:57:29 »

az egy dolog hogy bonyolultabb mint a régi autóm de tudtommal ezért van a fórum hogy kikérjem a tapasztaltabb emberek tanácsát és véleményét. ezért teszem fel a kérdéseket nem azért mert nincs jobb dolgom!
Ne szívd mellre Sebike mindig ilyen "röviden, nyersen" fogalmaz meg lehet szokni, de ő is és a többiek is segítenek a legjobb tudásuk szerint.  Kacsint
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1198 Dátum: 2012. Május 23. - 10:24:04 »

nem szivtam mellre csak feltettem egy kérdést hogy az a korrekciós érték konkrétan mit takar illetve hogy az mitől tud elmászni. és hogy az okozhatja e a fentebb leírt tünetet. csak ennyi volt a kérdés.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1199 Dátum: 2012. Május 23. - 10:57:53 »

az egy dolog hogy bonyolultabb mint a régi autóm de tudtommal ezért van a fórum hogy kikérjem a tapasztaltabb emberek tanácsát és véleményét. ezért teszem fel a kérdéseket nem azért mert nincs jobb dolgom!

csak amikor 1 témával kapcsolatban több pü-t küldesz és nem olvasod el rendesen abból látszik ,hogy nem értesz hozzá ezek már nem az otthon javítható autók sőt sok dologhoz kell a gyári műszer és a tapasztalat!
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 103   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!