Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 09:19:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217667 alkalommal)
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1455 Dátum: 2011. Október 03. - 19:41:31 »

Olyan kérdésem lenne azokhoz akiknek van obd kábelük ,hogy ők milyen programmal tudnak hibakódokat olvasni! Sajnos én már sok neten letölthető programot kipróbáltam de sajnos egyik sem tudott kommunikálni az autóval. Elképzelhető ,hogy a kábellel van probléma? 
Ha a kábel jó, működik akkor szinte mindegy, hogy milyen programot használsz - ha az illeszkedik a kábeledhez  Kacsint.
A program leírásában azt kell leellenőrizned, hogy működik-e olyan chippel amilyennel a kábeled szerelve van, illetve az átviteli sebesség passzol-e.
Hát akkor ez lehet a probléma. Gőzöm sincs hogy milyen chippel van a kábel ellátva. Egyedül egy cdt kaptam hozzá egy vag.com programmal ami audi,vw hez jó...... Minden esetre köszönöm a segítséget!
Stocz a ti kábeletek milyen típusú? Milyen chippel van szerelve?
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1456 Dátum: 2011. Október 05. - 12:42:42 »

ELM 327-es chip.
A szoftvernek természetesen OBD2-esnek kell lennie (így értettem azt, hogy mindegy - ezen belül).
Ezzel tud kommunikálni a Lacsi (is).

A márkaspecifikus szoftverek (mint pl. vag.com) nem jók hozzá - tudtommal. Mosolyog
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1457 Dátum: 2011. Október 05. - 20:37:59 »

ELM 327-es chip.
A szoftvernek természetesen OBD2-esnek kell lennie (így értettem azt, hogy mindegy - ezen belül).
Ezzel tud kommunikálni a Lacsi (is).

A márkaspecifikus szoftverek (mint pl. vag.com) nem jók hozzá - tudtommal. Mosolyog
Lehet ,hogy akkor tényleg a kábellel van a baj. Sajnos nem tudom beazonosítani ,hogy milyen chippel van.... De sebaj majd megpróbálok beszerezni egy hozzávalót.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1458 Dátum: 2011. Október 06. - 13:17:53 »

Azért vegyük át, hogy mi is kell a PC-s diagnosztikához:

- kell egy megfelelő elektronikával ellátott kábel (ODBII-es)
- kell a kábelhez való illesztő program a számítógépre (kábel és op.rendszer függő) telepítve
- kell a hozzá való diagnosztikai program, szintén  a számítógépre (ez is OBDII-es, a chip típusának, sebességének megfelelő)

Ha mindez megvan akkor lehet csatlakoztatni a kábelt a szgéphez, elindítani a diag. szoftvert, és leellenőrizni, hogy a szofver látja-e a kábelt.
Ha ez OK. akkor lehet a kábel másik végét az autóhoz csatlakoztatni. Leállított motor, és (biztos ami biztos) kihúzott indító kulcs esetén!!!
Kulcs vissza, gyújtást ráad és ekkor lehet a diag. programban csatlakozni a kocsihoz.

A működésképtelenség okát onnan lehet tudni, hogy a fenti lépésekben hol akadsz el.
Ha valahol hiba van érdemes a számítógépet újraindítani, és kezdeni az ellenőrzést elölről. Sokszor segít.

Amikor már tudod, hogy működik a rendszered nem kell az autóhoz csatlakozás előtt ellenőrizgetned, hogy a program látja-e a kábelt. Ezt csak azért írtam le így, hogy eljuss odáig mi is a hiba.
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1459 Dátum: 2011. Október 09. - 08:59:18 »

Azért vegyük át, hogy mi is kell a PC-s diagnosztikához:

- kell egy megfelelő elektronikával ellátott kábel (ODBII-es)
- kell a kábelhez való illesztő program a számítógépre (kábel és op.rendszer függő) telepítve
- kell a hozzá való diagnosztikai program, szintén  a számítógépre (ez is OBDII-es, a chip típusának, sebességének megfelelő)

Ha mindez megvan akkor lehet csatlakoztatni a kábelt a szgéphez, elindítani a diag. szoftvert, és leellenőrizni, hogy a szofver látja-e a kábelt.
Ha ez OK. akkor lehet a kábel másik végét az autóhoz csatlakoztatni. Leállított motor, és (biztos ami biztos) kihúzott indító kulcs esetén!!!
Kulcs vissza, gyújtást ráad és ekkor lehet a diag. programban csatlakozni a kocsihoz.

A működésképtelenség okát onnan lehet tudni, hogy a fenti lépésekben hol akadsz el.
Ha valahol hiba van érdemes a számítógépet újraindítani, és kezdeni az ellenőrzést elölről. Sokszor segít.

Amikor már tudod, hogy működik a rendszered nem kell az autóhoz csatlakozás előtt ellenőrizgetned, hogy a program látja-e a kábelt. Ezt csak azért írtam le így, hogy eljuss odáig mi is a hiba.

Köszönöm szépen a választ! Odáig eljutottam hogy a kábelt ami obd II es telepítettem a megfelelő illesztőprogrammal. Találtam olyan programot ami felismerte a kábelt is de az autóval mégsem tudott kommunikálni. Úgyhogy lehet tényleg a kábel nem megfelelő de ebbe sem vagyok teljesen biztos. Ha esetleg egyszer majd ráérsz akkor megkereshetlek kábelestől laptopostól ,hogy vess egy pillantást rá?
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1460 Dátum: 2011. Október 10. - 09:46:37 »

Kellene egy kicsi, lehetőleg magyar nyelvű, video szerkesztő, amivel avi v. mp4 formátumban lehet nyesegetni a fölös részeket.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1461 Dátum: 2011. Október 10. - 13:13:55 »

Azért vegyük át, hogy mi is kell a PC-s diagnosztikához:

- kell egy megfelelő elektronikával ellátott kábel (ODBII-es)
- kell a kábelhez való illesztő program a számítógépre (kábel és op.rendszer függő) telepítve
- kell a hozzá való diagnosztikai program, szintén  a számítógépre (ez is OBDII-es, a chip típusának, sebességének megfelelő)

Ha mindez megvan akkor lehet csatlakoztatni a kábelt a szgéphez, elindítani a diag. szoftvert, és leellenőrizni, hogy a szofver látja-e a kábelt.
Ha ez OK. akkor lehet a kábel másik végét az autóhoz csatlakoztatni. Leállított motor, és (biztos ami biztos) kihúzott indító kulcs esetén!!!
Kulcs vissza, gyújtást ráad és ekkor lehet a diag. programban csatlakozni a kocsihoz.

A működésképtelenség okát onnan lehet tudni, hogy a fenti lépésekben hol akadsz el.
Ha valahol hiba van érdemes a számítógépet újraindítani, és kezdeni az ellenőrzést elölről. Sokszor segít.

Amikor már tudod, hogy működik a rendszered nem kell az autóhoz csatlakozás előtt ellenőrizgetned, hogy a program látja-e a kábelt. Ezt csak azért írtam le így, hogy eljuss odáig mi is a hiba.

Köszönöm szépen a választ! Odáig eljutottam hogy a kábelt ami obd II es telepítettem a megfelelő illesztőprogrammal. Találtam olyan programot ami felismerte a kábelt is de az autóval mégsem tudott kommunikálni. Úgyhogy lehet tényleg a kábel nem megfelelő de ebbe sem vagyok teljesen biztos. Ha esetleg egyszer majd ráérsz akkor megkereshetlek kábelestől laptopostól ,hogy vess egy pillantást rá?
Persze.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1462 Dátum: 2011. Október 10. - 16:30:49 »

Kellene egy kicsi, lehetőleg magyar nyelvű, video szerkesztő, amivel avi v. mp4 formátumban lehet nyesegetni a fölös részeket.
Ha jól emlékszem a Nero Vision használható erre is.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1463 Dátum: 2012. Január 04. - 21:54:06 »

Még talán ebbe a topicba fér el a legjobban a téma...
Szal ha valaki tudná a megoldást, kérem ne hallgassa el!
A probléma: egy relatív új típusú "lapos" tv-ről, aminek csak optikai hang kimenete van (ill. van 2 scart is, de mindkettő bemenetnek foglalt és állítólag amúgy is szoftveresen tiltva a legújabb firm óta a ráküldött hang) kellene a hangot kivinni egy olyan viszonylag régi erősítőre, aminek csak RCA bemeneti csatijai vannak.
A robléma forrása: a régi tv-ből jött ki RCA hang és szerettük néha erőlködőn keresztül hangfalakon nézni egy-két filmet, zenés műsort, de most így nem tudjuk. Az erőlködőt és az egész zenecuccot sajnálnám kitenni, nagyon megbízható japán darabok, viszont házimoziba nem akarnék invesztálni és különben sem akarom még hangszórókkal telerakni a szobát.
Néztem egy kütyüt is
http://orfeusz.unas.hu/spd/orfeusz_640382/OPTIKAI_SZTEREO_RCA_ATALAKITO_digital_analog_ko
, ami nem olcsó, de állítólag ez sem oldja meg a problémát, mert a HD adásoknál elcsúszna a hang, vagy nem is szólna   
Valaki azt is mondta, hogy valamelyik scartról vegyem le a hangot, de a fentebb vázoltak miatt ez még úgy sem menne, hogy az egyik foglalt csatit megosztanám egy scart-elosztóval (firm tiltja a scartra küldött hangot).
Szal szomorú vagyok, mert van egy szép tv, csak élvezhetetlen néha a hang amikor fontos lenne. A régi crt tv-ben legalább volt hátrafelé egy mélynyomó és ha nem is tettem erősítőre, relatív szépen szólt.
Ha valaki jártas a témában, vagy tudná a megoldást, és szükség lenne a pontos készülék típusokra, megadom, bár szerintem ez nem típusspecifikus probléma, hanem egy digitális-analóg anomália...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 04. - 21:57:53 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1464 Dátum: 2012. Január 05. - 14:34:59 »

Még talán ebbe a topicba fér el a legjobban a téma...
Szal ha valaki tudná a megoldást, kérem ne hallgassa el!
A probléma: egy relatív új típusú "lapos" tv-ről, aminek csak optikai hang kimenete van (ill. van 2 scart is, de mindkettő bemenetnek foglalt és állítólag amúgy is szoftveresen tiltva a legújabb firm óta a ráküldött hang) kellene a hangot kivinni egy olyan viszonylag régi erősítőre, aminek csak RCA bemeneti csatijai vannak.
A robléma forrása: a régi tv-ből jött ki RCA hang és szerettük néha erőlködőn keresztül hangfalakon nézni egy-két filmet, zenés műsort, de most így nem tudjuk. Az erőlködőt és az egész zenecuccot sajnálnám kitenni, nagyon megbízható japán darabok, viszont házimoziba nem akarnék invesztálni és különben sem akarom még hangszórókkal telerakni a szobát.
Néztem egy kütyüt is
http://orfeusz.unas.hu/spd/orfeusz_640382/OPTIKAI_SZTEREO_RCA_ATALAKITO_digital_analog_ko
, ami nem olcsó, de állítólag ez sem oldja meg a problémát, mert a HD adásoknál elcsúszna a hang, vagy nem is szólna   
Valaki azt is mondta, hogy valamelyik scartról vegyem le a hangot, de a fentebb vázoltak miatt ez még úgy sem menne, hogy az egyik foglalt csatit megosztanám egy scart-elosztóval (firm tiltja a scartra küldött hangot).
Szal szomorú vagyok, mert van egy szép tv, csak élvezhetetlen néha a hang amikor fontos lenne. A régi crt tv-ben legalább volt hátrafelé egy mélynyomó és ha nem is tettem erősítőre, relatív szépen szólt.
Ha valaki jártas a témában, vagy tudná a megoldást, és szükség lenne a pontos készülék típusokra, megadom, bár szerintem ez nem típusspecifikus probléma, hanem egy digitális-analóg anomália...
Kaptam egy ötletet. Mi van akkor, ha a tv 3,5-es jack fülhallgató kimenetébe dugok egy jack->2*RCA átalakítót és azt dugom be az erősítőbe? Hogyan alakul a fejhallgató kimeneten a jelerősség és az impedancia? Ha eléggé lehalkítom a tv-t fejhallgató módban (legalábbis úgy láttam, hogy a C650 külön kezeli, mert amikor kihúzom a fejhallgatót, már a bedugás előtti hangerőt adja ki a hagszórókra) akkor el fogja viselni az erősítőm azt a jelet?
Nézegettem az erősítőket, de nem találok Technics-ben olyant, amivel kiválthatnám a jelenlegi régi erősítőmet (legyen benne tuner is és optikai bemenet is)
Ötlet valakinek, esetleg infó, hogy megpróbálhatom-e ezt a fejhallgatós jelet rádugni az erősítőre?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1465 Dátum: 2012. Január 05. - 15:42:26 »

Még talán ebbe a topicba fér el a legjobban a téma...
Szal ha valaki tudná a megoldást, kérem ne hallgassa el!
A probléma: egy relatív új típusú "lapos" tv-ről, aminek csak optikai hang kimenete van (ill. van 2 scart is, de mindkettő bemenetnek foglalt és állítólag amúgy is szoftveresen tiltva a legújabb firm óta a ráküldött hang) kellene a hangot kivinni egy olyan viszonylag régi erősítőre, aminek csak RCA bemeneti csatijai vannak.
A robléma forrása: a régi tv-ből jött ki RCA hang és szerettük néha erőlködőn keresztül hangfalakon nézni egy-két filmet, zenés műsort, de most így nem tudjuk. Az erőlködőt és az egész zenecuccot sajnálnám kitenni, nagyon megbízható japán darabok, viszont házimoziba nem akarnék invesztálni és különben sem akarom még hangszórókkal telerakni a szobát.
Néztem egy kütyüt is
http://orfeusz.unas.hu/spd/orfeusz_640382/OPTIKAI_SZTEREO_RCA_ATALAKITO_digital_analog_ko
, ami nem olcsó, de állítólag ez sem oldja meg a problémát, mert a HD adásoknál elcsúszna a hang, vagy nem is szólna   
Valaki azt is mondta, hogy valamelyik scartról vegyem le a hangot, de a fentebb vázoltak miatt ez még úgy sem menne, hogy az egyik foglalt csatit megosztanám egy scart-elosztóval (firm tiltja a scartra küldött hangot).
Szal szomorú vagyok, mert van egy szép tv, csak élvezhetetlen néha a hang amikor fontos lenne. A régi crt tv-ben legalább volt hátrafelé egy mélynyomó és ha nem is tettem erősítőre, relatív szépen szólt.
Ha valaki jártas a témában, vagy tudná a megoldást, és szükség lenne a pontos készülék típusokra, megadom, bár szerintem ez nem típusspecifikus probléma, hanem egy digitális-analóg anomália...
Kaptam egy ötletet. Mi van akkor, ha a tv 3,5-es jack fülhallgató kimenetébe dugok egy jack->2*RCA átalakítót és azt dugom be az erősítőbe? Hogyan alakul a fejhallgató kimeneten a jelerősség és az impedancia? Ha eléggé lehalkítom a tv-t fejhallgató módban (legalábbis úgy láttam, hogy a C650 külön kezeli, mert amikor kihúzom a fejhallgatót, már a bedugás előtti hangerőt adja ki a hagszórókra) akkor el fogja viselni az erősítőm azt a jelet?
Nézegettem az erősítőket, de nem találok Technics-ben olyant, amivel kiválthatnám a jelenlegi régi erősítőmet (legyen benne tuner is és optikai bemenet is)
Ötlet valakinek, esetleg infó, hogy megpróbálhatom-e ezt a fejhallgatós jelet rádugni az erősítőre?
Megpróbálhatod, nálam is így volt régen összekötve. Kacsint
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1466 Dátum: 2012. Január 05. - 17:40:53 »

Még talán ebbe a topicba fér el a legjobban a téma...
Szal ha valaki tudná a megoldást, kérem ne hallgassa el!
A probléma: egy relatív új típusú "lapos" tv-ről, aminek csak optikai hang kimenete van (ill. van 2 scart is, de mindkettő bemenetnek foglalt és állítólag amúgy is szoftveresen tiltva a legújabb firm óta a ráküldött hang) kellene a hangot kivinni egy olyan viszonylag régi erősítőre, aminek csak RCA bemeneti csatijai vannak.
A robléma forrása: a régi tv-ből jött ki RCA hang és szerettük néha erőlködőn keresztül hangfalakon nézni egy-két filmet, zenés műsort, de most így nem tudjuk. Az erőlködőt és az egész zenecuccot sajnálnám kitenni, nagyon megbízható japán darabok, viszont házimoziba nem akarnék invesztálni és különben sem akarom még hangszórókkal telerakni a szobát.
Néztem egy kütyüt is
http://orfeusz.unas.hu/spd/orfeusz_640382/OPTIKAI_SZTEREO_RCA_ATALAKITO_digital_analog_ko
, ami nem olcsó, de állítólag ez sem oldja meg a problémát, mert a HD adásoknál elcsúszna a hang, vagy nem is szólna   
Valaki azt is mondta, hogy valamelyik scartról vegyem le a hangot, de a fentebb vázoltak miatt ez még úgy sem menne, hogy az egyik foglalt csatit megosztanám egy scart-elosztóval (firm tiltja a scartra küldött hangot).
Szal szomorú vagyok, mert van egy szép tv, csak élvezhetetlen néha a hang amikor fontos lenne. A régi crt tv-ben legalább volt hátrafelé egy mélynyomó és ha nem is tettem erősítőre, relatív szépen szólt.
Ha valaki jártas a témában, vagy tudná a megoldást, és szükség lenne a pontos készülék típusokra, megadom, bár szerintem ez nem típusspecifikus probléma, hanem egy digitális-analóg anomália...
Kaptam egy ötletet. Mi van akkor, ha a tv 3,5-es jack fülhallgató kimenetébe dugok egy jack->2*RCA átalakítót és azt dugom be az erősítőbe? Hogyan alakul a fejhallgató kimeneten a jelerősség és az impedancia? Ha eléggé lehalkítom a tv-t fejhallgató módban (legalábbis úgy láttam, hogy a C650 külön kezeli, mert amikor kihúzom a fejhallgatót, már a bedugás előtti hangerőt adja ki a hagszórókra) akkor el fogja viselni az erősítőm azt a jelet?
Nézegettem az erősítőket, de nem találok Technics-ben olyant, amivel kiválthatnám a jelenlegi régi erősítőmet (legyen benne tuner is és optikai bemenet is)
Ötlet valakinek, esetleg infó, hogy megpróbálhatom-e ezt a fejhallgatós jelet rádugni az erősítőre?
Megpróbálhatod, nálam is így volt régen összekötve. Kacsint
Na közben sikerült beszélnem egy szakival, aki azt javasolta, hogy nyugodtan kössem össze a fejhallgató kimenettel, csak vigyázzak arra, hogy ne legyen nagy hangerőn. Elvileg 30 mV-tól 200 mV-ig megy a kivezérlés, nem tehet kárt az erősítőben. Meg kell találni az optimális fejhallgató hangerőt, a többit meg rá kell bízni az erősítőre. Hazafelé vettem egy jack-RCA kábelt 390,- pénzért, összedugtam és jó. Kompromisszumok árán, kissé macerásan (a tv hátulján eléggé el van dugva a kimenet) de működik és ez a lényeg! Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1467 Dátum: 2012. Január 07. - 09:36:32 »

Van egy program egyenlőre csak iPhone és Android-os telefonokra, amivel ingyen percdíj nélkül lehet beszélgetni és SMS-t küldeni(WIFI/Mobilnet).
Nem kell regisztrálni nincs felhasználónév, csak a telefonszámot kell megadni. http://www.viber.com/
Ladlac-cal már csak így hívjuk egymást. Mosolyog Lekorlátozott sebességnél (32/32 kbps) is jól használható.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1468 Dátum: 2012. Január 07. - 22:25:01 »

Segítenétek? Van egy A7V880-as alaplapom, Athlon3200+ proci, 2x1 GB PC3200 400MHz mem. Volt egy GF5700LE-s 128MB kártyám, azt eladtam, mert vettem használtan egy 7600GS 256MB-ot, de nem sikerült működésre bírni, a grafikai dolgok (játék) állandóan szétesett, vagy meg sem jelent a kép, egyszóval nem működött. Hiába adtam neki külön tápot, cseréltem tápegységet, stb. Nem volt mit tenni, vennem kellett egy másik AGP-s kártyát GF6200 256MB a boltban, de ez még annyit sem tud, mint az előd GF5700LE (bár elvileg jobbnak kellene lennie), de sajnos a boltban már nem volt kapható más AGP-s kártya. A 7600GS meg belekerült a fiam gépébe, ami egy P4B533 2,4GHz és ahogy beletettem, ezerrel megy azóta is. Tehát a kártya jó.
Most megint ott tartok, hogy kellene valami a gépbe, mert egy normális pár éves játékot sem tudok használni, pl. NFSMW meg ilyesmi. Találtam egy GF6600GT-t 128MB de már félek, mint a tűztől, mert megint kiadok az ablakon pénzt, aztán ha az sem lesz jó?
Nem tudjátok véletlenül, hogy ebbe az alaplapba jó lenne-e ez a kártya? Egyáltalán milyen kártyát ajánlanátok ebbe a nem túl erőmű régi gépbe? Van valakinek ilyen alaplapja, amiben működik valami jó kártya?
Please help!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1469 Dátum: 2012. Január 08. - 17:15:13 »

Szerencséseknek: nyereményjáték mobil,laptop,stb
http://ujev.aegondirekt.hu/index.php?ref=96mf6g
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!