Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 18:27:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217445 alkalommal)
Haryy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Hozzászólás #1245 Dátum: 2010. Július 31. - 20:45:02 »

Sajnos az ilyen hibákat ....

Az alaplapodhoz itt találsz leírást: a 24. oldalon látszik, az elem meletti (CLRCMOS1) jumpert kell átrakni, a másik tüskére, néhány mp-re.http://www.unitycorp.co.jp/support/download/manual/478/p4s333_e.pdf
Köszi.  Puszi Jumpert működés közben vagy anélkül. Mi a DSW1 (jobb old) mert az 5 db kapcsoló.

kikapcsolt állapotban kell elvégezni a műveletet. most úgy áll elvileg, hogy két tüskét zár rövidre. a harmadik szabad. Leveszed a jumpret és úgy rakod viszza hogy mosta a középső és az eddig szabad tüskét zárja rövidre. vársz két mp-et és visszaállítod az eredeti állapotot
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1246 Dátum: 2010. Július 31. - 20:54:51 »

Sajnos az ilyen hibákat ....

Az alaplapodhoz itt találsz leírást: a 24. oldalon látszik, az elem meletti (CLRCMOS1) jumpert kell átrakni, a másik tüskére, néhány mp-re.http://www.unitycorp.co.jp/support/download/manual/478/p4s333_e.pdf
Köszi.  Puszi Jumpert működés közben vagy anélkül. Mi a DSW1 (jobb old) mert az 5 db kapcsoló.

kikapcsolt állapotban kell elvégezni a műveletet. most úgy áll elvileg, hogy két tüskét zár rövidre. a harmadik szabad. Leveszed a jumpret és úgy rakod viszza hogy mosta a középső és az eddig szabad tüskét zárja rövidre. vársz két mp-et és visszaállítod az eredeti állapotot
oké. csinálom.
doktor úr ugye nem engedi el kezem még pár percig  Vigyorog

Nem ,sajna semmi. csak áramot kötöttem be. se egér, se monitor, stb.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 31. - 20:57:31 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Haryy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Hozzászólás #1247 Dátum: 2010. Július 31. - 20:56:28 »

a DSW1 kapcsolókkal tudod a processzor sebességét módosítani. ha eddig ezekkel a beállításokkal ment, nem nagyon éri meg módosítani, sőt elvileg semmit nem csinál, mert a leírás szerint alapértelmezetten ki van kapcsolva. ezt megint csak a mellette lévő jumperrel tudod ki-be kapcsolgatni. alapértelmezettem a biosban  tudod a processzor sebességét menüből állítgatni
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1248 Dátum: 2010. Július 31. - 21:03:11 »

a DSW1 kapcsolókkal tudod a processzor sebességét módosítani. ha eddig ezekkel a beállításokkal ment, nem nagyon éri meg módosítani, sőt elvileg semmit nem csinál, mert a leírás szerint alapértelmezetten ki van kapcsolva. ezt megint csak a mellette lévő jumperrel tudod ki-be kapcsolgatni. alapértelmezettem a biosban  tudod a processzor sebességét menüből állítgatni
oké, hagyom.

Nos maradt az állapot. Lehet, hogy az alaplap kómás lett. Szerintetek lehet ilyent vagy ezt kiváltó olcsó alaplapot beszerezni? Persze úgy, hogy ne kelljen az egész belsejét kidobni...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 31. - 21:05:52 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Haryy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Hozzászólás #1249 Dátum: 2010. Július 31. - 21:05:16 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy.
ill, videó kártyát nézted? annak is megy a hűtése?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 31. - 21:09:46 írta Haryy » Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1250 Dátum: 2010. Július 31. - 21:09:07 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 31. - 21:12:42 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Haryy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Hozzászólás #1251 Dátum: 2010. Július 31. - 21:15:31 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés

48.oldal aux12V
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1252 Dátum: 2010. Július 31. - 21:18:15 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés

48.oldal aux12V
üres!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Haryy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Hozzászólás #1253 Dátum: 2010. Július 31. - 21:22:39 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés


48.oldal aux12V
üres!

Mi üres? a 48.-oldal. Vagy nincs bedugva, vagy nincsenek a csatiban lábak. vagy nincs is csati?
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1254 Dátum: 2010. Július 31. - 21:23:38 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés
Mi üres? a 48.-oldal. Vagy nincs bedugva, vagy nincsenek a csatiban lábak. vagy nincs is csati?

48.oldal aux12V
üres!
a foglalat ott van és üres
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Haryy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Hozzászólás #1255 Dátum: 2010. Július 31. - 21:28:05 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés
Mi üres? a 48.-oldal. Vagy nincs bedugva, vagy nincsenek a csatiban lábak. vagy nincs is csati?

48.oldal aux12V
üres!
a foglalat ott van és üres

Biztos kiporszívóztad a lábakat belőle  Vigyorog  Vigyorog
Viccet félretéve, ha nincs benne láb, akkor biztos, hogy nem is kell. a többi alaplapon sincs. Csak a leírásban láttam.

Viszont egyelőre több ötletem nincs sajna 
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1256 Dátum: 2010. Július 31. - 21:30:45 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés
Mi üres? a 48.-oldal. Vagy nincs bedugva, vagy nincsenek a csatiban lábak. vagy nincs is csati?

48.oldal aux12V
üres!
a foglalat ott van és üres

Biztos kiporszívóztad a lábakat belőle  Vigyorog  Vigyorog
Viccet félretéve, ha nincs benne láb, akkor biztos, hogy nem is kell. a többi alaplapon sincs. Csak a leírásban láttam.

Viszont egyelőre több ötletem nincs sajna 
Vagy az informatikusunk szétszedős verziójában nem került vissza.
Most bedugtam és próbálom. Lehet, hogy megint kiszedem az elemet és holnap adok még egy esélyt neki.
Köszönöm a türelmedet és a segítséged!
Üdv
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1257 Dátum: 2010. Július 31. - 21:32:57 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés
Mi üres? a 48.-oldal. Vagy nincs bedugva, vagy nincsenek a csatiban lábak. vagy nincs is csati?

48.oldal aux12V
üres!
a foglalat ott van és üres

Biztos kiporszívóztad a lábakat belőle  Vigyorog  Vigyorog
Viccet félretéve, ha nincs benne láb, akkor biztos, hogy nem is kell. a többi alaplapon sincs. Csak a leírásban láttam.

Viszont egyelőre több ötletem nincs sajna 
Az AUX12V csatiba csak akkor kell dugni tápot, ha nincs 24pines (20+4) ATX csatlakozásod a tápon, pl. ha mondjuk régi táppal használod az "új" alaplapot, ami csak 20pines volt. Na ekkor szükség van a Molex (4 tűs vinyóhoz és optikai meghajtóhoz is használt) tápcsatira
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1258 Dátum: 2010. Július 31. - 21:35:51 »

Az alaplapi táp csatik rendesen be vannak dugva? 3 van belöle egy hosszú, egy négyzet alakú és egy olyan mint ami a cd romba vagy a vinyóba megy
atx power, atx12v, -ok
?melyik a 3.

videon megy a hűtés
Mi üres? a 48.-oldal. Vagy nincs bedugva, vagy nincsenek a csatiban lábak. vagy nincs is csati?

48.oldal aux12V
üres!
a foglalat ott van és üres

Biztos kiporszívóztad a lábakat belőle  Vigyorog  Vigyorog
Viccet félretéve, ha nincs benne láb, akkor biztos, hogy nem is kell. a többi alaplapon sincs. Csak a leírásban láttam.

Viszont egyelőre több ötletem nincs sajna 
Az AUX12V csatiba csak akkor kell dugni tápot, ha nincs 24pines (20+4) ATX csatlakozásod a tápon, pl. ha mondjuk régi táppal használod az "új" alaplapot, ami csak 20pines volt. Na ekkor szükség van a Molex (4 tűs vinyóhoz és optikai meghajtóhoz is használt) tápcsatira
akkor nem oszt, nem szoroz..?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Haryy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Hozzászólás #1259 Dátum: 2010. Július 31. - 21:39:00 »


Az AUX12V csatiba csak akkor kell dugni tápot, ha nincs 24pines (20+4) ATX csatlakozásod a tápon, pl. ha mondjuk régi táppal használod az "új" alaplapot, ami csak 20pines volt. Na ekkor szükség van a Molex (4 tűs vinyóhoz és optikai meghajtóhoz is használt) tápcsatira
[/quote]

ez jogos. mondjuk nekem megy a gépem úgy is, hogy 20pines csati van bedugva a 24 pin-es be. viszont azt feltételeztem, hogy a 8 éves alaplaphoz "régi" táp van társítva.

 Szal. ha 24 pin es csatid van, akkor nem kell bedugva lennie(ahogy ezt Diablo kolléga írta)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 31. - 21:45:01 írta Haryy » Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!