Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 23:11:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217161 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #990 Dátum: 2010. Január 28. - 20:40:01 »

Nem pc, de mégis ideírom. Szóval vett/használ-e esetleg valaki olyan médialejátszót, mint pl a WD Media Box (nem pontosan ez a neve, de valami hasonló)?
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #991 Dátum: 2010. Január 30. - 14:12:24 »

Nem tudom valaki talalkozot-e hasonloval, a Yahoo messengeren az ablak felsoreszebennem latszik semmi, sem amit en kuldok sem ami valasz erkezik.  Mar megprobaltam ketszer is ujra telepiteni a Yahoo Mess10-re, de a 9-re is es az sem hozott eredmenyt. Tudna-e valaki tanacsot adni a hozzaertok kozul, hogy mi lehet az oka.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #992 Dátum: 2010. Február 12. - 01:17:55 »

A következő furcsaságot tapasztaltam a laptopom optikai meghajtójával kapcsolatban:

Beteszem az írott lemezt és a ripelt filmet VLC lejátszón nézem. A sebesség patent, de 6-8 másodpercenként vagy egy nagy pattanás hallatszik, vagy egy nyikkanás, mint amikor megcsúszik a lemez.

Amikor rendes DVD-t rakok bele, akkor a film vetítése szemmel láthatóan lassabb a normálisnál , a hang is halhatóan vontatott.

Valami baj van a meghajtóval?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #993 Dátum: 2010. Február 12. - 11:24:05 »

Vagy a puffereléssel. Elsőre próbálj ki másik lejátszót is, én a MediaPlayer Classicot ajánlom. Meg esetleg úgyis próbűld ki, hogy felmásolod a gépre és ott is tapasztalhatóak-e ezek a dolgok..?
Egyébként meglehet, hogy van egy eladó DVD-ROM-om. HP és SATA-s.
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #994 Dátum: 2010. Február 12. - 11:48:31 »

A következő furcsaságot tapasztaltam a laptopom optikai meghajtójával kapcsolatban:
Beteszem az írott lemezt és a ripelt filmet VLC lejátszón nézem. A sebesség patent, de 6-8 másodpercenként vagy egy nagy pattanás hallatszik, vagy egy nyikkanás, mint amikor megcsúszik a lemez.
Amikor rendes DVD-t rakok bele, akkor a film vetítése szemmel láthatóan lassabb a normálisnál , a hang is halhatóan vontatott.
Valami baj van a meghajtóval?
Ez szerintem nem meghajtóhiba lesz. Inkább szoftveres problémára gondolok, pl. valami amatőr szoftver átírta a DVD lejátszó kodeket a gépen, és most minden lejátszó azt használja. Akárhány DVD lejátszó szoftver van a gépre telepítve, mindig egy dekóder szoftvert használnak, általában az utolsó feltelepített, saját kodekkel rendelkező DVD lejátszó szoftverét. Próbálj meg feltelepíteni egy új DVD lejátszó progit, olyat, amiben DVD kodek is van. Most így hirtelen a Cyberlink PowerDVD és a WinDVD jutott eszembe.

Még egy gondolat: Ha régebbi, lassabb a gép lehet, hogy feltelepítettél egy olyan lejátszót, aminek ez a sebesség már kevés, esetleg nem támogatja a videovezérlőd hardveres gyorsítását, ezért nem bírja a gép szuflával. CTRL+ALT+DEL, a futó folyamatoknál nézd meg lejátszás közben a processzor terhelését. Ha 100% körül mozog (duálmagos gépeknél lehet csak 50%-ig kúszik fel, amennyiben csak egy magot használ a dekóder) rég rossz.

Akár vírus is lassíthatja a gépedet, akadályozva a DVD lejátszást.

Persze ez csak egy tipp egy évekkel ezelőtt tévútra keveredett informatikustól Kacsint
Naplózva

Pittike
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #995 Dátum: 2010. Február 12. - 12:25:42 »

A gép alig pár hónapos ACER.

A hiba az elmúlt héten jött elő. Ha USB-ről, vagy HDD- ről játszom le ugyanazt a médiát, akkor semmi hiba.

Sajnos csak ez akét médialejátszóm van, a régebben használt PowerDVD-t elfelejtettem telepíteni.

Na majd doktori kézre adom a brejzlit, ha hazajöttem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #996 Dátum: 2010. Február 12. - 18:54:14 »

A gép alig pár hónapos ACER.

A hiba az elmúlt héten jött elő. Ha USB-ről, vagy HDD- ről játszom le ugyanazt a médiát, akkor semmi hiba.

Sajnos csak ez akét médialejátszóm van, a régebben használt PowerDVD-t elfelejtettem telepíteni.

Na majd doktori kézre adom a brejzlit, ha hazajöttem.
Küldtem privit, hátha azzal megoldódik a dolog. Egy próbát megér mielőtt szétszedetnéd vagy bevizsgáltatnád.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #997 Dátum: 2010. Február 13. - 09:44:34 »

A gép alig pár hónapos ACER.

A hiba az elmúlt héten jött elő. Ha USB-ről, vagy HDD- ről játszom le ugyanazt a médiát, akkor semmi hiba.

Sajnos csak ez akét médialejátszóm van, a régebben használt PowerDVD-t elfelejtettem telepíteni.

Na majd doktori kézre adom a brejzlit, ha hazajöttem.
Küldtem privit, hátha azzal megoldódik a dolog. Egy próbát megér mielőtt szétszedetnéd vagy bevizsgáltatnád.
Drága Drusza!

Szerinted kihez fogom vinni? Ki lakik hozzám a legközelebb? Na ki?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #998 Dátum: 2010. Február 13. - 09:49:03 »

A gép alig pár hónapos ACER.

A hiba az elmúlt héten jött elő. Ha USB-ről, vagy HDD- ről játszom le ugyanazt a médiát, akkor semmi hiba.

Sajnos csak ez akét médialejátszóm van, a régebben használt PowerDVD-t elfelejtettem telepíteni.

Na majd doktori kézre adom a brejzlit, ha hazajöttem.
Küldtem privit, hátha azzal megoldódik a dolog. Egy próbát megér mielőtt szétszedetnéd vagy bevizsgáltatnád.
Drága Drusza!

Szerinted kihez fogom vinni? Ki lakik hozzám a legközelebb? Na ki?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Athee és Gidy közelebb lakik, de örülök, ha meglátogatsz. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 13. - 13:57:03 írta diablo77 » Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #999 Dátum: 2010. Február 13. - 15:59:33 »

A gép alig pár hónapos ACER.

A hiba az elmúlt héten jött elő. Ha USB-ről, vagy HDD- ről játszom le ugyanazt a médiát, akkor semmi hiba.

Sajnos csak ez akét médialejátszóm van, a régebben használt PowerDVD-t elfelejtettem telepíteni.

Na majd doktori kézre adom a brejzlit, ha hazajöttem.
Küldtem privit, hátha azzal megoldódik a dolog. Egy próbát megér mielőtt szétszedetnéd vagy bevizsgáltatnád.
Drága Drusza!

Szerinted kihez fogom vinni? Ki lakik hozzám a legközelebb? Na ki?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Athee és Gidy közelebb lakik, de örülök, ha meglátogatsz. Kacsint
Nem akartam azt írni, hogy aki ért is hozzá.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1000 Dátum: 2010. Február 13. - 16:04:09 »

A gép alig pár hónapos ACER.

A hiba az elmúlt héten jött elő. Ha USB-ről, vagy HDD- ről játszom le ugyanazt a médiát, akkor semmi hiba.

Sajnos csak ez akét médialejátszóm van, a régebben használt PowerDVD-t elfelejtettem telepíteni.

Na majd doktori kézre adom a brejzlit, ha hazajöttem.
Küldtem privit, hátha azzal megoldódik a dolog. Egy próbát megér mielőtt szétszedetnéd vagy bevizsgáltatnád.
Drága Drusza!

Szerinted kihez fogom vinni? Ki lakik hozzám a legközelebb? Na ki?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Athee és Gidy közelebb lakik, de örülök, ha meglátogatsz. Kacsint
Nem akartam azt írni, hogy aki ért is hozzá.  Kacsint
Fiam! Ez kedves volt, hogy rögtön rám gondoltál. De ne sértsd meg Diablot, ha már töri magát, akkor vidd hozzá, én nem vagyok nagyon sértődős. Kacsint Vigyorog
Figyeltétek? Ehhez a topichoz is hozzá tudtam szólni! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 13. - 16:05:45 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1001 Dátum: 2010. Február 13. - 16:51:12 »

 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1002 Dátum: 2010. Február 14. - 21:34:28 »

Diablo!

Megcsináltam, amit írtál nem segített. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1003 Dátum: 2010. Február 15. - 15:05:36 »

Diablo!

Megcsináltam, amit írtál nem segített. 
Sajnálom. Azért az elég érdekes, hogy normál módban nem engedi eltávolítani az eszközök közül. Ha hazajössz, szivesen megnézem. Addig is megpróbálok még agyalni rajta.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1004 Dátum: 2010. Február 15. - 16:27:17 »

Diablo!

Megcsináltam, amit írtál nem segített. 
Sajnálom. Azért az elég érdekes, hogy normál módban nem engedi eltávolítani az eszközök közül. Ha hazajössz, szivesen megnézem. Addig is megpróbálok még agyalni rajta.
Normál mdban távolította el az illesztőprogit.
Sajnos viszont tegnap óta nem hajlandó bizonyos fájlokat  cd-ről beolvasni. filmeket sem.
Egy ideig az avi formátumra gyaakodtam, így viszont a rendes, gyári dvd-t nem értem... He He He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!