Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 19:33:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217121 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #915 Dátum: 2009. November 26. - 12:16:22 »

Kérdésem lenne megen....
Eddig volt egy AMD Sempron 2600+ 1,83 GHz-en futó proci.  Most cserélném egy AMD Athlon XP 3200+ 2,2 GHz-esre.
Kérdés az, hogy hűtőt, ventilátort is kell cserélnem?   
Szerintem mivel ugyanolyan a socket, nem kell cserélni. Hacsak azért nem mert az Athlon a nagyobb teljesítmény mellé több hőt is termel... Kacsint
A Sempron kb 60W-ot termel, az Athlon XP maximum 77W-ot .
Még ha termelné....de fogyasztja!!!  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Köszönöm a tanácsokat. Asszem a kencézés (na meg az otthoni barkácsolásos lesarkazás) miatt a cserét úgyis ismerős szervízben csináltatom, velük is megnézetem, hogy a procicsere, videókari csere és RAM bővítés összesen nem terheli-e túl a tápot.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #916 Dátum: 2009. November 26. - 13:20:05 »

Kérdésem lenne megen....
Eddig volt egy AMD Sempron 2600+ 1,83 GHz-en futó proci.  Most cserélném egy AMD Athlon XP 3200+ 2,2 GHz-esre.
Kérdés az, hogy hűtőt, ventilátort is kell cserélnem?   
Szerintem mivel ugyanolyan a socket, nem kell cserélni. Hacsak azért nem mert az Athlon a nagyobb teljesítmény mellé több hőt is termel... Kacsint
A Sempron kb 60W-ot termel, az Athlon XP maximum 77W-ot .
Még ha termelné....de fogyasztja!!!  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Köszönöm a tanácsokat. Asszem a kencézés (na meg az otthoni barkácsolásos lesarkazás) miatt a cserét úgyis ismerős szervízben csináltatom, velük is megnézetem, hogy a procicsere, videókari csere és RAM bővítés összesen nem terheli-e túl a tápot.
Kimaradt az idézőjel Vigyorog
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #917 Dátum: 2009. November 26. - 19:13:20 »

Megoldódott a freemail-es problémám. Van egy olyan lehetőség a belépéskor, hogy biztonságos belépés. Na azt bepipálva rendesen bejőn az oldal He
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #918 Dátum: 2009. November 26. - 22:37:24 »

Megoldódott a freemail-es problémám. Van egy olyan lehetőség a belépéskor, hogy biztonságos belépés. Na azt bepipálva rendesen bejőn az oldal He
Régebben nekem is volt gondom a freemaillel, le is szoktam róla... Kacsint Vigyorog

Nem tud valaki olyan memóriatesztelő progit, amit nem kell kiírni CD-re, hanem csak el kell indítani? Tettem be új Ramokat és kíváncsi lennék rá, hogy hibátlanok-e?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #919 Dátum: 2009. November 27. - 19:01:51 »

Megoldódott a freemail-es problémám. Van egy olyan lehetőség a belépéskor, hogy biztonságos belépés. Na azt bepipálva rendesen bejőn az oldal He
Régebben nekem is volt gondom a freemaillel, le is szoktam róla... Kacsint Vigyorog

Nem tud valaki olyan memóriatesztelő progit, amit nem kell kiírni CD-re, hanem csak el kell indítani? Tettem be új Ramokat és kíváncsi lennék rá, hogy hibátlanok-e?
Everest. Rendszer stabilitás teszt.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #920 Dátum: 2009. November 27. - 22:15:52 »

Megoldódott a freemail-es problémám. Van egy olyan lehetőség a belépéskor, hogy biztonságos belépés. Na azt bepipálva rendesen bejőn az oldal He
Régebben nekem is volt gondom a freemaillel, le is szoktam róla... Kacsint Vigyorog

Nem tud valaki olyan memóriatesztelő progit, amit nem kell kiírni CD-re, hanem csak el kell indítani? Tettem be új Ramokat és kíváncsi lennék rá, hogy hibátlanok-e?
Everest. Rendszer stabilitás teszt.
Köszi!
Most viszont nagyobb gondom van! Adott a gépem A7V880 lappal. Megvan a 7600GS-es kártya és az új (egy Athlon XP3200+ nem új, de nekem az) proci is, valamint a memóriabővítés 2GB-ra. Betettem, bekötöttem mindkét áramvezetékét a videókarinak. Ledaráltam a régi drivert, feltettem az újat. Addig jó minden (net, stb), amíg valamelyik játékot el nem indítom. Ott aztán szétesik a kép. Valamikor már olyankor, amikor elindul a játék elején a demó, de valamikor szép a felbontás és csak akkor kockázódik be és esik széta  kép, amikor elindulna a játék. Hülye zöldes lilás színek lesznek, valamikor fekete háromszögek. 3Dmark 2001-ben sincs kép, csak fekete árnyak, teljes káosz. Amúgy lefut végig.
A csavar ott van az egészben, hogy a fiam gépében tökéletesen működik ez a videokártya. Feltekertem a NFSMW-ben maximumra a felbontást meg mindent és tökéletesen vitte a kis P4 a maga 768MB memóriájával. A 3DMark is szuperul fut. Mi a tököm lehet? Nem akakrom addig újratelepíteni az egész gépet, amíg legalább halvány menekülőút van arra, hogy vissza kell tennem a régi videókarit.
A másik csak egy kérdés lenne. AMD procit meddig szabad hőmérsékletben felengedni? A régi hűtőt lecseréltük, mert pár perc everestes 100%-os teszt után 60 fok fölé ment. Most egy nagyobb hűtő van benne nagyobb ventivel és potméterrel. Viszont ez elég hangos amikor maxon megy (4400/perc). Ha ráengedem az everestet, akkor ez is 60 fok közelébe megy terhelésnél. Terhelés nélkül 53-55 fokon eldöcög 2000-2500 fordulatnál is. Neten láttam, hogy ezek a procik max 85 fokig mehetnek. Létezik az, hogy az AMD-k 60 fok körül érzik jól magukat? (beépítésnél volt kence, szakember csinálta, úgyhogy nem kente össze azokat az L-es kütyüket, amiko melegedést okozhatnának)
(Most is pl félfordulatnál csak nettel: vinyó 35 fok, videókari 44 fok, proci 55 fok, alaplap 39fok.)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #921 Dátum: 2009. November 27. - 22:23:09 »

Feltelepitettem a windows 7 ultimate-t.Regisztrált végleges verzió.Persze nagyon nem vártam tőle sokat csalódva a vista miatt annó,de ez az oprendszer nagyon bejön,és már most annyi apró alkalmazás teszi szinesebbé hogy rengeteg.Azonfelül a gyorsasága megfogott.Aki teheti térjen át!Beszerzésben segitek. Vigyorog Vigyorog Többit pü-ben.
Naplózva

06 70/22 11 222
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #922 Dátum: 2009. November 27. - 22:43:40 »

Megoldódott a freemail-es problémám. Van egy olyan lehetőség a belépéskor, hogy biztonságos belépés. Na azt bepipálva rendesen bejőn az oldal He
Régebben nekem is volt gondom a freemaillel, le is szoktam róla... Kacsint Vigyorog

Nem tud valaki olyan memóriatesztelő progit, amit nem kell kiírni CD-re, hanem csak el kell indítani? Tettem be új Ramokat és kíváncsi lennék rá, hogy hibátlanok-e?
Everest. Rendszer stabilitás teszt.
Köszi!
Most viszont nagyobb gondom van! Adott a gépem A7V880 lappal. Megvan a 7600GS-es kártya és az új (egy Athlon XP3200+ nem új, de nekem az) proci is, valamint a memóriabővítés 2GB-ra. Betettem, bekötöttem mindkét áramvezetékét a videókarinak. Ledaráltam a régi drivert, feltettem az újat. Addig jó minden (net, stb), amíg valamelyik játékot el nem indítom. Ott aztán szétesik a kép. Valamikor már olyankor, amikor elindul a játék elején a demó, de valamikor szép a felbontás és csak akkor kockázódik be és esik széta  kép, amikor elindulna a játék. Hülye zöldes lilás színek lesznek, valamikor fekete háromszögek. 3Dmark 2001-ben sincs kép, csak fekete árnyak, teljes káosz. Amúgy lefut végig.
A csavar ott van az egészben, hogy a fiam gépében tökéletesen működik ez a videokártya. Feltekertem a NFSMW-ben maximumra a felbontást meg mindent és tökéletesen vitte a kis P4 a maga 768MB memóriájával. A 3DMark is szuperul fut. Mi a tököm lehet? Nem akakrom addig újratelepíteni az egész gépet, amíg legalább halvány menekülőút van arra, hogy vissza kell tennem a régi videókarit.
A másik csak egy kérdés lenne. AMD procit meddig szabad hőmérsékletben felengedni? A régi hűtőt lecseréltük, mert pár perc everestes 100%-os teszt után 60 fok fölé ment. Most egy nagyobb hűtő van benne nagyobb ventivel és potméterrel. Viszont ez elég hangos amikor maxon megy (4400/perc). Ha ráengedem az everestet, akkor ez is 60 fok közelébe megy terhelésnél. Terhelés nélkül 53-55 fokon eldöcög 2000-2500 fordulatnál is. Neten láttam, hogy ezek a procik max 85 fokig mehetnek. Létezik az, hogy az AMD-k 60 fok körül érzik jól magukat? (beépítésnél volt kence, szakember csinálta, úgyhogy nem kente össze azokat az L-es kütyüket, amiko melegedést okozhatnának)
(Most is pl félfordulatnál csak nettel: vinyó 35 fok, videókari 44 fok, proci 55 fok, alaplap 39fok.)
Próbáld frissíteni a directX-et, a VGA drivert. Ha nem segít, és ha jól értem a VGA kieg tápos... akkor nézd meg, hogy a tápod teljesítménye elég e a VGA-hoz.
A proci hőfoka lehetne alacsonyabb is, de nem vészes a dolog.
Hozzánk hoztak be úgy gépet (sulinetes) még új korában, hogy picit melegszik a proci. Na mondom mi lehet. Szétszedem, és csodálkozva láttam, hogy az AMD proci (939)
hűtőbordájának az aljáról a paszta védő műanyagot nem vették le. A proci gyári száma már egész frankón beleolvadt. És még így is működött, csak kicsit magasabb hőfokon.
Na ha jól emlékszem az produkál bios alatt 80 fokot Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #923 Dátum: 2009. November 27. - 23:20:53 »

Megoldódott a freemail-es problémám. Van egy olyan lehetőség a belépéskor, hogy biztonságos belépés. Na azt bepipálva rendesen bejőn az oldal He
Régebben nekem is volt gondom a freemaillel, le is szoktam róla... Kacsint Vigyorog

Nem tud valaki olyan memóriatesztelő progit, amit nem kell kiírni CD-re, hanem csak el kell indítani? Tettem be új Ramokat és kíváncsi lennék rá, hogy hibátlanok-e?
Everest. Rendszer stabilitás teszt.
Köszi!
Most viszont nagyobb gondom van! Adott a gépem A7V880 lappal. Megvan a 7600GS-es kártya és az új (egy Athlon XP3200+ nem új, de nekem az) proci is, valamint a memóriabővítés 2GB-ra. Betettem, bekötöttem mindkét áramvezetékét a videókarinak. Ledaráltam a régi drivert, feltettem az újat. Addig jó minden (net, stb), amíg valamelyik játékot el nem indítom. Ott aztán szétesik a kép. Valamikor már olyankor, amikor elindul a játék elején a demó, de valamikor szép a felbontás és csak akkor kockázódik be és esik széta  kép, amikor elindulna a játék. Hülye zöldes lilás színek lesznek, valamikor fekete háromszögek. 3Dmark 2001-ben sincs kép, csak fekete árnyak, teljes káosz. Amúgy lefut végig.
A csavar ott van az egészben, hogy a fiam gépében tökéletesen működik ez a videokártya. Feltekertem a NFSMW-ben maximumra a felbontást meg mindent és tökéletesen vitte a kis P4 a maga 768MB memóriájával. A 3DMark is szuperul fut. Mi a tököm lehet? Nem akakrom addig újratelepíteni az egész gépet, amíg legalább halvány menekülőút van arra, hogy vissza kell tennem a régi videókarit.
A másik csak egy kérdés lenne. AMD procit meddig szabad hőmérsékletben felengedni? A régi hűtőt lecseréltük, mert pár perc everestes 100%-os teszt után 60 fok fölé ment. Most egy nagyobb hűtő van benne nagyobb ventivel és potméterrel. Viszont ez elég hangos amikor maxon megy (4400/perc). Ha ráengedem az everestet, akkor ez is 60 fok közelébe megy terhelésnél. Terhelés nélkül 53-55 fokon eldöcög 2000-2500 fordulatnál is. Neten láttam, hogy ezek a procik max 85 fokig mehetnek. Létezik az, hogy az AMD-k 60 fok körül érzik jól magukat? (beépítésnél volt kence, szakember csinálta, úgyhogy nem kente össze azokat az L-es kütyüket, amiko melegedést okozhatnának)
(Most is pl félfordulatnál csak nettel: vinyó 35 fok, videókari 44 fok, proci 55 fok, alaplap 39fok.)
Próbáld frissíteni a directX-et, a VGA drivert. Ha nem segít, és ha jól értem a VGA kieg tápos... akkor nézd meg, hogy a tápod teljesítménye elég e a VGA-hoz.
A proci hőfoka lehetne alacsonyabb is, de nem vészes a dolog.
Hozzánk hoztak be úgy gépet (sulinetes) még új korában, hogy picit melegszik a proci. Na mondom mi lehet. Szétszedem, és csodálkozva láttam, hogy az AMD proci (939)
hűtőbordájának az aljáról a paszta védő műanyagot nem vették le. A proci gyári száma már egész frankón beleolvadt. És még így is működött, csak kicsit magasabb hőfokon.
Na ha jól emlékszem az produkál bios alatt 80 fokot Mosolyog
A driverekből frisseket raktam. A tápom elegendő kell, hogy legyen, mert fiaméban ugyanazon Codegen 350W-oson ment szépen minden ezzel a kártyával, mint ami az enyémen nem megy. Műanyagot levették, valami titan venti van fent. Elég gagyinak néz ki, giccses is, mert kéken világít, de nem volt olyan másik raktáron, ami erre a socket 462-re fogatható lett volna. Csak egy kapcsos volt, ami meg nem elég és könnyen letörheti a műanyag foglalat fülét.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #924 Dátum: 2009. November 27. - 23:28:58 »

Ja még annyit...ami a két gép közötti különbséget illeti: csak annyi, hogy a fiaméban nem volt procicsere. És ott megy. Nem lehet, hogy itt a bibi?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #925 Dátum: 2009. November 28. - 13:03:33 »

Ja még annyit...ami a két gép közötti különbséget illeti: csak annyi, hogy a fiaméban nem volt procicsere. És ott megy. Nem lehet, hogy itt a bibi?
Ha ugyanaz a tokozása a két gépnek, akkor a proci átrakásával kilehet próbálni. Volt már erre példa. 2 tök egyforma AMD gépet vett a Múzeum grafikai munkára,
és az egyikre nem lehetett feltelepíteni a Photoshopot. Processzor átcseréltük a két gép között, és akkor a másikra nem ment fel Mosolyog
Aztán egy játékterem rendelt 3 szintén egyforma gépet. Abban is az egyik proci szórakozott (AMD). 5-ből tehát 2 rossz. Na ezért utáljuk az AMD-t, és nem is
forgalmazzuk, csak rendelésre hozunk.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #926 Dátum: 2009. November 28. - 20:10:11 »

Ja még annyit...ami a két gép közötti különbséget illeti: csak annyi, hogy a fiaméban nem volt procicsere. És ott megy. Nem lehet, hogy itt a bibi?
Ha ugyanaz a tokozása a két gépnek, akkor a proci átrakásával kilehet próbálni. Volt már erre példa. 2 tök egyforma AMD gépet vett a Múzeum grafikai munkára,
és az egyikre nem lehetett feltelepíteni a Photoshopot. Processzor átcseréltük a két gép között, és akkor a másikra nem ment fel Mosolyog
Aztán egy játékterem rendelt 3 szintén egyforma gépet. Abban is az egyik proci szórakozott (AMD). 5-ből tehát 2 rossz. Na ezért utáljuk az AMD-t, és nem is
forgalmazzuk, csak rendelésre hozunk.
A fiaméban egy P4B533 as lap van 2,4 GHz-es pentiummal. 3D markban videókari berakása előtt 5259 volt, utána 11693  ....lett a fiamnak egy jobb gépe én meg nem jutottam ötről hatra...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #927 Dátum: 2009. November 28. - 20:16:32 »

Hozzaertokhoz fordulnek, PC gondban. A 3 eves Laptopom egy furcsa kellemetlen szokast vett a felyebe, egy bizonyos ido utan (ami kb.1 ora +/-?) egyszeruen leall. Amit meg tapasztaltam az ugyben, hogy olyankor jocskan meleg a szellozo nyilas kornyeken. Ja es szinte kifelejtettem, egy Fujitsu Siemens AMILO L7320- rol van szoo.
Ha van valakinek otlete, javaslata ez ugyben megkoszonnem.
Naplózva

Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #928 Dátum: 2009. November 28. - 20:20:15 »

Hozzaertokhoz fordulnek, PC gondban. A 3 eves Laptopom egy furcsa kellemetlen szokast vett a felyebe, egy bizonyos ido utan (ami kb.1 ora +/-?) egyszeruen leall. Amit meg tapasztaltam az ugyben, hogy olyankor jocskan meleg a szellozo nyilas kornyeken. Ja es szinte kifelejtettem, egy Fujitsu Siemens AMILO L7320- rol van szoo.
Ha van valakinek otlete, javaslata ez ugyben megkoszonnem.
Tuti ráférne egy belső tisztítás. Próbáld akksi nélkül használni, hogy úgy is leáll e.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #929 Dátum: 2009. November 28. - 20:25:36 »

Hozzaertokhoz fordulnek, PC gondban. A 3 eves Laptopom egy furcsa kellemetlen szokast vett a felyebe, egy bizonyos ido utan (ami kb.1 ora +/-?) egyszeruen leall. Amit meg tapasztaltam az ugyben, hogy olyankor jocskan meleg a szellozo nyilas kornyeken. Ja es szinte kifelejtettem, egy Fujitsu Siemens AMILO L7320- rol van szoo.
Ha van valakinek otlete, javaslata ez ugyben megkoszonnem.
Lehet,hogy nem megy/leáll a venti és túlmelegszik,illetve mielőtt túlmelegedne leáll.Ez egy védelmi funkció a BIOS-ban.
Nekem egy Acer notim van az csinált olyat régen,hogy alvó módból mikor visszahoztam,egyszerűen nem indult el a ventillátor és ugyanez volt az eredmény.A harmadik BIOS frissítés (remegő kézzel,szívemmel a torkomban)megoldotta a dolgot.
De még mielőtt bármit is csinálsz,én is azt mondom,hogy alaposan tisztítsd ki.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!