Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 17:41:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217056 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #900 Dátum: 2009. November 23. - 20:57:35 »

Érdekes dolgot tapasztaltam, amire nem tudom a magyarázatot. Beüzemeltem a laptopot és az usb-s wifi egységet. Minden tökéletes, még ezzel a nem túl nagy teljesítményű wifi routerrel is a minimum jelerősség 80% a lakás legeldugottab pontján, gondoltam beállítom az Outlookot is. Beállítás megtörtént, fogadás ment, viszont email küldésnél hibát jelzett. Rákerestem a hibakódra, de igazából nem lettem okosabb. Az ott ajánlott dolgokat megcsináltam (pl fiók törlése és manuális létrehozása), de így sem működött. Gondoltam esetleg szerver hiba, bekapcsoltam az asztali gépet és ott minden ment, küldtem próbaüzit és az is elment. Kikapcsoltam a gépet és megnéztem újból a laptopon és láss csodát most már ott is ment. He
Ez miért van?
A kimenő szervert állítsd át a szolgáltató szerverére.
Mindkettő ugyanaz, már ha a POP3 és SMTP szerverekre gondolsz (t-online-os vagyok). Az a furcsa hogy nem kellett semmit állítani és mégis elindult, miután az asztalit elindítottam majd leállítottam.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #901 Dátum: 2009. November 24. - 08:51:15 »

Érdekes dolgot tapasztaltam, amire nem tudom a magyarázatot. Beüzemeltem a laptopot és az usb-s wifi egységet. Minden tökéletes, még ezzel a nem túl nagy teljesítményű wifi routerrel is a minimum jelerősség 80% a lakás legeldugottab pontján, gondoltam beállítom az Outlookot is. Beállítás megtörtént, fogadás ment, viszont email küldésnél hibát jelzett. Rákerestem a hibakódra, de igazából nem lettem okosabb. Az ott ajánlott dolgokat megcsináltam (pl fiók törlése és manuális létrehozása), de így sem működött. Gondoltam esetleg szerver hiba, bekapcsoltam az asztali gépet és ott minden ment, küldtem próbaüzit és az is elment. Kikapcsoltam a gépet és megnéztem újból a laptopon és láss csodát most már ott is ment. He
Ez miért van?
A kimenő szervert állítsd át a szolgáltató szerverére.
Mindkettő ugyanaz, már ha a POP3 és SMTP szerverekre gondolsz (t-online-os vagyok). Az a furcsa hogy nem kellett semmit állítani és mégis elindult, miután az asztalit elindítottam majd leállítottam.
Most akkor jó?
A fiókodat is a t-s címmel akarod használni? A szolgáltató szerverénél a mail-szolgáltatóra gondoltam (bár enyhén nem felejtettem ki Mosolyog)
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #902 Dátum: 2009. November 24. - 16:44:42 »

A Catalyst nem ATI kártyákhoz van?
De igen.
Catalyst az ATi-é, Detonator az NVIDIA-é (legalább is régen így volt, egy ideje meg nem foglalkozom vele). De a leírtakon ez nem változtat.
igazad van mert mos hiába keresek rá nem dobja ki a google
Na csak megtaláltam http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 24. - 16:48:23 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #903 Dátum: 2009. November 24. - 17:44:22 »

Érdekes dolgot tapasztaltam, amire nem tudom a magyarázatot. Beüzemeltem a laptopot és az usb-s wifi egységet. Minden tökéletes, még ezzel a nem túl nagy teljesítményű wifi routerrel is a minimum jelerősség 80% a lakás legeldugottab pontján, gondoltam beállítom az Outlookot is. Beállítás megtörtént, fogadás ment, viszont email küldésnél hibát jelzett. Rákerestem a hibakódra, de igazából nem lettem okosabb. Az ott ajánlott dolgokat megcsináltam (pl fiók törlése és manuális létrehozása), de így sem működött. Gondoltam esetleg szerver hiba, bekapcsoltam az asztali gépet és ott minden ment, küldtem próbaüzit és az is elment. Kikapcsoltam a gépet és megnéztem újból a laptopon és láss csodát most már ott is ment. He
Ez miért van?
A kimenő szervert állítsd át a szolgáltató szerverére.
Mindkettő ugyanaz, már ha a POP3 és SMTP szerverekre gondolsz (t-online-os vagyok). Az a furcsa hogy nem kellett semmit állítani és mégis elindult, miután az asztalit elindítottam majd leállítottam.
Most akkor jó?
A fiókodat is a t-s címmel akarod használni? A szolgáltató szerverénél a mail-szolgáltatóra gondoltam (bár enyhén nem felejtettem ki Mosolyog)
Igen jó és a t-online-os címemet használom csak vele.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #904 Dátum: 2009. November 24. - 21:20:56 »

Nálam meg érdekes a dolog. A pk- nak van német mobilnetje és használhatnám is, de.
Hiába látom wifi-n a modemjét és ő hiába van beloggolva a netre, nem tudok böngészni. Pedig megengedi.
Az asztali pc-n kellene valamit beállítanunk?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #905 Dátum: 2009. November 24. - 21:35:10 »

Nálam meg érdekes a dolog. A pk- nak van német mobilnetje és használhatnám is, de.
Hiába látom wifi-n a modemjét és ő hiába van beloggolva a netre, nem tudok böngészni. Pedig megengedi.
Az asztali pc-n kellene valamit beállítanunk?

Hát ha jól gondolom be kellene állítani úgy a hálózatot, hogy te az ő gépén keresztül netezhess, szóval valami helyi hálózatot kellene összedobnotok.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #906 Dátum: 2009. November 24. - 21:41:37 »

Nálam meg érdekes a dolog. A pk- nak van német mobilnetje és használhatnám is, de.
Hiába látom wifi-n a modemjét és ő hiába van beloggolva a netre, nem tudok böngészni. Pedig megengedi.
Az asztali pc-n kellene valamit beállítanunk?

Hát ha jól gondolom be kellene állítani úgy a hálózatot, hogy te az ő gépén keresztül netezhess, szóval valami helyi hálózatot kellene összedobnotok.
És azt hol? 20 perc múlva vissza kell adnom a modemet.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #907 Dátum: 2009. November 25. - 18:42:14 »

Nálam meg érdekes a dolog. A pk- nak van német mobilnetje és használhatnám is, de.
Hiába látom wifi-n a modemjét és ő hiába van beloggolva a netre, nem tudok böngészni. Pedig megengedi.
Az asztali pc-n kellene valamit beállítanunk?

Hát ha jól gondolom be kellene állítani úgy a hálózatot, hogy te az ő gépén keresztül netezhess, szóval valami helyi hálózatot kellene összedobnotok.
És azt hol? 20 perc múlva vissza kell adnom a modemet.
Hálózati helyek->Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása.
Mind a két gépen le kell futtatni.

Viszont akár össze is zavarhatja a hálózati beállításokat, és akkor más HotSpot-ot vagy gépet nem tudsz elérni.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #908 Dátum: 2009. November 25. - 21:49:27 »

Következő problémába ütköztem. Mióta van router, nem nagyon akar bejönni a freemail oldala. Van hogy bejön, de olyan lassú, hogy 30 perc kell neki a betöltéshez (más honlapok tökéletesen jönnek). Ha router nélkül nézem, viszont azonnal bejön. Kiderült, ugyanilyen problémája van egy ismerősömnek is. Mi a gond? He Valamit át kellene állítanom a routeren?
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #909 Dátum: 2009. November 25. - 22:30:50 »

Következő problémába ütköztem. Mióta van router, nem nagyon akar bejönni a freemail oldala. Van hogy bejön, de olyan lassú, hogy 30 perc kell neki a betöltéshez (más honlapok tökéletesen jönnek). Ha router nélkül nézem, viszont azonnal bejön. Kiderült, ugyanilyen problémája van egy ismerősömnek is. Mi a gond? He Valamit át kellene állítanom a routeren?
Én a szomszédon lógok néha de ott is nehezen tölt be.Nem is nagyon szeretem a freemail.
Naplózva

06 70/22 11 222
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #910 Dátum: 2009. November 26. - 09:31:05 »

Következő problémába ütköztem. Mióta van router, nem nagyon akar bejönni a freemail oldala. Van hogy bejön, de olyan lassú, hogy 30 perc kell neki a betöltéshez (más honlapok tökéletesen jönnek). Ha router nélkül nézem, viszont azonnal bejön. Kiderült, ugyanilyen problémája van egy ismerősömnek is. Mi a gond? He Valamit át kellene állítanom a routeren?
Nem lehet, hogy a router tűzfala valami olyat nem bír, ami a freemaillel kapcsolatos?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #911 Dátum: 2009. November 26. - 09:35:39 »

Kérdésem lenne megen....
Eddig volt egy AMD Sempron 2600+ 1,83 GHz-en futó proci.  Most cserélném egy AMD Athlon XP 3200+ 2,2 GHz-esre.
Kérdés az, hogy hűtőt, ventilátort is kell cserélnem?   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #912 Dátum: 2009. November 26. - 10:25:01 »

Kérdésem lenne megen....
Eddig volt egy AMD Sempron 2600+ 1,83 GHz-en futó proci.  Most cserélném egy AMD Athlon XP 3200+ 2,2 GHz-esre.
Kérdés az, hogy hűtőt, ventilátort is kell cserélnem?   
Szerintem mivel ugyanolyan a socket, nem kell cserélni. Hacsak azért nem mert az Athlon a nagyobb teljesítmény mellé több hőt is termel... Kacsint
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #913 Dátum: 2009. November 26. - 11:15:00 »

Kérdésem lenne megen....
Eddig volt egy AMD Sempron 2600+ 1,83 GHz-en futó proci.  Most cserélném egy AMD Athlon XP 3200+ 2,2 GHz-esre.
Kérdés az, hogy hűtőt, ventilátort is kell cserélnem?   
Szerintem mivel ugyanolyan a socket, nem kell cserélni. Hacsak azért nem mert az Athlon a nagyobb teljesítmény mellé több hőt is termel... Kacsint
A Sempron kb 60W-ot termel, az Athlon XP maximum 77W-ot .
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #914 Dátum: 2009. November 26. - 11:18:17 »

Következő problémába ütköztem. Mióta van router, nem nagyon akar bejönni a freemail oldala. Van hogy bejön, de olyan lassú, hogy 30 perc kell neki a betöltéshez (más honlapok tökéletesen jönnek). Ha router nélkül nézem, viszont azonnal bejön. Kiderült, ugyanilyen problémája van egy ismerősömnek is. Mi a gond? He Valamit át kellene állítanom a routeren?
Nem lehet, hogy a router tűzfala valami olyat nem bír, ami a freemaillel kapcsolatos?
Hát igen, valószínű valami ilyen dolog lehet, csak nem tudom mit.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!