Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 15:36:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217000 alkalommal)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #870 Dátum: 2009. November 20. - 11:44:31 »

A minapi remek idojaras eredmenyekent kollegam laptopja repult egyet.
Munkodik, de azt mondja, hogy lassabban tolt be programokat, mint korabban, meg 2-3 programra azt valaszolta, hogy nem elerheto, utana viszont gond nelkul futott.
Lehet valami fizikai serules? kivulrol semmi nem lathato...
Ha jól tévedek, a laptopok vinyója lekapcsoláskor leveszi a fejeket az cilinderről. Így nem igazán sérülhet, csak ha nagyon komoly ütést kap. Én ejtettem le a lapimat annó 1 méter magasból egy szál hátizsákban, de nem történt semmi. Persze előfordulhat, hogy mégis. Szerezni kellene valamilyen progit, ami meg tudja állapítani, hogy vane fizikai sérült. az alap CHKDSK szerintem ehhez kevés.
Minden vinyó kiviszi a fejet olyan területre kikapcsoláskor, ahol nem sértheti meg az adathordozó felületet (nem a fejet kell védeni, hanem a lemezt).
Ezt a célt szolgálja (többek között) az op.rendszerek leállítás funkciója, és ezért sérülhetnek egy áramszünet esetén (a forgó lemezek légpárna hatást idéznek elő, és gátolja meg a fej egységet a lemezbe ütéstől).
Persze a gyártók igyekeznek áramszünetes esetekre is védelmet kitalálni (nekem még nem sérül vinyóm ilyen okból).
Az viszont igaz, hogy a hordozható eszközök merev lemezeit (is) strapabíróbbra építik (van amelyikben gyorsulás érzékelő van beépítve, így érzékeli a zuhanást, és viszi ki a fejet még működő meghajtó esetén is tároló zónába).
Ezért is drágábbak.
"...ahol nem sértheti meg az adathordozó felületet (nem a fejet kell védeni, hanem a lemezt)." -én is a lemezre gondoltam, bár ha a fej sérül, az is elég para...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #871 Dátum: 2009. November 20. - 17:10:34 »

Kérdésem lenne hozzáértőkhöz.
Ez a videókari van most:
http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=130&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=939
és erre lenne lehetőségem cserélni némi pénzmagért:
http://www.giga-byte.hu/products/vga/specs/gv-n62256dp2-rh.html

Megéri pár ezresért  a csere?
Valaki megbecsülné mondjuk egy százas skálán, hogy ha mondjuk egy 128MB-os MX440-es AGP8-as kártya 10 egység, a mostani 128MB-os GeForce FX5700LE kártyám meg 20 egység, akkor ez a 256MB-os GeForce 6200-es kb. mennyi?
Valamilyen AGP8as 256MB-os kártyát kéne vennem, de elvesztem a sok adatban és tanácstalan vagyok. A fő csapásirány GeForce lenne, nem kell csúcskártya, 10000 alatti összeget szánnék rá, de nem akarok hasonlóért pénzt adni feleslegesen.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 20. - 17:12:19 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #872 Dátum: 2009. November 20. - 17:19:31 »

Ja még annyit, hogy a mostani 128 bites, a geforce 6200-ra meg 64 bitet ír.  Létezik ez?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #873 Dátum: 2009. November 20. - 17:40:02 »

Ja még annyit, hogy a mostani 128 bites, a geforce 6200-ra meg 64 bitet ír.  Létezik ez?
Igen. Van belőle elvileg 64 és 128 bites is. A 6200 a 6ezres sorozat legalja, a tied kb az 5ezres sorozat középmezőnyébe tartozik. A 6200-nál a mag 50 Mhz-cel, a memória 150Mhz-cel gyorsabb, mint a mostanid, viszont a 64bit miatt ez majdnem feleződik. Szerintem nem lesz sebességjavulás, hiába a nagyobb és gyorsabb memória, ha csak 64bites az adatátvitel.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #874 Dátum: 2009. November 20. - 18:13:15 »

Ja még annyit, hogy a mostani 128 bites, a geforce 6200-ra meg 64 bitet ír.  Létezik ez?
Igen. Van belőle elvileg 64 és 128 bites is. A 6200 a 6ezres sorozat legalja, a tied kb az 5ezres sorozat középmezőnyébe tartozik. A 6200-nál a mag 50 Mhz-cel, a memória 150Mhz-cel gyorsabb, mint a mostanid, viszont a 64bit miatt ez majdnem feleződik. Szerintem nem lesz sebességjavulás, hiába a nagyobb és gyorsabb memória, ha csak 64bites az adatátvitel.
Nagyon köszönöm a gyors választ! Ez nagy segítség volt most!  Kacsint
Esetleg tudnál ajánlani valamilyen kártyát nekem? Nem akarok legújabb játékokat futtatni, hisz a gép sem bírná, csak ha van jobb ennél az FX5700-asnál, akkor ezt megkapná a gyerek, mert neki még az MX440-es van a gépében. (Kipróbáltuk és átraktuk neki ezt...hát sokat javult a gépe. Kacsint) Én meg vennék valami mást.
A gépem: alaplap A7V880, proci: AMD Sempron 2600+ (1,8GHz), Memória: 4 db PQI 256MB PC3200 (400MHz) Dual Channel, de ez lehet csere lesz 4 db 512MB-os PC3200-asra. Persze nem tudom, hogy ettől gyorsul-e még a gép....
Megköszönném...
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 20. - 18:17:25 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #875 Dátum: 2009. November 20. - 20:03:53 »

Ja még annyit, hogy a mostani 128 bites, a geforce 6200-ra meg 64 bitet ír.  Létezik ez?
Igen. Van belőle elvileg 64 és 128 bites is. A 6200 a 6ezres sorozat legalja, a tied kb az 5ezres sorozat középmezőnyébe tartozik. A 6200-nál a mag 50 Mhz-cel, a memória 150Mhz-cel gyorsabb, mint a mostanid, viszont a 64bit miatt ez majdnem feleződik. Szerintem nem lesz sebességjavulás, hiába a nagyobb és gyorsabb memória, ha csak 64bites az adatátvitel.
Nagyon köszönöm a gyors választ! Ez nagy segítség volt most!  Kacsint
Esetleg tudnál ajánlani valamilyen kártyát nekem? Nem akarok legújabb játékokat futtatni, hisz a gép sem bírná, csak ha van jobb ennél az FX5700-asnál, akkor ezt megkapná a gyerek, mert neki még az MX440-es van a gépében. (Kipróbáltuk és átraktuk neki ezt...hát sokat javult a gépe. Kacsint) Én meg vennék valami mást.
A gépem: alaplap A7V880, proci: AMD Sempron 2600+ (1,8GHz), Memória: 4 db PQI 256MB PC3200 (400MHz) Dual Channel, de ez lehet csere lesz 4 db 512MB-os PC3200-asra. Persze nem tudom, hogy ettől gyorsul-e még a gép....
Megköszönném...
Hát ha belefér a költségvetésbe és Nvidia kell, akkor 6600GT-t vennék vagy 6800-ból bármilyet, esetleg 7300GT vagy 7600GS. A 6600GT GDDR3-as memóriával van szerelve, de "csak" 128 bites, a 6800-ból a sima és az LE sima DDR memóriás viszont 256bites sávszélességet használ. A 7300 és 7600 GDDR3-as memóriával 128biten kommunikál.

A RAM bővítés meg megéri, legalábbis sebességben mindenképp. A legnagyobb különbség 1GB és 2GB között van. Amikor én 2-ről 4-re bővítettem szintén volt gyorsulás, de már nem annyira észrevehető. Most 6GB van a gépemben, de ez már nem érte meg, észrevehetetlen a különbség még 64bites Win7-nél is.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 20. - 20:34:38 írta diablo77 » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #876 Dátum: 2009. November 20. - 20:05:55 »

Ja még annyit, hogy a mostani 128 bites, a geforce 6200-ra meg 64 bitet ír.  Létezik ez?
Igen. Van belőle elvileg 64 és 128 bites is. A 6200 a 6ezres sorozat legalja, a tied kb az 5ezres sorozat középmezőnyébe tartozik. A 6200-nál a mag 50 Mhz-cel, a memória 150Mhz-cel gyorsabb, mint a mostanid, viszont a 64bit miatt ez majdnem feleződik. Szerintem nem lesz sebességjavulás, hiába a nagyobb és gyorsabb memória, ha csak 64bites az adatátvitel.
Nagyon köszönöm a gyors választ! Ez nagy segítség volt most!  Kacsint
Esetleg tudnál ajánlani valamilyen kártyát nekem? Nem akarok legújabb játékokat futtatni, hisz a gép sem bírná, csak ha van jobb ennél az FX5700-asnál, akkor ezt megkapná a gyerek, mert neki még az MX440-es van a gépében. (Kipróbáltuk és átraktuk neki ezt...hát sokat javult a gépe. Kacsint) Én meg vennék valami mást.
A gépem: alaplap A7V880, proci: AMD Sempron 2600+ (1,8GHz), Memória: 4 db PQI 256MB PC3200 (400MHz) Dual Channel, de ez lehet csere lesz 4 db 512MB-os PC3200-asra. Persze nem tudom, hogy ettől gyorsul-e még a gép....
Megköszönném...
Hát ha belefér a költségvetésbe és Nvidia kell, akkor 6600GT-t vennék vagy 6800-ból bármilyet, esetleg 7300GT vagy 7600GS. A 6600GT GDDR3-as memóriával van szerelve, de "csak" 128 bites, a 6800-ból a sima és az LE sima DDR memóriás viszont 256bites sávszélességet használ. A 7300 és 7600 GDDR3-as memóriával 128biten kommunikál.

A RAM bővítés meg megéri, legalábbis sebességben mindenképp. A legnagyobb különbség 1GB és 2GB között van. Amikor én 2-ről 4-re bővítettem szintén volt gyorsulás, de már nem annyira észrevehető. Most 6GB vana gépemben, de ez már nem érte meg, észrevehetetlen a különbség még 64bites Win7-nél is.
Köszi!!!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #877 Dátum: 2009. November 20. - 21:36:53 »

Azt mondjátok meg, hogy a hajó lepukkant gépén miért tudom használni teljesen a netet, a saját vacsiúj laptopomon meg például nem tudok hozzászolni az indapass azonosítót kérő oldalakhoz. Pedig van azonosítom és be is vagyok jelentkezve.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #878 Dátum: 2009. November 20. - 21:42:59 »

Azt mondjátok meg, hogy a hajó lepukkant gépén miért tudom használni teljesen a netet, a saját vacsiúj laptopomon meg például nem tudok hozzászolni az indapass azonosítót kérő oldalakhoz. Pedig van azonosítom és be is vagyok jelentkezve.
De legalább van ékezet Vigyorog
Egyébként meg jó kérdés, valamilyen beállítás lehet a ludas (gondolom).
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #879 Dátum: 2009. November 21. - 10:57:28 »

Azt mondjátok meg, hogy a hajó lepukkant gépén miért tudom használni teljesen a netet, a saját vacsiúj laptopomon meg például nem tudok hozzászolni az indapass azonosítót kérő oldalakhoz. Pedig van azonosítom és be is vagyok jelentkezve.
De legalább van ékezet Vigyorog
Egyébként meg jó kérdés, valamilyen beállítás lehet a ludas (gondolom).
Jó, de melyik? Mondjuk a hajó böngészője IE...

Kipróbáltam, IE - vel megy a dolog. Nem értem...
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 21. - 11:00:02 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #880 Dátum: 2009. November 21. - 11:58:02 »

Na felraktam az AVG 9-et kipróbálásra! Nekem nem jött be.
Olyan szinten lelassította a gépet, hogy inkább töröltem.
Előtte a gép bekapcsolásától számítva 1,5-2 perc alatt összeállt minden (netre csatlakozást is beleértve), AVG-vel ez több mint 6 perc volt.
Ha elindult akkor állandóan restartolni akarta a rendszert. Na ezt 1 órán belül 4-szer játszotta el, mire úgy döntöttem, hogy mehet a gépről.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #881 Dátum: 2009. November 21. - 12:19:01 »

Na felraktam az AVG 9-et kipróbálásra! Nekem nem jött be.
Olyan szinten lelassította a gépet, hogy inkább töröltem.
Előtte a gép bekapcsolásától számítva 1,5-2 perc alatt összeállt minden (netre csatlakozást is beleértve), AVG-vel ez több mint 6 perc volt.
Ha elindult akkor állandóan restartolni akarta a rendszert. Na ezt 1 órán belül 4-szer játszotta el, mire úgy döntöttem, hogy mehet a gépről.
1,5-2 perc? Addig 2x újraindítom a gépem. És AVG van rajta Mosolyog Az a 6 perc nagyon sok.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #882 Dátum: 2009. November 21. - 13:16:52 »

Na felraktam az AVG 9-et kipróbálásra! Nekem nem jött be.
Olyan szinten lelassította a gépet, hogy inkább töröltem.
Előtte a gép bekapcsolásától számítva 1,5-2 perc alatt összeállt minden (netre csatlakozást is beleértve), AVG-vel ez több mint 6 perc volt.
Ha elindult akkor állandóan restartolni akarta a rendszert. Na ezt 1 órán belül 4-szer játszotta el, mire úgy döntöttem, hogy mehet a gépről.
1,5-2 perc? Addig 2x újraindítom a gépem. És AVG van rajta Mosolyog Az a 6 perc nagyon sok.

Jó, de azt vegyük alapul, hogy nem hiper-szuper gépem van.  Mosolyog 1,3 Intel proci, 1Gb RAM, 80 Gb vinyó.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #883 Dátum: 2009. November 21. - 13:38:45 »

Na felraktam az AVG 9-et kipróbálásra! Nekem nem jött be.
Olyan szinten lelassította a gépet, hogy inkább töröltem.
Előtte a gép bekapcsolásától számítva 1,5-2 perc alatt összeállt minden (netre csatlakozást is beleértve), AVG-vel ez több mint 6 perc volt.
Ha elindult akkor állandóan restartolni akarta a rendszert. Na ezt 1 órán belül 4-szer játszotta el, mire úgy döntöttem, hogy mehet a gépről.
1,5-2 perc? Addig 2x újraindítom a gépem. És AVG van rajta Mosolyog Az a 6 perc nagyon sok.

Jó, de azt vegyük alapul, hogy nem hiper-szuper gépem van.  Mosolyog 1,3 Intel proci, 1Gb RAM, 80 Gb vinyó.
akkor ne a 9-es, hanem a 8.5 vagy 7.5-ös AVG-t próbáld.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #884 Dátum: 2009. November 21. - 15:43:51 »

Azt mondjátok meg, hogy a hajó lepukkant gépén miért tudom használni teljesen a netet, a saját vacsiúj laptopomon meg például nem tudok hozzászolni az indapass azonosítót kérő oldalakhoz. Pedig van azonosítom és be is vagyok jelentkezve.
De legalább van ékezet Vigyorog
Egyébként meg jó kérdés, valamilyen beállítás lehet a ludas (gondolom).
Jó, de melyik? Mondjuk a hajó böngészője IE...

Kipróbáltam, IE - vel megy a dolog. Nem értem...
Az jó, hogy megy a dolog, de hol vannak az avatarok? He He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!