Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 09:27:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216834 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #765 Dátum: 2009. Október 20. - 21:46:50 »

Nálad ment. Itthon nem megy.
És pl. blogon sem tudok kommentelni, mert nem jön fel a bejelentkezés ikon...
De ugyanez van az asztali PC-n.
És ugyanaz a net is?
Igen. t-fos mobil.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #766 Dátum: 2009. Október 20. - 21:52:40 »

Nálad ment. Itthon nem megy.
És pl. blogon sem tudok kommentelni, mert nem jön fel a bejelentkezés ikon...
De ugyanez van az asztali PC-n.
És ugyanaz a net is?
Igen. t-fos mobil.
Nekem a vodás tutin szalad és több gépen is volt már.
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #767 Dátum: 2009. Október 21. - 07:33:26 »

Nálad ment. Itthon nem megy.
És pl. blogon sem tudok kommentelni, mert nem jön fel a bejelentkezés ikon...
De ugyanez van az asztali PC-n.
És ugyanaz a net is?
Továbbá nem megy a gugli térkép, egyetlen útvonaltervező sem... Pedig lekapcsoltam a webszűrőt is.
Egész egyszerűen a T-fos szolgáltatás nem elégséges. Amióta átváltottam korlátlan csomagra, még nem volt 3G! Most is csak UMTS!
Lehúzós piszok banda.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #768 Dátum: 2009. Október 21. - 08:01:43 »

Tuti a net lesz az!

Most kijöttem a házból, HDSPA kapcsolat és münködnek a dolgok.  He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #769 Dátum: 2009. Október 21. - 13:07:02 »

Hiába kapcsolom le a vírusírtót, nem tudom használni a kis  fejeket...
Mik ezek? Jscript? A lassú netkapcsolat lehet a ludas?
Nem script.
Sima kis képek. .gif típusúak.
Ha más oldalon is ez van+senki másnál nem jelentkezik ez a gond, akkor csak a te elérésedben lehet a hiba.
Azt viszont el nem tudom képzelni, hogy mi.
Látni kellene.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #770 Dátum: 2009. Október 21. - 18:14:31 »

Hiába kapcsolom le a vírusírtót, nem tudom használni a kis  fejeket...
Mik ezek? Jscript? A lassú netkapcsolat lehet a ludas?
Nem script.
Sima kis képek. .gif típusúak.
Ha más oldalon is ez van+senki másnál nem jelentkezik ez a gond, akkor csak a te elérésedben lehet a hiba.
Azt viszont el nem tudom képzelni, hogy mi.
Látni kellene.
Lehet, hogy fogod... Bagolyon.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #771 Dátum: 2009. Október 22. - 06:45:46 »

Tuti, hogy a mobilnet, mert pl. a youtube sem megy4
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #772 Dátum: 2009. Október 22. - 16:52:07 »

Hiába kapcsolom le a vírusírtót, nem tudom használni a kis  fejeket...
Mik ezek? Jscript? A lassú netkapcsolat lehet a ludas?
Nem script.
Sima kis képek. .gif típusúak.
Ha más oldalon is ez van+senki másnál nem jelentkezik ez a gond, akkor csak a te elérésedben lehet a hiba.
Azt viszont el nem tudom képzelni, hogy mi.
Látni kellene.
Lehet, hogy fogod... Bagolyon.
OK
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #773 Dátum: 2009. Október 22. - 19:41:39 »

A következő problémába ütköztem. Kollégám szólt, hogy nem indul az XP, mondom nem gond, telepítünk egyet. XP telepítő elindul, de a hardverkiépítés vizsgálata résznél megáll. Ez nem túl jó jel, gondoltam, HIrens BootCD előkap és vizsgáljuk meg. Memória jó, vinyó elvileg szintén, több programmal ellenőriztem, felületi tesztet is végeztem. Gondoltam akkor újrapartícionálom, a Partition magic viszont nem látott rajta egyet sem, illetve azt írta, hogy rossz. Mini Win98 ntfs kiegészítéssel csak egy partíciót látott, a rendszert, chekdisk végigellenőrizte hiba nélkül, viszont a másik partíciót érzéklete hogy kellene lennie, de nem tudta betölteni. Több másik progit kipróbáltam és a többségük a partíciós tábla ellenőrzésénél hibát dobott vagy kifagyott. Hogy vírus vagy hardverhiba nem tudom, SMART adatok szerint nincs gond a vinyóval (HDSentinel). A probléma az, hogy 1 nagyon fontos állomány van azon a partíción, egy szakdolgozat, amiről nincs mentés, illetve egy nagy részéről nincs. A következő lépés az lesz, hogy másik gépbe berakom ésott megpróbálnám helyreállítani csak azt nem tudom, mivel érdemes próbálkoznom. Több program is igér esélyeket. Van-e valakinek tapasztalata ilyen téren, hogy mivel kezdjem, nem szeretném esetleg én megadni az utolsó döfést.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #774 Dátum: 2009. Október 22. - 21:08:25 »

A következő problémába ütköztem. Kollégám szólt, hogy nem indul az XP, mondom nem gond, telepítünk egyet. XP telepítő elindul, de a hardverkiépítés vizsgálata résznél megáll. Ez nem túl jó jel, gondoltam, HIrens BootCD előkap és vizsgáljuk meg. Memória jó, vinyó elvileg szintén, több programmal ellenőriztem, felületi tesztet is végeztem. Gondoltam akkor újrapartícionálom, a Partition magic viszont nem látott rajta egyet sem, illetve azt írta, hogy rossz. Mini Win98 ntfs kiegészítéssel csak egy partíciót látott, a rendszert, chekdisk végigellenőrizte hiba nélkül, viszont a másik partíciót érzéklete hogy kellene lennie, de nem tudta betölteni. Több másik progit kipróbáltam és a többségük a partíciós tábla ellenőrzésénél hibát dobott vagy kifagyott. Hogy vírus vagy hardverhiba nem tudom, SMART adatok szerint nincs gond a vinyóval (HDSentinel). A probléma az, hogy 1 nagyon fontos állomány van azon a partíción, egy szakdolgozat, amiről nincs mentés, illetve egy nagy részéről nincs. A következő lépés az lesz, hogy másik gépbe berakom ésott megpróbálnám helyreállítani csak azt nem tudom, mivel érdemes próbálkoznom. Több program is igér esélyeket. Van-e valakinek tapasztalata ilyen téren, hogy mivel kezdjem, nem szeretném esetleg én megadni az utolsó döfést.
Szoftveres haverral most beszéltem ez ügyben.A/Get Data Back/nevű progi megoldás a problémádra.Viszont legalább annyi helynek kell lennie szabadon a másik gépben lévő vinyón mint anennyi adat a sérült vinyón van mert mindent átmásol amit csak lehet.  http://download.chip.eu/hu/download_hu_1570401.html
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #775 Dátum: 2009. Október 26. - 08:28:40 »

Hol lehet kikapcsolni a toucpad érintős funkcióját? Nekem elég, ha a gombra klikkelek. A vezérlőpult egér menüjében nem kínálja fel.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #776 Dátum: 2009. Október 26. - 10:44:20 »

A következő problémába ütköztem. Kollégám szólt, hogy nem indul az XP, mondom nem gond, telepítünk egyet. XP telepítő elindul, de a hardverkiépítés vizsgálata résznél megáll. Ez nem túl jó jel, gondoltam, HIrens BootCD előkap és vizsgáljuk meg. Memória jó, vinyó elvileg szintén, több programmal ellenőriztem, felületi tesztet is végeztem. Gondoltam akkor újrapartícionálom, a Partition magic viszont nem látott rajta egyet sem, illetve azt írta, hogy rossz. Mini Win98 ntfs kiegészítéssel csak egy partíciót látott, a rendszert, chekdisk végigellenőrizte hiba nélkül, viszont a másik partíciót érzéklete hogy kellene lennie, de nem tudta betölteni. Több másik progit kipróbáltam és a többségük a partíciós tábla ellenőrzésénél hibát dobott vagy kifagyott. Hogy vírus vagy hardverhiba nem tudom, SMART adatok szerint nincs gond a vinyóval (HDSentinel). A probléma az, hogy 1 nagyon fontos állomány van azon a partíción, egy szakdolgozat, amiről nincs mentés, illetve egy nagy részéről nincs. A következő lépés az lesz, hogy másik gépbe berakom ésott megpróbálnám helyreállítani csak azt nem tudom, mivel érdemes próbálkoznom. Több program is igér esélyeket. Van-e valakinek tapasztalata ilyen téren, hogy mivel kezdjem, nem szeretném esetleg én megadni az utolsó döfést.
Szoftveres haverral most beszéltem ez ügyben.A/Get Data Back/nevű progi megoldás a problémádra.Viszont legalább annyi helynek kell lennie szabadon a másik gépben lévő vinyón mint anennyi adat a sérült vinyón van mert mindent átmásol amit csak lehet.  http://download.chip.eu/hu/download_hu_1570401.html
Igen, az jó program. én is azt használom, ha ilyen gond van.
Viszont, ha a partíciós táblánál van a gond, akkor valószínűleg nem fog boldogulni vele.
A partíciós tábla helyreállítására van egy Linux-os live CD, ahol parancssoros utasítással lehet javítani a gondon.
Most hirtelen nem jut eszembe a neve (csak 1x használtam, de akkor tökéletes volt).
Ha esetleg szükség lesz rá, akkor előkeresem.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #777 Dátum: 2009. Október 26. - 10:48:36 »

Hol lehet kikapcsolni a toucpad érintős funkcióját? Nekem elég, ha a gombra klikkelek. A vezérlőpult egér menüjében nem kínálja fel.
Ha nincs a tapi padnak saját programja, akkor sehol. A saját programban is csak (általában) az érintés érzékenységét tudod állítani (ez viszont nem a 'kattintásra', hanem minden egérmozgásra érvényes).
Az egyetlen lehetséges megoldás, hogy az egér menüjében a dupla kattintás sebességét lassúra állítod. Ekkor nem fogja véletlen szerűen 'kattintásnak' érzékelni a húzást.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #778 Dátum: 2009. Október 26. - 13:02:55 »

Notinál valamelyik funkció gomb,kis piktogram van rajta,de az FN gombbal együtt kell.Nálam Aceren pl. Fn+F7.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #779 Dátum: 2009. Október 26. - 14:21:48 »


Igen, az jó program. én is azt használom, ha ilyen gond van.
Viszont, ha a partíciós táblánál van a gond, akkor valószínűleg nem fog boldogulni vele.
A partíciós tábla helyreállítására van egy Linux-os live CD, ahol parancssoros utasítással lehet javítani a gondon.
Most hirtelen nem jut eszembe a neve (csak 1x használtam, de akkor tökéletes volt).
Ha esetleg szükség lesz rá, akkor előkeresem.
Köszi, de remélem már nem lesz szükség rá. A vinyót átraktam egy másik gépbe az eredeti mellé és minden tökéletesen működött, minden adat meg volt és le is mentegettem őket (a kollégám felesége nagyon örült, hogy nem kell újraírnia a szakdoliját Mosolyog ) Ezután checkdisk futtatás és minden rendben, újrapartícionáltam-újraformáztam és megy majd rá Win7, de nem tudom hogy mi lehetett a gond. Ide kábelre illetve a tápegység csatira gondolok, mert 1-2szer csinált olyat az eredeti gépben, hogy felpörög majd leáll, mintha nem kapott volna elég áramot-feszültséget (az usb-s hordozható vinyóm csinált egyszer ilyet, amikor hosszabbítókábelen keresztül akartam egy gépre kötni, felpörgött-leállt többször egymás után, de nem működött csak amikor hosszabbító nélkül dugtam a gépre.)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!