Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 05:25:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216707 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #705 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 21:07:30 »

Újratelepítettem a gépem, mert volt pár gebasz. Lassan minden visszakerül a helyére, de valamit elszúrtam. Úgy emlékeztem, hogy az ie8 is a letöltött file-ból lett anno felrakva, ezért feltettem most is. Viszont most a menüje angol nyelvű a régi magyar helyett. (Asszem az előzőekben a netről jött az ajánlat a frissítésre és az magyar volt)
Át tudom állítani valahol a menüt magyar nyelvre, vagy inkább uninstalláljam?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #706 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 07:52:36 »

Segítséget kérek, mert így még nem jártam. Alábbi a hibaüzenet.
Előzmény gyors bekapcs -CD ki - gép le (sajna boot közben).

Chkdsk /f többször újraindítással - eredmény nuku.
CCleaner pucolás - eredmény nuku.
Hibakereső bootolás a windowsnak - eredmény nuku.

Minden fut, de nagyon lassan.

Kifogytam az 5letekből..
Ez nem igazán hiba üzenet. Csak futtatni szeretné a lemezellenőrzést.
A C:/-n van a rendszered? Gondolom igen.
Azon csak a rendszerindítás előtt tud lemezellenőrzést végezni. Újraindítás után el fogja végezni - ha hagyod neki. Hagytad? Megcsinálta?
És úgyis ezt az üzenetet küldi?
A rendszer elindulása előtt felteszi a kérdést, hogy engeded-e neki az ellenőrzést elvégezni. Engedd.

Ha az ellenőrzés lefut, és utána is ezt az ablakot dobálja, akkor próbálj meg egy rendszer visszaállítást csinálni - feltéve, hogy Win-es op. rendszerről beszélünk, és nem tiltottad le ezt a funkcióját.
Visszaállítás letiltva, chkdsk nem fut le ha ütemezem, ha simán futtattom nem talál semmit és a hiba ugyanez.
Azért nevezem hibaüzenetnek, mert nem tudom feloldani és az összerendező progi nem fut le.

Este letöltöttem egy másik defrag progit, az megcsinálta gond nélkül! A windowsos továbbra is ezt írja ki, tehát vagy sérült vagy valami gubanc van az általa használt progikkal. A csökkentet módban nem tudott bootolni, mert a muy.sys töltésénél felakadt.
Rendszer visszaállítás?
(Start-Programok-Kellékek-Rendszereszközök)
Nincs mentés.  És a CHKDSK újraindításnál nem tud hozzáférni a vinyóhoz! Nem tudok mit kezdeni ezzel a problémával  He 
Nem szabad kikapcsolni a rendszer visszaállítás funkciót. Sok bosszúságtól megkímélhet. Így most elég sok időd rá fog menni erre a dologra.
Nincs más hátra, mint lementeni az adatokat, és újra telepíteni a rendszert. Szerintem.
A visszállítással kétszer már megjártam. Elsőre minden 'visszaállított' csak azt nem ami elromlott, ezért újratelepítés. Másodszor annyi várakozó virust találtam benne, hogy inkább kiiktattam.
Amúgy igazad lesz, mert senki az ismeretségemben nem tudott rá reagálni. Valószínü, hogy Win bejegyzési hiba történt a FATben vagy valamelyik rendszer jellemzőt tároló progiban. Külső programmal hozzáférek a vinyó minden részéhez, csak a chkdsk és a töredezettségmenetesítő nem tud saját rendszerhibáját kijavítani. Röhej, de számtalanszor jártam már így, hogy a windows hibajavító a windows hibával nem tudott mit kezdeni. A kis ingyen progik meg elintézik.
Memória bővítés is kell majd, ezért a szervízben még megmutatom hátha.......
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #707 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 11:00:42 »

Újratelepítettem a gépem, mert volt pár gebasz. Lassan minden visszakerül a helyére, de valamit elszúrtam. Úgy emlékeztem, hogy az ie8 is a letöltött file-ból lett anno felrakva, ezért feltettem most is. Viszont most a menüje angol nyelvű a régi magyar helyett. (Asszem az előzőekben a netről jött az ajánlat a frissítésre és az magyar volt)
Át tudom állítani valahol a menüt magyar nyelvre, vagy inkább uninstalláljam?
Szerintem uninst, nem emlékszem, hogy lehetne nyelvezetet állítanui benne. Bár lehet, hogy egy erőltett frissítés is segít rajta, a magyarnak elvileg magasabb verziójúnak kell lennie.

Ilyenkor azért örülök, hogy már OpenSuSe-t használok. Csak bemászkálok a telepítésbe és kiválasztom, hogy melyik verziót szeretném használni. Mosolyog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #708 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 12:59:52 »

Újratelepítettem a gépem, mert volt pár gebasz. Lassan minden visszakerül a helyére, de valamit elszúrtam. Úgy emlékeztem, hogy az ie8 is a letöltött file-ból lett anno felrakva, ezért feltettem most is. Viszont most a menüje angol nyelvű a régi magyar helyett. (Asszem az előzőekben a netről jött az ajánlat a frissítésre és az magyar volt)
Át tudom állítani valahol a menüt magyar nyelvre, vagy inkább uninstalláljam?
Szerintem uninst, nem emlékszem, hogy lehetne nyelvezetet állítanui benne. Bár lehet, hogy egy erőltett frissítés is segít rajta, a magyarnak elvileg magasabb verziójúnak kell lennie.

Ilyenkor azért örülök, hogy már OpenSuSe-t használok. Csak bemászkálok a telepítésbe és kiválasztom, hogy melyik verziót szeretném használni. Mosolyog
Itt sem a rendszerrel volt a baj. Mosolyog
Csak várd ki, hogy Cápa Linux-t kezdjen használni. Annyi hiba lesz ott, hogy csak! Vigyorog Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #709 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 18:11:57 »

Újratelepítettem a gépem, mert volt pár gebasz. Lassan minden visszakerül a helyére, de valamit elszúrtam. Úgy emlékeztem, hogy az ie8 is a letöltött file-ból lett anno felrakva, ezért feltettem most is. Viszont most a menüje angol nyelvű a régi magyar helyett. (Asszem az előzőekben a netről jött az ajánlat a frissítésre és az magyar volt)
Át tudom állítani valahol a menüt magyar nyelvre, vagy inkább uninstalláljam?
Szerintem uninst, nem emlékszem, hogy lehetne nyelvezetet állítanui benne. Bár lehet, hogy egy erőltett frissítés is segít rajta, a magyarnak elvileg magasabb verziójúnak kell lennie.

Ilyenkor azért örülök, hogy már OpenSuSe-t használok. Csak bemászkálok a telepítésbe és kiválasztom, hogy melyik verziót szeretném használni. Mosolyog
Itt sem a rendszerrel volt a baj. Mosolyog
Csak várd ki, hogy Cápa Linux-t kezdjen használni. Annyi hiba lesz ott, hogy csak! Vigyorog Vigyorog
Vérbeli teszter vagyok? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Amúgy egy frissítés megoldotta a dolgot. Szépen lemeszelte magát, újraindult, felrakta a magyart, majd újraindult és kész.  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #710 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 18:23:03 »

Amúgy az újratelepítés pár bekapott trójai miatt kellett.
Pár hete valamiért nem indult el a nod. kb egy órát nem ment mire észrevettem. Annyi elég volt, azóta minden indítás 5 perc alatt ment végbe, a feladatkezelőben meg bizonyos fileok állandóan 10-15%-on foglalkoztatták a processzort. Le sem lehetett állítani őket, mert egy sima hibaüzenet jött ki hogy akkor súlyos hiba lép fel. (Tudtommal mindent le lehet állítani ott, csak max behal a gép és csak újraindítani lehet.)
Szal az újratelepítés megtörtént egy este alatt. Amúgy is ideje volt, mert volt némi hardver csere-bere (vinyók, külső meghajtók, monitor, stb.) a legutóbbi óta. 

Jut eszembe: van valami ésszerű magyarázat arra, hogy egy relatív új SATA-s Samsung vinyó, ami eddig külső meghajtóban volt miért FAT-ra van formázva és nem NTSC-be?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #711 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 19:20:34 »

Amúgy az újratelepítés pár bekapott trójai miatt kellett.
Pár hete valamiért nem indult el a nod. kb egy órát nem ment mire észrevettem. Annyi elég volt, azóta minden indítás 5 perc alatt ment végbe, a feladatkezelőben meg bizonyos fileok állandóan 10-15%-on foglalkoztatták a processzort. Le sem lehetett állítani őket, mert egy sima hibaüzenet jött ki hogy akkor súlyos hiba lép fel. (Tudtommal mindent le lehet állítani ott, csak max behal a gép és csak újraindítani lehet.)
Szal az újratelepítés megtörtént egy este alatt. Amúgy is ideje volt, mert volt némi hardver csere-bere (vinyók, külső meghajtók, monitor, stb.) a legutóbbi óta. 

Jut eszembe: van valami ésszerű magyarázat arra, hogy egy relatív új SATA-s Samsung vinyó, ami eddig külső meghajtóban volt miért FAT-ra van formázva és nem NTSC-be?
Eredetileg nekem is FAT-ra volt formázva a külső USB-s Samsung vinyóm, ami Canyon tokban van. De én rögtön átformáztam NTFS-re. Egyébként gondolom a kompatibilitás miatt. Pl. ha tévére vagy olyan DVD lejátszóra akarod kötni, aminek van USB bemenete, akkor ezek csak akkor látják, ha FAT-ra van formázva.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #712 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 19:28:31 »

Amúgy az újratelepítés pár bekapott trójai miatt kellett.
Pár hete valamiért nem indult el a nod. kb egy órát nem ment mire észrevettem. Annyi elég volt, azóta minden indítás 5 perc alatt ment végbe, a feladatkezelőben meg bizonyos fileok állandóan 10-15%-on foglalkoztatták a processzort. Le sem lehetett állítani őket, mert egy sima hibaüzenet jött ki hogy akkor súlyos hiba lép fel. (Tudtommal mindent le lehet állítani ott, csak max behal a gép és csak újraindítani lehet.)
Szal az újratelepítés megtörtént egy este alatt. Amúgy is ideje volt, mert volt némi hardver csere-bere (vinyók, külső meghajtók, monitor, stb.) a legutóbbi óta. 

Jut eszembe: van valami ésszerű magyarázat arra, hogy egy relatív új SATA-s Samsung vinyó, ami eddig külső meghajtóban volt miért FAT-ra van formázva és nem NTSC-be?
Eredetileg nekem is FAT-ra volt formázva a külső USB-s Samsung vinyóm, ami Canyon tokban van. De én rögtön átformáztam NTFS-re. Egyébként gondolom a kompatibilitás miatt. Pl. ha tévére vagy olyan DVD lejátszóra akarod kötni, aminek van USB bemenete, akkor ezek csak akkor látják, ha FAT-ra van formázva.
Értem, köszi!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #713 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 19:55:38 »

Waze! Azért egy friss sp3-as xp lemezt be kell szereznem majd a mostani sp2 helyett!
Volt először 65 db frissítés. Aztán 48 darab. Most meg jön az sp3....egy óra lesz! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #714 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 20:28:33 »

Waze! Azért egy friss sp3-as xp lemezt be kell szereznem majd a mostani sp2 helyett!
Volt először 65 db frissítés. Aztán 48 darab. Most meg jön az sp3....egy óra lesz! 
Vagy egy gyorsabb netet Kacsint
Esetleg Win7.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #715 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 12:23:26 »

Waze! Azért egy friss sp3-as xp lemezt be kell szereznem majd a mostani sp2 helyett!
Volt először 65 db frissítés. Aztán 48 darab. Most meg jön az sp3....egy óra lesz! 
Nem szükséges egy új lemezt beszerezni. A sp3 fájljaiból, és a régi lemezedből Te magad is megcsinálhatod:
http://www.jox.hu/cikkek/99/8

Ráadásul egy csomó olyan programot/beállítást bele tudsz integrálni az így elkészített telepítőbe, amit később egyenként (minden alkalommal) kellene megcsinálni.

Ha legközelebb ilyen vírus mizériád van, akkor tölts le egy olyan cuccot, amivel CD-ről vagy USB-ről indítod a gépet, és nem a beteg rendszerről. (MiniPE XP. A fenti eszközökről, telepítés nélkül futtatható rendszer. Mint a Linuxok Live verziója)

Az abban található vírus irtó lepucolja a gépet, és kész.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #716 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 19:08:07 »

Waze! Azért egy friss sp3-as xp lemezt be kell szereznem majd a mostani sp2 helyett!
Volt először 65 db frissítés. Aztán 48 darab. Most meg jön az sp3....egy óra lesz! 
Nem szükséges egy új lemezt beszerezni. A sp3 fájljaiból, és a régi lemezedből Te magad is megcsinálhatod:
http://www.jox.hu/cikkek/99/8

Ráadásul egy csomó olyan programot/beállítást bele tudsz integrálni az így elkészített telepítőbe, amit később egyenként (minden alkalommal) kellene megcsinálni.

Ha legközelebb ilyen vírus mizériád van, akkor tölts le egy olyan cuccot, amivel CD-ről vagy USB-ről indítod a gépet, és nem a beteg rendszerről. (MiniPE XP. A fenti eszközökről, telepítés nélkül futtatható rendszer. Mint a Linuxok Live verziója)

Az abban található vírus irtó lepucolja a gépet, és kész.
Ez valóban jópofa dolog, köszi! Ami a vírusokat illeti...sokmindennel próbáltam lemeszelni, mindegyik azt írta ki, hogy sikerült, ill némelyik csak karanténba tudta tenni....de újraíndítás után ugyanaz a fertőzött gép volt a jelenség...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #717 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 19:33:04 »

Én továbbra is ajánlanám a Win7-et. Igaz, még csak pár hete, de próbaként használom, eddig minden ment rajta, semmilyen driver nem kellett hozzá ráadásul eszméletlenül gyors. Igaz az átlagnál jobb gépem van, de egy régebbi gépen is kipróbáltam 1GB memóriával és a 32 bites változatot, de az is gyorsabb volt, mint XP-vel. A telepítés volt vagy 20 perc, netről mindent leszedett ami nem volt benne a telepítőkészletben.
Szóval szerintem szuper Kacsint
Naplózva
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #718 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 21:36:44 »

Bár régóta Ubuntut használok, a laptopon hónapok óta fent van a Win 7 is. Szerintem nagyon jó, ha ingyenes lenne megtartanám.
Érdemes kipróbálni, mert sokkal kezelhetőbb mint az XP.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #719 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 16:35:40 »

Kis segítség kellene! Hogyan tudok Audio DVD-t csinálni FLAC fájlokból? He
A neroban nincs audiodvd opció.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!