Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 03:24:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216645 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #690 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 12:24:14 »

Ma este kissé megszívatott a gép, ami tudatlanságomnak köszönhető.
Alaphelyzet: a gépemben van
- 1 cd író IDE2-n slave-ben
- 1 dvd író SATA1-ben
- 2 vinyó IDE1 master (120GB két partícióban) és slave-ben (80GB)
- 1 külső (mentés) HDD USB-n (250GB)
Az egyik gépben lévő vinyó kicsi lett, így bővítenem kell, no meg egyik nap valamiért nem látta a windows a tárolt adatokat. Bizonytalannak tartottam a működését, ezért elhatároztam, hogy bővítek...mégiscsak fontos dolgok vannak a meghajtón. Gondoltam, hogy a külső viszonylag fiatal vinyót kiveszem a házából és beteszem a 80 GB-s helyett, külsőnek meg veszek valami 500 GB körülit.
Sajnos ahhoz, hogy a tervemet megvalósíthassam, az összes meghajtót fizikailag át kellett pakolnom a házban, mert hol a SATA áramkábel, hol a normál tápkábel nem volt elég hosszú. Kerestem még egy SATA adatkábelt, amivel be is tudtam kötni SATA1-re a 250GB-osat, de nem látta a gép. No meg a DVD írót sem látta, mait átdugtam sata2-re. Újból szétszed. Sata-kat megcseréltem, úgy sem jó, de már volt DVD-m! Még pár szétszedés, mert valamik kimaradtak, aztán a végén rájöttem, hogy talán kellene jumperelni? Na így már jó lett.
Kérdezném:
1. Tudja valaki, hogy ha IDE mellé teszek SATA-ra valamit, azt miért kell rangsorolni? A két csatlakozás között ezek szerint nincs más különbség, mint a sebesség? Ugyanúgy master és slave-be kell tenni őket? Ez normális?
2. Ha veszek egy vinyót külsőnek arról is le kell szedni a jumperelést és úgy kell beletenni a PHDD-be (kapcsolható Kanyon márkájú)? Merthogy úgy kellett vadásznom rá egyet a régi mobil rackemről, nem volt a vinyón.
3. Ha meglesz az új vinyó és lementettem mindent, akkor benne hagyhatom a régi 80 GB-osat is a gépben? Elbír egy 300W-os táp ennyi meghajtót? (3 vinyó, 1 cd, 1 dvd, 1 floppy, 1 tápventilátor, 1 prociventi, 1 videókariventi, 1 ház tetején lévő venti)
4. Ha valaki ismeri a SIW nevű (System Information for Windows Build 2008-10-28 Ingyenes verzió) hardverteszt progit, akkor hátha ismeri a jelenséget: Amikor a "Hardver->Tároló" eszközök menüpontra kattintok (már a bővítés előtt is így volt) egyszerűen újraindul a gép. Az összes meghajtón lefuttattam már a hibaellenőrzéseket, töredezettségmentesítést, mindent amit egy format c: előtt el lehet követni egyszerű eszközökkel. Mi a fene lehet ez? Valamelyik vinyó döglődik és nem ártana menteni, avagy újrainstallálni a gépet, vagy egyszerű programhiba? (Csak azért gondolom, mert régebben nem használtam ezt a menüpontot, a többi meg most is megy szépen)
   
 
A master/Slave beállítás az egy kábelen belüli eszközök azonosítása miatt kell. Ha csak egy cucc van a kábelen, akkor rakd Master-be (gyárilag általában így van). Ha kettő, akkor meg egyik Master, a másik Slave. Külön kábelek esetén nem zavarhatnak be egymásnak (elvileg  Kacsint).

Már korábban is írtam, hogy a SATA-s vinyókkal problémái lehetnek egyes rendszermatató programoknak.
Lehet, hogy az általad is említett programnak is ez a gondja. Én ilyenkor a BIOS-ban át szoktam állítani a SATA kezelési módját IDE-re. Aztán meg vissza.
Nekem még nem volt belőle adat vesztés, de felelősséget nem vállalok érte!!!
(menteni, menteni, menteni  Kacsint)
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #691 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:17:00 »

Segítséget kérek, mert így még nem jártam. Alábbi a hibaüzenet.
Előzmény gyors bekapcs -CD ki - gép le (sajna boot közben).

Chkdsk /f többször újraindítással - eredmény nuku.
CCleaner pucolás - eredmény nuku.
Hibakereső bootolás a windowsnak - eredmény nuku.

Minden fut, de nagyon lassan.

Kifogytam az 5letekből..
Ez nem igazán hiba üzenet. Csak futtatni szeretné a lemezellenőrzést.
A C:/-n van a rendszered? Gondolom igen.
Azon csak a rendszerindítás előtt tud lemezellenőrzést végezni. Újraindítás után el fogja végezni - ha hagyod neki. Hagytad? Megcsinálta?
És úgyis ezt az üzenetet küldi?
A rendszer elindulása előtt felteszi a kérdést, hogy engeded-e neki az ellenőrzést elvégezni. Engedd.

Ha az ellenőrzés lefut, és utána is ezt az ablakot dobálja, akkor próbálj meg egy rendszer visszaállítást csinálni - feltéve, hogy Win-es op. rendszerről beszélünk, és nem tiltottad le ezt a funkcióját.
Visszaállítás letiltva, chkdsk nem fut le ha ütemezem, ha simán futtattom nem talál semmit és a hiba ugyanez.
Azért nevezem hibaüzenetnek, mert nem tudom feloldani és az összerendező progi nem fut le.

Este letöltöttem egy másik defrag progit, az megcsinálta gond nélkül! A windowsos továbbra is ezt írja ki, tehát vagy sérült vagy valami gubanc van az általa használt progikkal. A csökkentet módban nem tudott bootolni, mert a muy.sys töltésénél felakadt.
Rendszer visszaállítás?
(Start-Programok-Kellékek-Rendszereszközök)
Nincs mentés.  És a CHKDSK újraindításnál nem tud hozzáférni a vinyóhoz! Nem tudok mit kezdeni ezzel a problémával  He 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #692 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:32:33 »

A master/Slave beállítás az egy kábelen belüli eszközök azonosítása miatt kell. Ha csak egy cucc van a kábelen, akkor rakd Master-be (gyárilag általában így van). Ha kettő, akkor meg egyik Master, a másik Slave. Külön kábelek esetén nem zavarhatnak be egymásnak (elvileg  Kacsint).
...elvileg...viszont a SATA kábelre eleve csak egy eszköz fűzhető fel.... Kacsint
csak azt nem értettem, hogy eddig az usb portra rakott külső vinyóként semmi jumperelése nem volt, most meg hiába ez az egy eszköz van a SATA kábelen, amíg nem tettem slavebe egy jumperelő kütyüvel, addig nem látta a gép.... 

Már korábban is írtam, hogy a SATA-s vinyókkal problémái lehetnek egyes rendszermatató programoknak.
Lehet, hogy az általad is említett programnak is ez a gondja. Én ilyenkor a BIOS-ban át szoktam állítani a SATA kezelési módját IDE-re. Aztán meg vissza.
Nekem még nem volt belőle adat vesztés, de felelősséget nem vállalok érte!!!
(menteni, menteni, menteni  Kacsint)
na igen, de amikor még csak egy dvd író volt SATA-ban, akkor is ez volt...újraindult.
Sebaj, már eltelt a sokak által emlegetett fél év, ami után tanácsos egy gépet újrainstallálni!  Kacsint Vigyorog
Amúgy pont az utolsó mondatod miatt van a cserebere....kinőttem a vinyót és szeretek mindent menteni..... Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #693 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:34:31 »

2. Ha veszek egy vinyót külsőnek arról is le kell szedni a jumperelést és úgy kell beletenni a PHDD-be (kapcsolható Kanyon márkájú)? Merthogy úgy kellett vadásznom rá egyet a régi mobil rackemről, nem volt a vinyón.
3. Ha meglesz az új vinyó és lementettem mindent, akkor benne hagyhatom a régi 80 GB-osat is a gépben? Elbír egy 300W-os táp ennyi meghajtót? (3 vinyó, 1 cd, 1 dvd, 1 floppy, 1 tápventilátor, 1 prociventi, 1 videókariventi, 1 ház tetején lévő venti)


Ebben esetleg segíteni valaki?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #694 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:39:11 »

2. Ha veszek egy vinyót külsőnek arról is le kell szedni a jumperelést és úgy kell beletenni a PHDD-be (kapcsolható Kanyon márkájú)? Merthogy úgy kellett vadásznom rá egyet a régi mobil rackemről, nem volt a vinyón.
3. Ha meglesz az új vinyó és lementettem mindent, akkor benne hagyhatom a régi 80 GB-osat is a gépben? Elbír egy 300W-os táp ennyi meghajtót? (3 vinyó, 1 cd, 1 dvd, 1 floppy, 1 tápventilátor, 1 prociventi, 1 videókariventi, 1 ház tetején lévő venti)


Ebben esetleg segíteni valaki?
http://www.tocke.hu/tap.htm
http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #695 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:42:36 »

A master/Slave beállítás az egy kábelen belüli eszközök azonosítása miatt kell. Ha csak egy cucc van a kábelen, akkor rakd Master-be (gyárilag általában így van). Ha kettő, akkor meg egyik Master, a másik Slave. Külön kábelek esetén nem zavarhatnak be egymásnak (elvileg  Kacsint).
...elvileg...viszont a SATA kábelre eleve csak egy eszköz fűzhető fel.... Kacsint
csak azt nem értettem, hogy eddig az usb portra rakott külső vinyóként semmi jumperelése nem volt, most meg hiába ez az egy eszköz van a SATA kábelen, amíg nem tettem slavebe egy jumperelő kütyüvel, addig nem látta a gép.... 

Már korábban is írtam, hogy a SATA-s vinyókkal problémái lehetnek egyes rendszermatató programoknak.
Lehet, hogy az általad is említett programnak is ez a gondja. Én ilyenkor a BIOS-ban át szoktam állítani a SATA kezelési módját IDE-re. Aztán meg vissza.
Nekem még nem volt belőle adat vesztés, de felelősséget nem vállalok érte!!!
(menteni, menteni, menteni  Kacsint)
na igen, de amikor még csak egy dvd író volt SATA-ban, akkor is ez volt...újraindult.
Sebaj, már eltelt a sokak által emlegetett fél év, ami után tanácsos egy gépet újrainstallálni!  Kacsint Vigyorog
Amúgy pont az utolsó mondatod miatt van a cserebere....kinőttem a vinyót és szeretek mindent menteni..... Kacsint Vigyorog
Kicsit elvesztem a dologban.
 
1. "Tudja valaki, hogy ha IDE mellé teszek SATA-ra valamit, azt miért kell rangsorolni? A két csatlakozás között ezek szerint nincs más különbség, mint a sebesség? Ugyanúgy master és slave-be kell tenni őket? Ez normális?"
Hogy teszel IDE mellé SATA-ra valamit? Ez nem világos nekem.

2. SATA-nál nem kell jumperelni mivel csak 1 eszköz megy rá. Legalábbis ahány gépet én szereltem egyiknél sem kellett. Milyen alaplapod van?  A chipkészlet tudja a SATA-t vagy külön chip van hozzá az alaplapon? Olyan is lehet, hogy ha több SATA portod van, nem mindegyikről enged oprendszert bootolni. Nekem pl meg van határozva hogy csak a SATA1-SATA4-re dugott eszközökről hajlandó bootolni, mindegy hogy vinyó vagy optikai meghajtó.

3. Tápegységhez: http://extreme.outervision.com/index.jsp
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #696 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:46:21 »

2. Ha veszek egy vinyót külsőnek arról is le kell szedni a jumperelést és úgy kell beletenni a PHDD-be (kapcsolható Kanyon márkájú)? Merthogy úgy kellett vadásznom rá egyet a régi mobil rackemről, nem volt a vinyón.
3. Ha meglesz az új vinyó és lementettem mindent, akkor benne hagyhatom a régi 80 GB-osat is a gépben? Elbír egy 300W-os táp ennyi meghajtót? (3 vinyó, 1 cd, 1 dvd, 1 floppy, 1 tápventilátor, 1 prociventi, 1 videókariventi, 1 ház tetején lévő venti)


Ebben esetleg segíteni valaki?
A 250GB-os vinyód ami benne volt az SATA-s? A 80GB-os gondolom IDE-s.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #697 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 19:58:03 »

2. Ha veszek egy vinyót külsőnek arról is le kell szedni a jumperelést és úgy kell beletenni a PHDD-be (kapcsolható Kanyon márkájú)? Merthogy úgy kellett vadásznom rá egyet a régi mobil rackemről, nem volt a vinyón.
3. Ha meglesz az új vinyó és lementettem mindent, akkor benne hagyhatom a régi 80 GB-osat is a gépben? Elbír egy 300W-os táp ennyi meghajtót? (3 vinyó, 1 cd, 1 dvd, 1 floppy, 1 tápventilátor, 1 prociventi, 1 videókariventi, 1 ház tetején lévő venti)


Ebben esetleg segíteni valaki?
http://www.tocke.hu/tap.htm
http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
köszi, ezek tényleg jók. A második link bővebb, abban 266W jött ki....határeset!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #698 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 20:06:50 »

2. Ha veszek egy vinyót külsőnek arról is le kell szedni a jumperelést és úgy kell beletenni a PHDD-be (kapcsolható Kanyon márkájú)? Merthogy úgy kellett vadásznom rá egyet a régi mobil rackemről, nem volt a vinyón.
3. Ha meglesz az új vinyó és lementettem mindent, akkor benne hagyhatom a régi 80 GB-osat is a gépben? Elbír egy 300W-os táp ennyi meghajtót? (3 vinyó, 1 cd, 1 dvd, 1 floppy, 1 tápventilátor, 1 prociventi, 1 videókariventi, 1 ház tetején lévő venti)


Ebben esetleg segíteni valaki?
A 250GB-os vinyód ami benne volt az SATA-s? A 80GB-os gondolom IDE-s.
Az alaplapom egy A7V880 2 IDE, 2 SATA.
IDE1: master 120GB vinyó, slave 80 GB vinyó
IDE2: CD-RW
SATA1: DVD-RW
SATA2: 250 GB vinyó

A helyzet az, hogy az egyik vinyó a gépben, ami megtelt az a 80-as IDE-s. Ami belement még pluszban, az a 250-es SATA-s. Ez volt a külső meghajtóban és nem volt jumperelve. Így most a gépben van egy 120-as, ez IDE master, benne maradt a 80-as még, amíg lementem róla a cuccokat, ez IDE slave és belekerült a 250-es ami SATA-s. Ha meglesz a külső meghajtóba a vásárolni kívánt 500-as, akkor a gépbe került 250-esről átmentem arr az adatokat és az lesz a mentés, a 80-asról meg áttelepülök az így megüresedett 250-esre.  Így a 80-as akár ki is kerülhet a gépből, ha kevésnek bizonyul a tápegység 300W-ja.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #699 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 20:11:40 »


2. SATA-nál nem kell jumperelni mivel csak 1 eszköz megy rá. Legalábbis ahány gépet én szereltem egyiknél sem kellett. Milyen alaplapod van?  A chipkészlet tudja a SATA-t vagy külön chip van hozzá az alaplapon? Olyan is lehet, hogy ha több SATA portod van, nem mindegyikről enged oprendszert bootolni. Nekem pl meg van határozva hogy csak a SATA1-SATA4-re dugott eszközökről hajlandó bootolni, mindegy hogy vinyó vagy optikai meghajtó.

3. Tápegységhez: http://extreme.outervision.com/index.jsp

Pedig amit beletettem 250-es SATA-s vinyót, azt addig nem látta, amíg be nem jumpereltem slave-ra.
Bootolni az eredeti IDE-s 120 GB-os vinyóról teszem másodlagosan (elsődlegesen a floppy még...úgy maradt) harmadlagos meg a IDE-s CD meghajtó.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #700 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 20:24:27 »


2. SATA-nál nem kell jumperelni mivel csak 1 eszköz megy rá. Legalábbis ahány gépet én szereltem egyiknél sem kellett. Milyen alaplapod van?  A chipkészlet tudja a SATA-t vagy külön chip van hozzá az alaplapon? Olyan is lehet, hogy ha több SATA portod van, nem mindegyikről enged oprendszert bootolni. Nekem pl meg van határozva hogy csak a SATA1-SATA4-re dugott eszközökről hajlandó bootolni, mindegy hogy vinyó vagy optikai meghajtó.

3. Tápegységhez: http://extreme.outervision.com/index.jsp

Pedig amit beletettem 250-es SATA-s vinyót, azt addig nem látta, amíg be nem jumpereltem slave-ra.
Bootolni az eredeti IDE-s 120 GB-os vinyóról teszem másodlagosan (elsődlegesen a floppy még...úgy maradt) harmadlagos meg a IDE-s CD meghajtó.
A 250-es vinyód SATA1-es vagy 2-es? Ahogy néztem az alaplapod elvileg csak SATa 1-et (SATA150) támogat. Úgy gondolom, hogy valójában nem SLAVE üzemmódra kapcsoltad a jumperrel hanem SATA 1-es módba tetted. Nekem ugyanis a vinyómon nem lehet slave/mastert állítani, viszont a jumperrel le lehet "butítani" SATA 1-re.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #701 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 20:40:52 »


2. SATA-nál nem kell jumperelni mivel csak 1 eszköz megy rá. Legalábbis ahány gépet én szereltem egyiknél sem kellett. Milyen alaplapod van?  A chipkészlet tudja a SATA-t vagy külön chip van hozzá az alaplapon? Olyan is lehet, hogy ha több SATA portod van, nem mindegyikről enged oprendszert bootolni. Nekem pl meg van határozva hogy csak a SATA1-SATA4-re dugott eszközökről hajlandó bootolni, mindegy hogy vinyó vagy optikai meghajtó.

3. Tápegységhez: http://extreme.outervision.com/index.jsp

Pedig amit beletettem 250-es SATA-s vinyót, azt addig nem látta, amíg be nem jumpereltem slave-ra.
Bootolni az eredeti IDE-s 120 GB-os vinyóról teszem másodlagosan (elsődlegesen a floppy még...úgy maradt) harmadlagos meg a IDE-s CD meghajtó.
A 250-es vinyód SATA1-es vagy 2-es? Ahogy néztem az alaplapod elvileg csak SATa 1-et (SATA150) támogat. Úgy gondolom, hogy valójában nem SLAVE üzemmódra kapcsoltad a jumperrel hanem SATA 1-es módba tetted. Nekem ugyanis a vinyómon nem lehet slave/mastert állítani, viszont a jumperrel le lehet "butítani" SATA 1-re.
Lehet, hogy itt a megoldás...Mintha a vinyón nem a szokásos SL, MA, stb írás lett volna a lábaknál, hanem a tetején a matricán tényleg SATA1 15MB...vagy valami hasonló írás lett volna. Nem láttam pontosan, mert elemlámpával a helyén néztem meg -amikor már sokadszorra szedtem szét és nem volt kedvem megint kihúzni a vinyót a sínből- és dugtam rá azt a kis jumperoló pöcköt. Ha szemben nézem a lábakat és felfelé van a matricás fele a vinyónak, akkor asszem jobbról a második lábsort kötöttem össze a jumper-pöcökkel.
Király vagy!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #702 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 21:00:52 »


2. SATA-nál nem kell jumperelni mivel csak 1 eszköz megy rá. Legalábbis ahány gépet én szereltem egyiknél sem kellett. Milyen alaplapod van?  A chipkészlet tudja a SATA-t vagy külön chip van hozzá az alaplapon? Olyan is lehet, hogy ha több SATA portod van, nem mindegyikről enged oprendszert bootolni. Nekem pl meg van határozva hogy csak a SATA1-SATA4-re dugott eszközökről hajlandó bootolni, mindegy hogy vinyó vagy optikai meghajtó.

3. Tápegységhez: http://extreme.outervision.com/index.jsp

Pedig amit beletettem 250-es SATA-s vinyót, azt addig nem látta, amíg be nem jumpereltem slave-ra.
Bootolni az eredeti IDE-s 120 GB-os vinyóról teszem másodlagosan (elsődlegesen a floppy még...úgy maradt) harmadlagos meg a IDE-s CD meghajtó.
A 250-es vinyód SATA1-es vagy 2-es? Ahogy néztem az alaplapod elvileg csak SATa 1-et (SATA150) támogat. Úgy gondolom, hogy valójában nem SLAVE üzemmódra kapcsoltad a jumperrel hanem SATA 1-es módba tetted. Nekem ugyanis a vinyómon nem lehet slave/mastert állítani, viszont a jumperrel le lehet "butítani" SATA 1-re.
Lehet, hogy itt a megoldás...Mintha a vinyón nem a szokásos SL, MA, stb írás lett volna a lábaknál, hanem a tetején a matricán tényleg SATA1 15MB...vagy valami hasonló írás lett volna. Nem láttam pontosan, mert elemlámpával a helyén néztem meg -amikor már sokadszorra szedtem szét és nem volt kedvem megint kihúzni a vinyót a sínből- és dugtam rá azt a kis jumperoló pöcköt. Ha szemben nézem a lábakat és felfelé van a matricás fele a vinyónak, akkor asszem jobbról a második lábsort kötöttem össze a jumper-pöcökkel.
Király vagy!  Kacsint
Köszi  Vigyorog
Az új vinyót ha beteszed a külső tokba (éppen ezért) nem kell majd jumper mivel a külső vinyónál nem számít ez a SATA1-SATA2 dolog. Tápegységben viszont érdemesebb lenne nézned egy nagyobb teljesítményűt.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #703 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 13:40:16 »

Segítséget kérek, mert így még nem jártam. Alábbi a hibaüzenet.
Előzmény gyors bekapcs -CD ki - gép le (sajna boot közben).

Chkdsk /f többször újraindítással - eredmény nuku.
CCleaner pucolás - eredmény nuku.
Hibakereső bootolás a windowsnak - eredmény nuku.

Minden fut, de nagyon lassan.

Kifogytam az 5letekből..
Ez nem igazán hiba üzenet. Csak futtatni szeretné a lemezellenőrzést.
A C:/-n van a rendszered? Gondolom igen.
Azon csak a rendszerindítás előtt tud lemezellenőrzést végezni. Újraindítás után el fogja végezni - ha hagyod neki. Hagytad? Megcsinálta?
És úgyis ezt az üzenetet küldi?
A rendszer elindulása előtt felteszi a kérdést, hogy engeded-e neki az ellenőrzést elvégezni. Engedd.

Ha az ellenőrzés lefut, és utána is ezt az ablakot dobálja, akkor próbálj meg egy rendszer visszaállítást csinálni - feltéve, hogy Win-es op. rendszerről beszélünk, és nem tiltottad le ezt a funkcióját.
Visszaállítás letiltva, chkdsk nem fut le ha ütemezem, ha simán futtattom nem talál semmit és a hiba ugyanez.
Azért nevezem hibaüzenetnek, mert nem tudom feloldani és az összerendező progi nem fut le.

Este letöltöttem egy másik defrag progit, az megcsinálta gond nélkül! A windowsos továbbra is ezt írja ki, tehát vagy sérült vagy valami gubanc van az általa használt progikkal. A csökkentet módban nem tudott bootolni, mert a muy.sys töltésénél felakadt.
Rendszer visszaállítás?
(Start-Programok-Kellékek-Rendszereszközök)
Nincs mentés.  És a CHKDSK újraindításnál nem tud hozzáférni a vinyóhoz! Nem tudok mit kezdeni ezzel a problémával  He 
Nem szabad kikapcsolni a rendszer visszaállítás funkciót. Sok bosszúságtól megkímélhet. Így most elég sok időd rá fog menni erre a dologra.
Nincs más hátra, mint lementeni az adatokat, és újra telepíteni a rendszert. Szerintem.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #704 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 13:42:45 »

A master/Slave beállítás az egy kábelen belüli eszközök azonosítása miatt kell. Ha csak egy cucc van a kábelen, akkor rakd Master-be (gyárilag általában így van). Ha kettő, akkor meg egyik Master, a másik Slave. Külön kábelek esetén nem zavarhatnak be egymásnak (elvileg  Kacsint).
...elvileg...viszont a SATA kábelre eleve csak egy eszköz fűzhető fel.... Kacsint
csak azt nem értettem, hogy eddig az usb portra rakott külső vinyóként semmi jumperelése nem volt, most meg hiába ez az egy eszköz van a SATA kábelen, amíg nem tettem slavebe egy jumperelő kütyüvel, addig nem látta a gép.... 

Már korábban is írtam, hogy a SATA-s vinyókkal problémái lehetnek egyes rendszermatató programoknak.
Lehet, hogy az általad is említett programnak is ez a gondja. Én ilyenkor a BIOS-ban át szoktam állítani a SATA kezelési módját IDE-re. Aztán meg vissza.
Nekem még nem volt belőle adat vesztés, de felelősséget nem vállalok érte!!!
(menteni, menteni, menteni  Kacsint)
na igen, de amikor még csak egy dvd író volt SATA-ban, akkor is ez volt...újraindult.
Sebaj, már eltelt a sokak által emlegetett fél év, ami után tanácsos egy gépet újrainstallálni!  Kacsint Vigyorog
Amúgy pont az utolsó mondatod miatt van a cserebere....kinőttem a vinyót és szeretek mindent menteni..... Kacsint Vigyorog
A jumperelést IDE kábelre értettem. SATA-ban nem vagyok otthon. Egy ideje már nem erőltetem az asztali gépeket, notiba meg nem fér bele több vinyó.  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!