Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 03:14:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216631 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #675 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:13:02 »

Na akkor itt van valami gáz, mert formázni nem enged  a 7-es. Az XP meg el sem indul, mivel frissebb a win7.   Na próba, cseresznye!
Köszi mindenkinek!
Milyen változatot használnál?

Ultimate
Töltsd le azt a CD-t, amit belinkeltem.
Sokszor kisegített már.
A telepítőn meg ne formázási lehetőséget keress!
Azon a részen, ahol kiválaszthatod a telepítés helyét (melyik partícióra akarod telepíteni a rendszert) töröld a jelenlegi rendszer partíciódat (persze csak ha minden fontos adatot lementettél a gépről!!!), majd hozz létre helyette egy újat. Na ekkor fogja megkérdezni a telepítő a formázás módját.
Kizárt dolog, hogy ilyen ne legyen a telepítőben.
Ő dönti el, hogy hova akar települni??

Ja, egy fontos kérdés: milyen telepítőt használsz? Az eredeti Microsoft-osat, vagy valamelyik nagy gyár OEM telepítőjét (amit egy adott számítógéphez adnak)?
Ez utóbbi esetében láthatsz csodát!

Megkérdezi, hogy hova telepítsen, és amikor kiválasztom, hogy C (ahol ugye jelenleg is van) nem enged semmit csinálni, csak kilépni.
Microsoftosat.
Holnap csinálok print screen-t.
Törölni kell a meglévő c-t, és újat létrehozni helyette. Akkor engedi majd formázni.
De a trükkösen elveszett részt ezzel nem fogod megtalálni.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #676 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 16:34:08 »

Nincs egy másik gép a közelben. Abba átteszed a vinyot és ott azt csinálsz vele amit akarsz.
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #677 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 16:37:34 »

Az normális, hogy másfél év alatt kikopik a legtöbbször használt usb-port érintkezője? mert kedden este a szívbajt hozta rám. még jó, hogy kettő port van a gépemen.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #678 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 17:15:37 »

Az normális, hogy másfél év alatt kikopik a legtöbbször használt usb-port érintkezője? mert kedden este a szívbajt hozta rám. még jó, hogy kettő port van a gépemen.
Ha valamibe sokat dugdosol, az előbb-utóbb kikopik, kitágul!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #679 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 18:41:24 »

Az normális, hogy másfél év alatt kikopik a legtöbbször használt usb-port érintkezője? mert kedden este a szívbajt hozta rám. még jó, hogy kettő port van a gépemen.
Hát én lassan 2 éve használom napi szinten az USB portomat a ház elején, de nem kopott ki.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #680 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 06:56:50 »

Az normális, hogy másfél év alatt kikopik a legtöbbször használt usb-port érintkezője? mert kedden este a szívbajt hozta rám. még jó, hogy kettő port van a gépemen.
Hát én lassan 2 éve használom napi szinten az USB portomat a ház elején, de nem kopott ki.
Akkor lehet, hogy csak meg akart viccelni, szivatni a 90 perces verseny előtt. 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #681 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 18:00:11 »

Segítséget kérek, mert így még nem jártam. Alábbi a hibaüzenet.
Előzmény gyors bekapcs -CD ki - gép le (sajna boot közben).

Chkdsk /f többször újraindítással - eredmény nuku.
CCleaner pucolás - eredmény nuku.
Hibakereső bootolás a windowsnak - eredmény nuku.

Minden fut, de nagyon lassan.

Kifogytam az 5letekből..
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #682 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 12:41:49 »

Segítséget kérek, mert így még nem jártam. Alábbi a hibaüzenet.
Előzmény gyors bekapcs -CD ki - gép le (sajna boot közben).

Chkdsk /f többször újraindítással - eredmény nuku.
CCleaner pucolás - eredmény nuku.
Hibakereső bootolás a windowsnak - eredmény nuku.

Minden fut, de nagyon lassan.

Kifogytam az 5letekből..
Ez nem igazán hiba üzenet. Csak futtatni szeretné a lemezellenőrzést.
A C:/-n van a rendszered? Gondolom igen.
Azon csak a rendszerindítás előtt tud lemezellenőrzést végezni. Újraindítás után el fogja végezni - ha hagyod neki. Hagytad? Megcsinálta?
És úgyis ezt az üzenetet küldi?
A rendszer elindulása előtt felteszi a kérdést, hogy engeded-e neki az ellenőrzést elvégezni. Engedd.

Ha az ellenőrzés lefut, és utána is ezt az ablakot dobálja, akkor próbálj meg egy rendszer visszaállítást csinálni - feltéve, hogy Win-es op. rendszerről beszélünk, és nem tiltottad le ezt a funkcióját.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #683 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 12:44:14 »

Segítséget kérek, mert így még nem jártam. Alábbi a hibaüzenet.
Előzmény gyors bekapcs -CD ki - gép le (sajna boot közben).

Chkdsk /f többször újraindítással - eredmény nuku.
CCleaner pucolás - eredmény nuku.
Hibakereső bootolás a windowsnak - eredmény nuku.

Minden fut, de nagyon lassan.

Kifogytam az 5letekből..
Ez nem igazán hiba üzenet. Csak futtatni szeretné a lemezellenőrzést.
A C:/-n van a rendszered? Gondolom igen.
Azon csak a rendszerindítás előtt tud lemezellenőrzést végezni. Újraindítás után el fogja végezni - ha hagyod neki. Hagytad? Megcsinálta?
És úgyis ezt az üzenetet küldi?
A rendszer elindulása előtt felteszi a kérdést, hogy engeded-e neki az ellenőrzést elvégezni. Engedd.

Ha az ellenőrzés lefut, és utána is ezt az ablakot dobálja, akkor próbálj meg egy rendszer visszaállítást csinálni - feltéve, hogy Win-es op. rendszerről beszélünk, és nem tiltottad le ezt a funkcióját.
Visszaállítás letiltva, chkdsk nem fut le ha ütemezem, ha simán futtattom nem talál semmit és a hiba ugyanez.
Azért nevezem hibaüzenetnek, mert nem tudom feloldani és az összerendező progi nem fut le.

Este letöltöttem egy másik defrag progit, az megcsinálta gond nélkül! A windowsos továbbra is ezt írja ki, tehát vagy sérült vagy valami gubanc van az általa használt progikkal. A csökkentet módban nem tudott bootolni, mert a muy.sys töltésénél felakadt.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 07. - 12:48:56 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #684 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:21:11 »

Rémlik valami, hogy valamelyik klubtag dolgozik pc-s üzletben Bp-n vagy környékén. Jól rémlik vagy csak sokan értetek hozzá?  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #685 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:43:55 »

Rémlik valami, hogy valamelyik klubtag dolgozik pc-s üzletben Bp-n vagy környékén. Jól rémlik vagy csak sokan értetek hozzá?  Vigyorog

BeZe kolléga dolgozik ott, asszem.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #686 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 15:43:04 »

Rémlik valami, hogy valamelyik klubtag dolgozik pc-s üzletben Bp-n vagy környékén. Jól rémlik vagy csak sokan értetek hozzá?  Vigyorog
BeZe kolléga bizony, és a Fáy utcában van a boltja. Keresd meg privátban, mert nincs mindig bent, mert egyedül ő a mindenes, eladó, beszerző, stb.
Ha kell valami, fordulj hozzá bizalommal! (BZ Computer)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #687 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 17:16:38 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #688 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 21:51:17 »

Ma este kissé megszívatott a gép, ami tudatlanságomnak köszönhető.
Alaphelyzet: a gépemben van
- 1 cd író IDE2-n slave-ben
- 1 dvd író SATA1-ben
- 2 vinyó IDE1 master (120GB két partícióban) és slave-ben (80GB)
- 1 külső (mentés) HDD USB-n (250GB)
Az egyik gépben lévő vinyó kicsi lett, így bővítenem kell, no meg egyik nap valamiért nem látta a windows a tárolt adatokat. Bizonytalannak tartottam a működését, ezért elhatároztam, hogy bővítek...mégiscsak fontos dolgok vannak a meghajtón. Gondoltam, hogy a külső viszonylag fiatal vinyót kiveszem a házából és beteszem a 80 GB-s helyett, külsőnek meg veszek valami 500 GB körülit.
Sajnos ahhoz, hogy a tervemet megvalósíthassam, az összes meghajtót fizikailag át kellett pakolnom a házban, mert hol a SATA áramkábel, hol a normál tápkábel nem volt elég hosszú. Kerestem még egy SATA adatkábelt, amivel be is tudtam kötni SATA1-re a 250GB-osat, de nem látta a gép. No meg a DVD írót sem látta, mait átdugtam sata2-re. Újból szétszed. Sata-kat megcseréltem, úgy sem jó, de már volt DVD-m! Még pár szétszedés, mert valamik kimaradtak, aztán a végén rájöttem, hogy talán kellene jumperelni? Na így már jó lett.
Kérdezném:
1. Tudja valaki, hogy ha IDE mellé teszek SATA-ra valamit, azt miért kell rangsorolni? A két csatlakozás között ezek szerint nincs más különbség, mint a sebesség? Ugyanúgy master és slave-be kell tenni őket? Ez normális?
2. Ha veszek egy vinyót külsőnek arról is le kell szedni a jumperelést és úgy kell beletenni a PHDD-be (kapcsolható Kanyon márkájú)? Merthogy úgy kellett vadásznom rá egyet a régi mobil rackemről, nem volt a vinyón.
3. Ha meglesz az új vinyó és lementettem mindent, akkor benne hagyhatom a régi 80 GB-osat is a gépben? Elbír egy 300W-os táp ennyi meghajtót? (3 vinyó, 1 cd, 1 dvd, 1 floppy, 1 tápventilátor, 1 prociventi, 1 videókariventi, 1 ház tetején lévő venti)
4. Ha valaki ismeri a SIW nevű (System Information for Windows Build 2008-10-28 Ingyenes verzió) hardverteszt progit, akkor hátha ismeri a jelenséget: Amikor a "Hardver->Tároló" eszközök menüpontra kattintok (már a bővítés előtt is így volt) egyszerűen újraindul a gép. Az összes meghajtón lefuttattam már a hibaellenőrzéseket, töredezettségmentesítést, mindent amit egy format c: előtt el lehet követni egyszerű eszközökkel. Mi a fene lehet ez? Valamelyik vinyó döglődik és nem ártana menteni, avagy újrainstallálni a gépet, vagy egyszerű programhiba? (Csak azért gondolom, mert régebben nem használtam ezt a menüpontot, a többi meg most is megy szépen)
   
 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #689 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 12:16:11 »

Segítséget kérek, mert így még nem jártam. Alábbi a hibaüzenet.
Előzmény gyors bekapcs -CD ki - gép le (sajna boot közben).

Chkdsk /f többször újraindítással - eredmény nuku.
CCleaner pucolás - eredmény nuku.
Hibakereső bootolás a windowsnak - eredmény nuku.

Minden fut, de nagyon lassan.

Kifogytam az 5letekből..
Ez nem igazán hiba üzenet. Csak futtatni szeretné a lemezellenőrzést.
A C:/-n van a rendszered? Gondolom igen.
Azon csak a rendszerindítás előtt tud lemezellenőrzést végezni. Újraindítás után el fogja végezni - ha hagyod neki. Hagytad? Megcsinálta?
És úgyis ezt az üzenetet küldi?
A rendszer elindulása előtt felteszi a kérdést, hogy engeded-e neki az ellenőrzést elvégezni. Engedd.

Ha az ellenőrzés lefut, és utána is ezt az ablakot dobálja, akkor próbálj meg egy rendszer visszaállítást csinálni - feltéve, hogy Win-es op. rendszerről beszélünk, és nem tiltottad le ezt a funkcióját.
Visszaállítás letiltva, chkdsk nem fut le ha ütemezem, ha simán futtattom nem talál semmit és a hiba ugyanez.
Azért nevezem hibaüzenetnek, mert nem tudom feloldani és az összerendező progi nem fut le.

Este letöltöttem egy másik defrag progit, az megcsinálta gond nélkül! A windowsos továbbra is ezt írja ki, tehát vagy sérült vagy valami gubanc van az általa használt progikkal. A csökkentet módban nem tudott bootolni, mert a muy.sys töltésénél felakadt.
Rendszer visszaállítás?
(Start-Programok-Kellékek-Rendszereszközök)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!