Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 21:23:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216479 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #600 Dátum: 2009. Július 28. - 09:19:47 »

Ok, ez egy jó ötlet, köszi! Ha legközelebb áramtalanítok (vihar miatt) és lesz időm kísérletezni, akkor eljátszom vele. A router egyébként Linksys, nem WiFi-s. Kábelsorrendben az én gépem az első csatlakozón. Routerbe be tudok menni bármikor, de azt még nem néztem, hogy a konfigjában olyankor van-e valami másképp. Ha jól tudom, akkor Obtain Automatically-ra van állítva a netelérés. (Majd otthon megnézem) Ez azóta van, amióta kábelnetem van. Előtte az ADSL-nél PPPoE volt. Az aktív IP címkiosztásnál asszem csak én látszom olyankor, de annak ellenére nincs net, hogy a helyi kapcsolatom is jónak látszik a gépen.
De nem akakrok találgatni, majd megnézem legközelebb a beállításokat. Addig meg marad ez a megoldás, hogy áramtalanítás után mindkét gépet be és csak így áll fel a hálózat és a netkapcsolat.
Mit tegyek, a gyerek (és ezek szerint a gépe is) az életünk szerves része lett, nélküle nincs semmi.  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #601 Dátum: 2009. Július 29. - 08:21:04 »

Ok, ez egy jó ötlet, köszi! Ha legközelebb áramtalanítok (vihar miatt) és lesz időm kísérletezni, akkor eljátszom vele. A router egyébként Linksys, nem WiFi-s. Kábelsorrendben az én gépem az első csatlakozón. Routerbe be tudok menni bármikor, de azt még nem néztem, hogy a konfigjában olyankor van-e valami másképp. Ha jól tudom, akkor Obtain Automatically-ra van állítva a netelérés. (Majd otthon megnézem) Ez azóta van, amióta kábelnetem van. Előtte az ADSL-nél PPPoE volt. Az aktív IP címkiosztásnál asszem csak én látszom olyankor, de annak ellenére nincs net, hogy a helyi kapcsolatom is jónak látszik a gépen.
De nem akakrok találgatni, majd megnézem legközelebb a beállításokat. Addig meg marad ez a megoldás, hogy áramtalanítás után mindkét gépet be és csak így áll fel a hálózat és a netkapcsolat.
Mit tegyek, a gyerek (és ezek szerint a gépe is) az életünk szerves része lett, nélküle nincs semmi.  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Melyik géppel lett eredetileg belőve az internet?
Minden gépnek (pontosabban hálózati kártyának) van egy ún. fizikai címe (MAC cím). Az internet szolgáltatók általában ezt is figyelik. Sok szolgáltató csak egyetlen gépet (MAC címet) enged csatlakozni a hálózatra. Másik gép hiába lép fel a hálózatra az adott kábelen keresztül, nem fog tudni csatlakozni.
Épp ezért minden routerben van lehetőség arra, hogy a routernek az internet felé adott MAC címét megváltoztasd. Ez be van állítva?
Nézd meg a setupjában.
Lehet, hogy nincs? He
Nem ismerem azt a fajta routert, úgyhogy nem tudom, hogy milyen módon kezeli ezt a lehetőséget.
Ha van lehetőséged rá, akkor próbáld ki azt, hogy a gépeket közvetlenül, router nélkül dugod rá a hálózati kábelre (egyszer az egyiket, aztán a másikat).
Nézd meg, hogy így kapnak-e internet elérést. Csak a gyereké? Akkor annak a gépnek az MAC címét kell beállítani a routernek, és valószínűleg megoldódik a gond.
MAC cím megállapítása: az adott gépen nyiss egy parancssort (start->kellékek), majd gépeld be: "ipconfig /all". A megjelenő listában találod a kapcsolat, illetve a hálózati vezélő(k) adatait. Vigyázz! Ha több kártya van a gépben több MAC címet fogsz találni. Azt kell kiválasztanod, amin keresztül a kábeles hálózatot használod.
 
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #602 Dátum: 2009. Július 29. - 08:31:46 »

Eeredetileg az én gépemre lett rakva a net. Gyereknek később lett gépe.
Jelenleg így van beállítva ez a rész. A starting IP a 192.168.1.100 ahogy azt alul a takarásban is részben látod.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 29. - 08:34:17 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #603 Dátum: 2009. Július 31. - 12:51:48 »

SZiasztok!

2-3 napja felugrik néha(!) a Windows piros pajzs ikonja és tűzfal hibát jelez. - mármint az AVGjét!? Szerinte nem oké...
Az AVG-t megnézem, minden működik, hibajelzés semmi!

Mi állítodott el? Vagy mit kell megnézni, csinálni?

Kösz előre is
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #604 Dátum: 2009. Július 31. - 13:33:54 »

SZiasztok!

2-3 napja felugrik néha(!) a Windows piros pajzs ikonja és tűzfal hibát jelez. - mármint az AVGjét!? Szerinte nem oké...
Az AVG-t megnézem, minden működik, hibajelzés semmi!

Mi állítodott el? Vagy mit kell megnézni, csinálni?

Kösz előre is

Esetleg nem fagyott le a géped és a dátum elállítódott?
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #605 Dátum: 2009. Július 31. - 17:22:34 »

SZiasztok!

2-3 napja felugrik néha(!) a Windows piros pajzs ikonja és tűzfal hibát jelez. - mármint az AVGjét!? Szerinte nem oké...
Az AVG-t megnézem, minden működik, hibajelzés semmi!

Mi állítodott el? Vagy mit kell megnézni, csinálni?

Kösz előre is

Esetleg nem fagyott le a géped és a dátum elállítódott?
Biztos, hogy a Windows ikonja jön elő? Egyes igen kártékony férgek is hasonló jelzést tudnak küldeni és kérik hogy telepítsd ezt-meg-azt, vagy ellenőrizd a géped egy internetes oldalon stb. Az AVG nem tartalmaz tűzfalat. Vagy esetleg azt jelzi, hogy elavult a vírusadatbázis?
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #606 Dátum: 2009. Július 31. - 19:23:29 »

Tud valaki olyan progit ami tuti-zicher pontosan kijelzi, hogy mennyi a proci hőmérséklete? Az alaplaphoz kapott progi szerintem csal (a SpeedFan nevű progi adatai szerint).
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #607 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 06:52:37 »

Eeredetileg az én gépemre lett rakva a net. Gyereknek később lett gépe.
Jelenleg így van beállítva ez a rész. A starting IP a 192.168.1.100 ahogy azt alul a takarásban is részben látod.
Nem ez a rész érdekes, hanem a router MAC klónozás része.
Azt próbáld végig, amit leírtam, hátha közelebb kerülünk a megoldáshoz.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #608 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 07:01:39 »

SZiasztok!

2-3 napja felugrik néha(!) a Windows piros pajzs ikonja és tűzfal hibát jelez. - mármint az AVGjét!? Szerinte nem oké...
Az AVG-t megnézem, minden működik, hibajelzés semmi!

Mi állítodott el? Vagy mit kell megnézni, csinálni?

Kösz előre is
Vagy AVG, vagy tűzfal. Mint fentebb olvashattad az AVG-ben nincs tűzfal. Mármint az ingyenesben. A fizetősből úgy emlékszem van ilyen változat is.
A piros pajzs a Win. biztonsági központjának riasztása.
Riasztást kiváltó okok:

- nincs telepített vírusirtó, vagy elavult az adatbázisa. Megoldás: próbáld meg frissíteni az AVG-t, ha tényleg régi adatokkal dolgozik (frissítenie kellene magát automatikusan. Ha nem teszi, akkor jó eséllyel vírusod van, ami nem engedi).

- nincs működő tűzfal. Ha nem telepítettél fel külön tűzfal programot, akkor a Win. saját tűzfal programját kell engedélyezni. Ez alap helyzetben engedélyezve is van. Ha nem tiltottad le véletlenül, akkor ismét vírus gyanú. Kapcsold vissza kézzel a tűzfalat (még jobb, ha telepítesz egy igazit, pl. ZoneAlarm), és csinálj vírusellenőrzést!

- nincs engedélyezve a Win. automatikus frissítése. Ez ugye csak akkor működik, ha legális Op.rendszered van. Ha az van, engedélyezd neki.
Ha nem az, akkor módosítsd a biztonsági központ riasztási beállításait (mind a három fenti esetre megadhatod, hogy az adott kategóriában észlelt hiba esetén adjon-e riasztást vagy sem).
 
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #609 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 07:09:12 »

Tud valaki olyan progit ami tuti-zicher pontosan kijelzi, hogy mennyi a proci hőmérséklete? Az alaplaphoz kapott progi szerintem csal (a SpeedFan nevű progi adatai szerint).
A SpeedFan az egyik legelismertebb ingyenes+általános ilyen célra szolgáló progi. Hogy melyik mond igazat, azt így nem igazán lehet eldönteni.
A proc. magot meg nehézkes lemérni (ugye ott van rajta a hűtő. Kacsint A nélkül meg nem igazán célszerű  ).
Azért inkább az alaplapi programnak hinnék. Mégis csak az való tutira a géped hardveréhez.
A SF. gyakran keveri az érzékelők helyét (pl. az alaplap hőmérséklet érzékelőjét a processzoréval). Ebből bőven összejön pár fokos különbség.
Az alaplapi program meg nem biztos, hogy mindegyik érzékelő értékét kijelzi. "Csak" felhasználja a pl. a teljesítmény beállítására (ha túl meleg van, akkor visszavesz a teljesítményből/riasztást küld/leállítja a gépet).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #610 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 07:51:58 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?

Hát egy pár lépésen át kell esni.
1: a router látja mind a két gépet? Internet működik mind a két gépen rajta keresztül?
2: Milyen Op. rendszer van a gépeken?
3: Tűzfal program van-e a gépeken? Ha igen, akkor milyen?

Nagy vonalakban a fentieken kell (majd) végig menni.
Alap dolgok:
- Az 1-es pont legyen meg.
- A gépek azonos munkacsoportban legyenek.
- legyen a gépeken megosztott mappa (csak ezt fogják látni a másikból).
- a tűzfal kezelje a másik gépet biztonságosként (ehhez nem árt a fix IP cím megadása, vagy a routeren belül a kiosztható IP cím tartomány beállítása, és ennek a tartománynak a beállítása a tűzfal programban).

1: Igen
2: Xp
3: Van, az XP sajátja.

Az alap dolgokat majd átnézem.
OK.
A Win alap tűzfalát soha nem használtam - nem ér sokat. Pont attól nem véd, amire a leginkább szükség van: nem szűri a gépről kifelé irányuló forgalmat. Ezen ne is keress olyan beállítási lehetőséget amit írtam - nincs olyan.
Ha van rajtuk net, akkor nagyjából már jó vagy. Futtasd le a gépeken az "Otthoni hálózat beállítása" varázslót (vezérlő pult -> hálózati és Internetes kapcsolatok). Adj meg azonos munkacsoport nevet a lépések közt+ állítsd be a mappa megosztást rajtuk. Így már látniuk kell egymást, és elérhetőnek kell lenniük a megosztott mappáknak a másik gépről.
Lefuttattam a varázslót, most már látja egymást a két gép. Mosolyog Köszi a segítséget!
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #611 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 08:44:22 »

Tud valaki olyan progit ami tuti-zicher pontosan kijelzi, hogy mennyi a proci hőmérséklete? Az alaplaphoz kapott progi szerintem csal (a SpeedFan nevű progi adatai szerint).
A SpeedFan az egyik legelismertebb ingyenes+általános ilyen célra szolgáló progi. Hogy melyik mond igazat, azt így nem igazán lehet eldönteni.
A proc. magot meg nehézkes lemérni (ugye ott van rajta a hűtő. Kacsint A nélkül meg nem igazán célszerű  ).
Azért inkább az alaplapi programnak hinnék. Mégis csak az való tutira a géped hardveréhez.
A SF. gyakran keveri az érzékelők helyét (pl. az alaplap hőmérséklet érzékelőjét a processzoréval). Ebből bőven összejön pár fokos különbség.
Az alaplapi program meg nem biztos, hogy mindegyik érzékelő értékét kijelzi. "Csak" felhasználja a pl. a teljesítmény beállítására (ha túl meleg van, akkor visszavesz a teljesítményből/riasztást küld/leállítja a gépet).
Az Everest is ugyanazt mutatja, mint a SpeedFan, normál állapotban 37 fokos volt , míg a saját progi 42-t mutatott.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #612 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 12:36:47 »

Köszi a tippeket! Persze megint a kapkodás...
A hibaüzi ez:
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #613 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 12:19:26 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?

Hát egy pár lépésen át kell esni.
1: a router látja mind a két gépet? Internet működik mind a két gépen rajta keresztül?
2: Milyen Op. rendszer van a gépeken?
3: Tűzfal program van-e a gépeken? Ha igen, akkor milyen?

Nagy vonalakban a fentieken kell (majd) végig menni.
Alap dolgok:
- Az 1-es pont legyen meg.
- A gépek azonos munkacsoportban legyenek.
- legyen a gépeken megosztott mappa (csak ezt fogják látni a másikból).
- a tűzfal kezelje a másik gépet biztonságosként (ehhez nem árt a fix IP cím megadása, vagy a routeren belül a kiosztható IP cím tartomány beállítása, és ennek a tartománynak a beállítása a tűzfal programban).

1: Igen
2: Xp
3: Van, az XP sajátja.

Az alap dolgokat majd átnézem.
OK.
A Win alap tűzfalát soha nem használtam - nem ér sokat. Pont attól nem véd, amire a leginkább szükség van: nem szűri a gépről kifelé irányuló forgalmat. Ezen ne is keress olyan beállítási lehetőséget amit írtam - nincs olyan.
Ha van rajtuk net, akkor nagyjából már jó vagy. Futtasd le a gépeken az "Otthoni hálózat beállítása" varázslót (vezérlő pult -> hálózati és Internetes kapcsolatok). Adj meg azonos munkacsoport nevet a lépések közt+ állítsd be a mappa megosztást rajtuk. Így már látniuk kell egymást, és elérhetőnek kell lenniük a megosztott mappáknak a másik gépről.
Lefuttattam a varázslót, most már látja egymást a két gép. Mosolyog Köszi a segítséget!
Szívesen!
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #614 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 12:21:58 »

Tud valaki olyan progit ami tuti-zicher pontosan kijelzi, hogy mennyi a proci hőmérséklete? Az alaplaphoz kapott progi szerintem csal (a SpeedFan nevű progi adatai szerint).
A SpeedFan az egyik legelismertebb ingyenes+általános ilyen célra szolgáló progi. Hogy melyik mond igazat, azt így nem igazán lehet eldönteni.
A proc. magot meg nehézkes lemérni (ugye ott van rajta a hűtő. Kacsint A nélkül meg nem igazán célszerű  ).
Azért inkább az alaplapi programnak hinnék. Mégis csak az való tutira a géped hardveréhez.
A SF. gyakran keveri az érzékelők helyét (pl. az alaplap hőmérséklet érzékelőjét a processzoréval). Ebből bőven összejön pár fokos különbség.
Az alaplapi program meg nem biztos, hogy mindegyik érzékelő értékét kijelzi. "Csak" felhasználja a pl. a teljesítmény beállítására (ha túl meleg van, akkor visszavesz a teljesítményből/riasztást küld/leállítja a gépet).
Az Everest is ugyanazt mutatja, mint a SpeedFan, normál állapotban 37 fokos volt , míg a saját progi 42-t mutatott.
Én a gyári értéket venném alapul.
A fentebb említett okok miatt+azért, mert ez a magasabb, tehát csak "jól" tévedhetsz.
Nagy különbség egyébként nincs közöttük, szerintem nem lényeges, hogy 37 vagy 42.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!