Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 21:26:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216482 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #585 Dátum: 2009. Július 07. - 18:43:00 »

Üdv!
Keresnék olyan ingyenes progit, amivel át tudom alakítani a pps/ppt fájlt valamilyen videó formátumra. Fizetősök próbaverzióival próbálkoztam, de mindegyik tesz vízjelet vagy csak 5-10 képet hajlandó konvertálni.

Szia

Esetleg felveszed a képernyőn lejátszott folyamatot Mosolyog Auto screen recorder, Hypercam 2
Erre én is gondoltam, csak az a baj, hogy akkor felveszi a feketét is, mivel a monitorom 16:10 arányú.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #586 Dátum: 2009. Július 07. - 19:56:40 »

Üdv!
Keresnék olyan ingyenes progit, amivel át tudom alakítani a pps/ppt fájlt valamilyen videó formátumra. Fizetősök próbaverzióival próbálkoztam, de mindegyik tesz vízjelet vagy csak 5-10 képet hajlandó konvertálni.

Szia

Esetleg felveszed a képernyőn lejátszott folyamatot Mosolyog Auto screen recorder, Hypercam 2
Erre én is gondoltam, csak az a baj, hogy akkor felveszi a feketét is, mivel a monitorom 16:10 arányú.
Javítom magam. Kipróbáltam az Auto Screen recordert és azzal sikerült megoldanom a dolgot. Köszi Mosolyog
Naplózva
Forti
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


Lacetti Star 1.4 16v


« Hozzászólás #587 Dátum: 2009. Július 08. - 05:20:26 »

Üdv!
Keresnék olyan ingyenes progit, amivel át tudom alakítani a pps/ppt fájlt valamilyen videó formátumra. Fizetősök próbaverzióival próbálkoztam, de mindegyik tesz vízjelet vagy csak 5-10 képet hajlandó konvertálni.

Szia

Esetleg felveszed a képernyőn lejátszott folyamatot Mosolyog Auto screen recorder, Hypercam 2
Erre én is gondoltam, csak az a baj, hogy akkor felveszi a feketét is, mivel a monitorom 16:10 arányú.
Javítom magam. Kipróbáltam az Auto Screen recordert és azzal sikerült megoldanom a dolgot. Köszi Mosolyog

Nincs mit Mosolyog örülök, hogy tudtam adni egy jó tippet Vigyorog
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #588 Dátum: 2009. Július 23. - 13:14:40 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #589 Dátum: 2009. Július 23. - 14:59:53 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?
Vizuális megoldásra én is tudok ötletet... Vigyorog Elnézést kérek, de jó volt ebbe a topicba is szólnom. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #590 Dátum: 2009. Július 23. - 17:19:59 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?

Hát egy pár lépésen át kell esni.
1: a router látja mind a két gépet? Internet működik mind a két gépen rajta keresztül?
2: Milyen Op. rendszer van a gépeken?
3: Tűzfal program van-e a gépeken? Ha igen, akkor milyen?

Nagy vonalakban a fentieken kell (majd) végig menni.
Alap dolgok:
- Az 1-es pont legyen meg.
- A gépek azonos munkacsoportban legyenek.
- legyen a gépeken megosztott mappa (csak ezt fogják látni a másikból).
- a tűzfal kezelje a másik gépet biztonságosként (ehhez nem árt a fix IP cím megadása, vagy a routeren belül a kiosztható IP cím tartomány beállítása, és ennek a tartománynak a beállítása a tűzfal programban).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #591 Dátum: 2009. Július 23. - 18:31:48 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?

Hát egy pár lépésen át kell esni.
1: a router látja mind a két gépet? Internet működik mind a két gépen rajta keresztül?
2: Milyen Op. rendszer van a gépeken?
3: Tűzfal program van-e a gépeken? Ha igen, akkor milyen?

Nagy vonalakban a fentieken kell (majd) végig menni.
Alap dolgok:
- Az 1-es pont legyen meg.
- A gépek azonos munkacsoportban legyenek.
- legyen a gépeken megosztott mappa (csak ezt fogják látni a másikból).
- a tűzfal kezelje a másik gépet biztonságosként (ehhez nem árt a fix IP cím megadása, vagy a routeren belül a kiosztható IP cím tartomány beállítása, és ennek a tartománynak a beállítása a tűzfal programban).

1: Igen
2: Xp
3: Van, az XP sajátja.

Az alap dolgokat majd átnézem.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #592 Dátum: 2009. Július 23. - 19:59:52 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?
Hangos? Hmmm. Én nem vettem észre.
Ami a beállítást illeti. Csak azt tudom én is mondani, amit Stocz is mondott. Elvileg a router kiosztja az IP címeket, ezt le is ellenőrizheted ha belépsz a setupjába. Ez már jó alap ahhoz, hogy játszatok két géppel hálóban. Viszont egymás vinyóján csak akkor kotorhattok, ha megadjátok, hogy melyik könyvtárakat osztjátok meg a másik felé.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #593 Dátum: 2009. Július 23. - 20:10:31 »

De ha már a routernél tartunk. nekem is lenne egy kérdésem.
Az én gépem elvileg az elsődleges, legalábbis az első IP címet erre osztja ki a router (192.168.1.101). Semmilyen egyéb priorítási beállítási lehetőséget nem látok a setupban. Ennek ellenére ha áramtalanítva van az egész rendszer (mindkét gép, router, modem, stb) akkor a kiszolgáló cuccokkal együtt csak az én gépemet üzembe helyezve nincs internetkapcsolat. Ugyanez a másik géppel lejátszva -az enyém nélkül is- működő netkapcsolatot eredményez azon. Nálam csak akkor van net, ha a másik gép is el van indítva és azután az én gépemet újraindítom.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #594 Dátum: 2009. Július 23. - 20:26:50 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Hangos? Hmmm. Én nem vettem észre.
Lehet az én fülemmel van a baj, túl érzékeny. Vigyorog A HD-nek olyan hangja volt mint egy traktor. Ami egy kb. 10 éves készüléktől nem is csoda. Kicseréltem egy másikra, így már csöndesebb, de a proci ventilátora is nagyon zajos. Ha kihúzom, akkor már elfogadható, szerzek egy csendesebbet és tökéletes lesz. Vigyorog
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #595 Dátum: 2009. Július 23. - 20:58:45 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Hangos? Hmmm. Én nem vettem észre.
Lehet az én fülemmel van a baj, túl érzékeny. Vigyorog A HD-nek olyan hangja volt mint egy traktor. Ami egy kb. 10 éves készüléktől nem is csoda. Kicseréltem egy másikra, így már csöndesebb, de a proci ventilátora is nagyon zajos. Ha kihúzom, akkor már elfogadható, szerzek egy csendesebbet és tökéletes lesz. Vigyorog
Ezek a régebbi Quantum vinyók így "zenéltek". Nem rossz az, csak akkor még ilyen volt a csendes technika. De a ventillátoron csodálkozom. Azért csak lesz abból gép!  Legalábbis amire szántad, szerintem pötyögni jó. Fiam is azon tanulta meg az alapokat. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #596 Dátum: 2009. Július 23. - 21:11:52 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Hangos? Hmmm. Én nem vettem észre.
Lehet az én fülemmel van a baj, túl érzékeny. Vigyorog A HD-nek olyan hangja volt mint egy traktor. Ami egy kb. 10 éves készüléktől nem is csoda. Kicseréltem egy másikra, így már csöndesebb, de a proci ventilátora is nagyon zajos. Ha kihúzom, akkor már elfogadható, szerzek egy csendesebbet és tökéletes lesz. Vigyorog
Ezek a régebbi Quantum vinyók így "zenéltek". Nem rossz az, csak akkor még ilyen volt a csendes technika. De a ventillátoron csodálkozom. Azért csak lesz abból gép!  Legalábbis amire szántad, szerintem pötyögni jó. Fiam is azon tanulta meg az alapokat. Kacsint
Félre ne értsd, semmi bajom a géppel, pont olyan amilyenre számítottam. Mosolyog A vinyók meg tényleg ilyenek voltak régen, nekem is van egy 3GB seaget-em az még hangosabb. A ventilátor, nyöszörög, de hát forgott már eleget és ha minden igaz 6700 a fordulatszáma, na ezért is hangos, nézek valami lassabbat és halkabbat és ráfabrikálom.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #597 Dátum: 2009. Július 23. - 21:57:32 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Hangos? Hmmm. Én nem vettem észre.
Lehet az én fülemmel van a baj, túl érzékeny. Vigyorog A HD-nek olyan hangja volt mint egy traktor. Ami egy kb. 10 éves készüléktől nem is csoda. Kicseréltem egy másikra, így már csöndesebb, de a proci ventilátora is nagyon zajos. Ha kihúzom, akkor már elfogadható, szerzek egy csendesebbet és tökéletes lesz. Vigyorog
Ezek a régebbi Quantum vinyók így "zenéltek". Nem rossz az, csak akkor még ilyen volt a csendes technika. De a ventillátoron csodálkozom. Azért csak lesz abból gép!  Legalábbis amire szántad, szerintem pötyögni jó. Fiam is azon tanulta meg az alapokat. Kacsint
Félre ne értsd, semmi bajom a géppel, pont olyan amilyenre számítottam. Mosolyog A vinyók meg tényleg ilyenek voltak régen, nekem is van egy 3GB seaget-em az még hangosabb. A ventilátor, nyöszörög, de hát forgott már eleget és ha minden igaz 6700 a fordulatszáma, na ezért is hangos, nézek valami lassabbat és halkabbat és ráfabrikálom.
ok, tiszta sor.  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #598 Dátum: 2009. Július 28. - 05:54:04 »

Tegnap megkaptam a gépet. Köszi Cápa és Kripik! Tökéletesen működik, csak hangos, de ezen majd segítek.
Viszont lenne egy kérdésem. Van most két gépem és egy ruterem itthon. Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a ruterhez.
Mit és hol kell beállítani, hogy a két gép lássa egymást?

Hát egy pár lépésen át kell esni.
1: a router látja mind a két gépet? Internet működik mind a két gépen rajta keresztül?
2: Milyen Op. rendszer van a gépeken?
3: Tűzfal program van-e a gépeken? Ha igen, akkor milyen?

Nagy vonalakban a fentieken kell (majd) végig menni.
Alap dolgok:
- Az 1-es pont legyen meg.
- A gépek azonos munkacsoportban legyenek.
- legyen a gépeken megosztott mappa (csak ezt fogják látni a másikból).
- a tűzfal kezelje a másik gépet biztonságosként (ehhez nem árt a fix IP cím megadása, vagy a routeren belül a kiosztható IP cím tartomány beállítása, és ennek a tartománynak a beállítása a tűzfal programban).

1: Igen
2: Xp
3: Van, az XP sajátja.

Az alap dolgokat majd átnézem.
OK.
A Win alap tűzfalát soha nem használtam - nem ér sokat. Pont attól nem véd, amire a leginkább szükség van: nem szűri a gépről kifelé irányuló forgalmat. Ezen ne is keress olyan beállítási lehetőséget amit írtam - nincs olyan.
Ha van rajtuk net, akkor nagyjából már jó vagy. Futtasd le a gépeken az "Otthoni hálózat beállítása" varázslót (vezérlő pult -> hálózati és Internetes kapcsolatok). Adj meg azonos munkacsoport nevet a lépések közt+ állítsd be a mappa megosztást rajtuk. Így már látniuk kell egymást, és elérhetőnek kell lenniük a megosztott mappáknak a másik gépről.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #599 Dátum: 2009. Július 28. - 06:12:11 »

De ha már a routernél tartunk. nekem is lenne egy kérdésem.
Az én gépem elvileg az elsődleges, legalábbis az első IP címet erre osztja ki a router (192.168.1.101). Semmilyen egyéb priorítási beállítási lehetőséget nem látok a setupban. Ennek ellenére ha áramtalanítva van az egész rendszer (mindkét gép, router, modem, stb) akkor a kiszolgáló cuccokkal együtt csak az én gépemet üzembe helyezve nincs internetkapcsolat. Ugyanez a másik géppel lejátszva -az enyém nélkül is- működő netkapcsolatot eredményez azon. Nálam csak akkor van net, ha a másik gép is el van indítva és azután az én gépemet újraindítom.
Ha a gépekre nincs fix IP cím beállítva, akkor a router a bekapcsolás sorrendjében osztja ki az IP címeket (WiFi esetén). Kivétel a vezetékes csatlakozásnál szokott lenni, ott az IP kiosztása általában aljzat szerint történik. Én az otthoni gépekre mindig fix IP-t használok. Ez sok gondtól megkímél, +könnyebb konfigurálni a dolgokat (ha játékra használod a rendszert, akkor alapfeltétel is lehet a dolog. Játéktól függ)+gyorsabban áll fel a hálózat. A csatlakozási hibákat viszont nehezebb észlelni.
Hordozható gépeknél ez nem mindig praktikus.

Az internet elérés a router bekapcsolásakor létre jön, elvileg nem függ a gépektől. Az viszont, hogy a gép megkapja-e az internet elérést a routertől, már más tészta.
Bár az igaz, hogy ezek a dolgok a router típusától is függhetnek.
Nem egyszerű játék ez sohasem. Túl sok rejtett dolog van, amit egy egyszerű műkedvelő (mint pl. én) nem láthat. Több hetet szenvedtem az asszony céges gépével hasonló probléma miatt. Az annyiban különbözött a Tiedtől, hogy bekapcsoláskor általában volt internet kapcsolata, de netezés közben rendszeresen elment, és ilyenkor csak újraindítással (néha csak többszörivel) lehetett életet verni belé.
A router felé mindvégig megvolt a kapcsolat, csak onnan a net felé nem (miközben másik géppel, ugyan azon routerről simán lehetett netezni).
A problémát a merevlemez újra partícionálásával, és a régi rendszer arra való feltöltésével tudtam orvosolni (tehát nem telepítettem a rendszert újra, így ugyan azok a beállítások/környezet működik rajta, mint amivel előzőleg nem ment).

Ez egy türelem játék.
Azt nézd meg első képen, hogy amikor nem tudsz netezni, akkor a routert eléred-e a gépről (tehát az a kapcsolat felépül-e), és ha igen, akkor a router menüjében nézd meg, hogy csatlakozik-e az internetre (hogy ezt hol találod meg, az megint router függő. Ott keresd, ahol az internet beállításokat megadhatod. Nem biztos, hogy meg is kell adnod, automatikus konfiguráció is lehet! De azon a részen kell kijelezze, hogy a router csatlakozik-e a net felé, vagy sem.)

Ha ezek megvannak, akkor én utána megnézném azt is, hogy ugyan ezek a dolgok hogyan állnak akkor, ha CSAK a másik gépet kapcsolod be.
Az eredmények birtokában aztán lehet gondolkodni, kísérletezni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!