Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 17:23:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216364 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #540 Dátum: 2009. Június 23. - 17:55:32 »

PC-boltosok!
Monitor, ill róluk a véleményetek érdekelne! Elvileg mindegyikre 3 év gari és 3 nap pixelgari van mindenhol.
Lehetséges két típus: BenQ G2020HDA  ;   Acer V203HAB
Egy nagyon jó ár (~28.000,-)  kellene! (esetleg ÁFA nélküli ~24000,- , amolyan okosban, "hiba esetén garipecsételős" megoldás érdekelne  Kacsint)


BENQ PIXELHIBA TOLERANCIA
A BenQ LCD-TFT monitorok teljes mértékben megfelelnek az ISO 13402-2 Class II
nemzetközi szabvány követelményeinek, pixelhiba garancia kérdésében a szabvány
értékei számítanak kötelezőérvényűnek.

ACER PIXELHIBA TOLERANCIA
Az Acer pixelhiba esetén akkor cseréli az Ön monitorát, ha az adott LCD-TFT kijelzőn
egymillió képjelenként négy (4) hibás képjelnél több, illetve, ha a kijelzőpanel kilenc (9)
egyenlőnégyszögletes területre osztva, a kijelzőközépsőrészén legfeljebb egyetlen hibás
képpont található.

SAMSUNG PIXELHIBA TOLERANCIA
A Samsungnál jelenleg egyetlen pixelhiba (alpixel is) cserére jogosít 3 napon belül.

ISO 13406-2 Class II szerint az elfogadott hibák száma típusonként 1 millió pixelre
vonatkoztatva:
1. típus - 2 db
2. típus - 2 db
3. típus - 5 db
4. típus - 2 db
Például egy 1024x768 felbontású kijelzőn (786.432 pixel) a következő még
elfogadhatónak tekinthető. Elsőtípusú (fényes) pixelek száma = 2 x 786.432 / 1.000.000
= 1,57 Második típusú (fekete) pixelek száma = 2 x 786.432 / 1.000.000 = 1,57 Harmadik
típusú (vörös/zöld/kék) pixelek száma = 5 x 786.432 / 1.000.000 = 3,93 Tehát 2 mindig
fényes pixelt már nem enged meg a szabvány 1024x768 felbontású kijelzőn.

Diabló véleményét osztom, Samsungot vennék, ill nekem az van már évek óta, és teljesen megbízhatóak. Valamint amennyit eladtunk jó pár év alatt, azok közül nem igazán volt jellemző a meghibásodás
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #541 Dátum: 2009. Június 23. - 17:58:32 »

Nekem HANNS-G monitorom van már 3éve  és 1db pixelhiba sincs benne. Mosolyog Pedig nem egy márkás darab, viszont van DVI-bemenete.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #542 Dátum: 2009. Június 23. - 18:04:24 »

Nekem HANNS-G monitorom van már 3éve  és 1db pixelhiba sincs benne. Mosolyog Pedig nem egy márkás darab, viszont van DVI-bemenete.
Én másfél éve vettem, 225BW a típusa, igaz akkor nagyon drága volt, de a videóvágáshoz kell a nagy és jó monitor. Van DVI, D-SUB bemenete is és nem mellesleg Windows alól tudom állítani minden paraméterét, nem kell a menüben kotorásznom, ha valamit szeretnék állítani. Nincs pixelhiba (ami egyébként általában a működés első hetében előjön) és eléggé egyenletes a háttérvilágítása is (sötétben filmnézéskor ez nem hátrány). A Samsungra is 3 év gari van, ha regisztráltatod magad, kapsz még 3 hónapot pluszba. Most a TV-be/nek is vettünk ilyeneket (persze újabb modell), ha jól emlékszem a 22"-os került 40e-be.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #543 Dátum: 2009. Június 23. - 18:10:58 »

Kéne nekem egy USB-s wifi adapter. Minél olcsóbban, de azért használni lehessen. Kacsint
Egy ilyet néztem, nem ismerem a márkát, de 5 év gari van rá. Vélemény?
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #544 Dátum: 2009. Június 23. - 18:13:59 »

Kéne nekem egy USB-s wifi adapter. Minél olcsóbban, de azért használni lehessen. Kacsint
Egy ilyet néztem, nem ismerem a márkát, de 5 év gari van rá. Vélemény?
Nem gyártanak rossz dolgokat. Szerintem megveheted.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #545 Dátum: 2009. Június 23. - 18:21:13 »

Kéne nekem egy USB-s wifi adapter. Minél olcsóbban, de azért használni lehessen. Kacsint
Egy ilyet néztem, nem ismerem a márkát, de 5 év gari van rá. Vélemény?
Nem gyártanak rossz dolgokat. Szerintem megveheted.
Ha te mondod, akkor megveszem. Vigyorog
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #546 Dátum: 2009. Június 23. - 18:26:59 »

Kéne nekem egy USB-s wifi adapter. Minél olcsóbban, de azért használni lehessen. Kacsint
Egy ilyet néztem, nem ismerem a márkát, de 5 év gari van rá. Vélemény?
Nem gyártanak rossz dolgokat. Szerintem megveheted.
Ha te mondod, akkor megveszem. Vigyorog
De ha mégse jött be, azért ne rajtam verd le Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #547 Dátum: 2009. Június 23. - 18:30:22 »

Kéne nekem egy USB-s wifi adapter. Minél olcsóbban, de azért használni lehessen. Kacsint
Egy ilyet néztem, nem ismerem a márkát, de 5 év gari van rá. Vélemény?
Nem gyártanak rossz dolgokat. Szerintem megveheted.
Ha te mondod, akkor megveszem. Vigyorog
De ha mégse jött be, azért ne rajtam verd le Vigyorog
Majd az eladón, azért van az 5 év gari. Vigyorog
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #548 Dátum: 2009. Június 23. - 21:50:55 »

Melóhelyemet kb. két éve szerelték fel Acer monitorokkal (15 db). Első naptól kezdve, ahogy kivették a dobozából őket, mennek napi 8-10 órát és azóta sincs egy pixelhiba sem. A boltban is azt mondták, hogy eddig egy darab sem volt rossz. (mondjuk ez jó boltos duma, de miért ne lehetne így?)
Állítólag az első pár napban ha nincs, akkor nagy eséllyel később sem lesz. A boltban ma azt mondták, hogy a pixelhiba %-os számolása, ill ezek a szabványok már régen voltak. Jelenleg 3 napon belül automatikusan cserélik, ha egyetlen pixel is rossz, avagy halványabb, más színt ad. Hogy ez a bolt saját akciója, avagy tényleg így van-e, nekem mindegy. A lényeg, hogy ha rossz a monitor, akkor cserélik, aztán ők mit tesznek vele, az engem nem érdekel. Történetesen ez a bolt volt, amelyik pár hete automatikusan cserélte a pár hónapja vett DVD-írómat, mert megadta magát. Nem szórakoztak szervízzel, meg mászkáltattak többször feleslegesen 100 km-eket. (zalaegerszegi a bolt)
Én azt hittem, hogy már más bolt is ilyen rugalmasan intézi ezeket, ill. tényleg így működik manapság a monitorok értékesítése és a pixelmizéria.
Amúgy ma a Media Marktban megnéztem egymás mellett a monitorokat (sajna nem volt 20"-ban, így 22"-osokat néztem, de nekem az itthon nem fér el) és egyátalán nem voltam elájulva sem a Samsungtól, sem az LG-től. Mitöbb: a BenQ-nak volt a legszebb feketéje és kontrasztja, miután auto-ra nyomtam őket. Tesztek is jóra hozzák őket, az Acereket meg még jobbra.
Na mindegy...szóval Ti sem tudtok "okosban" olcsón ilyen monitort? Esetleg valami "autóról leesett" (de azért nagyon ne legyen ütődött! Vigyorog) is jó lenne, mert nekem nem az ÁFA és a gari fontos, hanem maga a hibátlan monitor.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #549 Dátum: 2009. Június 23. - 22:00:07 »

Nem az az ütődött, ami a kamionról leesett, hanem az, aki ilyet ír a fórumra...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #550 Dátum: 2009. Június 23. - 22:28:17 »

Melóhelyemet kb. két éve szerelték fel Acer monitorokkal (15 db). Első naptól kezdve, ahogy kivették a dobozából őket, mennek napi 8-10 órát és azóta sincs egy pixelhiba sem. A boltban is azt mondták, hogy eddig egy darab sem volt rossz. (mondjuk ez jó boltos duma, de miért ne lehetne így?)
Állítólag az első pár napban ha nincs, akkor nagy eséllyel később sem lesz. A boltban ma azt mondták, hogy a pixelhiba %-os számolása, ill ezek a szabványok már régen voltak. Jelenleg 3 napon belül automatikusan cserélik, ha egyetlen pixel is rossz, avagy halványabb, más színt ad. Hogy ez a bolt saját akciója, avagy tényleg így van-e, nekem mindegy. A lényeg, hogy ha rossz a monitor, akkor cserélik, aztán ők mit tesznek vele, az engem nem érdekel. Történetesen ez a bolt volt, amelyik pár hete automatikusan cserélte a pár hónapja vett DVD-írómat, mert megadta magát. Nem szórakoztak szervízzel, meg mászkáltattak többször feleslegesen 100 km-eket. (zalaegerszegi a bolt)
Én azt hittem, hogy már más bolt is ilyen rugalmasan intézi ezeket, ill. tényleg így működik manapság a monitorok értékesítése és a pixelmizéria.
Amúgy ma a Media Marktban megnéztem egymás mellett a monitorokat (sajna nem volt 20"-ban, így 22"-osokat néztem, de nekem az itthon nem fér el) és egyátalán nem voltam elájulva sem a Samsungtól, sem az LG-től. Mitöbb: a BenQ-nak volt a legszebb feketéje és kontrasztja, miután auto-ra nyomtam őket. Tesztek is jóra hozzák őket, az Acereket meg még jobbra.
Na mindegy...szóval Ti sem tudtok "okosban" olcsón ilyen monitort? Esetleg valami "autóról leesett" (de azért nagyon ne legyen ütődött! Vigyorog) is jó lenne, mert nekem nem az ÁFA és a gari fontos, hanem maga a hibátlan monitor.
Hasonló termékeket mi is automatikusan cserélünk. De egy monitor, vagy spéci cucc az már más tészta. Amúgy tudtad, hogy a 72 órán túli garancia hogy változott? Csak annyi van lefektetve, hogy a kereskedőnek törekednie kell a készülék javítására, cseréjére. Mosolyog Ez ám a jó duma Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 23. - 22:30:42 írta Giovanni » Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #551 Dátum: 2009. Június 23. - 22:29:01 »

Nem az az ütődött, ami a kamionról leesett, hanem az, aki ilyet ír a fórumra...
A sérült terméket mindenhol leértékelve árusítják...nem?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #552 Dátum: 2009. Június 24. - 08:29:53 »

Nem az az ütődött, ami a kamionról leesett, hanem az, aki ilyet ír a fórumra...
A sérült terméket mindenhol leértékelve árusítják...nem?
Csak előbb ráírnak egy nagyobb összeget, amit áthúznak............. volt pár negatív tapasztalatom ez írányban.
Esetleg kipofozás után - kommentár nélkül - másnak adják el.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #553 Dátum: 2009. Június 24. - 16:44:31 »

Nem az az ütődött, ami a kamionról leesett, hanem az, aki ilyet ír a fórumra...
A sérült terméket mindenhol leértékelve árusítják...nem?
Csak előbb ráírnak egy nagyobb összeget, amit áthúznak............. volt pár negatív tapasztalatom ez írányban.
Esetleg kipofozás után - kommentár nélkül - másnak adják el.
Annak idején én is ilyen sérült monitort vettem. Rendesen, számlával!  Mosolyog
Samsungot. Magának a monitornak nem volt semmi sérülése, csak a doboznak. És olcsóbb volt, mint a "sértetlen".
Azóta is (3 éve) gond nélkül használom. Nem bántam meg. Én is ezt a márkát ajánlanám. Apóséknak Acer van, pixelhibás. Igaz nem egy mai darab (kezdettől fogva hibás volt, de nem ütötte meg a gari szintjét.)
Nem rég voltam számtech boltban, és ugyan úgy nincs teljes pixelhiba garancia (pont egy Acer gépnél kérdeztem rá a dologra).
De a dologhoz az is hozzá tartozik, hogy azóta "nálunk lakik", és gyönyörű képe van!  Vigyorog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #554 Dátum: 2009. Június 24. - 16:52:36 »

Ha már ennyi telefon guru van a csapatban, lenne egy kérdésem.
Van egy régi Nokia 6310i-m. Ezt használom, és nem is akarom lecserélni.
Annak idején simán összehoztam a PC-vel a gyári CD-jén levő programmal (PC Suite 4.88)
Mostanában ez nem sikerül. Bluetooth-on próbálom, mert kábelem nincs, a gépben(PC) meg nincs infra (miért hagyták ezt el az új gépekből?? sokkal egyszerűbb volt, mint a Blue).
Nézegetem a Nokia oldalát, és mit látok: a szoftver nem működik együtt az XP SP2-vel (nálam mondjuk fut, csak a telót nem találja). Hurrá. majd visszafejlesztem a gépet.

No nem baj, utána olvasgattam a weben, és letöltöttem a több helyen ajánlott Oxigen Phone Managert.
Na ezzel sem jött össze. Nézegetem a leírását, hát mit látok. Csak az 5.5-ös szoftvert (vagy újabbat) futtató 6310i-kkel garantált a kapcsolat, az enyémen meg 5.22 van.

Ötlete valakinek?
Utálom az ilyet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!