Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 11:20:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216211 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #435 Dátum: 2008. December 15. - 23:21:14 »

Engem érdekelne, hogyan tudnak beazonosítani. He
MAC address alapján

Minden számítógépnek egyedi hálózati azonosítója van. Ez olyan, mint a gépkocsik rendszáma, ez alapján lehet azonosítani. Pl ha van egy notebookod, és tudod a MAC addressét, majd ezt a készüléket ellopják, akkor a rendőrség ez alapján betudja határolni, hogy a géppel hol csatlakoznak fel az Internetes hálózatra. Jobb esetben a noti is megkerülhet Mosolyog
Ez oké, hogy tudják melyik kütyüvel csatlakoznak, de azt hogy találják meg?
Becsöngetnek a szomszédokhoz? Nem hinném.
Ezt én sem tudom, de mivel az internet is úgy működik, mint pl a telefonos hálózat, végig tudják vezetni az elosztókon keresztül. De majd valaki okosabb elmagyarázza Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #436 Dátum: 2008. December 15. - 23:40:18 »

Céges laptop, bluetooth csatlakozás a benti WIFI-s nethez. Azt mondták nincs mobil net a gépben. Hazajöttem (lakótelep) talált internetet.
Kérdésem: most mi van??
1. valaki wifijét találtam el?
2. Legális vagy nem használni?
3. Ha nem el tudnak kapni ha használom?
4. csak átverés, hogy nincs benne net?
Az első mondatod nem értem Mosolyog Gondolom azt akartad írni, hogy a beépített wifivel szerettél volna csatlakozni, nem pedig a bluetoothal Mosolyog
1. valaki kódolatlan wifi kapcsolatát találtad meg
2. nem etikus, és volt már ilyenből rendőrségi ügy
3. igen
4. valószínű kódolva van
Céges beszerzésű semmi infom, csak ami rá van matricázva. Ezt szurtam ki... a wifi szót nem leltem ráírva.
A MAC adresst mi és hova tárolja (szolgáltató vagy gépem) ? ill. mi a különbség a IP címhez képest (nagyon nagy vonalakban Kacsint )?
Megpróbálom leegyszerüsítve, hogy én is megértsem magam Vigyorog
A mai átlagos számítógépek mindegyikében van hálókártya. Minden ilyen hálókártyának van egy fizikai azonosítója, az úgynevezett MAC address. Pl ha valakinek UPC internete van otthon, akkor a szolgáltató ez alapján a cím alapján azonosítja a hálózaton. Ha ennek a gépnek kicseréljük a hálókártyáját, már nem fog működni a net, mert megváltozott a MAC address. Tehát ez egy egyedi azonosító, mint a gépkocsik rendszáma, vagy az alvázszám, hogy maradjunk a Lacetti példájánál Vigyorog
Ez az azonosító egy 16-os számrendszerben generált számsor, amit nagyon egyszerűen lekérdezhetünk:

Windows XP felhasználóknak:
- Start menü / Futtatás… /
- A parancssorba kell beírni: cmd
- Utána a megjelenő ablakban: ipconfig /all
- És mások mellett a fizikai cím ki lesz listázva

Windows Vista felhasználóknak:
- +R  billentyűkombinációval hívható elő a Futtatás parancs (de XP alatt is működik)
- A parancssorba kell beírni: cmd
- Utána a megjelenő ablakban: ipconfig /all
- És mások mellett a fizikai cím ki lesz listázva


Az IP-cím az Internet Protocol cím a számítógépek egymás közötti kommunikációt szolgálja. Egy gépnek több ilyen címe is lehet. Általában a gépek az IP címüket az Internetszolgáltatótól kapják. IP cím alapján több információt is belehet gyüjteni az adott gépről.

Asszem röviden ennyi Mosolyog De mielött valaki belekötne, hogy valami nem jó a leírásban, előre közlöm, hogy nem vagyok informatikus!!! UFF Mosolyog
Jah, még annyit! Komis, ha a cégben nem tudsz netezni, kérd meg a rendszergizdát, hogy állitson be egy profilt a céges wifi kapcsolathoz.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
mottika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Hozzászólás #437 Dátum: 2008. December 18. - 22:20:03 »

Sziasztok!

Nemrégiben elromlott a vinyónk és a garanciaszervizben kaptunk egy másikat(megjegyzem kisebbet).Kérésre "átmentettek" minden adatot ami a régin volt.Ez az átmentés olyan,hogy látszólag minden a helyén van,de mégsem.például vannak a képek,amik miniatűrökben látszanak,megnyitni,küldeni,másolni nem lehet őket.A tálca meg olyan mintha nem is lenne.Ha megnyitok valamit és le akarom küldeni tálcára bezáródik(vagy lekerül a látszólagos tálcára).Ha valakinek van valami ötlete szívesen várom.Formatálni én is tudok,valami olyan kellene amivel a képek visszahozhatók.Előre is köszi
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #438 Dátum: 2008. December 18. - 23:26:24 »

Sziasztok!

Nemrégiben elromlott a vinyónk és a garanciaszervizben kaptunk egy másikat(megjegyzem kisebbet).Kérésre "átmentettek" minden adatot ami a régin volt.Ez az átmentés olyan,hogy látszólag minden a helyén van,de mégsem.például vannak a képek,amik miniatűrökben látszanak,megnyitni,küldeni,másolni nem lehet őket.A tálca meg olyan mintha nem is lenne.Ha megnyitok valamit és le akarom küldeni tálcára bezáródik(vagy lekerül a látszólagos tálcára).Ha valakinek van valami ötlete szívesen várom.Formatálni én is tudok,valami olyan kellene amivel a képek visszahozhatók.Előre is köszi
Garanciális winchestert kisebbre cseréltek? Az hogy lehet? Helyedben nem hagynám, mert ez így nem szabályos. Bár szinte mindent meglehet csinálni. Nekünk a speedshop tartozik nem kevés pénzzel.  Pixelhibás eePC-t küldtek, amit visszaküldtünk, majd küldtek egy másikat, amit szintén ki kellet fizetnünk, és majd jóváírják a pénzt. Most a pénzt nem akarják vissza adni, hanem vásároljuk le egy összegben. A tulaj elve, hogy pénzt vissza nem ad! Pedig ha kicsit is tudná, és biztos tudja is, Online vásárlásnál minden terméket köteles vissza venni, és vissza fizetni 9 napon belül, ha a vevő visszaküldi az árut. Na mindegy...

A winyódnak mi volt a baja, mert elképzelhető, hogy azért viselkedik így, mert olyan sérülése volt, ami miatt nem lehetett tökéletesen átmenteni.
Ha így van, akkor már így marad, mivel a további próbálkozásokhoz az eredeti winyó kéne, az meg már náluk van.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #439 Dátum: 2008. December 19. - 14:33:29 »

Céges laptop, bluetooth csatlakozás a benti WIFI-s nethez. Azt mondták nincs mobil net a gépben. Hazajöttem (lakótelep) talált internetet.
Kérdésem: most mi van??
1. valaki wifijét találtam el?
2. Legális vagy nem használni?
3. Ha nem el tudnak kapni ha használom?
4. csak átverés, hogy nincs benne net?
Az első mondatod nem értem Mosolyog Gondolom azt akartad írni, hogy a beépített wifivel szerettél volna csatlakozni, nem pedig a bluetoothal Mosolyog
1. valaki kódolatlan wifi kapcsolatát találtad meg
2. nem etikus, és volt már ilyenből rendőrségi ügy
3. igen
4. valószínű kódolva van
Céges beszerzésű semmi infom, csak ami rá van matricázva. Ezt szurtam ki... a wifi szót nem leltem ráírva.
A MAC adresst mi és hova tárolja (szolgáltató vagy gépem) ? ill. mi a különbség a IP címhez képest (nagyon nagy vonalakban Kacsint )?
Megpróbálom leegyszerüsítve, hogy én is megértsem magam Vigyorog
A mai átlagos számítógépek mindegyikében van hálókártya. Minden ilyen hálókártyának van egy fizikai azonosítója, az úgynevezett MAC address. Pl ha valakinek UPC internete van otthon, akkor a szolgáltató ez alapján a cím alapján azonosítja a hálózaton. Ha ennek a gépnek kicseréljük a hálókártyáját, már nem fog működni a net, mert megváltozott a MAC address. Tehát ez egy egyedi azonosító, mint a gépkocsik rendszáma, vagy az alvázszám, hogy maradjunk a Lacetti példájánál Vigyorog
Ez az azonosító egy 16-os számrendszerben generált számsor, amit nagyon egyszerűen lekérdezhetünk:

Windows XP felhasználóknak:
- Start menü / Futtatás… /
- A parancssorba kell beírni: cmd
- Utána a megjelenő ablakban: ipconfig /all
- És mások mellett a fizikai cím ki lesz listázva

Windows Vista felhasználóknak:
- +R  billentyűkombinációval hívható elő a Futtatás parancs (de XP alatt is működik)
- A parancssorba kell beírni: cmd
- Utána a megjelenő ablakban: ipconfig /all
- És mások mellett a fizikai cím ki lesz listázva


Az IP-cím az Internet Protocol cím a számítógépek egymás közötti kommunikációt szolgálja. Egy gépnek több ilyen címe is lehet. Általában a gépek az IP címüket az Internetszolgáltatótól kapják. IP cím alapján több információt is belehet gyüjteni az adott gépről.

Asszem röviden ennyi Mosolyog De mielött valaki belekötne, hogy valami nem jó a leírásban, előre közlöm, hogy nem vagyok informatikus!!! UFF Mosolyog
Jah, még annyit! Komis, ha a cégben nem tudsz netezni, kérd meg a rendszergizdát, hogy állitson be egy profilt a céges wifi kapcsolathoz.
Csak hogy egy kicsit bonyolítsam a dolgot: a MAC címet a legtöbb gépben át lehet írni (kis hozzáértéssel. Pont, mint az autók alvázszámát  Vigyorog).
Ilyennel lebukni 
Amatőrök.
Egyébként ilyen jellegű internet "lopásból" tényleg volt már kis hazánkban is rendőrségi (bírósági?) ügy. Büntetendő. És igen, elkapták az "elkövetőt".
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #440 Dátum: 2008. December 19. - 14:42:22 »

Amiről én tudok, ott az elkövető az illető háza előtt a kerítésen ülve nettezett. Azért az elég feltűnő. Vigyorog
De biztos volt több eset is.
Egy lakótelepen több 100lakás beleesik a vételi körzetbe. Nem hinném hogy mindenhova bemennek házkutatást tartani.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #441 Dátum: 2008. December 19. - 14:50:13 »

Amiről én tudok, ott az elkövető az illető háza előtt a kerítésen ülve nettezett. Azért az elég feltűnő. Vigyorog
De biztos volt több eset is.
Egy lakótelepen több 100lakás beleesik a vételi körzetbe. Nem hinném hogy mindenhova bemennek házkutatást tartani.
Térerő mérés.
Ami vesz, az ad is.
Kérdés, hogy akarják-e (megtalálni az illetőt).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #442 Dátum: 2008. December 19. - 14:53:38 »

Amiről én tudok, ott az elkövető az illető háza előtt a kerítésen ülve nettezett. Azért az elég feltűnő. Vigyorog
De biztos volt több eset is.
Egy lakótelepen több 100lakás beleesik a vételi körzetbe. Nem hinném hogy mindenhova bemennek házkutatást tartani.
Térerő mérés.
Ami vesz, az ad is.
Kérdés, hogy akarják-e (megtalálni az illetőt).
Bemérni ..., erre nem is gondoltam.
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #443 Dátum: 2008. December 19. - 18:17:15 »

Csak hogy egy kicsit bonyolítsam a dolgot: a MAC címet a legtöbb gépben át lehet írni (kis hozzáértéssel. Pont, mint az autók alvázszámát  Vigyorog).
Ilyennel lebukni 
Amatőrök.
Egyébként ilyen jellegű internet "lopásból" tényleg volt már kis hazánkban is rendőrségi (bírósági?) ügy. Büntetendő. És igen, elkapták az "elkövetőt".
Így van, át lehet írni. De aki ellopja, nem valószínű, hogy abból a körből való, aki ért hozzá, és átírja...neki a lényeg, hogy eladja Mosolyog Amúgy a felhasználók 95%-ának fogalma sincs arról, hogy mi az a számítógép. Haza megy, bekapcsolja, használja.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #444 Dátum: 2008. December 19. - 19:22:22 »

Csak hogy egy kicsit bonyolítsam a dolgot: a MAC címet a legtöbb gépben át lehet írni (kis hozzáértéssel. Pont, mint az autók alvázszámát  Vigyorog).
Ilyennel lebukni 
Amatőrök.
Egyébként ilyen jellegű internet "lopásból" tényleg volt már kis hazánkban is rendőrségi (bírósági?) ügy. Büntetendő. És igen, elkapták az "elkövetőt".
Így van, át lehet írni. De aki ellopja, nem valószínű, hogy abból a körből való, aki ért hozzá, és átírja...neki a lényeg, hogy eladja Mosolyog Amúgy a felhasználók 95%-ának fogalma sincs arról, hogy mi az a számítógép. Haza megy, bekapcsolja, használja.
Na végre, én is hozzászólhatok ebbe a topicba! Kacsint Benne vagyok a 95%-ban! Hurrá! Kacsint De annak is a legalján, mert PC-béna vagyok, mint tudhatjátok. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #445 Dátum: 2008. December 20. - 15:50:27 »

Csak hogy egy kicsit bonyolítsam a dolgot: a MAC címet a legtöbb gépben át lehet írni (kis hozzáértéssel. Pont, mint az autók alvázszámát  Vigyorog).
Ilyennel lebukni 
Amatőrök.
Egyébként ilyen jellegű internet "lopásból" tényleg volt már kis hazánkban is rendőrségi (bírósági?) ügy. Büntetendő. És igen, elkapták az "elkövetőt".
Így van, át lehet írni. De aki ellopja, nem valószínű, hogy abból a körből való, aki ért hozzá, és átírja...neki a lényeg, hogy eladja Mosolyog Amúgy a felhasználók 95%-ának fogalma sincs arról, hogy mi az a számítógép. Haza megy, bekapcsolja, használja.
Na végre, én is hozzászólhatok ebbe a topicba! Kacsint Benne vagyok a 95%-ban! Hurrá! Kacsint De annak is a legalján, mert PC-béna vagyok, mint tudhatjátok. Kacsint
Csak szeretnél az alján lenni!
Belépsz a fórumra, írogatsz. Ez bizony legalább középmezőny!  Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #446 Dátum: 2008. December 20. - 22:15:53 »

Azért van humoruk.....!! Mosolyog
Most kezdjem el sorolni én is "billgécnek", hogy mire számítottam az xp-vel kapcsolatban?  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #447 Dátum: 2009. Január 01. - 23:47:32 »

Valami pofázik a gépemről. Sem a Spyware sem AVG nem talál semmit. De a forumon sokszor azt kapom, hogy 5mp elöbb már írtam erről a gépről. Plusz sokszor 2szer kell kattintani funkcióra, hogy aktiválódjon netezéskor. Mellesleg néha a csiga is gyorsabb..
??
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #448 Dátum: 2009. Január 02. - 08:06:51 »

Valami pofázik a gépemről. Sem a Spyware sem AVG nem talál semmit. De a forumon sokszor azt kapom, hogy 5mp elöbb már írtam erről a gépről. Plusz sokszor 2szer kell kattintani funkcióra, hogy aktiválódjon netezéskor. Mellesleg néha a csiga is gyorsabb..
??
Ezt az 5mp-es kiírást én is szoktam kapni akkor,amikor előnézetben nézem meg a hozzászólásomat.Ha egyből elküldöm akkor nem írja ki.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #449 Dátum: 2009. Január 02. - 20:10:43 »

Valami pofázik a gépemről. Sem a Spyware sem AVG nem talál semmit. De a forumon sokszor azt kapom, hogy 5mp elöbb már írtam erről a gépről. Plusz sokszor 2szer kell kattintani funkcióra, hogy aktiválódjon netezéskor. Mellesleg néha a csiga is gyorsabb..
??
Ezt az 5mp-es kiírást én is szoktam kapni akkor,amikor előnézetben nézem meg a hozzászólásomat.Ha egyből elküldöm akkor nem írja ki.
Soha nem használtam az előnézetet. He
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!