Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 09:27:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216188 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #420 Dátum: 2008. December 08. - 13:26:26 »

Érdemes ezen mindenkinek elgondolkodni:
http://www.biztonsagportal.hu/hir/49712
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #421 Dátum: 2008. December 10. - 12:49:47 »

Vissza kellett vinnem a PC-t a szervízbe, mert nem értettem, hogy hol van kb 30 GB hely a vadiúj vinyóról. Kisült, hogy rossz a vinyó, ezért nem látszik a hiányzó mennyiség. Arra viszont nem kaptam választ, hogy ezt a beépítéskor miért nem vették észre?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #422 Dátum: 2008. December 10. - 13:55:49 »

Mosolyog Ilyennel még nem találkoztam, pedig már csinálom egy ideje a szervízelést. Olyan fordult már meg a kezemben, hogy gyárilag rossz cimkét tettek a HDD házra és 250 helyett 160 GB volt.
Nem lehet hogy particionálva volt a winyó, és a másik felét elfelejtették leformázni?Mosolyog Mondjuk már mindegy, ha kicserélték Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #423 Dátum: 2008. December 10. - 15:00:16 »

Nem tudom, hogy kicserélték-e, mert még nem kaptam vissza.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #424 Dátum: 2008. December 11. - 08:16:25 »

Nem tudom, hogy kicserélték-e, mert még nem kaptam vissza.
Visszakaptam.
Gyorsabb. Halkabb! Sok a hely. Sajnos a gyerek játékmentései elvesztek. Neki sajnos. Mert most tanulmányi okokból el van tiltva a géptől.
Vírustalan.
De hol a spyboot?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #425 Dátum: 2008. December 11. - 09:18:36 »

Ja, azt elfelejtettem mondani:
A vinyó kinyiffanása mellett még az is gond volt, hogy a kölykök benyalintottak egy olyan vírust, ami megakadályozta új perifériák telepítését, sőt, néhány régi használatát is. Ezért nem lehettet telepíteni a nyomtatót.
Ezenfelül volt egy olyan vírus is, amely megakadályozta a programösszetevők frissítését.
Érdekes, ezeketa laptopon nem tapasztaltam, valószínüleg azért, mert más oldalakat böngészek, mint az ifjúság.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #426 Dátum: 2008. December 14. - 22:43:46 »

Céges laptop, bluetooth csatlakozás a benti WIFI-s nethez. Azt mondták nincs mobil net a gépben. Hazajöttem (lakótelep) talált internetet.
Kérdésem: most mi van??
1. valaki wifijét találtam el?
2. Legális vagy nem használni?
3. Ha nem el tudnak kapni ha használom?
4. csak átverés, hogy nincs benne net?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #427 Dátum: 2008. December 14. - 22:52:13 »

Céges laptop, bluetooth csatlakozás a benti WIFI-s nethez. Azt mondták nincs mobil net a gépben. Hazajöttem (lakótelep) talált internetet.
Kérdésem: most mi van??
1. valaki wifijét találtam el?
2. Legális vagy nem használni?
3. Ha nem el tudnak kapni ha használom?
4. csak átverés, hogy nincs benne net?
Nagyon sokan nem védik jelszóval a WiFi-s nettjüket. Én is szoktam apámnál a lakótelepen nettezni a mobilommal. Vigyorog
Szerintem alapban nem látni, hogy valaki más használja. Ha meg mégis, akkor sem tudja, hogy te voltál. Kacsint
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #428 Dátum: 2008. December 15. - 11:59:40 »

Céges laptop, bluetooth csatlakozás a benti WIFI-s nethez. Azt mondták nincs mobil net a gépben. Hazajöttem (lakótelep) talált internetet.
Kérdésem: most mi van??
1. valaki wifijét találtam el?
2. Legális vagy nem használni?
3. Ha nem el tudnak kapni ha használom?
4. csak átverés, hogy nincs benne net?
Az első mondatod nem értem Mosolyog Gondolom azt akartad írni, hogy a beépített wifivel szerettél volna csatlakozni, nem pedig a bluetoothal Mosolyog
1. valaki kódolatlan wifi kapcsolatát találtad meg
2. nem etikus, és volt már ilyenből rendőrségi ügy
3. igen
4. valószínű kódolva van
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #429 Dátum: 2008. December 15. - 14:45:41 »

Engem érdekelne, hogyan tudnak beazonosítani. He
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #430 Dátum: 2008. December 15. - 15:11:53 »

Engem érdekelne, hogyan tudnak beazonosítani. He
MAC address alapján

Minden számítógépnek egyedi hálózati azonosítója van. Ez olyan, mint a gépkocsik rendszáma, ez alapján lehet azonosítani. Pl ha van egy notebookod, és tudod a MAC addressét, majd ezt a készüléket ellopják, akkor a rendőrség ez alapján betudja határolni, hogy a géppel hol csatlakoznak fel az Internetes hálózatra. Jobb esetben a noti is megkerülhet Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 15. - 15:23:44 írta Giovanni » Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #431 Dátum: 2008. December 15. - 19:12:57 »

Engem érdekelne, hogyan tudnak beazonosítani. He
MAC address alapján

Minden számítógépnek egyedi hálózati azonosítója van. Ez olyan, mint a gépkocsik rendszáma, ez alapján lehet azonosítani. Pl ha van egy notebookod, és tudod a MAC addressét, majd ezt a készüléket ellopják, akkor a rendőrség ez alapján betudja határolni, hogy a géppel hol csatlakoznak fel az Internetes hálózatra. Jobb esetben a noti is megkerülhet Mosolyog
Ja...eza  ritkább eset...általában viszont a következő történik:
-Mit gondol, ki tehette?
-Fogalmam sincs.
-De mégis...nincs haragosa?
-Mindenkienk van, de nem akarok tippelgetni, maguk a szakemberek, keressék meg a tettest!
-Tudja...elég nehéz lesz ezt megtalálni. Annyi ilyen készülék van! Meg aztán vannak sokkal komolyabb ügyek is...
-Valahogy csak meg lehet!...nincs valami módszer?
-Hát...a kollégák majd körülnéznek bizományikban, orgazdáknl, piacokon, szokásos rutin. Persze mindez elkerülhető lett volna, ha nem hagyja a kocsiban!
-Naná! Meg persze ha a kocsit a laptoppal együtt nem hagytam volna a garázsomon kívül, mitöbb ha beton****kofággal vettem volna azt körbe, hogy a légy se tudjon berepülni! Elvégre a gazembereknek vannak csak jogaik a szabad élethez! Akinek mag van valamilye, az dugja el a pince mélyére, ne mutogassa! Nahhh....igazam van? Azért kitöltene egy papírt, vagy a tintát sem pazarolják rá?......Hmmm
-Viszlát.....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #432 Dátum: 2008. December 15. - 19:17:25 »

Engem érdekelne, hogyan tudnak beazonosítani. He
MAC address alapján

Minden számítógépnek egyedi hálózati azonosítója van. Ez olyan, mint a gépkocsik rendszáma, ez alapján lehet azonosítani. Pl ha van egy notebookod, és tudod a MAC addressét, majd ezt a készüléket ellopják, akkor a rendőrség ez alapján betudja határolni, hogy a géppel hol csatlakoznak fel az Internetes hálózatra. Jobb esetben a noti is megkerülhet Mosolyog
Ja...eza  ritkább eset...általában viszont a következő történik:
-Mit gondol, ki tehette?
-Fogalmam sincs.
-De mégis...nincs haragosa?
-Mindenkienk van, de nem akarok tippelgetni, maguk a szakemberek, keressék meg a tettest!
-Tudja...elég nehéz lesz ezt megtalálni. Annyi ilyen készülék van! Meg aztán vannak sokkal komolyabb ügyek is...
-Valahogy csak meg lehet!...nincs valami módszer?
-Hát...a kollégák majd körülnéznek bizományikban, orgazdáknl, piacokon, szokásos rutin. Persze mindez elkerülhető lett volna, ha nem hagyja a kocsiban!
-Naná! Meg persze ha a kocsit a laptoppal együtt nem hagytam volna a garázsomon kívül, mitöbb ha beton****kofággal vettem volna azt körbe, hogy a légy se tudjon berepülni! Elvégre a gazembereknek vannak csak jogaik a szabad élethez! Akinek mag van valamilye, az dugja el a pince mélyére, ne mutogassa! Nahhh....igazam van? Azért kitöltene egy papírt, vagy a tintát sem pazarolják rá?......Hmmm
-Viszlát.....
Egyik ügyfelemnek betörtek az irodájába. Elvittek 1 millió készpénzt, meg a notebookját tele adatokkal. A rendőrség úgy kezde, hogy tudja e a MAC addresst, mert az alapján bárhol bemérik, és könnyebben elkapják a tetteseket. A gyári szám alapján viszont tű a szénakazalban...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #433 Dátum: 2008. December 15. - 19:18:44 »

Engem érdekelne, hogyan tudnak beazonosítani. He
MAC address alapján

Minden számítógépnek egyedi hálózati azonosítója van. Ez olyan, mint a gépkocsik rendszáma, ez alapján lehet azonosítani. Pl ha van egy notebookod, és tudod a MAC addressét, majd ezt a készüléket ellopják, akkor a rendőrség ez alapján betudja határolni, hogy a géppel hol csatlakoznak fel az Internetes hálózatra. Jobb esetben a noti is megkerülhet Mosolyog
Ez oké, hogy tudják melyik kütyüvel csatlakoznak, de azt hogy találják meg?
Becsöngetnek a szomszédokhoz? Nem hinném.
Naplózva


LPG
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #434 Dátum: 2008. December 15. - 23:17:04 »

Céges laptop, bluetooth csatlakozás a benti WIFI-s nethez. Azt mondták nincs mobil net a gépben. Hazajöttem (lakótelep) talált internetet.
Kérdésem: most mi van??
1. valaki wifijét találtam el?
2. Legális vagy nem használni?
3. Ha nem el tudnak kapni ha használom?
4. csak átverés, hogy nincs benne net?
Az első mondatod nem értem Mosolyog Gondolom azt akartad írni, hogy a beépített wifivel szerettél volna csatlakozni, nem pedig a bluetoothal Mosolyog
1. valaki kódolatlan wifi kapcsolatát találtad meg
2. nem etikus, és volt már ilyenből rendőrségi ügy
3. igen
4. valószínű kódolva van
Céges beszerzésű semmi infom, csak ami rá van matricázva. Ezt szurtam ki... a wifi szót nem leltem ráírva.
A MAC adresst mi és hova tárolja (szolgáltató vagy gépem) ? ill. mi a különbség a IP címhez képest (nagyon nagy vonalakban Kacsint )?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!