Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 07:33:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216151 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #375 Dátum: 2008. November 17. - 13:16:36 »

Múltkorjában szó volt a vírus irtókról.
Próbaképpen feltettem az AVG-t, nézzük meg mit tud a NOD-hoz képest.
Hát talált "vírusos" fájlokat, szó nélkül le is törölte őket (hú de jó  ).
Az egyik egy olyan programfájl volt, amit már hosszú évek óta használok, egy lemezkezelő/figyelő alkalmazás. Még soha nem jelzett rá egyik vírusirtó sem.
Azért biztos ami biztos alapon feltöltöttem a fájlt egy olyan vírusellenőrző oldalra, ahol több keresővel is megvizsgálják az adott fájlt (köztük volt az AVG is!).
Egyik sem talált hibát a fájlban!
Ezen kívül letörölt még jó pár APEH bevalláshoz tartozó fájlt, mert szerinte az is vírusos volt!

Az AVG-vel kapcsolatos friss hír:
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114077&

Mondjuk ez a magyar és az angol win-t használókat nem érinti, de ismét egy intő jel: nem az a legjobb vírusirtó amelyik a legtöbb "fertőzést" találja a gépeden.
Beállítás kérdése, hogy mit töröl le, ill mit engedünk neki.
Ezt a cikket olvastam én is, nálunk egyik gépet sem tette tönkre. Amúgy a NOD nem rossz, ha valaki normálisan használja a gépét. De ha póker és egyéb más oldalakra is jár, elég hamar megtalálható lesz a tálcán a VIRUS ALERT!!! felirat a nod mellett Vigyorog Innentől kezdve azt a gépet csak vért izzadva lehet visszahozni, de már akkor sem lesz 100%-os.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #376 Dátum: 2008. November 17. - 14:36:28 »

Cápa, Stocz4
Ebből az derül ki, hogy meg akartátok fertőzni az APEH számítógép rendszerét.
Én maradok a NOD-nál. Ami szemetet a kölkök hazahordanak a suliból, nincs az a virírtó, ami mindet kiszűrné.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #377 Dátum: 2008. November 18. - 12:37:55 »

Múltkorjában szó volt a vírus irtókról.
Próbaképpen feltettem az AVG-t, nézzük meg mit tud a NOD-hoz képest.
Hát talált "vírusos" fájlokat, szó nélkül le is törölte őket (hú de jó  ).
Az egyik egy olyan programfájl volt, amit már hosszú évek óta használok, egy lemezkezelő/figyelő alkalmazás. Még soha nem jelzett rá egyik vírusirtó sem.
Azért biztos ami biztos alapon feltöltöttem a fájlt egy olyan vírusellenőrző oldalra, ahol több keresővel is megvizsgálják az adott fájlt (köztük volt az AVG is!).
Egyik sem talált hibát a fájlban!
Ezen kívül letörölt még jó pár APEH bevalláshoz tartozó fájlt, mert szerinte az is vírusos volt!

Az AVG-vel kapcsolatos friss hír:
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114077&

Mondjuk ez a magyar és az angol win-t használókat nem érinti, de ismét egy intő jel: nem az a legjobb vírusirtó amelyik a legtöbb "fertőzést" találja a gépeden.
Beállítás kérdése, hogy mit töröl le, ill mit engedünk neki.
Ezt a cikket olvastam én is, nálunk egyik gépet sem tette tönkre. Amúgy a NOD nem rossz, ha valaki normálisan használja a gépét. De ha póker és egyéb más oldalakra is jár, elég hamar megtalálható lesz a tálcán a VIRUS ALERT!!! felirat a nod mellett Vigyorog Innentől kezdve azt a gépet csak vért izzadva lehet visszahozni, de már akkor sem lesz 100%-os.

Nekem a telepítés után átnézte a rendszert (aszem ezt engedélyezni kellett neki), majd tájékoztatott róla, hogy az adott fájlok vírusosak.
Nem kérdezte meg, hogy mit csináljon velük.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #378 Dátum: 2008. November 18. - 14:12:30 »

Múltkorjában szó volt a vírus irtókról.
Próbaképpen feltettem az AVG-t, nézzük meg mit tud a NOD-hoz képest.
Hát talált "vírusos" fájlokat, szó nélkül le is törölte őket (hú de jó  ).
Az egyik egy olyan programfájl volt, amit már hosszú évek óta használok, egy lemezkezelő/figyelő alkalmazás. Még soha nem jelzett rá egyik vírusirtó sem.
Azért biztos ami biztos alapon feltöltöttem a fájlt egy olyan vírusellenőrző oldalra, ahol több keresővel is megvizsgálják az adott fájlt (köztük volt az AVG is!).
Egyik sem talált hibát a fájlban!
Ezen kívül letörölt még jó pár APEH bevalláshoz tartozó fájlt, mert szerinte az is vírusos volt!

Az AVG-vel kapcsolatos friss hír:
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114077&

Mondjuk ez a magyar és az angol win-t használókat nem érinti, de ismét egy intő jel: nem az a legjobb vírusirtó amelyik a legtöbb "fertőzést" találja a gépeden.
Beállítás kérdése, hogy mit töröl le, ill mit engedünk neki.
Ezt a cikket olvastam én is, nálunk egyik gépet sem tette tönkre. Amúgy a NOD nem rossz, ha valaki normálisan használja a gépét. De ha póker és egyéb más oldalakra is jár, elég hamar megtalálható lesz a tálcán a VIRUS ALERT!!! felirat a nod mellett Vigyorog Innentől kezdve azt a gépet csak vért izzadva lehet visszahozni, de már akkor sem lesz 100%-os.

Nekem a telepítés után átnézte a rendszert (aszem ezt engedélyezni kellett neki), majd tájékoztatott róla, hogy az adott fájlok vírusosak.
Nem kérdezte meg, hogy mit csináljon velük.

Igen, alapból így működik, viszont nálam az abevet nem bántotta
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #379 Dátum: 2008. November 18. - 19:13:34 »

Egy ideje nem műxik a sleep gomb a billentyűzetemen. A hibajelenség csak annyi, hogy bejön a kék képernyő a felirattal, hogy "Felkészülés a készenléti állapotra" aztán úgy marad.
Csak a reset vagy a kikapcs gomb oldja meg a dolgot.
Próbáltam az energiaellátásban a sleep gombnak más parancsot adni...mondjuk hibernálás. A jelenség ugyanaz, csak nem a készenlétre készül fel a kék képernyős írás szerint, hanem a hibernálásra.
Olyan az egész, mintha nem tudna valamit lekapcsolni a gép, mielőtt leállna.
xp prof. van op. rendszerként, sp3 van már telepítve.
(Nem figyeltem meg, mikortól van ez, de mintha az sp3 után kezdődött volna. Nem célom apránként lemeszelni próbálkozásképpen mindent, csak hátha valaki találkozott már ilyen problémával és tudja a megoldást)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #380 Dátum: 2008. November 18. - 19:17:54 »

Egy ideje nem műxik a sleep gomb a billentyűzetemen. A hibajelenség csak annyi, hogy bejön a kék képernyő a felirattal, hogy "Felkészülés a készenléti állapotra" aztán úgy marad.
Csak a reset vagy a kikapcs gomb oldja meg a dolgot.
Próbáltam az energiaellátásban a sleep gombnak más parancsot adni...mondjuk hibernálás. A jelenség ugyanaz, csak nem a készenlétre készül fel a kék képernyős írás szerint, hanem a hibernálásra.
Olyan az egész, mintha nem tudna valamit lekapcsolni a gép, mielőtt leállna.
xp prof. van op. rendszerként, sp3 van már telepítve.
(Nem figyeltem meg, mikortól van ez, de mintha az sp3 után kezdődött volna. Nem célom apránként lemeszelni próbálkozásképpen mindent, csak hátha valaki találkozott már ilyen problémával és tudja a megoldást)
Én nem szoktam ezt a funkciót használni, alapból minden ilyet kikapcsolok. Próbáld meg leszedni az SP3-at Fent van a Programok telepítése, törlése alatt az xp frissítések között.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #381 Dátum: 2008. November 18. - 19:40:19 »

Valamelyik driver esetleg megakadályozhatja a készenléti üzemmódot, nekem pl a régi gépemnél a hangkártya drivere nem engedte ezt, lecseréltem, működött. Illetve lehet engedélyezve van, hogy a hálókártya vagy más bejövő jel felélessze a gépet. Nekem SP3 van fent, de műkszik a készenlét. A BIOSban esetleg nézd meg mire van állítva a suspend érték (S1, S3).
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #382 Dátum: 2008. November 18. - 19:41:03 »

Egy ideje nem műxik a sleep gomb a billentyűzetemen. A hibajelenség csak annyi, hogy bejön a kék képernyő a felirattal, hogy "Felkészülés a készenléti állapotra" aztán úgy marad.
Csak a reset vagy a kikapcs gomb oldja meg a dolgot.
Próbáltam az energiaellátásban a sleep gombnak más parancsot adni...mondjuk hibernálás. A jelenség ugyanaz, csak nem a készenlétre készül fel a kék képernyős írás szerint, hanem a hibernálásra.
Olyan az egész, mintha nem tudna valamit lekapcsolni a gép, mielőtt leállna.
xp prof. van op. rendszerként, sp3 van már telepítve.
(Nem figyeltem meg, mikortól van ez, de mintha az sp3 után kezdődött volna. Nem célom apránként lemeszelni próbálkozásképpen mindent, csak hátha valaki találkozott már ilyen problémával és tudja a megoldást)
Én nem szoktam ezt a funkciót használni, alapból minden ilyet kikapcsolok. Próbáld meg leszedni az SP3-at Fent van a Programok telepítése, törlése alatt az xp frissítések között.
Az a helyzet, hogy sokszor jól jött eddig ez  afunkció, mert ha 15-30 percre itthagyom a gépet, akkor addig feleslegesen ne menjen, viszont leállítani sem akarom, mert a sok újraindítgatás is idő.
Megyek sp3-at meszelni. Köszi a tippet.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #383 Dátum: 2008. November 18. - 19:42:59 »

Valamelyik driver esetleg megakadályozhatja a készenléti üzemmódot, nekem pl a régi gépemnél a hangkártya drivere nem engedte ezt, lecseréltem, működött. Illetve lehet engedélyezve van, hogy a hálókártya vagy más bejövő jel felélessze a gépet. Nekem SP3 van fent, de műkszik a készenlét. A BIOSban esetleg nézd meg mire van állítva a suspend érték (S1, S3).
Mire kell, hogy legyen állítva? Na addig sp3 marad, megnézem. Érdekes, de nemrég véletlenül letöröltem a hangkártya driverét és újra raktam. De a sleep már előtte sem ment.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #384 Dátum: 2008. November 18. - 19:49:52 »

Valamelyik driver esetleg megakadályozhatja a készenléti üzemmódot, nekem pl a régi gépemnél a hangkártya drivere nem engedte ezt, lecseréltem, működött. Illetve lehet engedélyezve van, hogy a hálókártya vagy más bejövő jel felélessze a gépet. Nekem SP3 van fent, de műkszik a készenlét. A BIOSban esetleg nézd meg mire van állítva a suspend érték (S1, S3).
Mire kell, hogy legyen állítva? Na addig sp3 marad, megnézem. Érdekes, de nemrég véletlenül letöröltem a hangkártya driverét és újra raktam. De a sleep már előtte sem ment.
Nálam S3-ra van állítva, ez a Suspend To RAM, ami azt jelenti, hogy a gép a memóriában tárolja el a fontos adatokat, de a gépet lekapcsolja, csak a memóriák kapnak áramot. Az S1 esetében a memóriák és a CPU is kap áramot, CPU nem végez utasításokat, ventik pörögnek, de amit lehet (vinyó, egyéb) kikapcsol a gép.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #385 Dátum: 2008. November 18. - 19:58:09 »

Valamelyik driver esetleg megakadályozhatja a készenléti üzemmódot, nekem pl a régi gépemnél a hangkártya drivere nem engedte ezt, lecseréltem, működött. Illetve lehet engedélyezve van, hogy a hálókártya vagy más bejövő jel felélessze a gépet. Nekem SP3 van fent, de műkszik a készenlét. A BIOSban esetleg nézd meg mire van állítva a suspend érték (S1, S3).
Mire kell, hogy legyen állítva? Na addig sp3 marad, megnézem. Érdekes, de nemrég véletlenül letöröltem a hangkártya driverét és újra raktam. De a sleep már előtte sem ment.
Nálam S3-ra van állítva, ez a Suspend To RAM, ami azt jelenti, hogy a gép a memóriában tárolja el a fontos adatokat, de a gépet lekapcsolja, csak a memóriák kapnak áramot. Az S1 esetében a memóriák és a CPU is kap áramot, CPU nem végez utasításokat, ventik pörögnek, de amit lehet (vinyó, egyéb) kikapcsol a gép.
Na akkor írom, mit láttam.

Suspend  Auto
Repost Video on S3 Resume    No
ACPI 2.0 Support   No 
APIC Support   Enabled

Power management/APM   Enabled
Video power down mode   Suspend
Hard disk down mode    Suspend
Power button mode   on/off
Restore on AC Power loss    Power off
Wake up/power on by ring   Disabled
power on by PCI   Disabled
power on by RTC   Disabled
power on by PS/2 Monitor  Disabled
power on by PS/2 Keyboard   Disabled


Na valami ilyesmiket olvastam. Talán az elején nem autora kellene állítani a suspendet?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #386 Dátum: 2008. November 18. - 20:07:38 »

Valamelyik driver esetleg megakadályozhatja a készenléti üzemmódot, nekem pl a régi gépemnél a hangkártya drivere nem engedte ezt, lecseréltem, működött. Illetve lehet engedélyezve van, hogy a hálókártya vagy más bejövő jel felélessze a gépet. Nekem SP3 van fent, de műkszik a készenlét. A BIOSban esetleg nézd meg mire van állítva a suspend érték (S1, S3).
Mire kell, hogy legyen állítva? Na addig sp3 marad, megnézem. Érdekes, de nemrég véletlenül letöröltem a hangkártya driverét és újra raktam. De a sleep már előtte sem ment.
Nálam S3-ra van állítva, ez a Suspend To RAM, ami azt jelenti, hogy a gép a memóriában tárolja el a fontos adatokat, de a gépet lekapcsolja, csak a memóriák kapnak áramot. Az S1 esetében a memóriák és a CPU is kap áramot, CPU nem végez utasításokat, ventik pörögnek, de amit lehet (vinyó, egyéb) kikapcsol a gép.
Na akkor írom, mit láttam.

Suspend  Auto
Repost Video on S3 Resume    No
ACPI 2.0 Support   No 
APIC Support   Enabled

Power management/APM   Enabled
Video power down mode   Suspend
Hard disk down mode    Suspend
Power button mode   on/off
Restore on AC Power loss    Power off
Wake up/power on by ring   Disabled
power on by PCI   Disabled
power on by RTC   Disabled
power on by PS/2 Monitor  Disabled
power on by PS/2 Keyboard   Disabled


Na valami ilyesmiket olvastam. Talán az elején nem autora kellene állítani a suspendet?
Az ACPI 2.0-át állítsd nyugodtan ON-ra, illetve a Suspend-et pedig S3-ra, ha van olyan.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #387 Dátum: 2008. November 18. - 20:49:56 »

Hát ez nem jött össze. Először megpróbáltam a setup-ot ahogy modtad...semmi.
Utána lemeszeltem az sp3-at. Semmi, ráadásul el sem indult a gép normál módban, sötét maradt a monitor. Újabb reset, majd felajánlotta, a csökkentett meg miegymás módokat. Az egyel korábbi még működőképes változatot választottam, most jó. De sleep továbbra sincs. Asszem hagyom, úgyis valamelyik hétvégén le kell meszelnem a gépet, már rég volt. (szerencsére javarészt progikat tartok a c:-n, minden adatot a másik partícióra teszek.
Azért köszönöm a javaslatokat!
Üdv!
u.i.:most nekiállt felrakni az sp3-at a megkérdezésem nélkül, le sem tudodm állítani...hát legyen, ha nagyon akarja! hmm
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 18. - 20:51:28 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #388 Dátum: 2008. November 18. - 21:29:57 »

Hát ez nem jött össze. Először megpróbáltam a setup-ot ahogy modtad...semmi.
Utána lemeszeltem az sp3-at. Semmi, ráadásul el sem indult a gép normál módban, sötét maradt a monitor. Újabb reset, majd felajánlotta, a csökkentett meg miegymás módokat. Az egyel korábbi még működőképes változatot választottam, most jó. De sleep továbbra sincs. Asszem hagyom, úgyis valamelyik hétvégén le kell meszelnem a gépet, már rég volt. (szerencsére javarészt progikat tartok a c:-n, minden adatot a másik partícióra teszek.
Azért köszönöm a javaslatokat!
Üdv!
u.i.:most nekiállt felrakni az sp3-at a megkérdezésem nélkül, le sem tudodm állítani...hát legyen, ha nagyon akarja! hmm
Sajnálom, hogy nem jött össze, újratelepítésnél próbáld meg mindenhez a legfrissebb drivert leszedni.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #389 Dátum: 2008. November 19. - 17:14:58 »

Nekem az Sp3 felrakása óta leállításkor mindig riaszt, hogy az A. meghajtóban nincs lemez. Persze, mert ilyen meghajtó nincs is. :-)
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!