Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 03:20:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216055 alkalommal)
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #330 Dátum: 2008. November 01. - 22:11:49 »

PC-guruk!
Info kéne, pls!
Régebben voltam Pandás, majd pár évig NOD32 ment. Úgy két éve nincs semmi, csak az SP packok meg a routeres tűzfal, mert nem láttam hasznát. Na jó: kb kéthetente lefuttattam az ad-aware-t, a scan spyware-t és a spybot-ot.
Bújkált bennem a kisördög, talán mégis kéne valami, de ami nem fogja annyira a gépet. Most leszedtem a netről és feltettem az AVG 8.0.175 ingyenes verziót. Talált összesen 11(!) trojaival fertőzött file-t (3 évi adatállománynak, ugyanazt a 3 féle APEH adóbevallás-állományát és egy TFT monitorpróba exe fileban), meg egy rakás cookie-t, ezeket letöröltettem.
Létezik olyan frisebb, jobb progi, ami ingyen elérhető, lehet rendszeresen frissíteni és nem fogja le a gépet?
Melóhelyen valami CA termék van, de azt nem találom a neten ingyenesben. Vagy ez az AVG elég jó? (Mondjuk 1,5 óra alatt ment végig a vizsgálat. )
CA eTrust Antivírus 3-4000 kemény magyar forint. Egész jó, nem fogja le a gépet, de csodát ne várj tőle. Én AVG-t használok, a mai gépeket egyáltalán nem fogja, véd többféle kártevő ellen. Mellette még lehet használni mondjuk az ad-aware-t, vagy a spyware terminátort. Ennél többet tenni már paranoia Mosolyog

Nekünk az avast 4.8 home program free változata van fent mindegyik gépen és ha netán bekapsz akár egy trójait is kiírtja!
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 02. - 15:22:42 írta sebijoe » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #331 Dátum: 2008. November 01. - 22:14:27 »

Ráadásul a 8-as AVG már a háttérben frissít, így szinte észre se veszed, nemúgy mint a régebbi verziók.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #332 Dátum: 2008. November 01. - 22:41:12 »

Köszi az infót mindenkinek! Akkor hagyom ezt a 8-as AVG-t. Nekem is tetszik eddig.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #333 Dátum: 2008. November 01. - 22:51:11 »

PC-guruk!
Info kéne, pls!
Régebben voltam Pandás, majd pár évig NOD32 ment. Úgy két éve nincs semmi, csak az SP packok meg a routeres tűzfal, mert nem láttam hasznát. Na jó: kb kéthetente lefuttattam az ad-aware-t, a scan spyware-t és a spybot-ot.
Bújkált bennem a kisördög, talán mégis kéne valami, de ami nem fogja annyira a gépet. Most leszedtem a netről és feltettem az AVG 8.0.175 ingyenes verziót. Talált összesen 11(!) trojaival fertőzött file-t (3 évi adatállománynak, ugyanazt a 3 féle APEH adóbevallás-állományát és egy TFT monitorpróba exe fileban), meg egy rakás cookie-t, ezeket letöröltettem.
Létezik olyan frisebb, jobb progi, ami ingyen elérhető, lehet rendszeresen frissíteni és nem fogja le a gépet?
Melóhelyen valami CA termék van, de azt nem találom a neten ingyenesben. Vagy ez az AVG elég jó? (Mondjuk 1,5 óra alatt ment végig a vizsgálat. )
CA eTrust Antivírus 3-4000 kemény magyar forint. Egész jó, nem fogja le a gépet, de csodát ne várj tőle. Én AVG-t használok, a mai gépeket egyáltalán nem fogja, véd többféle kártevő ellen. Mellette még lehet használni mondjuk az ad-aware-t, vagy a spyware terminátort. Ennél többet tenni már paranoia Mosolyog

Nekünk az asast program free változata van fent mindegyik gépen és ha netán bekapsz akár egy trójait is kiírtja!
Avasttal nincs sok jó tapasztalatunk a cégben (számítógépeket szervízelünk) Ezeknek a gépeknek a 90%-a vírusos. Persze azért a felhasználó is tehet róla, nem csak a program.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 01. - 22:52:56 írta Giovanni » Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #334 Dátum: 2008. November 02. - 14:29:41 »

Nekem NOD 32 van. De látom, hogy itt senkinek, aki hozzáértő. Akkor ez azt jelent - sorok közt olvasva -, hogy valami más jobb lenne?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #335 Dátum: 2008. November 02. - 14:37:28 »

Nekem NOD 32 van. De látom, hogy itt senkinek, aki hozzáértő. Akkor ez azt jelent - sorok közt olvasva -, hogy valami más jobb lenne?


Én évek óta azt használom. semmi gondom vele. Állandóan frissül, semmi nem jön át rajta.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #336 Dátum: 2008. November 02. - 16:29:23 »

Nekem NOD 32 van. De látom, hogy itt senkinek, aki hozzáértő. Akkor ez azt jelent - sorok közt olvasva -, hogy valami más jobb lenne?


Én évek óta azt használom. semmi gondom vele. Állandóan frissül, semmi nem jön át rajta.
Azért erre ne esküdjél meg Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #337 Dátum: 2008. November 02. - 16:47:32 »

Nekem NOD 32 van. De látom, hogy itt senkinek, aki hozzáértő. Akkor ez azt jelent - sorok közt olvasva -, hogy valami más jobb lenne?


Én évek óta azt használom. semmi gondom vele. Állandóan frissül, semmi nem jön át rajta.
Azért erre ne esküdjél meg Vigyorog
Na akkor most mi van?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #338 Dátum: 2008. November 03. - 03:38:17 »

Nekem NOD 32 van. De látom, hogy itt senkinek, aki hozzáértő. Akkor ez azt jelent - sorok közt olvasva -, hogy valami más jobb lenne?


Én évek óta azt használom. semmi gondom vele. Állandóan frissül, semmi nem jön át rajta.
Azért erre ne esküdjél meg Vigyorog

Ha tudsz valamit akkor ki vele!!  Mosolyog Én tényleg nem vettem észre semmit. Közel 3 éve nem telepítettem újra a rendszert sem. Stabil minden.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #339 Dátum: 2008. November 03. - 13:12:48 »

Nekem NOD 32 van. De látom, hogy itt senkinek, aki hozzáértő. Akkor ez azt jelent - sorok közt olvasva -, hogy valami más jobb lenne?


Én évek óta azt használom. semmi gondom vele. Állandóan frissül, semmi nem jön át rajta.
Azért erre ne esküdjél meg Vigyorog

Ha tudsz valamit akkor ki vele!!  Mosolyog Én tényleg nem vettem észre semmit. Közel 3 éve nem telepítettem újra a rendszert sem. Stabil minden.
Tegyél fel egy AVG-t és meglátod mennyi mindenre fog sikogatni Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #340 Dátum: 2008. November 03. - 13:21:17 »

A következő problémával találkoztam a múlt héten:

Video-exportálás közben gép újraindul, majd rendesen bejön az XP. Aznap már több videot kiexportáltam, egész nap ment a gép, gondoltam esetleg túlmelegedett a memória vagy a proci. Programmal megnéztem, nem volt meleg a proci, de lekapcsoltam a gépet, kell egy kis pihenő. Este bekapcsoltam, elindul, elindítom az exportálást, pár perc után "kékhalál" IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibajelentés ha jól emlékszem 0x100000a hibakód. Gép újraindít, szépen elindul, netezek, minden megy. Exportálás elindítása, újraindul a gép, de már a BIOS sem jön be, reseteli magát a gép. Pár perc után elindítom BIOS figyelmeztetés, állítsam be a proci frekijét és adatait. Belépek BIOSba, minden rendben. Xp bejön, exportálás, újraindulás, semmi nem történik, csak a ventik pörögnek. Kikapcs, reggel bekapcs (kb 7 óra pihenés után), minden jó, exportálás indít, szinte rögtön újraindul és utána megint semmi. Gondoltam valami meghalt, tápegységre gyanakodtam. Munka után elviszem a barátomhoz (kb 7 órát állt a gép a napközben), elindítjuk, exportálás megy, nem fagy, elindítom mellé a Prime95-öt, proci memória 100%-ban kihasználva, és semmi nem történik. 1 óra múlva kész a videó, Prime95 vígan fut, proci hőmérséklet 50 körül. Akkor most mi a gond?
Lehet találgatni.
Így nehéz, csak találgatni lehet. Mindenesetre érdemes HDD és Memória teszteket lefuttatni, elem feszültségét megmérni (néha ez okoz elég érdekes hibákat) Alaplapon kondikat leellenőrizni, hogy nincs e közöttük pupos, vagy már szétnyílt... Most hirtelen ennyi
Zenegépes koromból visszaemlékezve HDD hiba lesz. Lassan kezd elhalni szegényke. Esetleg egy particionálás és formázás segíthet talán. Maradandó adatot nem töltenék már rá.
De akkor a barátomnál miért működött teljesen jól? Meg egyébként most is azt használom amikor írok ide. A Prime95 teszt nálam otthon behalt, viszont, mint írtam is, a barátomnál vígan futott több mint 1 órán keresztül is, miközben futott a konvertálás is, így a kétmagos proci mindkét magja 100%-on le volt terhelve, illetve a 2GB fizikai memóriából is csak 20-30MB volt szabad (lapozófájl kikapcsolva ugye, mert minek:)
Gondold végig, hogy mi volt más a haverodnál?
220? 
egér, billentyűzet, monitor (+kábel).
Ezeket a dolgokat próbáld meg első körben kizárni (kölcsönkér, kipróbál).
Eltaláltad, a 220 illetve 230V. Egy régi 6-os TESCO-s elosztót hsználtam (kb 7 éves) és valami miatt nem adta le a megfelelő feszültséget, ha nagy terhelést kapott a gép. Vettem egy BELKIN 7-es túlfeszültségvédőt, így már nincs probléma.
Még jó, hogy nem gyulladt ki.
Örülök, hogy sikerült segíteni.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #341 Dátum: 2008. November 03. - 13:23:54 »

PC-guruk!
Info kéne, pls!
Régebben voltam Pandás, majd pár évig NOD32 ment. Úgy két éve nincs semmi, csak az SP packok meg a routeres tűzfal, mert nem láttam hasznát. Na jó: kb kéthetente lefuttattam az ad-aware-t, a scan spyware-t és a spybot-ot.
Bújkált bennem a kisördög, talán mégis kéne valami, de ami nem fogja annyira a gépet. Most leszedtem a netről és feltettem az AVG 8.0.175 ingyenes verziót. Talált összesen 11(!) trojaival fertőzött file-t (3 évi adatállománynak, ugyanazt a 3 féle APEH adóbevallás-állományát és egy TFT monitorpróba exe fileban), meg egy rakás cookie-t, ezeket letöröltettem.
Létezik olyan frisebb, jobb progi, ami ingyen elérhető, lehet rendszeresen frissíteni és nem fogja le a gépet?
Melóhelyen valami CA termék van, de azt nem találom a neten ingyenesben. Vagy ez az AVG elég jó? (Mondjuk 1,5 óra alatt ment végig a vizsgálat. )

Internetezni vírusvadász nélkül  He?
És még csodálkozol, hogy nem látod az avatarokat  .
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #342 Dátum: 2008. November 03. - 13:27:56 »

Nekem NOD 32 van. De látom, hogy itt senkinek, aki hozzáértő. Akkor ez azt jelent - sorok közt olvasva -, hogy valami más jobb lenne?


Én évek óta azt használom. semmi gondom vele. Állandóan frissül, semmi nem jön át rajta.
Azért erre ne esküdjél meg Vigyorog

Ha tudsz valamit akkor ki vele!!  Mosolyog Én tényleg nem vettem észre semmit. Közel 3 éve nem telepítettem újra a rendszert sem. Stabil minden.
Tegyél fel egy AVG-t és meglátod mennyi mindenre fog sikogatni Mosolyog

Ha csak a háttérben fut, az nem elég.
Írja is a program, hogy ajánlatos hetente (!) lefuttatni egy "mélyreható vizsgálat"-ot.
Az persze kérdés, hogy amit így megtalál, az hogyan csúszik át a sima ellenőrzésen.
Én is a NOD-ot használom, és elvagyok vele.
Persze tűzfal és kémprogram elhárító is kell mellé (meg az összes többi mellé is).
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #343 Dátum: 2008. November 03. - 16:42:29 »

Tűzfalam fent van. kémprogi elhárítóhoz hogyan juthatok?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #344 Dátum: 2008. November 03. - 17:04:11 »

Tűzfalam fent van. kémprogi elhárítóhoz hogyan juthatok?

Vannak ingyenesen letölthetők pl.:ad-aware.... és vannak akik a fizetőset is meg tudják szerezni ingyen. van itt néhány PC-guru, kérdezz!
Hardveres is, vagy csak szoftveres (win) a tűzfalad?

(Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem most Kacsint)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!