Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 05:23:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216094 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #315 Dátum: 2008. Október 29. - 17:10:37 »

Írjatok már olyat, hogy találtatok / nyertetek pár millát!
10 perce minden előzmény nélkül, csak úgy leállt a PC.
Sztem kérdezd meg az asszonyt, hogy kinek adta kölcsön.
...ez yoooo!!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Látom a Főni humoránál van...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Örülök, hogy tetszik. Vigyorog
Csak elgondolkodtat, hogy ha valami lekönyökölt, amíg nem voltam itthon, azt hová adta kölcsön?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #316 Dátum: 2008. Október 29. - 18:59:58 »

A következő problémával találkoztam a múlt héten:

Video-exportálás közben gép újraindul, majd rendesen bejön az XP. Aznap már több videot kiexportáltam, egész nap ment a gép, gondoltam esetleg túlmelegedett a memória vagy a proci. Programmal megnéztem, nem volt meleg a proci, de lekapcsoltam a gépet, kell egy kis pihenő. Este bekapcsoltam, elindul, elindítom az exportálást, pár perc után "kékhalál" IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibajelentés ha jól emlékszem 0x100000a hibakód. Gép újraindít, szépen elindul, netezek, minden megy. Exportálás elindítása, újraindul a gép, de már a BIOS sem jön be, reseteli magát a gép. Pár perc után elindítom BIOS figyelmeztetés, állítsam be a proci frekijét és adatait. Belépek BIOSba, minden rendben. Xp bejön, exportálás, újraindulás, semmi nem történik, csak a ventik pörögnek. Kikapcs, reggel bekapcs (kb 7 óra pihenés után), minden jó, exportálás indít, szinte rögtön újraindul és utána megint semmi. Gondoltam valami meghalt, tápegységre gyanakodtam. Munka után elviszem a barátomhoz (kb 7 órát állt a gép a napközben), elindítjuk, exportálás megy, nem fagy, elindítom mellé a Prime95-öt, proci memória 100%-ban kihasználva, és semmi nem történik. 1 óra múlva kész a videó, Prime95 vígan fut, proci hőmérséklet 50 körül. Akkor most mi a gond?
Lehet találgatni.
Így nehéz, csak találgatni lehet. Mindenesetre érdemes HDD és Memória teszteket lefuttatni, elem feszültségét megmérni (néha ez okoz elég érdekes hibákat) Alaplapon kondikat leellenőrizni, hogy nincs e közöttük pupos, vagy már szétnyílt... Most hirtelen ennyi
Zenegépes koromból visszaemlékezve HDD hiba lesz. Lassan kezd elhalni szegényke. Esetleg egy particionálás és formázás segíthet talán. Maradandó adatot nem töltenék már rá.
De akkor a barátomnál miért működött teljesen jól? Meg egyébként most is azt használom amikor írok ide. A Prime95 teszt nálam otthon behalt, viszont, mint írtam is, a barátomnál vígan futott több mint 1 órán keresztül is, miközben futott a konvertálás is, így a kétmagos proci mindkét magja 100%-on le volt terhelve, illetve a 2GB fizikai memóriából is csak 20-30MB volt szabad (lapozófájl kikapcsolva ugye, mert minek:)
Gondold végig, hogy mi volt más a haverodnál?
220? 
egér, billentyűzet, monitor (+kábel).
Ezeket a dolgokat próbáld meg első körben kizárni (kölcsönkér, kipróbál).
Eltaláltad, a 220 illetve 230V. Egy régi 6-os TESCO-s elosztót hsználtam (kb 7 éves) és valami miatt nem adta le a megfelelő feszültséget, ha nagy terhelést kapott a gép. Vettem egy BELKIN 7-es túlfeszültségvédőt, így már nincs probléma.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #317 Dátum: 2008. Október 30. - 18:39:29 »

Giovanni! Te is ilyennel játszol?

http://www.deluxe.hu/cikk/20071219/a_vrx_match_4_elethu_autos_szimulator
http://www.youtube.com/watch?v=MY6mmveI9yk


Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #318 Dátum: 2008. Október 30. - 20:24:47 »

Ennyit azért nem invesztálok bele Mosolyog Ha ezek nélkül nem élvezném a játékot, akkor ott már baj lenne, mert nem a játék kötne le Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #319 Dátum: 2008. Október 31. - 18:11:12 »

Giovanni!

Most hívott a PC doki. Asszondja a jóember, hogy vinyó csere, meg a dual core procihoz nem ártana még egy ventillátor hűtésnek. Az összeg, amit kér nem nagy, de egy vinyó cserétől még gép lesz a gép? A proci meg nem károsodott, ha eddig nem volt elég a hűtés?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #320 Dátum: 2008. Október 31. - 18:28:07 »

Giovanni!

Most hívott a PC doki. Asszondja a jóember, hogy vinyó csere, meg a dual core procihoz nem ártana még egy ventillátor hűtésnek. Az összeg, amit kér nem nagy, de egy vinyó cserétől még gép lesz a gép? A proci meg nem károsodott, ha eddig nem volt elég a hűtés?
Ha károsodott volna, azt hidd el észrevetted volna. Amúgy ha nagyon melegszik, akkor tilinkózik, és lekapcsol.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #321 Dátum: 2008. Október 31. - 18:38:21 »

Giovanni!

Most hívott a PC doki. Asszondja a jóember, hogy vinyó csere, meg a dual core procihoz nem ártana még egy ventillátor hűtésnek. Az összeg, amit kér nem nagy, de egy vinyó cserétől még gép lesz a gép? A proci meg nem károsodott, ha eddig nem volt elég a hűtés?
Ha károsodott volna, azt hidd el észrevetted volna. Amúgy ha nagyon melegszik, akkor tilinkózik, és lekapcsol.
Nem tilinkózott az, csak lekapcsolt. Többször is... Meg nem lehetett installálni dolgokat, programok nem voltak hajlandók progik indulni...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #322 Dátum: 2008. Október 31. - 18:43:44 »

Giovanni!

Most hívott a PC doki. Asszondja a jóember, hogy vinyó csere, meg a dual core procihoz nem ártana még egy ventillátor hűtésnek. Az összeg, amit kér nem nagy, de egy vinyó cserétől még gép lesz a gép? A proci meg nem károsodott, ha eddig nem volt elég a hűtés?
Ha károsodott volna, azt hidd el észrevetted volna. Amúgy ha nagyon melegszik, akkor tilinkózik, és lekapcsol.
Nem tilinkózott az, csak lekapcsolt. Többször is... Meg nem lehetett installálni dolgokat, programok nem voltak hajlandók progik indulni...
Ezek a jelenségek a HDD meghibásodására utalnak, valszeg BAD sectoros a kicsike...Azért is kell kicserélni
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #323 Dátum: 2008. Október 31. - 23:03:29 »

Ennyit azért nem invesztálok bele Mosolyog Ha ezek nélkül nem élvezném a játékot, akkor ott már baj lenne, mert nem a játék kötne le Mosolyog
Gondoltam, hogy nem költenél ennyit erre, de azért elfogadnád. Kacsint
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #324 Dátum: 2008. Október 31. - 22:58:44 »

Ennyit azért nem invesztálok bele Mosolyog Ha ezek nélkül nem élvezném a játékot, akkor ott már baj lenne, mert nem a játék kötne le Mosolyog
Gondoltam, hogy nem költenél ennyit erre, de azért elfogadnád. Kacsint
Másképpen csinálnám meg Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #325 Dátum: 2008. Október 31. - 23:06:37 »

Ennyit azért nem invesztálok bele Mosolyog Ha ezek nélkül nem élvezném a játékot, akkor ott már baj lenne, mert nem a játék kötne le Mosolyog
Gondoltam, hogy nem költenél ennyit erre, de azért elfogadnád. Kacsint
Másképpen csinálnám meg Mosolyog
Valami ilyesmire gondoltál? Vigyorog
http://www.youtube.com/watch?v=17Cmel8rvjU
http://www.youtube.com/watch?v=gWFop2FRSp0&NR=1
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 31. - 23:30:16 írta Jani » Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #326 Dátum: 2008. November 01. - 09:34:05 »

Ennyit azért nem invesztálok bele Mosolyog Ha ezek nélkül nem élvezném a játékot, akkor ott már baj lenne, mert nem a játék kötne le Mosolyog
Gondoltam, hogy nem költenél ennyit erre, de azért elfogadnád. Kacsint
Másképpen csinálnám meg Mosolyog
Valami ilyesmire gondoltál? Vigyorog
http://www.youtube.com/watch?v=17Cmel8rvjU
http://www.youtube.com/watch?v=gWFop2FRSp0&NR=1
Igen, ezek már sokkal jobbak Mosolyog Viszont amennyibe ezek kerülnek, azon a pénzen már egy évre betudnám magam fizetni a Suzuki kupába Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #327 Dátum: 2008. November 01. - 21:28:31 »

PC-guruk!
Info kéne, pls!
Régebben voltam Pandás, majd pár évig NOD32 ment. Úgy két éve nincs semmi, csak az SP packok meg a routeres tűzfal, mert nem láttam hasznát. Na jó: kb kéthetente lefuttattam az ad-aware-t, a scan spyware-t és a spybot-ot.
Bújkált bennem a kisördög, talán mégis kéne valami, de ami nem fogja annyira a gépet. Most leszedtem a netről és feltettem az AVG 8.0.175 ingyenes verziót. Talált összesen 11(!) trojaival fertőzött file-t (3 évi adatállománynak, ugyanazt a 3 féle APEH adóbevallás-állományát és egy TFT monitorpróba exe fileban), meg egy rakás cookie-t, ezeket letöröltettem.
Létezik olyan frisebb, jobb progi, ami ingyen elérhető, lehet rendszeresen frissíteni és nem fogja le a gépet?
Melóhelyen valami CA termék van, de azt nem találom a neten ingyenesben. Vagy ez az AVG elég jó? (Mondjuk 1,5 óra alatt ment végig a vizsgálat. )
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #328 Dátum: 2008. November 01. - 21:39:31 »

PC-guruk!
Info kéne, pls!
Régebben voltam Pandás, majd pár évig NOD32 ment. Úgy két éve nincs semmi, csak az SP packok meg a routeres tűzfal, mert nem láttam hasznát. Na jó: kb kéthetente lefuttattam az ad-aware-t, a scan spyware-t és a spybot-ot.
Bújkált bennem a kisördög, talán mégis kéne valami, de ami nem fogja annyira a gépet. Most leszedtem a netről és feltettem az AVG 8.0.175 ingyenes verziót. Talált összesen 11(!) trojaival fertőzött file-t (3 évi adatállománynak, ugyanazt a 3 féle APEH adóbevallás-állományát és egy TFT monitorpróba exe fileban), meg egy rakás cookie-t, ezeket letöröltettem.
Létezik olyan frisebb, jobb progi, ami ingyen elérhető, lehet rendszeresen frissíteni és nem fogja le a gépet?
Melóhelyen valami CA termék van, de azt nem találom a neten ingyenesben. Vagy ez az AVG elég jó? (Mondjuk 1,5 óra alatt ment végig a vizsgálat. )
Én AVG-t használok immár 3 éve, nekem eddig bevált (nem volt eddig vírusom, se spyware se más). Volt fent Nortan AV is, de az nagyon lassította gépet bootoláskor.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #329 Dátum: 2008. November 01. - 21:52:49 »

PC-guruk!
Info kéne, pls!
Régebben voltam Pandás, majd pár évig NOD32 ment. Úgy két éve nincs semmi, csak az SP packok meg a routeres tűzfal, mert nem láttam hasznát. Na jó: kb kéthetente lefuttattam az ad-aware-t, a scan spyware-t és a spybot-ot.
Bújkált bennem a kisördög, talán mégis kéne valami, de ami nem fogja annyira a gépet. Most leszedtem a netről és feltettem az AVG 8.0.175 ingyenes verziót. Talált összesen 11(!) trojaival fertőzött file-t (3 évi adatállománynak, ugyanazt a 3 féle APEH adóbevallás-állományát és egy TFT monitorpróba exe fileban), meg egy rakás cookie-t, ezeket letöröltettem.
Létezik olyan frisebb, jobb progi, ami ingyen elérhető, lehet rendszeresen frissíteni és nem fogja le a gépet?
Melóhelyen valami CA termék van, de azt nem találom a neten ingyenesben. Vagy ez az AVG elég jó? (Mondjuk 1,5 óra alatt ment végig a vizsgálat. )
CA eTrust Antivírus 3-4000 kemény magyar forint. Egész jó, nem fogja le a gépet, de csodát ne várj tőle. Én AVG-t használok, a mai gépeket egyáltalán nem fogja, véd többféle kártevő ellen. Mellette még lehet használni mondjuk az ad-aware-t, vagy a spyware terminátort. Ennél többet tenni már paranoia Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!