Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 17:23:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 215812 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #165 Dátum: 2008. Május 17. - 22:32:04 »

Gidy hathatós és önzetlen segítségével elment a levél az MSI főhadiszállásra.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e reagálás rá.

Kösz Gidy
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #166 Dátum: 2008. Május 18. - 10:29:03 »

Most végképp elszállt az agyam a laptopomtól.
Tegnap este, mielőtt elküldtem volna a levelet az MSI-nek csináltam a gépen egy BIOS frissítést (amit a Live Update nem csinált meg), hátha már kijavították vmelyik gondot, ne csináljak hülyét magamból.

Rendben lezajlott a frissítés, működött is utána a gép.
El is küldtem a reklamálós levelet, meg itt a fórumon is voltam utána.
Tehát (elvileg) BIOS OK.

Este gép rendben kikapcsolt, semmi nem utalt gondra.
Ma reggel már nem működött.
Bekapcsolás után 1 perc 5 és 1 perc 10 mp. között egyszerűen kikapcsolja magát!

Ha elengedem a windows-ig, ha megállítom a boot képernyőnél, ha éppen a BIOS setup-ban vagyok, mindegy.
Kikapcsolja magát.
Ha közben újraindítom a gépet (ctrl-alt-del), akkor az újra bootolástól számítva ugyan ebben az időtartományban kikapcsol.
Extra hűtéssel is ugyan ez a helyzet, tehát valószínűleg nem melegedési gond lesz.

Megsértődőtt, hogy panaszkodtam rá apucinál?
(az asszony szerint az MSI küldött vissza vmi-t, büntetésképpen  )

Hallott már vki hasonló problémáról?

A hűtőbordákon az illeszkedési (hőátadási) felületeken vmilyen öntapadós ragacs van (kép mellékelve).
Tud esetleg vki ilyet küldeni nekem? Egy 2x2 cm darab elég lenne.


Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #167 Dátum: 2008. Május 18. - 10:53:37 »

A nőknek mindig igazuk van....állítólag. Vigyorog Kellett neked ilyen komoly dolgokba belepiszkálni?  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #168 Dátum: 2008. Május 19. - 18:14:44 »

Most végképp elszállt az agyam a laptopomtól.
Tegnap este, mielőtt elküldtem volna a levelet az MSI-nek csináltam a gépen egy BIOS frissítést (amit a Live Update nem csinált meg), hátha már kijavították vmelyik gondot, ne csináljak hülyét magamból.

Rendben lezajlott a frissítés, működött is utána a gép.
El is küldtem a reklamálós levelet, meg itt a fórumon is voltam utána.
Tehát (elvileg) BIOS OK.

Este gép rendben kikapcsolt, semmi nem utalt gondra.
Ma reggel már nem működött.
Bekapcsolás után 1 perc 5 és 1 perc 10 mp. között egyszerűen kikapcsolja magát!

Ha elengedem a windows-ig, ha megállítom a boot képernyőnél, ha éppen a BIOS setup-ban vagyok, mindegy.
Kikapcsolja magát.
Ha közben újraindítom a gépet (ctrl-alt-del), akkor az újra bootolástól számítva ugyan ebben az időtartományban kikapcsol.
Extra hűtéssel is ugyan ez a helyzet, tehát valószínűleg nem melegedési gond lesz.

Megsértődőtt, hogy panaszkodtam rá apucinál?
(az asszony szerint az MSI küldött vissza vmi-t, büntetésképpen  )

Hallott már vki hasonló problémáról?

A hűtőbordákon az illeszkedési (hőátadási) felületeken vmilyen öntapadós ragacs van (kép mellékelve).
Tud esetleg vki ilyet küldeni nekem? Egy 2x2 cm darab elég lenne.




Próbáld meg kivett akumlátorral tápról működtetni... hátha...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #169 Dátum: 2008. Május 19. - 20:37:16 »

Szerintem nem a BIOS frissítéssel volt a gond, mert akkor el sem jutnál a BIOS-ig. Pedig a kikapcsolás valószínű a túlmelegedés miatt van, a károsodás elkerülése végett. Vagy esetleg a proci károsodott. Bár ezek el vannak látva védelemmel túlhevülés ellen, de ha a szilíciumban egyszer elindult egy károsodási folyamat, akkor ott ette meg a fene az egészet. Egyszer az egyik szaklapban is olvastam erről, de már nem emlékszem rá pontosan.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #170 Dátum: 2008. Május 20. - 09:10:36 »

Most végképp elszállt az agyam a laptopomtól.
Tegnap este, mielőtt elküldtem volna a levelet az MSI-nek csináltam a gépen egy BIOS frissítést (amit a Live Update nem csinált meg), hátha már kijavították vmelyik gondot, ne csináljak hülyét magamból.

Rendben lezajlott a frissítés, működött is utána a gép.
El is küldtem a reklamálós levelet, meg itt a fórumon is voltam utána.
Tehát (elvileg) BIOS OK.

Este gép rendben kikapcsolt, semmi nem utalt gondra.
Ma reggel már nem működött.
Bekapcsolás után 1 perc 5 és 1 perc 10 mp. között egyszerűen kikapcsolja magát!

Ha elengedem a windows-ig, ha megállítom a boot képernyőnél, ha éppen a BIOS setup-ban vagyok, mindegy.
Kikapcsolja magát.
Ha közben újraindítom a gépet (ctrl-alt-del), akkor az újra bootolástól számítva ugyan ebben az időtartományban kikapcsol.
Extra hűtéssel is ugyan ez a helyzet, tehát valószínűleg nem melegedési gond lesz.

Megsértődőtt, hogy panaszkodtam rá apucinál?
(az asszony szerint az MSI küldött vissza vmi-t, büntetésképpen  )

Hallott már vki hasonló problémáról?

A hűtőbordákon az illeszkedési (hőátadási) felületeken vmilyen öntapadós ragacs van (kép mellékelve).
Tud esetleg vki ilyet küldeni nekem? Egy 2x2 cm darab elég lenne.




Próbáld meg kivett akumlátorral tápról működtetni... hátha...

Tegnap dél óta így működik Mosolyog
Kár, hogy nem egy nappal korábban jött a tipp, nem lenne annyi ősz hajszálam (azért így is köszönöm !!!).
Már nem tudom, hogy honnan jött az ötlet, de kivettem belőle az akksit (ahogy Te is írod), és láss csodát.
A szervízben meg azóta is rágódnak a dolgon, nekik ez nem jutott eszükbe. Tegnap öt embert járt meg a levelem (látom a nyomkövetésen), de válasz még nem jött.
Még egy kicsit hagyom őket gondolkodni.

Mondjuk érteni nem értem a dolgot. Hogyan csinál ilyet az akksi?? És ez most tényleg akksi gond, vagy a gépnek vmelyik vezérlője bolondult meg?
És persze megint egy szoftveres módosítás után, hogy elvigye az embert tévútra.

Ráadásul az akksi már nem garis, arra csak egy évet vállaltak. Megvenni meg egy kissebb vagyon.
Mindegy, eddig is jórészt madzagról ment a gép (nem is értem, hogy mitől ment tönkre???)

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz a következő "produkciója".
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #171 Dátum: 2008. Május 20. - 09:18:04 »

Szerintem nem a BIOS frissítéssel volt a gond, mert akkor el sem jutnál a BIOS-ig. Pedig a kikapcsolás valószínű a túlmelegedés miatt van, a károsodás elkerülése végett. Vagy esetleg a proci károsodott. Bár ezek el vannak látva védelemmel túlhevülés ellen, de ha a szilíciumban egyszer elindult egy károsodási folyamat, akkor ott ette meg a fene az egészet. Egyszer az egyik szaklapban is olvastam erről, de már nem emlékszem rá pontosan.

Először én is túlmelegedésre gondoltam, szét is kaptam, megpucoltam (tényleg senkinek nincs olyan hővezetős ragacs? Beszerzési hely infó?).
De mivel ez sem hozta meg az eredményt megcsináltam azt, amit már az előzőekben is leírtam, hogy mielőtt leállította volna magát ráindítottam.
Ha melegedés lett volna, akkor az újraindítástól függetlenül ki kellett volna kapcsolnia, de nem ez történt.
Aztán ezek után vhogyan eljutottam az akksiig.

Azért neked is köszönöm a segítő szándékot! (És még az is lehet, hogy igazad is van a dologban, és ez az egész azért történik, mert vmi túlmelegedett a cuccban. Csak nincs kedvem ilyen bizonytalan dologgal szervízbe adni a gépet, és nélkülözni 1-2 hétig, utána meg kifizetni egy új akksit+bevizsgálási díjat, mondván az volt a baj)
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #172 Dátum: 2008. Május 20. - 09:30:46 »

Szerintem nem a BIOS frissítéssel volt a gond, mert akkor el sem jutnál a BIOS-ig. Pedig a kikapcsolás valószínű a túlmelegedés miatt van, a károsodás elkerülése végett. Vagy esetleg a proci károsodott. Bár ezek el vannak látva védelemmel túlhevülés ellen, de ha a szilíciumban egyszer elindult egy károsodási folyamat, akkor ott ette meg a fene az egészet. Egyszer az egyik szaklapban is olvastam erről, de már nem emlékszem rá pontosan.

Először én is túlmelegedésre gondoltam, szét is kaptam, megpucoltam (tényleg senkinek nincs olyan hővezetős ragacs? Beszerzési hely infó?).
De mivel ez sem hozta meg az eredményt megcsináltam azt, amit már az előzőekben is leírtam, hogy mielőtt leállította volna magát ráindítottam.
Ha melegedés lett volna, akkor az újraindítástól függetlenül ki kellett volna kapcsolnia, de nem ez történt.
Aztán ezek után vhogyan eljutottam az akksiig.

Azért neked is köszönöm a segítő szándékot! (És még az is lehet, hogy igazad is van a dologban, és ez az egész azért történik, mert vmi túlmelegedett a cuccban. Csak nincs kedvem ilyen bizonytalan dologgal szervízbe adni a gépet, és nélkülözni 1-2 hétig, utána meg kifizetni egy új akksit+bevizsgálási díjat, mondván az volt a baj)

Hővezető pasztát nem tudom, hogy lehet-e venni, de egy haverom abban a számtech boltban szokott kérni, ahova rendszeresen jár, ergo ismerik. Elkéri, felkeni, visszaviszi.
Egy próbát megér. Esetleg megtudják mondani, hogy hol tudsz venni.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #173 Dátum: 2008. Május 20. - 09:40:05 »

Szerintem nem a BIOS frissítéssel volt a gond, mert akkor el sem jutnál a BIOS-ig. Pedig a kikapcsolás valószínű a túlmelegedés miatt van, a károsodás elkerülése végett. Vagy esetleg a proci károsodott. Bár ezek el vannak látva védelemmel túlhevülés ellen, de ha a szilíciumban egyszer elindult egy károsodási folyamat, akkor ott ette meg a fene az egészet. Egyszer az egyik szaklapban is olvastam erről, de már nem emlékszem rá pontosan.

Először én is túlmelegedésre gondoltam, szét is kaptam, megpucoltam (tényleg senkinek nincs olyan hővezetős ragacs? Beszerzési hely infó?).
De mivel ez sem hozta meg az eredményt megcsináltam azt, amit már az előzőekben is leírtam, hogy mielőtt leállította volna magát ráindítottam.
Ha melegedés lett volna, akkor az újraindítástól függetlenül ki kellett volna kapcsolnia, de nem ez történt.
Aztán ezek után vhogyan eljutottam az akksiig.

Azért neked is köszönöm a segítő szándékot! (És még az is lehet, hogy igazad is van a dologban, és ez az egész azért történik, mert vmi túlmelegedett a cuccban. Csak nincs kedvem ilyen bizonytalan dologgal szervízbe adni a gépet, és nélkülözni 1-2 hétig, utána meg kifizetni egy új akksit+bevizsgálási díjat, mondván az volt a baj)

Hővezető pasztát nem tudom, hogy lehet-e venni, de egy haverom abban a számtech boltban szokott kérni, ahova rendszeresen jár, ergo ismerik. Elkéri, felkeni, visszaviszi.
Egy próbát megér. Esetleg megtudják mondani, hogy hol tudsz venni.

Pasztám van, köszi.
A kérés arra a gyári, ragtapasz szerű cuccra vonatkozott, amit az előzőekben feltett képen látni.
Az egyik kissé megsérült szerelés közben, és azt szeretném lecserélni, hogy ha mégis bekerül szervízbe ne lehessen belekötni.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #174 Dátum: 2008. Május 20. - 14:57:31 »


Pasztám van, köszi.
A kérés arra a gyári, ragtapasz szerű cuccra vonatkozott, amit az előzőekben feltett képen látni.
Az egyik kissé megsérült szerelés közben, és azt szeretném lecserélni, hogy ha mégis bekerül szervízbe ne lehessen belekötni.


Nekem az kép alapján ugyanolyannak tűnt.
Még a Blue Tac nevezetű gyurma ragasztóra tudtam volna gondolni, abból van fehér is, de ez inkább ragtapasz szerű. Ilyet még nem láttam, pedig szedtem szét laptopot:)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 20. - 15:01:04 írta gatsy » Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #175 Dátum: 2008. Május 20. - 19:44:29 »

Most raktam újra az XP-t és szeretnék csak 1db programot felrakni, ami lejátszik mindenféle média formátumot, kodek nélkül!
Van valakinek egy jó programja?
Naplózva


LPG
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #176 Dátum: 2008. Május 20. - 19:55:17 »

Most raktam újra az XP-t és szeretnék csak 1db programot felrakni, ami lejátszik mindenféle média formátumot, kodek nélkül!
Van valakinek egy jó programja?

VLC Player. Freeware. Mindent megeszik!
Vagy MPlayer...
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #177 Dátum: 2008. Május 20. - 20:00:55 »

A kérés arra a gyári, ragtapasz szerű cuccra vonatkozott, amit az előzőekben feltett képen látni.

Papírbolt, csomagolóanyag-szaküzlet, Praktiker. Vannak olyanok, amiből nem lesz tejbedara, ha hő éri.
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #178 Dátum: 2008. Május 23. - 13:37:31 »

Most raktam újra az XP-t és szeretnék csak 1db programot felrakni, ami lejátszik mindenféle média formátumot, kodek nélkül!
Van valakinek egy jó programja?

Én a GOM Player-re szavazok. Azt használom, és hibátlan.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #179 Dátum: 2008. Május 23. - 13:38:22 »

A kérés arra a gyári, ragtapasz szerű cuccra vonatkozott, amit az előzőekben feltett képen látni.

Papírbolt, csomagolóanyag-szaküzlet, Praktiker. Vannak olyanok, amiből nem lesz tejbedara, ha hő éri.

Nem a ragasztás a lényeg.
Ez vmilyen hővezető anyag, de nem pasztaként kerül fel.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!