Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 23:24:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216523 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #660 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 18:51:02 »

Az egyik meghajtómon lévő könyvtárakat nem látom. Ill. csak egyet látok belőle, ami 60 MB. Viszont a tulajdonságok az eredeti állapotot mutatják, vagyis 74 GB foglalt hely van a vinyón. Nézet -> rejtett fileok rendben van. A vinyónak a Tulajdonságok -> Eszközök -> Hibaellenőrzés először a 2. fázisnál hibaüzenettel leállt.
Most kipipáltam a két kis ablakot, hogy kísérelje meg a filerendszer hibáit és a szektorhibákat kijavítani, most a 4. fázis fut.
Mindezek előtt csak egy karbantartást csináltam a gépen, vagyis a Temp könyvtárat pucoltam ki a C:\Documents and Settings\Local Settings-ben.
Valakinek ötlete? Hogy menthetném meg a rengeted adatot, hogy ne kelljen formázni a vinyót? Hogy lehetne láthatóvá tenni?
Hát én szagértő PC dokit hívtam. Hasonló tünetek után vinyócsere lett a vége.
A manus valahogy lementette a vinyó teljes állományát.
Nem segít sokat, de megoldható, ezek szerint.
Elmentem egy kis testmozgásra és most, hogy visszajöttem, előjöttek a dolgaim. 5 fázis végigment, rendben lefutott a javítás, úgy tűnik rendben, megvan minden. Bár van mentés külső vinyón, de nem volt meg minden....most megyek frissíteni a mentést!  Kacsint (Szerintem valamit törölhettem a Tempből, ami a struktúra címzését adhatja, vagyis az adatok ott voltak, csak nem látta a gép.)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #661 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 19:20:35 »

Az egyik meghajtómon lévő könyvtárakat nem látom. Ill. csak egyet látok belőle, ami 60 MB. Viszont a tulajdonságok az eredeti állapotot mutatják, vagyis 74 GB foglalt hely van a vinyón. Nézet -> rejtett fileok rendben van. A vinyónak a Tulajdonságok -> Eszközök -> Hibaellenőrzés először a 2. fázisnál hibaüzenettel leállt.
Most kipipáltam a két kis ablakot, hogy kísérelje meg a filerendszer hibáit és a szektorhibákat kijavítani, most a 4. fázis fut.
Mindezek előtt csak egy karbantartást csináltam a gépen, vagyis a Temp könyvtárat pucoltam ki a C:\Documents and Settings\Local Settings-ben.
Valakinek ötlete? Hogy menthetném meg a rengeted adatot, hogy ne kelljen formázni a vinyót? Hogy lehetne láthatóvá tenni?
Hát én szagértő PC dokit hívtam. Hasonló tünetek után vinyócsere lett a vége.
A manus valahogy lementette a vinyó teljes állományát.
Nem segít sokat, de megoldható, ezek szerint.
Elmentem egy kis testmozgásra és most, hogy visszajöttem, előjöttek a dolgaim. 5 fázis végigment, rendben lefutott a javítás, úgy tűnik rendben, megvan minden. Bár van mentés külső vinyón, de nem volt meg minden....most megyek frissíteni a mentést!  Kacsint (Szerintem valamit törölhettem a Tempből, ami a struktúra címzését adhatja, vagyis az adatok ott voltak, csak nem látta a gép.)
Nézd meg a vinyó állapotát HDSentinellel. nagyon jó progi és sok adatot megmutat a vinyóról és állapotáról. A TEMP könyvtárban meg fontos rendszerfájlt nem tárol, ha még használatban van úgysem engedi törölni.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #662 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 09:17:21 »

Nem tud valaki egy jó, gyors formatáló programot? C meghajtót kellene formázni.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #663 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 12:13:55 »

Nem tud valaki egy jó, gyors formatáló programot? C meghajtót kellene formázni.
Windows alól (általában a C-n van a rendszer!)? Telepítés előtt?
Kicsit több infó kéne, hogy pontosan mit, miért, milyen rendszer alól akarsz formázni.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #664 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 13:47:30 »

Nem tud valaki egy jó, gyors formatáló programot? C meghajtót kellene formázni.
Windows alól (általában a C-n van a rendszer!)? Telepítés előtt?
Kicsit több infó kéne, hogy pontosan mit, miért, milyen rendszer alól akarsz formázni.

Felraktam a Windows 7-et, de elrontottam, mivel nem valahol eltűnt a partícióról 9 Gb. Ha beteszem a Win 7 lemezét, nem lehet közvetlenül formázni, XP alól pedig nem engedi a telepítést elindítani, mivel a 7 fejlettebb, mint az XP. Linux, ubuntu megint kilőve, mert az FAT32-be formáz, nem NTFS-be.  Természetesen a Win 7 menne vissza, csak hiányzik az a 9 Gb.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 03. - 13:57:43 írta athee » Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #665 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 14:10:44 »

Nem tud valaki egy jó, gyors formatáló programot? C meghajtót kellene formázni.
Windows alól (általában a C-n van a rendszer!)? Telepítés előtt?
Kicsit több infó kéne, hogy pontosan mit, miért, milyen rendszer alól akarsz formázni.

Felraktam a Windows 7-et, de elrontottam, mivel nem valahol eltűnt a partícióról 9 Gb. Ha beteszem a Win 7 lemezét, nem lehet közvetlenül formázni, XP alól pedig nem engedi a telepítést elindítani, mivel a 7 fejlettebb, mint az XP. Linux, ubuntu megint kilőve, mert az FAT32-be formáz, nem NTFS-be.  Természetesen a Win 7 menne vissza, csak hiányzik az a 9 Gb.
De ha van otthon linux, minek Windows? Mosolyog

Emlékeim szerint egyébként az XP telepítővel sem lehet közvetlenül formázni, csak a partíciót megszüntetni majd újra létrehozni és azt rögtön formázza is.
Esetleg próbáld meg egy régi indító lemezzel, de azon sem volt már mindegyiken meg a format parancs (legalábbis én valamikor már úgy másoltam fel utólag).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #666 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 14:12:27 »

Nem tud valaki egy jó, gyors formatáló programot? C meghajtót kellene formázni.
Windows alól (általában a C-n van a rendszer!)? Telepítés előtt?
Kicsit több infó kéne, hogy pontosan mit, miért, milyen rendszer alól akarsz formázni.

Felraktam a Windows 7-et, de elrontottam, mivel nem valahol eltűnt a partícióról 9 Gb. Ha beteszem a Win 7 lemezét, nem lehet közvetlenül formázni, XP alól pedig nem engedi a telepítést elindítani, mivel a 7 fejlettebb, mint az XP. Linux, ubuntu megint kilőve, mert az FAT32-be formáz, nem NTFS-be.  Természetesen a Win 7 menne vissza, csak hiányzik az a 9 Gb.
Leg egyszerűbb, ha beteszel egy XP-telepítő lemezt. Újraindítod a gépet cd-ről, formatálod a vinyót, utána mehet rá a win7.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #667 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 14:35:17 »

Nem tud valaki egy jó, gyors formatáló programot? C meghajtót kellene formázni.
Windows alól (általában a C-n van a rendszer!)? Telepítés előtt?
Kicsit több infó kéne, hogy pontosan mit, miért, milyen rendszer alól akarsz formázni.

Felraktam a Windows 7-et, de elrontottam, mivel nem valahol eltűnt a partícióról 9 Gb. Ha beteszem a Win 7 lemezét, nem lehet közvetlenül formázni, XP alól pedig nem engedi a telepítést elindítani, mivel a 7 fejlettebb, mint az XP. Linux, ubuntu megint kilőve, mert az FAT32-be formáz, nem NTFS-be.  Természetesen a Win 7 menne vissza, csak hiányzik az a 9 Gb.
Valamilyen módon minden telepítő lemez tartalmaz ilyen lehetőséget.
Ahogy a többiek is mondták, a telepítő elindulása után, de még a telepítés előtt megkérdezi, hogy hova szeretnéd telepíteni a rendszert. Itt van olyan opció is, hogy törlöd a meglévő partíciót (akár az összeset), és újat hozol létre helyette. Ebben az esetben választhatsz, hogy csak gyorsformázás (gyakorlatilag a fájlok helyének nyilvántartása törlődik csak), vagy teljes formázás legyen-e (ez utóbbi esetben a fájlok ténylegesen felülíródnak, és egy teljes lemezellenőrzést végez a program. Lényegesen több időt vesz igénybe.)

Ha valamilyen trükkös partíció keletkezett a lemezen, és a normál telepítő lemezzel ezt nem tudod orvosolni, akkor próbálkozhatsz különböző particionáló programokkal is (volt olyan merev lemez, aminél 4-5 félét be kellett vetnem, mert az egyik csak az egyik hibát, a másik meg csak egy másikat volt hajlandó rendbe hozni).

Ilyen programok gyűjteményét is megtalálod a Hirens boot CD-n.
http://www.hiren.info/pages/bootcd

Fontos lehet még, hogy az "újabb", SATA-s vinyókkal sok particionáló program nem boldogul, amíg a BIOS-ban át nem állítod a kezelési módját IDE-sre.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #668 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 17:08:00 »

Win7 telepítőjével is lehet formázni, partíciót beállítani, ahogy kedved tartja olyan méretekre.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #669 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 18:47:54 »

Win7 telepítőjével is lehet formázni, partíciót beállítani, ahogy kedved tartja olyan méretekre.
Ez így igaz, nekem is ment minden gond nélkül. Sőt a Win7 is tökéletesen megy 64bites változatban.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #670 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 00:31:13 »

Na akkor itt van valami gáz, mert formázni nem enged  a 7-es. Az XP meg el sem indul, mivel frissebb a win7.   Na próba, cseresznye!
Köszi mindenkinek!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #671 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 12:37:56 »

Na akkor itt van valami gáz, mert formázni nem enged  a 7-es. Az XP meg el sem indul, mivel frissebb a win7.   Na próba, cseresznye!
Köszi mindenkinek!
Milyen változatot használnál?
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #672 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 13:25:02 »

Na akkor itt van valami gáz, mert formázni nem enged  a 7-es. Az XP meg el sem indul, mivel frissebb a win7.   Na próba, cseresznye!
Köszi mindenkinek!
Milyen változatot használnál?

Ultimate
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #673 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 13:44:47 »

Na akkor itt van valami gáz, mert formázni nem enged  a 7-es. Az XP meg el sem indul, mivel frissebb a win7.   Na próba, cseresznye!
Köszi mindenkinek!
Milyen változatot használnál?

Ultimate
Töltsd le azt a CD-t, amit belinkeltem.
Sokszor kisegített már.
A telepítőn meg ne formázási lehetőséget keress!
Azon a részen, ahol kiválaszthatod a telepítés helyét (melyik partícióra akarod telepíteni a rendszert) töröld a jelenlegi rendszer partíciódat (persze csak ha minden fontos adatot lementettél a gépről!!!), majd hozz létre helyette egy újat. Na ekkor fogja megkérdezni a telepítő a formázás módját.
Kizárt dolog, hogy ilyen ne legyen a telepítőben.
Ő dönti el, hogy hova akar települni??

Ja, egy fontos kérdés: milyen telepítőt használsz? Az eredeti Microsoft-osat, vagy valamelyik nagy gyár OEM telepítőjét (amit egy adott számítógéphez adnak)?
Ez utóbbi esetében láthatsz csodát!
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #674 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:04:42 »

Na akkor itt van valami gáz, mert formázni nem enged  a 7-es. Az XP meg el sem indul, mivel frissebb a win7.   Na próba, cseresznye!
Köszi mindenkinek!
Milyen változatot használnál?

Ultimate
Töltsd le azt a CD-t, amit belinkeltem.
Sokszor kisegített már.
A telepítőn meg ne formázási lehetőséget keress!
Azon a részen, ahol kiválaszthatod a telepítés helyét (melyik partícióra akarod telepíteni a rendszert) töröld a jelenlegi rendszer partíciódat (persze csak ha minden fontos adatot lementettél a gépről!!!), majd hozz létre helyette egy újat. Na ekkor fogja megkérdezni a telepítő a formázás módját.
Kizárt dolog, hogy ilyen ne legyen a telepítőben.
Ő dönti el, hogy hova akar települni??

Ja, egy fontos kérdés: milyen telepítőt használsz? Az eredeti Microsoft-osat, vagy valamelyik nagy gyár OEM telepítőjét (amit egy adott számítógéphez adnak)?
Ez utóbbi esetében láthatsz csodát!

Megkérdezi, hogy hova telepítsen, és amikor kiválasztom, hogy C (ahol ugye jelenleg is van) nem enged semmit csinálni, csak kilépni.
Microsoftosat.
Holnap csinálok print screen-t.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!